شکست در بورس : لزوم تجربه شکست در معامله گری

اگر می خواهید تبدیل به یک معامله گر حرفه ای شوید این را بدانید که شکست در بورس جزئی از معامله‌گری است و  باید شکست خوردن را نیز بیاموزید. هر چند که ممکن است بسیار ناراحت شوید و یا در معاملات توقع شکست نداشته باشید اما به یاد داشته باشید که نمی‌توانید بدون شکست‌های کوچک درسی بیاموزید و تبدیل به معامله‌گر حرفه‌ای شوید. شکست خوردن در هر مهارتی فرار از آن موضوع و غریزه گریز را تقویت می‌کند و دیگر مایل به ادامه فعالیت نخواهید بود اما اشتیاق رسیدن به هدف و موفقیت در آن باید به قدری در شما زیاد باشد که از وسوسه ترک یادگیری و کسب مهارت به دور باشید و این را بدانید که توانایی‌ها مانند عضلات هستند پس برای اینکه توانایی معامله صحیح و مناسب را کسب کنید باید به تمرین بپردازید و ذهنیت رشد، داشته باشید.

شکست در بورس : ابتدای مسیر تبدیل شدن به معامله گر حرفه ای

یعنی همانطور که اگر در ماه های اول نمی‌توانید وزنه‌های سنگین را در بدنسازی بلند کنید و نگران این نیستید که کسی مسخره‌تان کند در بورس هم نگران این نباشید که با ضرر های کوچک، دیگر کارتان تمام است بلکه باید به کسب دانش و مهارت‌های لازم دست پیدا کنید و به این فکر کنید که روزی تبدیل به معامله‌گر حرفه‌ای خواهید شد نه اینکه معامله‌گری را امری ذاتی ببینید و بگویید فلانی ذاتا معامله‌گر است ولی من اینگونه نیستم.که حرف بسیار غلط و اشتباهی است. چون معامله‌گری مهارت اکتسابی و کسب کردنی است و هر کسی با قراردادن وقت و تلاش مناسب می‌تواند نتیجه دلخواه خود را کسب کند و با ذهنیت رشد نه فقط در معامله‌گری بلکه در هر کاری، هر چند آهسته ولی پیوسته به مسیر خود ادامه خواهید داد و این باعث موفقیت و کسب رفاه و ثروت خواهد شد.

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

کاهش شکست در بورس:

متاسفانه اغلب در دنیای تجارت و کسب و کار، ما دو مرحله برای انجام کار داریم: یکی برنامه‌ریزی کنیم و دیگر اجرا کنیم که اغلب مرحله تمرین یا یادگیری وجود ندارد و نتیجه‌ی کار است که برای بقیه با اهمیت است. مثلا وقتی که رئیستان کاری را به شما واگذار می‌کند چگونگی انجام آن کار اصلا برایش اهمیتی ندارد مهم این است که کار تمام شود. در معامله‌گری نیز همین است. فردی که تازه وارد این حرفه شده است چون تحت تاثیر دور و اطرافش است دوست دارد هر چه سریعتر شروع به خرید و فروش سهام کند و بدون هیچ آموزش و تمرینی این کار را انجام دهد و مسلم است که با ضرر که در ادامه آن یاس و ناامیدی به همراه خواهد داشت مواجه می‌شود، اما در حرفه معامله‌گری حتما و حتما باید تمرین و یادگیری مداوم داشته باشید تا سودتان بیشتر از ضررهایتان در بازار شود و باید سعی کنید تا از همان ابتدای مسیر قدم‌های صحیحی را بردارید تا سرعت پیشرفت و موفقیتتان بیشتر از سایرین شود و خیال نکنید که مهارت به سرعت به دست می‌آید و هیچ لزومی ندارد که در معاملات ابتدایی خودتان عالی باشید و شکست نخورید چون شکست خوردن اغلب بهترین راه برای یادگرفتن است و شکست نوعی سرمایه‌گذاری لازم است.

شکست در بورس و افزایش موفقیت :

باید همیشه دیدگاه یک فرد موفق را داشته باشید و سعی کنید تا درس‌های لازم از هر معامله را بگیرید و با تجربه‌ای که خودتان کسب می‌کنید و استفاده از تجربه دیگران و افراد خبره در این کار، و افزایش دانش روزانه، هر روز موفق‌تر از دیروز شوید. مطمئن باشید همه‌ی شما می‌توانید به موفقیت و ثروتی که خواهانش هستید دست پیدا کنید و در این مسیر یک گروه از شما استعداد بیشتری هم در این زمینه دارند و ممکن است زمان موفق شدن خود را جلو بیاندازند آن هم در صورتی که مانند بقیه‌ی افراد تلاش و تمرین کنند و آموزش مناسب ببینند. هیچ وقت به خودتان نگویید در این جامعه موفقیت بدون پول و پارتی امکان‌پذیر نیست چون من بارها و بارها افراد موفق زیادی را دیده‌ام که از صفر مطلق شروع به فعالیت کرده‌اند و در نهایت پیروز شده‌اند. پس اگر به شغلی که انتخاب کرده اید عشق و علاقه دارید، و تمام هیجانات و سود‌ها و ضررهایش را با تمام وجود به جان می‌خرید، از همین ابتدا به خودتان به چشم یک معامله‌گر موفق نگاه کنید و تمام افکار منفی را دور بریزید و مطمئن باشید با حرکت در مسیر صحیح به بهترین جایگاه‌ها دست پیدا خواهید کرد و امیدوارم همه شما را به زودی جزو معامله‌گران حرفه‌ای ببینم.

پس ببینید با کسب مهارت تسلط بر خود، علاوه بر اینکه مقدمات تبدیل شدن به معامله‌گر حرفه‌ای تمام عیار و ثروتمند را فراهم می‌کنید در سایر جنبه‌های زندگی نیز به موفقیت و شادی دست پیدا می‌کنید و رضایتتان از خودتان بیشتر شده و اعتماد به نفستان بالاتر خواهد رفت.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *