سبد خرید 0
آموزش رایگان ارزهای دیجیتال
با این بازار سود ده آشنا شو..
نمایش ویدیو درباره آموزش رایگان ارز دیجیتال - همیارسرمایه

مدرس

استاد مهرناز سلطانی

نوع دوره

آنلاین

پشتیبانی

آنلاین ، تلفنی ، واتساپ

بروز رسانی

بروز رسانی منظم

در دوره جامع آموزش ارز های دیجیتال چه چیز هایی یاد میگیریم ؟
سرفصل های دوره
 • تعریف بلاکچین
 • معروفترین بلاکچین ها
 • مزایای بلاکچین
 • رمزارز یا کریپتوکارنسی چیست؟
 • قرارداد هوشمند
 • مزایای قرارداد هوشمند
 • کاربرد کیف پول ارز دیجیتال
 • انواع کیف پول ارزر دیجیتال و نحوه کار با آنها
 • امنیت کیف پول و ارتقای آن
 • صرافی های ارز دیجیتال چه کاری انجام میدهند؟
 • معرفی چند صرافی داخلی و خارجی و طریقه کار با آنها
 • توکن چیست؟
 • انواع توکن های ارز دیجیتال
 • توکن غیر مثلی یا NFT چیست؟
 • مزایا و کاربردهای NFT ها
 • نحوه تشخیص ایردراپ تقلبی
 • اصول مدیریت سرمایه
 • مدیریت سرمایه در خرید ارزهای دیجیتال

 

بیوگرافی مدرس دوره ارز های دیجیتال
استاد مهرناز سلطانی
مینی دوره رایگان ارزهای دیجیتال
این دوره به چه کسانی توصیه می شود ؟
شروع دوره رایگان ارز های دیجیتال
دوره های حرفه ای ارزهای دیجیتال مجموعه همیار سرمایه
نظرات شرکت کنندگان دوره ارزهای دیجیتال
نظرات دانشجویان کریپتو 2 - همیارسرمایه
نمایش ویدیو درباره نظرات دانشجویان کریپتو 2 - همیارسرمایه
نمایش ویدیو درباره نظرات دانشجویان کریپتو- همیارسرمایه
سوالات متداول دوره ارز های دیجیتال

مشخصا جواب این سوال خیر است. در این دوره ما تنها به آموزش مسائل مقدماتی و معرفی مسائل ابتدایی رمزارزها میپردازیم و شما را برای شرکت در دوره های اصلی آماده میکنیم. البته این بدین معنی نیست که مشاهده این دوره کارایی ندارد، بلکه مشاهده این دوره از مهم ترین کارهایی است که باید برای شروع آموزش ارزهای دیجیتال انجام دهید

همان طور که گفته شد، این دوره مقدماتی است و در آن به مسائل مقدماتی و آشنایی با بازار کریپتوکارنسی پرداخته میشود و مباحث تخصصی مربوط به تحلیل و معامله ارز دیجیتال در دوره کامل رمزارزها شرح داده میشود. البته در این دوره نحوه خرید و فروش و نگه داری رمزارزها آموزش داده میشود ولی معاملات اهرمی و مباحث دقیق تر در دوره اصلی به تفصیل بیان میگردد

این دوره مناسب افرادی است که هیچ آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال ندارند و تصمیم دارند تا یادگیری خود را از صفر آغاز کنند.

خیر، در این دوره انواع روش های ماینینگ رمزارزها و کلیات آن بیان می­شود ولی ماینینگ و Stake کردن رمزارزها خود یک مبحث تخصصی است که آموزش کامل آن به یک دوره مجزا احتیاج دارد. در این دوره تنها به معرفی انواع روش های استخراج رمزارزها و شرح روش آن پرداخته می­شود.

در این دوره اصول و مواد اولیه تحلیل فاندامنتال کریپتوکارنسی ها یا همان تحلیل بنیادی رمزارزها مانند وایت پیپر و جزییات آن، ایردراپ ها ، روش های ماینینگ و مزیت های آن و انواع الگوریتم های اجماع و برتری های انها نسبت به هم آموزش داده می­شود.

آخرین مقالات دنیای ارزهای دیجیتال

آموزش رایگان ارز دیجیتال برای مبتدیان

اگر از بیرون به بلاک‌چین و آلت‌کوین‌ها نگاه می‌کنید، خریدوفروش ارز دیجیتال هم فرصت است و هم یک دام. خوشبختانه، چندین منبع قابل‌اعتماد آموزش ارز دیجیتال رایگان وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا سرعت خود را بالا ببرید و به شما کمک کند تا بدانید این فناوری و مزیت‌های ارز دیجیتال چیست. در سایت همیار سرمایه فهرستی از مقالات آموزشی صرافی‌های ارز دیجیتال و انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال به‌صورت رایگان در دسترس شما قرار داده شده است که می‌توانید در مقاله‌های آموزش ارز دیجیتال گردآوری شده، با تعریف اینکه کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ و کیف پول گرم و سرد ارزهای دیجیتال، استخراج ارز دیجیتال و سایر اطلاعاتی که در این بازار نیاز دارید، آشنا شوید و از آنها استفاده کنید.

ما این مقاله را راهنمای نهایی ارزهای دیجیتال نمی‌نامیم. اما، قول می‌دهیم که ساده‌ترین روشی است که می‌توانید یاد بگیرید که بیت‌کوین چیست؟ آلت کوین چیست؟ بلاک‌چین چیست؟ رمزنگاری درباره چیست و چگونه می‌توانید شروع به سرمایه‌گذاری کنید.

محتوا پنهان

آموزش ارز دیجیتال رایگان - همیارسرمایه

آشنایی با ارز دیجیتال

برای شروع آموزش ارز دیجیتال ابتدا با تعریف اینکه ارز دیجیتال چیست؟ شروع می‌کنیم.

ارزهای دیجیتال در حال تغییر سیستم پولی ما هستند. از زمان معرفی اولین ارز دیجیتال، بیت‌کوین، در سال 2009، بسیاری از تحولات جدید استفاده از ابزارهای پرداخت سنتی و قراردادهای مالی را به چالش کشیده است. نمونه‌های کنونی عبارت‌اند از Diem (Libra سابق)، ابتکاری که توسط فیس‌بوک برای به چالش کشیدن ترتیبات پرداخت ملی و بین‌المللی، USD Coin، کوین رسمی صرافی رمزارز Coinbase، و دیگر طرح‌ها که سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را جذب می‌کنند و باعث سروصدای مالی می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های خوب (و بد) در مورد ارزهای دیجیتال، بلاک‌چین و بیت‌کوین این است که این فناوری و اجرای عملی آن جدید است؛ بنابراین این یک واقعیت است که آموزش ارز دیجیتال و بلاکچین و یادگیری آن مهم است، به‌خصوص اگر تازه شروع به یادگیری در مورد آن کرده باشید.

ارز دیجیتال چیست؟ همیارسرمایه

ارز دیجیتال چیست؟

کریپتوکارنسی اصطلاحی است که از دو کلمه رمزنگاری و ارز ابداع شده است. این به شکل دیجیتالی پول (ارز) اطلاق می‌شود که توسط کدهای رایانه‌ای (رمزنگاری) محافظت و صادر می‌شود تا هیچ‌کس نتواند از آن تقلبی ایجاد کند.

به عبارت ساده‌تر، ارز دیجیتال فقط نوعی پول دیجیتالی است که در اینترنت زندگی می‌کند. شما می‌توانید آن را ارسال و دریافت کنید، اما هیچ نسخه فیزیکی مانند اسکناس دلار یا یورو در هیچ کجا وجود ندارد.

همچنین، برخلاف دلار، یورو یا پوند بریتانیا که توسط یک بانک مرکزی کنترل و صادر می‌شود، هیچ بانک مرکزی برای هیچ ارز دیجیتال وجود ندارد. توسعه‌دهندگان همه چیز را در کد می‌نویسند و هرکسی می‌تواند بررسی کند که چند واحد در گردش هستند و کدام کیف پول ارز آنها را نگه می‌دارد.

در آموزش ارز دیجیتال رایگان می‌توانید با تعریف اصطلاحات متداول مانند اینکه ارز دیجیتال چیست؟ آشنا شوید.

به بیان ساده، ارز دیجیتال هر ارزی است که منحصراً به‌صورت الکترونیکی در دسترس است.

نسخه‌های الکترونیکی ارز در حال حاضر بر سیستم‌های مالی اکثر کشورها غالب است. آنچه ارز دیجیتال را از ارز الکترونیکی که قبلاً در حساب‌های بانکی آمریکایی‌ها وجود دارد، متمایز می‌کند. این است که ارز دیجیتال هرگز شکل فیزیکی به خود نمی‌گیرد.

بلاک‌ چین چیست؟ همیارسرمایه

بلاک‌چین چیست؟

تراکنش‌های بیت‌کوین در یک دفتر کل عمومی – یا بلاک‌چین – که در بسیاری از مکان‌ها توزیع شده است، ثبت می‌شوند. این مهم است زیرا در این مجموعه، کار تسهیل معاملات و اعتبارسنجی هویت دیگر در انحصار دولت‌ها یا مؤسسات مالی نیست. در نتیجه، بسیاری بر این باورند که ارزهای دیجیتال پتانسیل تبدیل‌شدن به نیروهای دموکراتیک و برابری را دارند.

سه نوع اصلی ارز دیجیتال وجود دارد: ارز دیجیتال، استیبل کوین و ارز دیجیتال بانک مرکزی که به‌عنوان CBDC شناخته می‌شود.

اما بلاک چین چیست؟ فناوری بلاک‌چین، که پایه و اساس ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند، رایج‌ترین شکل دفتر کل توزیع شده است که توسط ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

اینها سوابق همه تراکنش‌ها، موجودی‌هایی هستند که در هر آدرسی نگهداری می‌شوند، و چه کسی کلید آن موجودی را در اختیار دارد.

هر بلوک در زنجیره شامل تعدادی تراکنش است و هر بار که یک تراکنش جدید در زنجیره بلوک اتفاق می‌افتد، یک رکورد از آن تراکنش به دفتر کل هر شرکت‌کننده اضافه می‌شود.

به‌عنوان یک پایگاه‌داده، یک بلاک‌چین اطلاعات را به‌صورت الکترونیکی در قالب دیجیتال ذخیره می‌کند.

دفتر کل توزیع شده (DLT) تشکیل شده از چندین شرکت‌کننده است که پایگاه‌داده غیرمتمرکز شناخته می‌شود.

بلاک‌چین نوعی DLT است که در آن تراکنش‌ها با امضای رمزنگاری غیرقابل‌تغییر به نام هش ثبت می‌شوند.

بلاک‌چین در ابتدایی‌ترین حالت، لیستی از تراکنش‌هایی است که هرکسی می‌تواند آن را مشاهده و تأیید کند. به‌عنوان‌مثال، بلاک‌چین بیت‌کوین، حاوی رکوردی از هر بار ارسال یا دریافت بیت‌کوین است

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین که به آنها قدرت می‌دهد، انتقال ارزش آنلاین را بدون نیاز به واسطه‌ای مانند بانک یا کارت اعتباری ممکن می‌سازد.

در واقع فهرست تراکنش‌های موجود در بلاک‌چین برای اکثر ارزهای دیجیتال اساسی است، زیرا امکان پرداخت‌های امن بین افرادی را که یکدیگر را نمی‌شناسند، بدون نیاز به مراجعه به تأییدکننده شخص ثالث مانند بانک، فراهم می‌شود.

بلاک‌چین سیستمی است از ثبت اطلاعات به‌گونه‌ای که تغییر، هک یا تقلب سیستم را دشوار یا غیرممکن می‌کند.

بلاک‌چین ها بیشتر به دلیل نقش حیاتی خود در سیستم‌های ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین ، اتریوم ، بیتکوین کش و لایت کوین از طریق شبکه های بلاک‌چین ایمن هستند.

بیت‌کوین، برای حفظ رکورد ایمن و غیرمتمرکز تراکنش‌ها شناخته می‌شوند. نوآوری در بلاک‌چین این است که وفاداری و امنیت رکورد داده‌ها را تضمین می‌کند و بدون نیاز به شخص ثالث قابل‌اعتماد اعتماد ایجاد می‌کند.

بیت کوین چیست؟ همیارسرمایه

بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین که با نام BTC نیز شناخته می‌شود، اولین و بزرگ‌ترین پول دیجیتال غیرمتمرکز جهان است. غیرمتمرکز به این معنی است که هیچ دولت، بانک مرکزی، شرکت یا مؤسسه دیگری تحت حمایت، کنترل یا مالکیت آن نیست. در عوض، بیت‌کوین توسط نرم‌افزار رایانه‌ای مدیریت می‌شود که هرکسی که به اینترنت دسترسی دارد می‌تواند آن را دانلود کرده و از آن برای نظارت و تأیید تراکنش‌ها استفاده کند. برای مثال، آن را با یک دلار مقایسه کنید که توسط دولت ایالات متحده حمایت می‌شود و توسط فدرال رزرو ایالات متحده تنظیم می‌شود.

این ارز فقط دیجیتال است، به این معنی که نمی‌توان آن را از شبکه دیجیتال خود حذف کرد و بنابراین به شکل فیزیکی مانند پول کاغذی وجود ندارد. شما نمی‌توانید یک بیت‌کوین فیزیکی را در کیف پول خود قرار دهید، حتی اگر آن را در یک دستگاه خودپرداز بیت‌کوین خریداری کنید (بله، اینها وجود دارند).

بیت‌کوین علاوه بر اینکه یک ارز دیجیتالی است که می‌تواند برای انجام تراکنش‌ها استفاده شود، می‌تواند به‌عنوان ذخیره ارزش و به‌عنوان سرمایه‌گذاری نیز مورداستفاده قرار گیرد. درحالی‌که هزاران ارز دیجیتال وجود دارد، بیت‌کوین بیشترین نگهداری و معامله را دارد.

در پاسخ به سؤال بیت‌کوین چیست؟ گفته می‌شود که بیت‌کوین اولین و شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال است که بدون هرگونه کنترل مرکزی یا نظارت بانک‌ها یا دولت‌ها عمل می‌کند. در عوض به نرم‌افزار نظیر به نظیر و رمزنگاری متکی است.

در حال حاضر بیت‌کوین‌ها را می‌توان به هفت رقم اعشار تقسیم کرد: یک هزارم بیت‌کوین به‌عنوان میلی و صد میلیونم بیت‌کوین به‌عنوان ساتوشی شناخته می‌شود.

در حقیقت چیزی به نام بیت‌کوین یا کیف پول وجود ندارد، فقط توافق بین شبکه در مورد مالکیت یک کوین وجود دارد.

Crypto به‌خودی‌خود “در” کیف پول ذخیره نمی‌شود. کوین‌ها روی یک بلاک‌چین وجود دارند و نرم‌افزار کیف پول به شما امکان می‌دهد با موجودی‌های موجود در آن بلاک‌چین تعامل داشته باشید.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ همیارسرمایه

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

به همان روشی که کوین‌های سنتی را در یک کیف پول فیزیکی نگه می‌دارید، ارزهای مجازی نیز در کیف پول‌های دیجیتال نگهداری می‌شوند و از نرم‌افزار مشتری یا طیف وسیعی از ابزارهای آنلاین و سخت‌افزاری قابل‌دسترسی هستند.

هنگام انجام تراکنش برای اثبات مالکیت وجوه به شبکه یک کلید خصوصی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

یک فرد می‌تواند به‌سادگی کلید خصوصی خود را حفظ کند و به هیچ‌چیز دیگری برای بازیابی یا خرج‌کردن پول نقد مجازی خود نیاز ندارد، مفهومی که به‌اصطلاح “کیف پول مغزی” گفته می‌شود.

کلید خصوصی مانند کلید یک صندوق امانات است. هرکسی که به کلید خصوصی یک کیف پول دسترسی داشته باشد می‌تواند کنترل موجودی در آن را در دست بگیرد.

کاربران کریپتو باید کلیدهای خصوصی را نزد خود نگه دارند و تراکنش‌ها را انجام می‌دهند. کیف پول کریپتو امکان انجام تراکنش‌ها را با نام کاربری که می‌تواند با یک آدرس کلید عمومی در یک بلاک‌چین مرتبط باشد، می‌دهد.

کیف پول خود آدرس‌ها را ذخیره می‌کند و به صاحبان آنها اجازه می‌دهد تا کوین‌ها را به‌جای دیگری منتقل کنند، درحالی‌که به دیگران اجازه می‌دهد موجودی در هر آدرس مشخصی را ببینند. کیف پول‌های کریپتو به کاربران امکان نظارت بر موجودی دارایی‌های ارز دیجیتال را می‌دهند.

درحالی‌که ایده کریپتو به‌خودی‌خود هنوز برای بسیاری از افراد جدید است، کیف پول‌های کریپتو به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربرپسند باشند. کیف پول‌های وب مانند MetaMask و کیف پول‌های دسکتاپ مانند Electrum دارای یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) هستند که تاحدامکان ساده ساخته شده است.

اتصال به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps). برای اتصال و تعامل با Web 3.0 dApps، یک کیف پول رمزنگاری موردنیاز است.

هویت نام کاربری تمام ارزهای دیجیتال روی یک بلاک‌چین ذخیره می‌شوند.

خریدوفروش ارز دیجیتال، ارسال و دریافت پرداخت‌های ارزهای دیجیتال یکی از ویژگی‌های مهم کیف پول‌های دیجیتال و دلیل اصلی نیاز به آن‌ها است.

درک نحوه عملکرد کیف پول‌ های کریپتو - همیارسرمایه

درک نحوه عملکرد کیف پول‌های کریپتو

کیف پول کریپتو (کیف پول دیجیتال) نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که کاربران را قادر می‌سازد تا ارزهای دیجیتال را ذخیره و استفاده کنند.

با ارز دیجیتال، هیچ ارز ملموس، هیچ پول کاغذی برای قراردادن در یک کیف پول فیزیکی وجود ندارد. ارز دیجیتال در بلاک‌چین وجود دارد و هیچ تجلی فیزیکی وجود ندارد که کاربر آن را لمس کند. بااین‌حال، هنوز نیاز است که افراد و سازمان‌ها مالکیت دارایی‌های ارزهای دیجیتال را درک کنند و بتوانند متوجه شوند که چه مقدار ارز دیجیتال نگهداری می‌شود، دقیقاً مانند حساب بانکی که موجودی بانکی را فراهم می‌کند.

در تعریف اینکه کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ گفته شد که کیف پول ارز دیجیتال راهی را برای کاربران فراهم می‌کند تا موجودی حساب خود را تأیید کنند تا میزان ارز دیجیتال کاربر را مشاهده کنند.

کیف پول ارز دیجیتال کاربران را قادر می‌سازد تا هم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را ارسال و هم دریافت کنند، در رویکردی شبیه به نحوه انجام تراکنش‌های یک حساب بانکی سنتی. برای بسیاری از کاربران، کیف پول کریپتو مکانیزم اصلی برای مدیریت موجودی ارزهای دیجیتال است.

نکته: هنگام ارسال تراکنش ارز، همیشه مطمئن شوید که در حال ارسال به آدرسی برای کیف پولی از همان نوع ارز دیجیتال هستید. برای مثال، اگر بیت‌کوین (BTC) را به یک آدرس بیت‌کوین کش (BCH) بفرستید، آن وجوه برای همیشه از بین خواهد رفت.

نحوه کار با کیف پول دیجیتال - همیارسرمایه

نحوه کار با کیف پول دیجیتال

درحالی‌که هر کیف پول تفاوت‌های ظریف خاص خود را دارد، در اینجا مراحل کلی مربوط به ارسال یا دریافت وجوه با استفاده از کیف پول رمزنگاری وجود دارد:

برای دریافت وجوه، باید یک آدرس (که به‌عنوان کلید عمومی نیز شناخته می‌شود) از کیف پول خود بازیابی کنید. ویژگی «ایجاد آدرس» را در کیف پول خود پیدا کنید، روی آن کلیک کنید، سپس آدرس الفبایی یا کد QR را کپی کنید و آن را با شخصی که می‌خواهد ارز دیجیتال برای شما ارسال کند به اشتراک بگذارید.

برای ارسال وجه، به آدرس کیف پول دریافت‌کننده نیاز دارید. «ارسال» را در کیف پول خود پیدا کنید و آدرس کیف پولی را که قصد ارسال کوین موردنظر به آن را دارید وارد کنید. مقدار ارز دیجیتالی را که می‌خواهید ارسال کنید انتخاب کنید و روی «تأیید» کلیک کنید. قبل از ارسال مقادیر زیادی ارز دیجیتال، یک تراکنش آزمایشی کوچک ارسال کنید. توجه داشته باشید که ارسال هر کوین مستلزم پرداخت هزینه‌ای است که در ازای پردازش تراکنش به ماینرها پرداخت می‌شود.

از طریق رشته‌های طولانی حروف و اعداد یا کدهای QR ارسال پول امکان‌پذیر است.شاید در ابتدا برایتان سخت به نظر برسد؛ اما پس از چند بار انجام این کار، روند بسیار ساده می‌شود.

انواع کیف پول‌ های ارز دیجیتال - همیارسرمایه

انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال

آیا می‌خواهید در مورد کیف پول‌های کریپتو بیشتر بدانید؟ در اینجا انواع مختلف کیف پول‌های کریپتو را با معرفی دقیق آنها پوشش می‌دهیم.

با انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال، کاربران سرویس یا فروشنده‌ای که مختص کیف پول دیجیتال است را در اختیار دارند.

هنگامی که رمزارز را از یک صرافی خریداری می‌کنید، می‌توانید از نظر فنی رمزارز را از جایی که آن را خریداری کرده‌اید ذخیره کنید. اگر مقادیر کمی ارز دیجیتال خریداری می‌کنید، می‌توانید در ابتدا آن را در حساب‌های خود نگهداری کنید، مانند موجودی حساب بانکی.

مهم‌تر از همه، کیف پول‌های موجود در صرافی‌ها نیز لایه‌های امنیتی خاصی را ارائه می‌دهند.

این یکی از دسته‌بندی‌های کیف پول ارزهای دیجیتال است که به طور پیش‌فرض هنگام خرید ارز دیجیتال دریافت می‌کنید.

به‌عنوان‌مثال، صرافی‌های ارز دیجیتال دارای سیاست‌های بیمه برای محافظت در برابر ضرر هستند. بااین‌حال، گاهی اوقات این اقدامات امنیتی برای رفع نگرانی‌های شما در مورد ذخیره‌سازی امن برای ارزهای دیجیتال کافی نیست. اینجاست که شما باید با انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال مناسب را که می‌توانند امنیت را ارائه دهند، بیابید.

مردم در مورد عواقب انتخاب انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال نگران هستند، زیرا این یکی از حیاتی‌ترین تصمیمات قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است.

بحث زیر یک نمای کلی از انواع کیف پول‌های دیجیتال که می‌توانید باتوجه‌به نیازهای مختلف استفاده کنید، ارائه می‌دهد. اجازه دهید نگاهی به انواع رایج کیف پول‌هایی که می‌توانید برای دارایی‌های کریپتو پیدا کنید بیندازیم.

از نظر عملکردی دو نوع اصلی کیف پول رمزنگاری وجود دارد: کیف پول گرم و سرد ارزهای دیجیتال.

کیف پول گرم و کیف پول سرد - همیارسرمایه

کیف پول گرم

یکی از مهم‌ترین انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال، کیف پول های گرم را وارد بحث می‌کند. کیف پول‌های گرم اساساً کیف پول‌هایی هستند که به اینترنت متصل می‌شوند و به‌طورکلی امنیت کمتری را ارائه می‌دهند. از طرف دیگر کیف پول‌های گرم به دلیل ارتباط با اینترنت، دسترسی بهتری را ارائه می‌دهند.

حتی اگر کیف‌های گرم آسیب‌پذیر باشند، معمولاً همیشه روشن و به اینترنت متصل هستند، درحالی‌که کیف پول‌های سرد معمولاً قطع می‌شوند و فقط در صورت لزوم به‌صورت آنلاین متصل می‌شوند.

رایج‌ترین انواع کیف پول گرم شامل کیف پول موبایل، کیف پول تحت وب و کیف پول دسکتاپ است.

1.      کیف پول موبایل

کیف پول موبایل برنامه‌ای است که کلیدهای خصوصی شما را برای ارزهای دیجیتال در تلفن هوشمندتان اجرا و ذخیره می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا به‌راحتی برای پرداخت کالا یا خدمات و تجارت و خرید رمزارز با تلفن خود دسترسی داشته باشید.

نکته منفی کیف پول موبایل کلاهبرداری، بدافزار و هک است و بدیهی است که به طبع آن موجب ازدست‌دادن دستگاه تلفن همراه شما شود.

کیف پول‌های موبایل نیز یکی از دسته‌بندی‌های کیف پول‌های رمزنگاری مهم در کیف پول‌های گرم با عملکردی مشابه کیف پول‌های دسکتاپ است. شما باید یک اپلیکیشن موبایل روی گوشی نصب کنید که به‌عنوان کیف پول گرم عمل می‌کند.

کیف پول‌های موبایل برای تبادل وجوه انعطاف‌پذیری بهتری را ارائه می‌کنند و درعین‌حال از خطرات امنیتی نیز مصون نیستند.

2.      کیف پول‌های وب

کیف پول‌های رومیزی مزیت مالکیت کلید شما را ارائه می‌دهند،

کیف پول‌های تحت وب یکی از انواع کیف پول‌های دیجیتال برجسته در دسته کیف پول‌های گرم هستند. کیف پول‌های دسکتاپ شامل دانلود یک برنامه در دسکتاپ یا لپ‌تاپ شما هستند. می‌توانید به کیف پول‌های وب از طریق مرورگر و بدون نیاز به دانلود اپلیکیشن یا نرم‌افزار تخصصی دسترسی داشته باشید.

کیف پول‌های وب کلیدهای خصوصی شما را روی سروری ذخیره می‌کنند که همیشه آنلاین است و توسط شخص ثالثی کنترل می‌شود، مانند صرافی ارزهای دیجیتال.

بسیار شبیه کیف پول موبایل، کیف پول‌های وب به کاربران اجازه می‌دهد تا زمانی که می‌توانند به اینترنت متصل شوند، به وجوه خود دسترسی داشته باشند، بنابراین می‌تواند بسیار راحت باشد.

بااین‌حال، معایبی نیز وجود دارد، مانند سپردن کلیدهای خصوصی خود به شخص ثالث و دسترسی هکرها به “شناسه کاربری” و رمز عبور شما. همچنین با خطرات آسیب فیزیکی یا آلودگی بدافزار/ویروس.

در مورد کیف پول‌های وب، وب‌سایت مالکیت کلیدهای دارایی‌های رمزنگاری شما را خواهد داشت. بااین‌حال، گزینه‌های جایگزین مانند کیف پول‌های چند علامتی، سطح مشخصی از کنترل را بر روی کیف پول‌های رمزنگاری‌شان به کاربران ارائه می‌دهند.

3.      کیف پول‌های رومیزی

کیف پول دسکتاپ برنامه‌ای برای کامپیوتر شما است که کلیدهای خصوصی شما را روی هارددیسک کامپیوتر شما ذخیره می‌کند. کیف پول‌ها از کیف پول‌های موبایل و وب ایمن‌تر خواهند بود زیرا برای ذخیره کلیدهای خصوصی ارزشمند خود به شخص ثالث متکی نیستید.

بااین‌حال، اگر بخواهید ارز دیجیتال خود را بخرید یا از برخی برنامه‌ها که کل بلاک‌چین کریپتو را روی رایانه‌تان دانلود می‌کنند، استفاده کنید یا آن را خریداری کنید، این نوع کیف پول همچنان باید به اینترنت متصل باشد. به اتصال اینترنت سریع و فضای دیسک زیادی نیاز دارد.

کیف پول‌های سرد

اکنون به سراغ کیف پول‌های سرد می‌رویم. درحالی‌که سه مورد قبلی همه باید به اینترنت متصل باشند و کیف پول HOT نامیده می‌شوند، زوج بعدی صرفاً راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هستند که آنلاین نیستند. ازاین‌رو، آنها به‌عنوان کیف پول سرد طبقه‌بندی می‌شوند. اینها دستگاه‌های فیزیکی هستند که بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال به‌صورت امن ذخیره می‌شوند.

کیف پول‌های سخت‌ افزاری - همیارسرمایه

1.      کیف پول‌های سخت‌افزاری

کیف پول‌های سخت‌افزاری دستگاه‌های فیزیکی ایمنی هستند که قابل‌حمل شبیه یک کلید USB بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. گاهی اوقات، آنها شامل قفل‌های بیومتریک می‌شوند، بنابراین اعتقاد بر این است که آنها امن‌ترین راه برای ذخیره هر مقدار رمزارز هستند.

هنگامی که از ارز دیجیتال استفاده می‌کنید یا آن را دریافت می‌کنید، باید کیف پول سخت‌افزاری را به رایانه خود متصل کنید و نرم‌افزاری را برای جابه‌جایی ارز اجرا کنید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند از دسترسی فوری به وجوه بیت‌کوین شما جلوگیری کنند زیرا برای دسترسی به آنها نیازی به اتصال به اینترنت ندارند. همچنین، ازآنجایی‌که آنها صرفاً دستگاه‌های ذخیره‌سازی هستند، در برابر بدافزارها مصونیت بیشتری دارند و در صورت عدم اتصال به اینترنت، کاملاً در برابر هکرها در امان هستند.

درحالی‌که هیچ خطری از هک شدن توسط مجرمان سایبری ندارند، اما اگر به طور ایمن نگهداری نشوند، همچنان می‌توانند به‌صورت فیزیکی توسط هکرها به دست آیند.

شما باید کیف پول سخت‌افزاری را به‌درستی ایمن کنید و آن را اشتباه قرار ندهید. علاوه بر این، کیف پول‌های سخت‌افزاری جعلی در گردش هستند که کلیدهای خصوصی شما را می‌دزدند، بنابراین همیشه مراقب باشید که کیف‌های سخت‌افزاری را از کجا خریداری می‌کنید.

مقاله آموزشی رایگان 8 کیف پول سخت‌افزاری برتر: خرید + نحوه استفاده از کیف پول بیت‌کوین را می‌توانید مطالعه کنید.

Ledger Nano X به طور گسترده ای به‌عنوان بهترین کیف پول سخت‌افزاری برای خرید و مبادله ارز دیجیتال شناخته می‌شود. در صورت جفت شدن با برنامه Ledger Live، برنامه‌های موبایل و دسکتاپ با ویژگی‌های غنی را ارائه می‌دهد.

بیش از 1800 توکن و کوین دیجیتال توسط کیف پول‌های لجر پشتیبانی می‌شوند. Ledger Nano دارای یک تراشه Secure Element است که شبیه به فناوری موجود در پاسپورت‌ها و کارت‌های اعتباری است.

 1. رسانه‌های فیزیکی

درحالی‌که در روزهای اولیه، ما شاهد کوین‌های دیجیتال فیزیکی بودیم که می‌توانستند از قبل با ارزهای دیجیتال بارگذاری شوند، اما امروزه چنین اشکالی اغلب دیده نمی‌شوند. آنچه که بیش از همه ضد هکر است، ذخیره کلید خصوصی خود در یک سند فیزیکی است که کاملاً آفلاین است.

آنها را می‌توان به‌عنوان کدهای QR چاپ کرد تا بتوانید به‌سرعت را در یک کیف پول گرم اسکن کنید تا تراکنش انجام دهید.

هنگامی که در یک سند فیزیکی قرار می‌گیرید، بخش مهم این است که سند را به طور ایمن ذخیره کنید، به‌عنوان‌مثال، در یک مکان امن مانند یک صندوق امانات.

 1. کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی یک‌تکه کاغذ است که کلید خصوصی و آدرس عمومی شما در آن چاپ می‌شود. خیلی خطرناک به نظر می‌رسد، درست است؟ خب واقعاً همینطوره کیف پول‌های کاغذی خطرناک‌ترین شکل کیف پول‌های سرد در نظر گرفته می‌شوند زیرا ممکن است در آب خیس شوند یا پاشیده شوند، یا مچاله شوند و در سطل زباله پرتاب شوند یا توسط باد گرفته شوند. بااین‌حال، آنها همچنین به‌عنوان بدون بدافزارترین شکل کیف پولی که می‌توانید داشته باشید نیز شناخته می‌شوند.

ازآنجایی‌که کلیدهای خصوصی شما بر روی یک تکه کاغذ چاپ می‌شوند، لازم نیست نگران بدافزارها یا مجرمان سایبری باشید که می‌توانند کیف پول دیجیتال شما را به خطر بیندازند. بااین‌حال، مطمئن شوید که کیف پول کاغذی خود را ایمن و محافظت شده نگه دارید.

اگر کیف پول کاغذی خود را گم کردید و شخصی آن را پیدا کرد، به‌احتمال زیاد مجبور خواهید بود با وجوه بیت‌کوین خود خداحافظی کنید.

به‌غیراز کیف پول‌های سردوگرم، کیف پول‌های چند امضایی نیز وجود دارد که گروهی از افراد را قادر می‌سازد تا اسناد و تراکنش‌هایی را که از طریق ترکیبی از چندین امضای منحصربه‌فرد ایجاد می‌شود، امضا کنند.

مزایا و معایب کیف پول‌های ارز دیجیتال - همیارسرمایه

مزایا و معایب کیف پول‌های ارز دیجیتال

برخی از مزایا و معایب استفاده از کیف پول‌های ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

مزیت‌های ارز دیجیتال؛

ما مزایا و معایبی که ارز دیجیتال دارد و تأثیر آن بر اقتصاد را تشریح کرده‌ایم. ارزهای دیجیتال دارای مزایای متعددی هستند. این مزایا شامل موارد زیر باشد:

 • زمان انتقال و تراکنش سریع تراکنش‌ها نیازی به‌واسطه ندارند، بنابراین می‌توانند بسیار سریع‌تر از انتقال پول فیزیکی باشند، مشروط بر اینکه کاربران در یک شبکه باشند.
 • شفافیت فرآیند انتقال الکترونیکی علاوه بر سریع بودن، یک رکورد واضح از هر تراکنش را نیز ارائه می‌دهد. چه از طریق سیستم‌های یک بانک باشد، چه با استفاده از بلاک‌چین، تراکنش‌ها قابل‌مشاهده هستند.
 • کاهش هزینه‌های انتقال ارزهای دیجیتال با مستقیم‌تر و سریع‌تر کردن تراکنش‌ها و نقل و انتقالات، می‌توانند تعداد واسطه‌ها را کاهش دهند و در نتیجه معاملات را ارزان‌تر کنند.
 • هیچ الزامات تولید فیزیکی وجود ندارد. برخلاف پول فیزیکی، شما نیازی به ساخت کوین یا اسکناس ندارید یا نگران آسیب‌دیدن آنها در گردش نیستید. بااین‌حال، هنوز هزینه‌ای دررابطه‌با استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود.
 • محافظت در برابر تورم؛ تورم باعث شده است که ارزش بسیاری از ارزها باگذشت زمان کاهش یابد. تقریباً هر ارز دیجیتال، در زمان راه‌اندازی، با مبلغ ثابتی عرضه می‌شود. کد منبع مقدار هر کوین را مشخص می‌کند. به‌عنوان‌مثال، تنها 21 میلیون بیت‌کوین در جهان منتشر شده است؛ بنابراین با افزایش تقاضا، ارزش آن افزایش می‌یابد که همگام با بازار بوده و در بلندمدت از تورم جلوگیری می‌کند.
 • هر تراکنش ارز دیجیتال در یک لیست عمومی به نام بلاک‌چین ثبت می‌شود که فناوری است که وجود آن را امکان‌پذیر می‌کند. این امکان ردیابی تاریخ بیت‌کوین‌ها را فراهم می‌کند تا افراد را از خرج‌کردن کوین‌هایی که مالک آن نیستند، کپی‌کردن یا لغو تراکنش‌ها باز دارد.

معایب ارزهای دیجیتال

سرعت تراکنش‌ها یک مزیت آشکار است، اما ارزهای دیجیتال دارای معایب مهمی نیز هستند. برخی از معایب ارزهای دیجیتال

که استفاده از آنها می‌تواند داشته باشد، شامل موارد زیر است:

 • ممکن است کیف پول مجازی خود را گم کنید یا ارز خود را حذف کنید. همچنین سرقت‌هایی از وب‌سایت‌هایی صورت‌گرفته است که به شما امکان می‌دهند ارز دیجیتال خود را از راه دور ذخیره کنید.
 • بازار ارزهای دیجیتال توسط سازمان رفتار مالی (FCA) تنظیم نمی‌شود، بنابراین هیچ قانونی برای محافظت از کسب‌وکار شما وجود ندارد.
 • ارزهای دیجیتال همیشه امن نیستند. همان‌طور که ارزهای فیزیکی در برابر جاعلان آسیب‌پذیر هستند، ارزهای دیجیتال نیز در برابر هکرها و حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند که می‌تواند منجر به ازدست‌دادن غیرقابل‌جبران سرمایه‌گذاری شما شود.
 • هکرها ممکن است ارز را از کیف پول‌های دیجیتال بدزدند یا مستقیماً به منبع بروند، پروتکل یا الگوریتم را تغییر دهند و بر ارزش آن تأثیر بگذارند. هنوز هیچ‌کس واقعاً موفق نشده است این مشکل را به طور کامل حل کند؛ اما پس از آن، جلوگیری از جعل ارزهای فیزیکی نیز یک فرآیند مداوم است.
 • ارزهای دیجیتال می‌توانند در برابر کلاهبرداری آسیب‌پذیر باشند. کلاهبرداران اغلب از پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر برای فریب‌دادن افراد به این سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌کنند. اگر مشکوک هستید که مورد هدف قرار گرفته‌اید، مهم است که این موضوع را دراسرع‌وقت به Action Fraud گزارش دهید.
 • ارزهای دیجیتال هنوز به ظرفیت ذخیره‌سازی و پردازش نیاز دارند. ممکن است برای نگهداری ارزهای دیجیتال به صندوق‌های بانکی نیاز نداشته باشید، اما آنها همچنان به فضای ذخیره‌سازی نیاز دارند و این به معنای فضای رایانه است. بدون هزینه نیست، به‌خصوص از نظر انرژی.
 • ارزهای دیجیتال می‌توانند بسیار نوسان باشند. تمام معاملات ارز به اعتماد سرمایه‌گذار بستگی دارد. بااین‌حال، اعتماد به یک ارز دیجیتال بسیار سخت‌تر است، به‌خصوص اگر منشأ آن را ندانید. تاریخ ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه، نوسانات بزرگی را در ارزش خود نشان داده است.

کریپتوکارنسی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز باشد و تنها در صورتی باید سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید که از نظر مالی مجهز باشید و بخواهید پولی را که برای آن صرف می‌کنید از دست بدهید.

خرید و فروش ارز دیجیتال - همیارسرمایه

خریدوفروش ارز دیجیتال

افرادی که در دنیای کریپتو تازه‌کار هستند، درک نحوه خرید بیت‌کوین، دوج کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال و روش‌های چک‌کردن قیمت ارز دیجیتال می‌تواند در ابتدا گیج‌کننده باشد.

خوشبختانه، یادگیری روش‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار ساده است. شما می‌توانید با دنبال‌کردن این پنج مرحله آسان، سرمایه‌گذاری و خریدوفروش ارز دیجیتال را شروع کنید.

بااین‌حال به یاد داشته باشید که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کاملاً سفته‌بازی است و سرمایه شما در معرض خطر است. ممکن است مقداری یا تمام پول خود را از دست بدهید.

1.      یک بروکر یا صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید

برای خرید ارز دیجیتال، ابتدا باید یک کارگزار یا صرافی‌های ارز دیجیتال را انتخاب کنید. درحالی‌که هرکدام به شما امکان خرید ارزهای دیجیتال را می‌دهد، تفاوت‌های کلیدی بین آنها وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

ابتدا باید تصمیم بگیرید که از چه نوع پلت فرم یا سرویسی برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید. دو پلتفرم متداول، صرافی‌های رمزنگاری ( صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارد ) و کارگزاری‌های کریپتو هستند

صرافی‌ های ارز دیجیتال - همیارسرمایه

صرافی‌های ارز دیجیتال

صرافی رمزارز چیست؟ صرافی ارزهای دیجیتال بستری است که در آن خریداران و فروشندگان برای معامله ارزهای دیجیتال با یکدیگر ملاقات می‌کنند. صرافی‌ها اغلب کارمزدهای نسبتاً پایینی دارند، اما معمولاً رابط‌های پیچیده‌تری با انواع معاملات و نمودارهای عملکرد پیشرفته دارند که همگی می‌توانند آن‌ها را برای سرمایه‌گذاران جدید ارز دیجیتال ترسناک یا حتی نامناسب کنند.

به زبان ساده، صرافی کریپتو پلتفرمی است که به کاربران امکان خریدوفروش ارزهای دیجیتالی خریدوفروش ارز دیجیتال

مانند اتر، بیت‌کوین و دوج کوین را می‌دهد

برای انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال توصیه می‌شود مقاله آموزش ارز دیجیتال چگونه بهترین صرافی ارزهای دیجیتال را انتخاب کنیم؟ 12 موارد مهم در انتخاب صرافی آنلاین معتبر را مطالعه کنید.

برخی از شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال Coinbase، Gemini، Binance و eToro هستند. درحالی‌که رابط‌های تجاری استاندارد این شرکت‌ها ممکن است مبتدیان را تحت‌تأثیر قرار دهد، به‌ویژه آن‌هایی که پیش‌زمینه معاملات سهام ندارند، آنها گزینه‌های خرید آسان کاربرپسند را نیز ارائه می‌دهند.

 1. یک حساب کاربری ایجاد کنید

پس از اینکه در مورد پلتفرمی مانند Coinbase، Gemini یا هر چیزی که ترجیح می‌دهید تصمیم گرفتید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. بیشتر اوقات، صرافی‌ها از شما می‌خواهند که نه‌تنها حساب خود را از طریق ایمیل، تلفن و غیره تنظیم و تأیید کنید، بلکه اطلاعات شخصی مانند تصویر گواهینامه رانندگی یا پاسپورت خود را نیز ارائه دهید.

ممکن است تا زمانی که فرآیند تأیید را کامل نکنید، نتوانید در پلتفرم خریدی انجام دهید. علاوه بر این، درصورتی‌که امیدوار باشید وجوه را به‌حساب بانکی خود واریز کنید، پیروی از این مراحل فرآیند پرداخت را ساده‌تر می‌کند.

قابل‌ذکر است، اگر نمی‌خواهید اطلاعات شخصی را ارائه دهید، گاهی اوقات می‌توان با یک تبادل غیرمتمرکز از آن جلوگیری کرد.

 1. حساب خود را تأمین مالی کنید

البته، رمزارز رایگان نیست. برای خرید کریپتو باید پول سنتی خرج کنید. شما می‌توانید به روش‌های مختلفی برای تأمین مالی حساب خود اقدام کنید.

متداول‌ترین راه برای واردکردن پول به حسابتان این است که آن را به‌حساب بانکی خود متصل کنید. آسان‌ترین روش فرآیندهای واریز و برداشت پیونددادن حساب بانکی شما است.

اشتباه نکنید، در ابتدا تأیید حساب بانکی شما می‌تواند یک فرآیند طولانی باشد، اما در نهایت خرید ارز دیجیتال را بسیار آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، به‌جای واریز پول به صرافی، می‌توانید مستقیماً از طریق حساب خود خریدوفروش کنید.

بسته به اینکه کدام پلتفرم را انتخاب کنید، فرآیند افزودن حساب بانکی شما متفاوت خواهد بود. بااین‌حال، گزینه اتصال حساب بانکی شما معمولاً در قسمت کیف پول، سپرده یا حساب بانکی پلتفرمی که استفاده می‌کنید یافت می‌شود. می‌توانید حساب خود را از طریق انتقال و پرداخت از طریق کارت نقدی یا اعتباری نیز تأمین کنید.

 1. خرید کنید

اکنون که بودجه حساب خود را تأمین کرده‌اید، یا حساب بانکی خود را متصل کرده‌اید، زمان آن رسیده است که مقداری ارز دیجیتال خریداری کنید.

اکنون می‌توانید اولین سفارش ارز دیجیتال خود را انجام دهید. سفارش دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد. مبلغ خرید موردنظر خود و ارسال آن برای انجام را انجام دهید.

 1. مکانی را برای نگهداری آن انتخاب کنید

خرید ارز دیجیتال قطعاً پایان کار نیست.

اکنون که یک حساب صرافی فعال دارید، راه‌های متنوعی برای خرید، مبادله و ذخیره ارزهای دیجیتال دارید. مطمئناً، اگر قصد دارید معامله کنید، نگه‌داشتن وجوه خود در حساب صرافی شما خوب است. بااین‌حال، برای امنیت بیشتر، باید دو روش رایج برای ذخیره ارز دیجیتال را در نظر بگیرید: در کیف پول نرم‌افزاری (گرم) یا سخت‌افزاری (سرد).

اکثر صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال به شما امکان معامله آلت کوین و همچنین بیت‌کوین را می‌دهند.

صرافی‌های بزرگ‌تر جفت‌های معاملاتی بیشتری خواهند داشت، از جمله فیات به آلت‌کوین، بیت‌کوین به آلت کوین و آلت کوین به آلت کوین.

آلت کوین چیست؟

آلت کوین چیست ؟ ابتدایی‌ترین اصطلاحات شناسایی ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید: کوین، آلت کوین و توکن. آیا آنها مترادف هستند؟ به گفته بسیاری از منابع، آنها این‌طور نیستند. بااین‌حال آنها به‌صورت مترادف در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شوند:

به‌طورکلی، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است که با بلاک‌چین اختصاصی خود ارائه می‌شود و یک توکن یک ارز دیجیتال یا دارایی رمزنگاری شده است که بر روی بلاک‌چین ارز دیجیتال دیگر اجرا می‌شود.

اصطلاحات آلت کوین، کوین و توکن از نظر فنی قابل تشخیص هستند، اما اغلب مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

برخی از توکن‌ها از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) راه‌اندازی می‌شوند، اگرچه از نظر فنی کوین نیستند.

برخی از توکن‌ها نیز آلت‌کوین در نظر گرفته می‌شوند، حتی اگر یک تفاوت فنی وجود داشته باشد.

یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال، همه توکن‌ها را آلت‌کوین می‌داند، اما به همه دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان توکن (از لحاظ فنی) اشاره می‌کند.

آلت کوین یک ارز دیجیتال جایگزین برای بیت‌کوین است که خود تنها  ارز دیجیتال در یک مقطع زمانی بود. در طول سال‌های اولیه، بیت‌کوین چنان بر این حوزه تسلط داشت که رقبای دیگر در رابطه با ارز دیجیتال اصلی تعریف شدند. بنابراین هر چیزی که بیت‌کوین نبود، تا حدودی به تمسخر آلت کوین یا شاید، حتی کمتر به‌صورت ، sh*tcoin نامیده می شد، که همخوانی با ارز دیجیتال اصلی بود.

بنابراین آلت‌کوین‌ها هر ارز دیجیتالی هستند که بیت‌کوین نیستند. در سال‌های اولیه رمزارز، این نوع تعریف بسیار منطقی بود، زیرا بیت‌کوین بیشتر توجه بازار را به خود اختصاص می‌داد و رقبا ده‌ها یا حتی چند صد کوین جایگزین می‌ساختند. امروزه، برخی از کارشناسان تعداد ارزهای دیجیتال را بیش از 19000 تخمین می‌زنند.

روش‌ های چک‌ کردن قیمت ارز دیجیتال - همیارسرمایه

روش‌های چک‌کردن قیمت ارز دیجیتال

چه چیزی قیمت ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند؟

ارزهای دیجیتال مانند کالاها، اوراق بهادار ،سهام، و غیره دارایی قابل معامله هستند. قیمت آنها بر اساس میزان علاقه‌مندی در بازار برای خرید آنها تعیین می‌شود که به آن تقاضا می‌گویند و چقدر برای خرید در دسترس است، این عرضه است. رابطه بین این دو قیمت را تعیین می‌کند.

اگر تقاضای قابل‌توجهی برای یک ارز دیجیتال خاص وجود داشته باشد، اما عرضه فعلی محدود باشد، قیمت افزایش می‌یابد. تقاضا برای کوین گاهی اوقات بدون توجه به ارزش واقعی ارز افزایش می‌یابد، به این حالت بیش از حد خرید می‌گویند. از طرف دیگر، اگر مقدار قابل‌توجهی از یک ارز دیجیتال بدون دلیل محکم فروخته شود، به‌عنوان بیش فروش توصیف می‌شود.

CoinMarketCap مرجع‌ترین وب‌سایت و بهترین روش از روش‌های چک‌کردن قیمت ارز دیجیتال در جهان برای ارزهای دیجیتال است که در فضای روبه‌رشد ارزهای دیجیتال وجود دارد.

مأموریت آن این است که رمزارزها را در سطح جهانی قابل کشف و کارآمد کند با توانمندسازی کاربران خرده‌فروشی با اطلاعات بی‌طرفانه، باکیفیت بالا و دقیق برای نتیجه‌گیری آگاهانه خود.

CoinMarketCap قاطعانه برای اطلاعات دقیق، به‌موقع و بی‌طرفانه ایستاده است.

تحلیل تکنیکال رمز ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال رمز ارزهای دیجیتال

اگر قصد معامله ارزهای دیجیتال را دارید، باید تحلیل تکنیکال رمز ارزهای دیجیتال را برای دستیابی به نتایج ثابت انجام دهید.

در هنگام معامله برای پیش‌بینی روند قیمت باید محاسباتی انجام گیرد. اگر تنها کاری که انجام می‌دهید بر اساس شهود یا حدس و گمان است که خریدوفروش ارز دیجیتال را انجام دهید، معامله به یک قمار تبدیل می‌شود.

فرقی نمی‌کند نوع معامله‌گری که هستید یا روش تحلیلی که ترجیح می‌دهید، باید عملکرد قیمت را برای ارتباط با اتفاقات مختلف بازار درک کنید. علاوه بر این، تقریباً هیچ راهی برای استفاده صحیح از اندیکاتورهای تکنیکال بدون توانایی تفسیر اطلاعات قیمت وجود ندارد. پس پرایس اکشن چیست و چگونه کار می‌کند؟ تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با  استفاده از پرایس اکشن چیست؟

عمل قیمت حرکت قیمت یک دارایی مالی است. اساس تمام تحلیل‌های تکنیکال را تشکیل می‌دهد، زیرا تحلیلگران تکنیکال از اطلاعات قیمت گذشته و حال برای تصمیم‌گیری در معاملات استفاده می‌کنند.

معامله گران پرایس اکشن هنگام معامله بر شاخص‌های تکنیکال تکیه نمی‌کنند. در عوض، آنها حرکات قیمت را مطالعه می‌کنند تا اطلاعات کافی برای تصمیم‌گیری در مورد معاملات به دست آورند.

سیستم معاملاتی پرایس اکشن این است که قیمت بازار اشتباه نیست. در عوض، تمام اتفاقاتی که در بازار در هر زمان رخ می‌دهد را نشان می‌دهد.

فعالیت‌های معاملاتی گذشته و تغییرات قیمت یک کریپتو، شاخص‌های ارزشمندی در تعیین قیمت و فعالیت آینده هستند که در تحلیل تکنیکال رمز ارزهای دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرند.

مثلاً در تحلیل تکنیکال رمز ارزهای دیجیتال متوجه شدید که قیمت یک ارز دیجیتال در حال کاهش است. می‌توانید از اطلاعات موجود در نمودار مانند الگوی شمعدان، میزان افت قیمت و سایر اطلاعات تکنیکال استفاده کنید تا بدانید در چنین زمانی سرمایه‌گذاری روی چنین کوینی بهتر است یا خیر.

سه فرض تحلیل تکنیکال در این بخش به‌صورت مختصر مورد بررسی قرار گرفته است که به آنها خواهیم پرداخت.

1.      بازار خودش تخفیف می‌دهد

در بازار فرض بر این است که هر چیزی می‌تواند بر قیمت ارز دیجیتال تأثیر بگذارد که در قیمت منعکس می‌شود . آنچه را که باید در مورد یک ارز دیجیتال بدانید، در قیمت منعکس می‌شود.

مثلاً در تحلیل تکنیکال رمز ارزهای دیجیتال متوجه شدید که قیمت یک ارز دیجیتال در حال کاهش است. می‌توانید از اطلاعات موجود در نمودار مانند الگوی شمعدان، میزان افت قیمت و سایر اطلاعات تکنیکال استفاده کنید تا بدانید در چنین زمانی سرمایه‌گذاری روی چنین کوینی بهتر است یا خیر.

 1. حرکت قیمت در یک‌روند می‌کند

در پرایس اکشن قیمت در یک‌روند حرکت می‌کند. تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با  استفاده از پرایس اکشن نمودار نمای معاملاتی که روند قیمت را مشخص می‌کند، نشان می‌دهد.

در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال با  استفاده از پرایس اکشن، قیمت همیشه روندها را نشان می‌دهد. حتی صرف‌نظر از بازه زمانی مورداستفاده، در حرکات تصادفی بازار مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای تشخیص جهت و روند قیمت، از کندل‌های سبز و قرمز استفاده می‌شود.

این باور وجود دارد که قیمت ها از یک‌روند پیروی می‌کنند. روند قیمت می‌تواند صعودی، نزولی یا جانبی باشد. به‌احتمال زیاد

قیمت در آینده از یک‌روند مشخص پیروی می‌کند.

 1. تاریخ خود را تکرار می‌کند

تحلیل تکنیکال الگوهای قبلی به شما در پیش‌بینی حرکات آتی بازار کمک می‌کند. ماهیت بازار تکرارشونده شدن آن است این به این معنا است که با تحلیل الگوهای قبلی می‌توانید حرکات آتی بازار را پیش‌بینی کنید. البته برخی از الگوها مدت‌ها پیش شکل‌گرفته‌اند، اما به دلیل تکرارپذیر بودن الگوها، در پیش‌بینی و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال مهم است.

منظور از ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟

منظور از ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ارز دیجیتال فرآیندی است که شبکه ارز دیجیتال را حفظ می‌کند و همچنین نحوه ایجاد کوین‌های جدید را حفظ می‌کند.

بازیابی کوین‌ها نیازمند حل معماهای پیچیده، اعتبارسنجی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در شبکه بلاک‌چین و افزودن آنها به دفتر کل توزیع شده برای مکان‌یابی آنها است.

همه تراکنش‌ها به‌صورت عمومی در شبکه پخش می‌شوند و ماینرها مجموعه‌های بزرگی از تراکنش‌ها را با تکمیل یک محاسبه رمزنگاری که تولید آن بسیار سخت است؛ اما تأیید آن بسیار آسان است، در بلوک‌ها جمع می‌کنند. اولین ماینری که بلاک بعدی را حل می‌کند، آن را به شبکه پخش می‌کند و در صورت اثبات صحت به بلاک‌چین اضافه می‌شود. سپس به آن ماینر مقداری بیت‌کوین تازه ایجاد شده پاداش داده می‌شود.

استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی برای ایجاد «کوین‌های دیجیتال» جدید است. بااین‌حال، این تا حدی ساده است. فرآیند

استخراج کریپتو برای بلاک‌چین‌های اثبات کار (PoW) مانند بیت‌کوین (BTC) ضروری است؛ زیرا امنیت شبکه ارزهای دیجیتال را تأمین می‌کند.

اصطلاح استخراج ارز دیجیتال از استخراج طلا الهام گرفته شده است. توکن‌های دیجیتال به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کمیاب باشند. یکی از روش‌های صدور آنها از طریق  استخراج ارز دیجیتال است. مشابه استخراج‌کنندگان طلا که زمان و تلاش خود را برای به‌دست‌آوردن این فلز گران‌بها صرف می‌کنند، استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال نیز باید سخت‌کار کنند و از الکتریسیته برای تأمین انرژی فرآیند ایجاد کریپتو استفاده کنند.

نرم‌افزار بیت‌کوین محدودیت سخت 21 میلیون کوین دارد. هرگز بیش از آن در وجود نخواهد داشت. تعداد کل کوین‌ها تا سال 2140 در گردش خواهد بود. تقریباً هر چهار سال یک‌بار این نرم‌افزار با کاهش حجم پاداش، استخراج بیت‌کوین را دو برابر دشوارتر می‌کند.

ماینرها همچنین انتخاب می‌کنند که کدام تراکنش‌ها را در یک بلوک قرار دهند، بنابراین هزینه‌هایی با مقدار متفاوتی توسط فرستنده به‌عنوان پاداش اضافه می‌شود. هنگامی که تمام کوین‌ها استخراج شدند، این هزینه‌ها به‌عنوان پاداشی برای ادامه استخراج ادامه می‌یابد. این موردنیاز است؛ زیرا زیرساخت شبکه بیت‌کوین را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://hamyarsarmaye.com/?p=63536