به مجموعه اقداماتی که برای سهولت در نقل‌وانتقالات وجوه مالی، توسعه و گسترش مبادلات مالی انجام می‌شود یکپارچگی مالی گویند.
به هماهنگی بین برنامه‌های مالی، با  اقداماتی که به‌صورت روزانه در مورد درآمد و هزینه انجام می‌شود، یکپارچگی مالی (Financial integrity)‌ می گویند. به عبارتی اگر اعمال روزانه خود را با برنامه‌های مالی، و اصولی که منجر به افزایش درآمد می‌شوند، هماهنگ کنید، به یکپارچگی مالی خواهید رسید. یکپارچگی مالی، موفقیت و امنیت مالی را به همراه خواهد داشت. برای ایجاد ثروت و رسیدن به امنیت مالی فقط کافی است هزینه‌های خود را کاهش داده و بیشتر کسب درآمد کنید، و درنهایت عاقلانه سرمایه گذاری نمایید.
خلاصه‌ای از سرفصل‌هایی که در این مقاله عنوان‌شده است،عبارت‌اند از: 
  • منظور از یکپارچگی پول چیست؟
  • رابطه گزارش مالی با یکپارچگی مالی چیست؟

منظور از یکپارچگی پول چیست؟

به مجموعه اقداماتی که برای سهولت در نقل و انتقالات وجوه مالی، توسعه و گسترش مبادلات مالی انجام می‌شود یکپارچگی مالی گویند. عدم یکپارچگی مالی می‌تواند شمارا مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتر کند که این امر منجر به کاهش درآمد، افزایش بدهی و درنتیجه ورشکستگی شما خواهد شد. برای رسیدن به یکپارچگی پول، باید ۵ جنبه هوش مالی نیز از یکپارچگی برخوردار باشد.

برای رسیدن به موفقیت مالی دو موضوع بسیار حائز اهمیت است، اول اینکه آیا از مقدار پولی که شمارا به امنیت مالی می‌رساند آگاهی دارید و دوم اینکه چه مدت‌زمان طول می‌کشد تا به امنیت مالی برسید. زمان و پول از مهم‌ترین منابع هستند که در اختیار افراد می‌باشد اما فقط تعداد کمی از آن‌ها، زمان و پول را اولویت‌بندی می‌کنند. برای رسیدن به امنیت مالی لازم است که با مفهوم یکپارچگی مالی آشنا شویم.
 به مجموعه اقداماتی که برای سهولت در نقل‌وانتقالات وجوه مالی، توسعه و گسترش مبادلات مالی انجام می‌شود یکپارچگی مالی می‌گویند. یکپارچگی مالی منجر به کاهش نرخ بدهی‌ها شده و سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد. اغلب افراد در زندگی خود فاقد یکپارچگی مالی می‌باشند.
 ۴ مورد زیر درستی این موضوع را به اثبات می‌رساند:
۱. اکثر افراد هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند تا بتوانند پول بیشتری پس‌انداز نمایند اما آیا پس‌انداز به‌خودی‌خود رشد کرده و موجب افزایش سرمایه آن‌ها خواهد شد؟
۲. اگر سرمایه‌گذاری افراد عملکرد ضعیفی داشته باشد قطعاً با شکست مواجه خواهد شد، بااین‌حال برای یادگیری نحوه بهبود بازده سرمایه‌گذاری خود، اولویت‌بندی نمی‌کنند.
۳. پیگیری و پاسخگویی به برنامه‌های مالی برای رسیدن به موفقیت در درازمدت ضروری است. متأسفانه اغلب افراد هیچ بررسی مالی و مدیریت درستی برای مجموعه سرمایه‌گذاری‌های خود
انجام نمی‌دهند.
۴. دستیابی به استقلال مالی دشوار است. اغلب افراد تا زمانی که مورد تهدید مالی واقع نشوند، به‌جای نظارت بر پیشرفت خود و رسیدن به پیشرفت مداوم، کاری انجام نمی‌دهند. آن‌ها عموماً بعد از به وجود آمدن مشکل مالی، در پی یافتن راه‌حلی برای آن می‌باشند.
آگاه باشید که ثروت شما می‌تواند به دلیل عدم یکپارچگی مالی به خطر بیافتد. عدم یکپارچگی مالی می‌تواند شمارا مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتر کند که این امر منجر به کاهش درآمد، افزایش بدهی و درنتیجه ورشکستگی شما خواهد شد.
کسب پول بیشتر، محافظت از پول، بودجه‌بندی پول، اهرم سازی پول و بهبود هوش و اطلاعات مالی، ۵ جنبه اصلی از هوش مالی می‌باشند. برای رسیدن به یکپارچگی پول باید بین این جنبه‌ها نیز یکپارچگی ایجاد نمایید. وجود مشکلات مالی در زندگی، نشان‌دهنده این است که جوانب هوش مالی از یکپارچگی کافی برخوردار نمی‌باشند.

رابطه گزارش مالی با یکپارچگی مالی چیست؟

 

منظور از گزارش مالی، بازنمایی اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره وضعیت و عملکرد مالی و انعطاف‌پذیری آن می‌باشد، به‌گونه‌ای که بتوان از آن در اتخاذ تصمیمات مالی سودمند بهره برد.

جهت یکپارچه‌سازی پول باید از مجموعه درآمدها و هزینه‌های خود گزارش تهیه نماییم تا بتوانیم دریابیم که هرکدام از آن‌ها ازنظر مالی در چه جایگاهی هستند. برای اینکه گزارش مالی درستی از درآمدها و هزینه‌های خود داشته باشیم باید از ۵ جنبه هوش مالی برخوردار بوده و بین آن‌ها یکپارچگی ایجاد نماییم، چراکه بدون آن به عدم یکپارچگی مالی خواهیم رسید.
منظور از گزارش مالی، بازنمایی اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره وضعیت و عملکرد مالی و انعطاف‌پذیری آن می‌باشد، به‌گونه‌ای که بتوان از آن در اتخاذ تصمیمات مالی سودمند بهره برد. نقطه شروع عدم یکپارچگی پول از عدم اطلاعات و آموزش مالی می‌باشد. کسی که آموزش مالی دیده باشد و از اطلاعات مالی آگاهی داشته باشد به‌خوبی می‌داند که مازاد درآمد خود را چگونه سرمایه‌گذاری کند تا پول بیشتری به دست آورد. هر فرد برای رسیدن به موفقیت مالی، باید یک گزارش مالی از کلیه فعالیت‌های مالی خود تهیه کند و به تحلیل آن بپردازد. اگر این فرد بتواند گزارش مالی خود را تحلیل کند می‌تواند علت مشکلات مالی خود را نیز دریابد. به عبارتی تحلیل یک گزارش مالی صحیح، می‌تواند نقاطی را که موجب عدم یکپارچگی مالی شده، شناسایی کند و فرد با آگاهی از آن نسبت به جبران و ایجاد یکپارچگی مالی برآید.
اگر برنامه‌های زندگی و مالی خود را بر طبق اصولی ساختاربندی شده، یکپارچه سازید درنهایت به امنیت مالی دست خواهید یافت. یکپارچگی مالی با اجرای صحیح هر یک از ۵ جنبه هوش مالی ایجاد می‌گردد. در نظر نگرفتن حتی یک جنبه از جوانب هوش مالی یا عدم اجرای صحیح یک مورد از آن، عدم یکپارچگی مالی را به همراه خواهد داشت. عدم یکپارچگی مالی، زندگی مالی شمارا با شکست مواجه خواهد کرد. بنابراین می‌توان گفت که هدف از یکپارچگی مالی، سرمایه گذاری صحیح و رسیدن به موفقیت مالی است، که درنتیجه آن امنیت مالی حاصل می‌شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *