اخبار خارجی:

تماس وزیر خارجه آمریکا با وزیر خارجه سوئیس پیش از سفر وی به ایران

11

 مورگان اورتاگس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تماس تلفنی مایک پمپئو با ایگناتسیو کاسیس خبر داد و افزود: وزیر خارجه آمریکا از همتای سوئیسی خود به خاطر نقش سازنده و ادامه‌دار حفاظت از منافع ما در ایران قدردانی کرد

مایک پنس (معاون رئیس جمهور امریکا) :

گزارش NFP این ماه یک نشانه قوی برای وقوع بازگشت قدرتمندانه اقتصاد امریکا به روال رشد است.

با کنگره امریکا در خصوص لوایح حمایتی جدیدی در حال گفتگو هستیم.

تولید مشترک واکسن کرونا در دستور کار ایران و روسیه

12

در پی گفتگوی اخیر روسای جمهور و وزیران بهداشت ایران و روسیه و تاکید بر ضرورت همکاری مشترک در تولید دارو و واکسن، کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در گفتگوی مجازی با کیریل دیمیتریف رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، با تبریک موفقیت دولت روسیه در زمینه ساخت و تولید واکسن کووید ١٩ ، خواستار اجرایی شدن طرح همکاری مشترک در تولید واکسن و دارو شد.

رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه: تولید انبوه واکسن با مشارکت و همکاری ایران بزودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

سازمان دارو و‌ درمان امریکا به تمام ایالات این کشور ابلاغ کرد که آماده دریافت و تولید واکسن کرونا از دو ماه دیگر (نوامبر) باشند

با گشایش‌های اقتصادی میان ایران و سوئیس

ارز کشور با منابع ارزی سوئیس تامین می‌شود

13

بر اساس اخبار دریافتی، امکان تأمین ارز از طریق منابع ارزی سوئیس میسر شده است و در آینده نزدیک گشایش‌هایی برای تأمین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی میسر می‌شود

اخبار داخلی :

بر اساس آمار ۵ ماه نخست سال ۹۹:

 ۱۰ میلیون تن کالاهای اساسی وارد کشور شد

14

تازه ترین آمارها نشان می دهد که در ۵ ماه ابتدایی سال جاری ۱۰ میلیون تن کالاهای اساسی وارد ایران شده است.

افزایش ۲۷.۴ درصدی نرخ اجاره‌بها در تهران

بر اساس گزارش بانک مرکزی در مردادماه امسال نرخ اجاره بهای واحد مسکونی نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۷.۴ درصد افزایش یافته است.

واعظی: با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم

واکنش رئیس دفتر رئیس‌جمهور به پیشنهاد روسیه برای مذاکره مستقیم ایران و آمریکا:ما با آمریکایی‌ها بنای مذاکره نداریم و خیلی روشن موضع‌مان را اعلام کردیم.

ما اعلام کردیم که اگر آمریکایی‌ها به اشتباهات خود پی بردند و فهمیدند که در قبال ایران راه غلطی را از طریق تحریم‌ها پیش رفتند، این را با شهامت اعلام کنند، بگویند ما اشتباه کردیم.

تنها آقای لاوروف نبوده که این پیشنهاد را داده و کشورهای دیگری نیز تلاش کردند تا برای این مسئله راه حلی پیدا کنند.

آمریکایی‌ها باید به برجام برگردند و در چارچوب برجام صحبت کنند درغیر اینصورت، هر اقدام دیگری باشد نتیجه نمی‌دهد.

قیمت فوب خلیج فارس از نرخ‌گذاری خوراک پالایشگاهها حذف شد

15

وزیر نفت:قیمت نفت خام و خوراک پالایشگاه‌ها درگذشته بر اساس قیمت فوب خلیج‌فارس تعیین می‌شد، الان قیمت‌های فوب خلیج فارس با واقعیت بازار ایران هم خوانی ندارد. نحوه قیمت‌گذاری نفت خام و خوراک پالایشگاه‌ها منصفانه اصلاح شد.

ثابت کردیم که آمریکا شکست خورده است

رئیس جمهور: آمریکا تمام توان خود را به کار گرفته بود تا مردم ایران را در فشار قرار داد.

🔸روحانی : آمریکا می خواست تا مردم و دولت برابر آمریکا تسلیم شوند که نشد و نخواهد شد.

تحلیل شاخص

شاخص_کل

شاخص کل بازار سرمایه هفته گذشته با برخورد به محدوده ۱۷۶۰۰۰۰ واحدی در زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه، کاهش یافت و در طول هفته خود را به کف قبلی رساند، درصورت شکست این کف و عبور شاخص از خط روند استاتیک انتظار ادامه کاهش شاخص تا محدوده ۱۴۷۰۰۰۰ واحد میرود. اما درصورت حمایت از شاخص در محدوده فعلی، احتمال باز پس گیری سقف ۱۷۶۰۰۰۰ واحدی وجود خواهد داشت.

شاخص_هم وزن

وزن

شاخص هموزن در ادامه روند نزولی خود به محدوده کف قبلی و حمایت ۴۵۰ هزار واحدی رسیده، درصورت شکست این کف  ادامه روند نزولی تا محدوده ۴۲۰ هزار واحد محتمل است. درصورت حمایت در محدوده ۴۵۰ هزار واحد هدف شاخص پس گرفتن سقف قبلی در محدوده ۴۷۰ هزار واحد خواهد بود.

شاخص_قندوشکر

شاخص قند و شکر پس از اصلاح کوتاهی در روند نزولی به محدوده ۲۲۰ هزار واحدی واکنش نشان داد و از این ناحیه تمایل به کاهش را نشان میدهد. در صورت ادامه روند نزولی اولین محدوده حمایتی پیش روی شاخص محدوده ۲۱۰ هزار واحد است.

شاخص_نیروگاهی

شاخص گروه یوتیلیتی همچنان در مسیر روند اصلاحی خود حرکت میکند و در حال حاضر به محدوده حمایتی ۱۸۰۰ واحدی رسیده که در صورت حمایت در این ناحیه امید به برگشت روند و پس گرفتن سقف ۲۰۰۰ واحدی میرود. اما در صورت شکست این حمایت احتمال کاهش شاخص تا محدوده ۱۵۰۰ واحدی بالا میرود.

شاخص_شیمیایی

شاخص شیمیایی در هفته ای که گذشت با برخورد به محدوده ۹۰ هزار واحدی قله ساخت و از این محدوده کاهش یافت. شاخص در حال حاضر در نزدیکی محدوده کف قبلی در ۸۱ هزار واحد قرار دارد، درصورت حمایت در این منطقه انتظار رشد تا سقف قبلی را خواهیم داشت. اما درصورت عبور از کف ۸۱ هزار واحد انتظار کاهش تا محدوده ۷۵ هزار واحد میرود.

شاخص کاشی سرامیک

شاخص کاشی هفته گذشته نیز در محدوده حمایتی ۴۷ هزار واحدی رنج خورد. با توجه به حرکات گذشته قیمت بنظر میرسد حمایت ۴۷ هزار واحدی محدوده قوی ای است و شاخص توان عبور از آن را ندارد بنابراین برای شکست این حمایت نیاز به حجم بالای معاملات است. درصورت عبور از این محدوده احتمال رسیدن شاخص به محدوده ۴۵ هزار واحد وجود دارد.

شاخص_بیمه

هفته گذشته شاخص بیمه روند نزولی خود را از سرگرفت و کف حمایتی ۷۳ هزار واحدی را نیز شکست، درصورت ادامه این روند انتظار رسیدن شاخص به محدوده ۶۸ تا ۷۰ هزار واحدی میرود. درصورت حمایت از شاخص برای بازگشت به روند صعودی لازم است سقف ۷۸ هزار واحدی شکسته شود.

شاخص سرمایه گذاری

شاخص سرمایه گذاری هفته گذشته خود را زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه تثبیت کرد و از کف ۴۰ هزار واحدی نیز عبور کرد. درصورت ادامه این روند احتمال رسیدن شاخص به محدوده ۳۷ هزار واحدی وجود دارد.

شاخص_رایانه

شاخص روی حمایت ۶۵ هزار واحدی قرار دارد در صورت حمایت در این ناحیه احتمال رشد تا ۷۰ هزار واحد وجود دارد اما در صورت عدم حمایت انتظار کاهش تا حمایت بعدی یعنی محدوده ۵۸ هزار واحدی میرود.

شاخص فلزات اساسی

اساسی

شاخص پس از رسیدن به محدوده ۱۲۰۰۰۰۰ واحدی با کاهش روبرو شد و در صورت ادامه این حرکت نزولی احتمال رسیدن به محدوده یک میلیون واحد را دارد. در صورت شکست محدوده ۱۲۰۰۰۰۰ واحد میتوان گفت روند نزولی شاخص تمام شد و وارد فاز صعودی میشویم.

شاخص_دارویی

گروه دارویی در ادامه حرکت نزولی خود در حمایت ۱۲۸ هزار واحد قرار دارد، در صورت عبور از آن حمایت بعدی ۱۱۵ هزار واحد خواهد بود.

شاخص اطلاعات ارتباطات

روند رو به رشد این صنعت تحت جو بازار هفته ی گذشته متوقف شد و مجدد فاز اصلاحی به خود گرفت ، این روند تا محدوده ی ۱۳۲۰ واحدی و سپس ۱۲۵۰ واحدی میتواند ادامه یابد ، اگر هم جو بازار به حالت نرمال برگردد میتواند محدوده ی ۱۵۰۰ واحدی را در روند رو به رشد خود تست کند .

شاخص_لاستیک

این گروه که ریزش به نسبت طولانی داشته است اینک به محدوده ی حمایتی قدرتمندی رسیده و شکست محدوده ۳۰۰ هزار واحد به سمت پائین کار را برای این گروه سخت تر میکند و ریزش ادامه داری را خواهد داشت ، اما اگر به این محدوده واکنش دهد و شروع بازگشت آن کلید بخورد واکنش به محدوده های مقاومتی ۳۵۰ هزار واحدی و ۳۷۰ هزار واحدی باید مورد توجه باشد.

شاخص چندرشته ای

رشته ای

این گروه تحت تاثیر لیدر خود شستا که صف های سنگینی را در این هفته تجربه کرد و حمایت خاصی هم از آن صورت نگرفت و اینک هم در محدوده ی حمایتی قوی قرار گرفته و شکست آن رو به پائین کار را بسیار پیچیده میکند و محدوده ی ۲۰۳ هزار واحد حمایت بسیار مهمی است . در صورت بهبود وضعیت این گروه نیز در آغاز روند رو به رشد میتوان اهداف ۲۵۰ هزار واحد و سپس ۲۸۰ هزار واحد را برایش در نظر داشت .

شاخص_خودرو

وضعیت این گروه تحت تاثیر خودرو و خساپا لیدرهای این گروه که از آغاز این هفته وضعیت هیجانی را در عرضه دنبال کردند مجدد وارد فاز نزول شد ، در صورت ادامه دار بودن این نزول واکنش به محدوده ی ۳۶۰ هزار واحدی بسیار مهم است . اما در صورت برگشت روند و آغاز مجدد رشد محدوده ی ۴۵۰ هزار واحدی را میتواند پیش رو داشته باشد .

شاخص محصولات فلزی

فلزی

این گروه به محدوده ی حمایتی مهمی رسیده و حول میانگین ۱۰۰ روزه ی خود قرار دارد در صورت شکست این محدوده ادامه ی نزول تا ۳۵۰ هزار واحد و سپس سناریوی تاریک تر ۳۰۰ هزار واحد را در پی خواهد داشت ، اما در صورت واکنش مثبت به این سطح احتمال رشد تا ۳۹۰ هزار واحد و سپس ۴۲۰ هزار واحد را میتوان برایش متصور بود .

صنعت ماشین آلات

الات

این گروه به میانه ی کانال خود رسیده و در صورت نزول بیشتر تا ۳۳۵ هزار واحد و سپس ۳۱۱ هزار واحد را میتواند به دنبال داشته باشد . در صورت شروع مجدد رشد نیز واکنش به محدوده ۳۷۵ هزار واحدی بسیار مهم است و روند پیش روی این گروه را مشخص میکند .

شاخص انبوه سازی

سازی

این گروه در حال حاضر روی محدوده حمایتی مهمی قرار گرفته و شکست آن احتمال ادامه ی نزول تا ۱۶۳۵۰ واحد را در پی دارد . در صورت واکنش مثبت به محدوده ی فعلی نیز سطح ۱۹۰۰۰ واحد و سپس ۲۰۵۰۰ واحدی را در پیش رو دارد .

شاخص_زراعت

طبق وضعیت فعلی احتمال ادامه نزول تا ۱۹۳ هزار واحد را میتوان برای این گروه محتمل دانست ، در صورت شروع مجدد رشد نیز ابتدا باید با محدوده ی ۲۴۰ هزار واحدی جدال کند .

شاخص_بانکی

این گروه نیز به محدوده ی حمایتی خود رسیده و در صورت ادامه ی این نزول تا محدوده ۸۷۰۰ واحدی احتمال نزول دارد ، در صورت بهبود وضعیت و حرکت رو به رشد اولین هدف را در محدوده ۱۰٫۰۰۰ واحدی در پیش رو دارد.

شاخص_سیمان

این روند نزولی یکماهه این گروه را به مرز اشباع فروش رسانده و در صورت ادامه ی این نزول احتمال ادامه نزول تا محدوده ۱۱۰۰۰ واحد هست ، در صورت شروع فاز رو به رشد نیز محدوده ۱۲۶۰۰ واحدی تا ۱۳۰۰۰ واحد اهداف مهمی هستند .

شاخص_پالایشی

این گروه که در دو هفته ی اخیر تحت تاثیر لیدرهایش ( شپنا ، شتران ، شبندر و شبریز ) و بحث صندوق پالایشی یکم و اخبار ضد و نقیض قبلی وارد نزول عمیقی شد در این هفته نیز با فشار عرضه مواجه بود و اینک به سطح حمایتی خود رسیده و در صورت ادامه ی نزول محدوده ی ۶۲۵ هزار واحدی را در پیش رو دارد و شکست آن هم برای خود این گروه و به دنبال آن کلیت بازار سرمایه را با شرایط سختی مواجه میکند ، در صورت اتمام این نزول عمیق هم اهداف احتمالی در محدوده های ۷۵۰ هزار واحدی و سپس ۸۱۰ هزار واحدی را در پیش روی خواهد داشت .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *