WhatsApp Image 2020 07 17 at 21.11.20

اخبار خارجی:

منبع عراقی: هدف سفر الکاظمی، کاهش تنش بین تهران، ریاض و واشنگتن است

1 1

یک منبع دولتی به «روسیا الیوم» گفت، نخست‌وزیر عراق در سفر به ایران، آمریکا و عربستان، نزدیک ‌سازی دیدگاه‌ها بین واشنگتن و تهران و کاهش تنش بین ریاض و تهران را بررسی می‌کند.

هدف بعدی الکاظمی، «دور نگه داشتن عراق از درگیری» بین این کشورها عنوان شده است.

انتشار داده های بهتر از انتظار برای اقتصاد چین

1

رشد تولید ناخالص داخلی چین در حالی که انتظار می رفت از منفی ۶.۸ درصد به ۲.۲ درصد در فصل دوم ۲۰۲۰ افزایش پیدا کند، به ۳.۲ درصد رسید.

سرمایه گذاری در دارایی های ثابت نیز بهتر از انتظار منتشر شد و منفی ۳.۱ درصد را ثبت کرد. نرخ بیکاری نیز به ۵.۷ درصد کاهش پیدا کرد.

شاخص تولیدات صنعتی مطابق با انتظارات. ۴.۸ درصد منتشر شد. شاخص قیمت خرده فروشی در این کشور نه تنها مطابق با انتظارات افزایش پیدا نکرد،با افت نیز مواجه شد. این شاخص عدد منفی ۱.۸ درصد را ثبت کرد. این عدد حاکی از آن است که عدم تحریک تقاضا در بخش خرده فروشی است.

ذخایر نفت آمریکا ۷.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد. انتظار می رفت ذخایر نفت این کشور، ۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کند. قیمت نفت خام همچنان در محدوده ۴۰ تا ۴۱.۵ دلار در حال نوسان است.

وزیر نفت روسیه:

برای افزایش چشمگیر تقاضای نفت خام آماده شوید

الکساندر نواک ، وزیر انرژی روسیه روز پنجشنبه اظهار داشت که تقاضای نفت در ماه اوت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و تا ۱۰٪ از سطحی که قبل از بحران ویروس کرونا دیده می شود ، بهبود می یابد.

نواک گفت که تقاضا ۲۵٪ کمتر از سطح قبل از بحران، ۱۰۰ میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) در ماه آوریل بود

کاهش محسوس صادرات نفت خام عربستان

2 1

اطلاعات انتشار یافته به طور رسمی نشان می دهد که صادرات نفت خام عربستان در ماه می (اردیبهشت و خرداد) به ۶ میلیون و ۲۰ هزار بشکه در روز رسید که از اکتبر ۲۰۱۰ تاکنون پایین‌ترین سطح به شمار می رود.

اخبار داخلی :

جزئیات طرح مالیات بر خانه‌های خالی

3 1

«خاندوزی» نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

🔹اجرای این طرح در سال اول شهرهای بزرگ و بالای ۱۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود و از سال دوم همه‌ی شهرهای کشور را شامل می‌شود.

🔹مالکان خانه‌های نوساز تا یک‌سال بعد از پایان کار فرصت عرضه دارند و به واحدهای غیرنوساز ۶ ماه فرصت داده‌ایم.

🔹براساس آمارها ۱۰ درصد خانه‌ها خالی‌ست، اما آمار دقیقی از خانه‌های خالی در دست نیست و افراد باید خود اظهاری کنند.

🔹از افرادی که اطلاعات نمی‌دهند یا اطلاعات غلط بدهند، مالیات بیشتری دریافت می‌شود.

ظریف: یک وجب از ایران را به چین نداده و نخواهیم داد

4 1

وزیر امور خارجه:

🔹ما نه یک متر زمین و نه حتی حق بهره برداری انحصاری از یک وجب خاک ایران را به چین و هیچ کشور دیگری نداده و نخواهیم داد.

 ما در مرحله مذاکره هستیم و در این مرحله حداکثر باید مجوز مذاکره از دولت گرفته شود که وزارت امور خارجه این مرحله را پشت سر گذاشته است.

 هنگامی که به مرحله توافق برسیم، اگر تعهد قانونی در این قرارداد باشد، ما باید آن به مجلس ارائه دهیم./اعتماد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشور : پول بلوکه شده نفت ایران از سوی کره جنوبی به ارزش هفت میلیارد دلار پس گرفته می‌شود.

کاهش ۴۱ میلیارد دلاری درآمدهای نفتی!تازه‌ترین بولتن آماری سالانه اوپک نشان می‌دهد که درآمد سالانه نفت ایران در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

فرصت چهار روزه صادرکنندگان برای ایفای تعهدات ارزی

5 1

صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات خود درباره تعهدات ایفا نشده سال‌های ۹۷ و ۹۸ تنها تا روز ۳۱ تیرماه فرصت دارند.

نمکی: آزمایش موفق واکسن ایرانی کرونا

وزیر بهداشت:

در مدل‌های حیوانی جواب‌های بسیار خوبی گرفتیم و امیدواریم به‌زودی بتوانیم واکسن تولیدی را روی انسان هم امتحان کنیم.

دکتر نمکی تلاش محققان کشور برای تولید واکسن و داروی کرونا را همپای تلاش‌های پنج کشور بزرگ جهان توصیف کرد.

طرح مجلس برای کنترل بازار خریدوفروش مسکن

6

رئیس کمیسیون عمران مجلس از وجود خلاء قانونی برای کنترل بازار خرید و فروش مسکن خبر داد و گفت:

🔹️در طرح جامعی که در مجلس داریم این موضوع را قانونی خواهیم کرد.

🔹در سراسر کشور افرادی به‌عنوان دلال و سوداگر موجب بحران در مسکن و زمین شده‌اند که باقیمت سازی غیرواقعی در فضای حقیقی و مجازی موجب این گرانی هستند.

🔹️لازم است همان‌طور که دستگاه قضا با جدیت به موضوع ورود پیدا کرده است، این حرکت استمرار داشته باشد و با واسطه گران برخورد شود.

🔹️باید مبنایی برای قیمت‌گذاری مسکن در کشور داشته باشیم و در حال حاضر یک قیمت پایه برای محاسبه عوارض شهرداری‌ها وجود دارد که در سراسر کشور با یک ضریب به این قیمت پایه، می‌توانیم قیمتی را برای مسکن شهرها در مناطق کشور مشخص کنیم و دستگاه‌های نظارتی هم بر اساس این شاخص نظارت کنند، تا بنگاه‌های معاملاتی اجازه خریدوفروش بیشتر از این قیمت‌ها را نداشته باشند.

وزیر راه:

برنامه داریم از ظرفیت بازار سرمایه برای صندوق تأمین مالی زمین و مسکن بهره ببریم تا ‌بتوانیم از منابع خُرد، برای رونق ساخت و ساز مسکن استفاده کنیم.

در حال مذاکره با بورس برای ورود به تأمین مالی ۱۲ پروژه زیرساختی هستیم.

اولویت ما در گام اول تأمین مالی پروژه‌های آزادراهی و راه‌آهن است.

تامین ۳۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت بدون خلق نقدینگی جدید

بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای اجرای عملیات بازار باز تاکنون ۷ مرحله اوراق بدهی دولت حراج و حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت از این محل تامین شده بدون آنکه نقدینگی جدیدی خلق شود.

تحلیل شاخص

شاخص_کل

1

شاخص کل بازار سرمایه هفته گذشته به محدوده مقاومتی ۱۸۴۰۰۰۰ واحدی رسید که در واکنش به این ناحیه شاهد افزایش عرضه ها در بازار بودیم. درصورت ادامه این شرایط میتوان انتظار کاهش شاخص در هفته پیش رو را داشت. حمایت پیش روی شاخص محدوده ۱۵۰۰۰۰۰ واحدی خواهد بود. اما درصورت تغییر شرایط و افزایش تقاضا در بازار میتوان انتظار عبور شاخص از مقاومت ۱۸۴۰۰۰۰ واحد را داشت که در اینصورت هدف اول شاخص محدوده ۲ میلیون واحد است.

شاخص هم وزن

ورن

شاخص هم وزن همچنان در محدوده ۴۸۰ هزار واحدی نوسان میکند و در صورت افزایش عرضه ها در بازار احتمال کاهش به سمت حمایت ۴۶۰ هزار واحدی وجود دارد. در صورت اتمام این نوسان و عبور از محدوده ۴۸۰ هزار واحد به سمت بالا میتوان انتظار خیزش به سمت کانال ۵۰۰ هزار واحدی را داشت.

شاخص سرمایه گذاری

گذاری 1

شاخص گروه سرمایه گذاری در محدوده مقاومتی ۴۲ هزار واحدی نوسان میکند. در صورت واکنش برگشتی از این ناحیه انتظار کاهش شاخص تا محدوده حمایتی ۳۷ هزار واحد میرود. اما درصورت عبور از مقاومت ۴۲ هزار واحدی هدف شاخص محدوده ۵۷ هزار واحدی خواهد بود.

شاخص_شیمیایی

1

شاخص در ادامه روند صعودی خود میتواند تا محدوده ۱۰۹ هزار واحد افزایش یابد، برای ادامه حرکت باید منتظر واکنش شاخص به این ناحیه بود، در صورت عبور از این ناحیه هدف بعدی شاخص شیمیایی محدوده ۱۴۸ هزار واحدی خواهد بود. اما در صورت واکنش کاهشی به این ناحیه میتوان انتظار نزول شاخص به سمت محدوده ۸۵ هزار واحدی را داشت.

شاخص_نیروگاهی

1

گروه یوتیلیتی هفته گذشته با نزولی که داشت به محدوده حمایتی ۲۲۰۰ واحدی رسید و در صورت عبور از این ناحیه و ادامه نزول میتوان انتظار رسیدن شاخص به محدوده ۲ هزار واحدی را داشت. اما درصورت حمایت شدن شاخص در محدوده ۲۲۰ واحدی میتوان انتظار رشد شاخص تا محدوده ۲۶۰۰ واحدی یعنی سقف قبلی را داشت.

شاخص_بیمه

1

شاخص گروه بیمه و بازنشستگی همچنان در محدوده ۸۳ هزار واحدی رنج میخورد و درصورت عبور از این ناحیه به سمت بالا ، مستعد رشد تا محدوده ۱۰۰ هزار واحد است. اما درصورت کاهش شاخص و میتوان انتظار نزول تا محدوده ۷۰ هزار واحدی را داشت.

شاخص کاشی سرامیک

1

شاخص در هفته گذشته نیز به کاهش خود ادامه داد و انتظار میرود تا محدوده ۴۲ هزار واحد نیز برسد. که درصورت حمایت در این ناحیه مستعد رشد تا محدوده سقف کانال را خواهد بود. اما درصورت عبور از حمایت ۴۲ هزار واحدی میتوان انتظار کاهش بیشتر شاخص تا محدوده ۳۳ هزار واحدی را داشت.

شاخص_قندوشکر

وشکر

شاخص قندی در کانال ۱۹۰ هزار واحدی نوسان میکند و در صورت عبور از این کانال و رشد شاخص انتظار رسیدن آن به محدوده سقف کانال یعنی سطح ۲۲۰ هزار واحدی را میتوان داشت. اما در صورت کاهش از ناحیه ۱۹۰ هزار واحدی احتمال ادامه اصلاح تا محدوده ۱۷۸ و ۱۸۰ هزار واحد وجود دارد.

 شاخص فلزات_اساسی

1

به سقف مقاومتی خودت نزدیک شده. حمایت های داینامیک در تصویر مشخص شدند

 شاخص دارویی

به کف حمایتی مناسبی نزدیک شده.

شاخص رایانه

1

حمایت داینامیک را این هفته شکست اما اندیکاتور اشباع فروش را نشان میدهد و در محدوده ی حمایتی قرار گرفته است

شاخص بانکی

با توجه به کاهش مومنتوم در روند صعودی در اندیکاتور واگرایی را مشاهده میکینیم. روند کلی صعودیست اما به یک اصلاح نیاز است

شاخص سیمان

1

این هفته به محدوده ی حمایتی می رسد. در دو قله ی قبلی واگرایی داشته و در حال بهبود آن است

شاخص غذایی بجزقند

1

به مقاومت واکنش داده و در حال اصلاح است

شاخص فراورده_نفتی

از هدف فیبوناچی گذر کرده و احتمال اصلاح دارد

شاخص کاغذی

1

اصلاح بسیار بالایی داشته و الان در محدوده ی حمایتی قرار دارد

شاخص اطلاعات ارتباطات

2

صنعت ارتباطات در هفته ی گذشته پس از روند اصلاحی خود شروع به رشد کرد و به ۱۲۳۴ واحد رسید ، در حال حاضر این شاخص در یک محدوده مقاومتی مهم قرار گرفته و در صورت عبور از این محدوده اهداف ۱۳۲۵ واحد و سپس محدوده ۱۵۰۰ واحد را میتوان برایش محتمل دانست ، در صورتی که در تقابل با این مقاومت کم بیاورد ابتدا محدوده های ۱۱۰۰ واحدی و سپس ۹۹۰ واحد را در ورای اصلاح خود میبیند .

شاخص_لاستیک

1

لاستیک سازان در هفته قبل به اصلاح خود ادامه دادند و در آخرین روز شمایلی از برگشت روند را نشان دادند ، اگر این اصلاح ادامه دار باشد محدوده ی ۳۵۲۰۰۰ واحدی و سپس ۳۲۶۰۰۰ واحدی را برای آنها میتوان محتمل دانست ، اما اگر به رشد مجدد جواب مثبت بدهد ابتدا تا ۴۰۰ هزار واحد و سپس ۴۶۵ هزار واحد احتمال رشد دارد و هدف غایی ۵۰۰ هزار واحد را نیز در چشم انداز خود میبیند .

شاخص_خودرو

1

خودروسازان در آخرین روز هفته با پاسخ منفی به شکست سقف ۵۳۵ هزار واحدی مواجه شدند و رشد فزاینده ی شان سرکوب شد ، حال باید دید این ترمز باعث چرخش به سمت اصلاح است ، اگر تقاضای شدید از آنها دست بردارد و وارد اصلاح شوند ابتدا تا محدوده ۴۶۰-۴۸۰ هزار واحد و سپس ۴۰۰ هزار جای اصلاح دارد ، در صورتی هم که مجدد شکست سقف را امتحان کنند و از آن عبور کنند محدوده ی ۵۴۰ هزار واحدی را در پیش خواهند داشت .

شاخص ماشین آلات

این صنعت در طی یک روند صعودی به محدوده ۳۹۵ هزار واحد رسید و در صورت ادامه رشد تا محدوده ۴۲۰ هزار و سپس ۴۴۰ هزار واحد میتواند بیندیشد ، در صورتی هم که فاز اصلاحی به خود بگیرد ابتدا محدوده ۳۶۰ هزار واحد و سپس ۳۳۰ هزار واحد را در پیش رو خواهد داشت .

شاخص چندرشته ای

رشته 1

این صنعت در هفته ی قبل یک رفتار رنج را به خود دید و در صورت ورود به فاز اصلاحی ابتدا تا ۱۹۷ هزار واحد و سپس ۱۸۶ هزار واحد امکان نزول دارد ، اگر هم رو به صعود بگذارد ابتدا تا ۲۳۴ هزار واحد و سپس ۲۶۰ هزار واحد امکان رشد دارد .

شاخص_زراعت

1

صنعت زراعت در هفته ی گذشته در حوالی ۰٫۷۸۶ کانال خود درجا زد ، در صورتی که رو به رشد حرکت کند تا ۳۲۵ هزار واحد و سپس ۳۵۰ هزار واحد احتمال رشد دارد ، در صورتی هم که فشار این درجا زدن بیش از پیش مانع رشدش شود تا محدوده ۲۷۰ هزار واحد جای اصلاح دارد .

شاخص انبوه سازی

انبوه سازان در هفته گذشته به روند رو به رشد خود ادامه دادند و هدف پیش روی آنها محدوده ۱۶ هزار واحد و سپس ۱۹ هزار واحد (سقف کانال) است  ، در صورتی هم که روند برگردد و اصلاح کند تا ۱۳ هزار واحد امکان اصلاح دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *