اخبار خارجی:

واکنش ظریف به شایعه‌ پیشنهاد کاهش تحریم‌های آمریکا از سوی آلمان

2 1

ظریف:

کل این شایعه غیرتخصصی و معلوم است که برای اهداف غیر سیاسی مطرح شده است؛ چراکه آدم سیاسی چنین شایعه‌ای را نمی‌سازد.

معلوم است که این شایعه دارای هدفی اقتصادی یا اهدافی از این دست است؛ من در این باره نمی‌دانم اما تا جایی که به من مرتبط است، این موضوع کاملا غیر تخصصی و غیر کارشناسی است.

قطعنامه آمریکا با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب نرسیده است

3

آمریکا تنها توانسته یک عضو شورای امنیت را با خود همراه کند و تنها جمهوری  دومینیکن به تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران رای مثبت داده است، چین و روسیه رای منفی داده‌اند و یازده عضو دیگر نیز ممتنع رای دادند

ترامپ: تلاش می‌کنیم تا مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را هفته آینده فعال کنیم

ما می‌دانستیم که نتیجه رأی‌گیری چه می‌شود، ولی بازگشت تحریم‌ها را امتحان می‌کنیم. هفته آینده آن را خواهید دید.

دونالد ترامپ گفت احتمالا در نشست اعضای دائم شورای امنیت و آلمان به پیشنهاد ولادمیر پوتین در باره ایران شرکت نخواهد کرد.

نامه طرف‌های برجام به رئیس شورای امنیت درباره اقدام ضد ایرانی آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه چین می‌گوید چین، روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان و ایران نامه‌هایی برای ابراز مخالفت با تصمیم آمریکا در فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران ارسال کرده‌اند.

چین: درخواست واشنگتن برای فعال سازی مکانیسم ماشه مبنای قانونی ندارد

4

جائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین:

بارها تاکید کرده ایم که ایالات متحده به طور یک جانبه از برجام خارج شده است و حق خود در این توافقنامه را از دست داده و هیچ صلاحیتی برای اجرای مکانیسم ماشه ندارد.

سایر اعضای باقی مانده در برجام و همچنین اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای امنیت بر این باورند که درخواست آمریکا هیچ مبنای قانونی ندارد و ساز و کار «مکانیسم ماشه» فعال نخواهد شد.

تا آنجا که من می دانم طرف های مرتبط از جمله نماینده های چین، روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان و ایران در سازمان در این مورد به رئیس شورای امنیت نامه نوشته اند و وزرای امور خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان نیز بیانیه هایی در این مورد صادر کرده و مخالفت خود را با اقدامات ایالات متحده اعلام کرده اند.

درخواست ایالات متحده از شورای امنیت برای از سرگیری تحریم ها علیه ایران را کاملاً غیرقانونی و با اهداف سیاسی است.

اخبار داخلی:

روحانی: طرح فروش نفت در سه قوه در حال بررسی است

5

طرحی برای فروش نفت انجام شده که در سه قوه مورد بررسی قرار گرفته است.

دولت این طرح را صد در صد به نفع کشور و مردم می‌داند و بهترین راه تامین مالی است که بهتر از اوراق است و یک تو دهنی به آمریکا است.

اگر دو قوه دیگر حمایت کردند این طرح را عملی می‌کنیم که مقصود من روسای دو قوه است.

روحانی: نقشه راه اقتصادی کشور اعلام می‌شود

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

نقشه راه اقتصادی کشور برای سال هشتم فعالیت دولت، در هفته دولت اعلام می‌شود.

اجرای نقشه راه اقتصادی، حوزه های مختلف اقتصادی را برای رونق تولید هم افزا خواهد کرد.

دولت در جلوگیری از تحقق اهداف دشمن در ایجاد اختلال در اقتصاد کشور توفیق داشته است.

پول سهام عدالت به موقع واریز شده است

6

رئیس سازمان بورس به تجارت‌نیوز گفته کسانی که سهام_عدالت خود را فروختند پول‌شان به موقع واریز شده است.

برخی‌ هستند که اطلاعات خود را ناقص اعلام کردند؛ این افراد باید به سایت‌های مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات‌ خود را کامل کنند.

نظری: چین هنوز توافق با ایران را نهایی نکرده‌ است

مدیرکل بین الملل مجمع تشخیص مصلحت نظام:

آن چیزی که به نام توافق کلی بین ایران و چین مطرح می‌شود واقعیت ندارد.

هنوز دو طرف در موارد جزئی به توافق نرسیدند.

عددهایی که از این قرارداد مطرح می‌شود واقعیت ندارد.

صرفا یک چارچوب کلی برای بست بیانیه مشارکت راهبردی است.

این موارد فقط در هیئت دولت ما مطرح شده و هنوز طرف چینی آن را نهایی نکرده است.

جزئیات پیش فروش مسکن در بورس کالا تشریح شد.

7

جواد فلاح مدیر مطالعات اقتصادی بورس:

تا یک ماه آینده با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد، مسکن در بورس کالا پیش فروش می‌شود.

امید نامه اوراق سلف موازی استاندارد توسط شرکت سرمایه گذاری مسکن وابسته به بانک عامل حوزه مسکن تهیه و به بورس کالا تحویل شده است.

افراد می‌توانند به صورت متری و در قالب هر واحد هر متر مربع مسکن خریداری کنند.

 

تحلیل شاخص

شاخص_کل

کل

شاخص کل بازار سرمایه در هفته گذشته همچنان با فزونی عرضه بر تقاضا روبرو بود و به روند نزولی خود ادامه داد، اگرچه در محدوده ۱۸۰۰۰۰۰ هزار واحدی نشانه هایی از برگشت بازار پدیدار شد اما در نهایت این فروشندگان بودند که قدرت را در دست داشتند و شاخص را وارد محدوده ۱۷۵۰۰۰۰ واحدی کردند. برای هفته آتی درصورت ادامه این روند پیش بینی میشود کاهشی تا محدوده ۱۶۸۰۰۰۰ و ۱۶۵۰۰۰۰ داشته باشیم، این محدوده پتانسیل حمایت از بازار و برگشت به روند صعودی را دارد اما درصورت شکست این محدوده هدف بعدی شاخص را میتوان کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحدی درنظر گرفت.

شاخص هم وزن

وزن

شاخص هموزن در ادامه روند نزولی خود به محدوده حمایتی ۴۸۰ هزار واحدی رسید و با حجم فروش بالا در این ناحیه احتمال کاهش دوباره را برای هفته آتی بالا برد. در صورت صحت این سناریوی نزولی احتمال رسیدن شاخص به محدوده ۴۵۰ هزار واحدی در روزهای آتی وجود دارد.

شاخص سرمایه گذاری

گذاری

شاخص گروه سرمایه گذاری در هفته ای که گذشت از حمایت ۴۵ هزار واحدی عبور کرد و به حمایت ۴۳ هزار واحدی رسید که در حال حاضر نیز در این محدوده نوسان میکند. در صورت عبور از این حمایت هدف بعدی شاخص محدوده ۴۰ هزار واحد خواهد بود.

شاخص_نیروگاهی

گروه یوتیلیتی ها همچنان حرکت اصلاحی و نزولی خود را داخل کانالی نزولی ادامه میدهد، هفته گذشته با برخورد به کف این کانال واکنش صعودی نشان داد اما این صعود بیشتر از دو روز دوام نداشت و دوباره شاخص وارد موج نزولی شد. در هفته آتی شکست کف این کانال و کف حمایتی ۲۰۰۰ واحدی میتواند ادامه روند نزولی تا محدوده ۱۸۰۰ واحد را هشدار دهد.

شاخص_شیمیایی

هفته گذشته شاخص شیمیایی با عبور از کف کانال صعودی تا محدوده کف قبلی در ۹۵ هزار واحدی کاهش داشت. در صورت عبور از این ناحیه حمایتی و ادامه روند کاهشی احتمال رسیدن شاخص به محدوده ۸۵ هزار واحد وجود دارد.

شاخص_قندوشکر

شاخص در ادامه موج کاهشی خود به محدوده خط روند صعودی رسیده و در صورت ادامه کاهش در هفته آتی پتانسیل شکست خط روند را خواهد داشت، دراینصورت هدف شاخص قند و شکر محدوده ۲۱۰ هزار واحد خواهد بود.

شاخص_بیمه

شاخص بیمه و بازنشستگی نیز مانند صنایع دیگر هفته ای نزولی را تجربه کرد و به حمایت ۸۰  هزار واحد رسید، با توجه به حجم فروش در آخرین روز معاملاتی احتمال ادامه روند نزولی در شاخص وجود دارد که در اینصورت هدف شاخص محدوده ۷۵ هزار واحدی خواهد بود.

شاخص کاشی سرامیک

هفته گذشته شاخص کاشی سرامیک برخلاف سایر صنایع عمل کرد و پس از رنج شد در محدوده حمایتی ۴۷ هزار واحدی با حمایت روبرو شد و رشد کرد. پیش بینی میشود شاخص با ادامه حرکت افزایشی خود به محدوده ۵۰ هزار واحد برسد و باید منتظر واکنش به این محدوده بود.

شاخص فلزات_اساسی

به محدوده ی مشخص شده ی حمایتی رسیده

منتظر علایم برگشت هستیم

در صورت حمایت هدف شاخص ۱۹۵۵ و در صورت ادامه داشتن اصلاح تا سطح حمایت بعدی پایین میاید

شاخص دارویی

در صورت ادامه دار بودن روند اصلاحی

محدوده ی حمایتی مشخص شده در اواسط این هفته است

شاخص رایانه

حمایت مشخص شده از دست رفته. انتظار داریم این شاخص تا ۶۵۰۰۰۰ واحد هم اصلاح کند

با توجه به روند شاخص ورود به سهم های رایانه ای نیاز به دلیل بسیار محکمی دارد

شاخص ماشین آلات

این گروه در ادامه ی روند اصلاحی خود به محدوده ۳۸۰ هزار واحدی رسید ، در صورت ادامه اصلاح حمایت مهمی در محدوده ۳۵۰ هزار واحد دارد ، در صورت برگشت روند نیز باید با محدوده ۴۰۰ هزار واحدی به جدال بپردازد .

شاخص اطلاعات ارتباطات

در هفته ی گذشته به میانگین ۵۰ روزه خود واکنش داد و از ۱۲۳۰ واحد برگشت ، در صورت ادامه ی روند رو به رشد خود محدوده های ۱۴۰۰ و ۱۷۰۰ واحدی مقاومت های مهمی هستند که باید از سد آنها بگذرد ، در صورت اصلاح نیز ابتدا تا حمایت ۱۱۵۰ واحدی میتواند اصلاح کند .

شاخص_خودرو

خودرو سازان در ادامه ی اصلاح عمیقی که به دنبال رشد فزاینده ی خود تجربه میکنند با رسیدن به محدوده ۴۵۰ هزار واحدی که میانگین ۵۰ روزه شان هم هست شمایلی از برگشت روند را داشتند ولی در روز آخر هفته مجدد قرمزپوش بودند ، در صورت ادامه اصلاح تا محدوده ۴۰۰-۴۱۰ هزار واحد میتوانند اصلاح کنند ، در صورت برگشت روند و تثبیت حرکت صعودی محدوده های ۵۲۰ هزار واحد و ۶۰۰ هزار واحد از اهمیت بالایی برخوردار هستند .

شاخص_لاستیک

لاستیک سازان با رسیدن به محدوده ۳۵۰ هزار واحدی (کف کانال) به این محدوده واکنش نشان دادند ، البته جو بازار بر این گروه نیز چیره شد و مجدد شاخص این گروه به محدوده ۳۵۰ هزار واحدی برگشت ، در صورت ادامه اصلاح تا محدوده ۳۲۰ هزار واحد نیز میتواند اصلاح داشته باشد ، درصورت برگشت روند نیز مقاومت های ۳۸۰ هزار واحدی و ۴۰۰ هزار واحدی را در پیش دارد .

شاخص چند رشته ای

رشته ای

این گروه در این هفته اصلاح عمیقی را دنبال کرد و بازگشایی نماد شستا و گپ ۲۰ درصدی آن نیز تاثیر بیشتری بر این شاخص گذاشت و در یک روز ۳۳ هزار واحد کاهش یافت ، در صورتی که این اصلاح ادامه دار باشد تا محدوده ۲۳۰ هزار واحدی میتواند ادامه یابد ، در صورت برگشت روند نیز اهداف ۲۷۰ هزار واحدی و سپس ۲۹۵ هزار واحدی را در پیش دارد.

شاخص محصولات فلزی

فلزی

این گروه در ادامه ی روند اصلاحی خود به محدوده ۴۰۰ هزار واحدی رسید ، در صورتی که این اصلاح ادامه یابد تا محدوده ۳۶۰ هزار واحدی نیز میتواند ادامه یابد ، در صورت شروع روند صعودی نیز محدوده ۴۴۰ هزار واحد مقاومت مهم پیش رو است .

شاخص بانکی

اگر موج پیشروی صعودی اخیر با ۳ ریز موج فرضی به پایان نرسیده باشد

اصلاح کنونی نیز مانند گذشته کوتاه خواهد بود

باید منتظر حرکات آتی شاخص برای تصمیم گیری ها باشیم

شاخص سیمان

این هفته به نسبت باقی شاخص ها عملکرد بهتری داشته

به حمایت پاسخ داده

هدف ۱۴۰۰ و۱۵۰۰

شاخص غذایی بجزقند

در صورت ادامه ی اصلاح تا محدوده ی ۷۲۰ ادامه خواهد داشت

شاخص پالایشی

مومنتوم شدید اصلاح نیاز به جمایت بسیار شدید برای توقف دارد

محدوده ی تکنیکالی برگشت در شاخص ۶۵۰ هزار واحدیست

شاخص انبوه سازی

اصلاج این گروه میتواند تا محدوده ۱۹۱۰۰ واحدی ادامه داشته باشد و سپس نیز تا ۱۸۱۰۰ واحد ، در صورت برگشت روند نیز محدوده ۲۱۰۰۰ واحد هدف پیش رو است .

شاخص_زراعت

این شاخص در ادامه ی اصلاح عمیق خود به محدوده ۲۴۵ هزار واحد رسید ، در صورت ادامه ی اصلاح میتواند تا محدوده ۲۳۰ هزار واحد ( کف کانال ) نیز اصلاح کند ، در صورت شروع فاز صعودی نیز اهداف ۲۸۰ هزار واحدی و سپس ۳۲۰ هزار واحدی را در پیش دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *