1

اخبار خارجی:

چرا دونالد ترامپ از قوی شدن شاخص دلار حمایت کرد. این برخلاف سنت جمهوریخواهان است.

1 2

به گزارش «دنیای بورس»، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امروز در یک چرخش عجیب از دلار قوی حمایت کرد. اظهارات امروز وی در تضاد کامل با کمپین انتخاباتی و کل دوران سه ساله ریاست جمهوری او است. او که همیشه معتقد بود دلار قوی به ضرر اقتصاد و صادرکنندگان ایالات متحده می‌باشد، امروز گفت: امروز همه خواهان دلار هستند، دلاری که من آن را قوی کردم.

نمودار شاخص دلار نشان می‌دهد روسای جمهور دموکرات‌ همواره طرفدار دلار قوی و جمهوری خواهان طرفدار تضعیف دلار بوده اند. ترامپ حالا که پس از سه سال دریافته در ماموریت جمهوری خواهان برای تضعیف دلار ناکام مانده، ترجیح داده روند صعودی را به نام خود ثبت کند.

سناتور آمریکایی خواستار کاهش تحریم‌ها علیه ایران شد

2 2

«دیان فاینشتاین» سناتور دموکرات، پیشنهاد «طرح صلح ویروس کرونا» بین ایران و آمریکا برای مقابله با بی‌ثباتی در راستای مقابله با بحران کرونا را در چارچوب دو گزینه مطرح کرده است.

گزینه اول دیدار وزرای خارجه و دفاع ایران و آمریکا برای کاهش تنش‌ها و دوری از هرگونه تنش نظامی احتمالی است.

گزینه دوم کاهش جزئی و موقتی تحریم‌ها و حمایت واشنگتن از درخواست وام ۵ میلیارد دلاری ایران از صندوق بین‌المللی پول در چارچوب مکانیسمی شبیه به «کانال کمک‌های بشردوستانه سوئیس» است تا از این طریق تهران بتواند برای مردم خود کالاهای مورد نیاز در راستای مبارزه با کرونا را فراهم کند./فارس

میدل‌ایست‌آی: ولیعهد عربستان در تماس تلفنی از نخست‌وزیر جدید عراق خواسته میانجی‌گری با ایران را آغاز کند

سفیر سوئیس خبر داد:

دارایی‌های بلوکه شده ایران در کانال سوئیس اجازه جریان دارد / آماده فعال‌سازی کانال تجاری مشترک هستیم

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ملاقات با سفیر سوئیس در تهران با تاکید بر اهمیت بازکردن مسیر صادرات ایران، ایجاد در آمد ارزی برای جمهوری اسلامی ایران را لازمه تجارت دوسویه و رفع موانع مسیرتجارت دانست.

هدف تعمیق کاهش تولید ریاض شتاب‌بخشی به روند احیای بازار نفت است

زیر انرژی عربستان اعلام کرد که برنامه تعمیق کاهش تولید ریاض با هدف سرعت بخشیدن به بازگشت توازن به بازارهای جهانی نفت تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دوبی، عبدالعزیز بن سلمان اعلام کرد که برنامه تشدید کاهش تولید عربستان برای سرعت بخشیدن به از بین بردن مازاد عرضه جهانی نفت و بازگرداندن توازن به بازار تنظیم شده است.

روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه)، عربستان در بیانیه‌ای غافلگیرانه اعلام کرد که بر اساس آن، ریاض به‌صورت داوطلبانه، کاهش تولید نفت این کشور را در ماه ژوئن روزانه یک میلیون بشکه تشدید می‌کند.

وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد این کشور قصد دارد «از این منحنی پیشی گیرد».

بن سلمان افزود: هم‌زمان با حرکت کشورها به سمت برداشتن محدودیت‌های ناشی از مهار شیوع ویروس کرونا در ماه‌های گذشته، شاهد نشانه‌هایی از بهبود تقاضا هستیم.

وی گفت: قصد داریم روند بازگشت به شرایط عادی را تسریع کنیم، تقاضا در حال افزایش است و ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در سرعت بخشیدن به بازگشت تعادل بین عرضه و تقاضا مؤثریم.

وزیر انرژی عربستان سعودی با بیان اینکه قصد داریم نقش مؤثری را ایفا کنیم و دیگران را ترغیب به انجام همین کار می‌کنیم، تصریح کرد: تعمیق کاهش تولید عربستان «مشروط و منحصر به ما» نیست.

بن سلمان از پاسخ دادن به پرسشی درباره ادامه این تعمیق کاهش تولید پس از ماه ژوئن خودداری کرد، اما دیدگاه مثبتی نسبت به آینده بازار داشت.

وی با اشاره به اینکه اگر بهبود شرایط مداوم باشد، به  سهمیه کاهش تولید خود در توافق اوپک پلاس بازمی‌گردیم، ابراز امیدواری کرد تا نشست بعدی اوپک پلاس در ماه ژوئن، شاهد چشم‌انداز بهتری باشیم.

به گزارش شانا، وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دهمین نشست فوق‌العاده خود از طریق وبینار در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین ماه) متعهد شدند تولید روزانه خود را از اول ماه مه (۱۲ اردیبهشت ماه) ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ در ماه‌های مه و ژوئن کاهش دهند.

همچنین کشورهای تولیدکننده نفت اوپک و غیراوپک حاضر در توافقنامه همکاری (Declaration of Cooperation) در این نشست توافق کردند پس از پایان دو ماه، به مدت ۶ ماه از یکم ژوئیه تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ روزانه ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه کاهش عرضه داشته باشند و در بازه زمانی یکم ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ به‌مدت ۱۶ ماه نیز روزانه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه تولید خود را کاهش دهند.

خط پایه و مبنای محاسبه تولید برای همه کشورهای حاضر در این توافق به جز عربستان و روسیه ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی و مبنای محاسبه تولید برای روسیه و عربستان روزانه ۱۱ میلیون بشکه تعیین شده است.

کشورهای ایران، لیبی و ونزوئلا نیز بر اساس این توافق از کاهش تولید معاف هستند.

کشورهای حاضر در این توافق دهم ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی (۲۱ خردادماه ۹۹) برای تعیین و بررسی اقدام‌های بیشتر با هدف برقراری توازن در بازار نفت، از طریق وبینار نشست برگزار می‌کنند.

اخبار داخلی:

شهرداری به بورس می‌رود؟

4 2

شهردار تهران در برنامه «متراژ» شبکه اکو ایران گفت: شهرداری تهران حداقل نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان دارایی دارد که بخش قابل‌توجهی از آن، املاک و ساختما‌ن‌ها است.

این دارایی‌ها در فرصت فعلی بازار سرمایه‌ می‌تواند تکیه‌گاه انتشار اوراق بهادار شود تا با فروش آن در بورس، جریان نقد قوی برای پرداخت بدهی‌های شهرداری و تامین مالی هزینه‌های نجومی شهر شکل بگیرد.

از فرصت بورس برای «شهروند»، «میادین میوه و تره‌بار» و همچنین «شهر آفتاب» در قالب عرضه سهام به بازار سرمایه استفاده می‌کنیم. مترو را نیز با اوراق مشارکت توسعه می‌دهیم

کم شدن نرخ سود بانکی انتخاب خود بانکها / حرکت پول به سمت بورس

5 2

غلامرضا مصباحی مقدم، اقتصاددان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

نقدینگی در بانک ها نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و بانک ها نرخ سودشان پایین آمده است و این نرخ سود کم شده تحمیلی نیست و خود بانک ها این نرخ را کم کرده اند.

پول از بانک ها در حال عدول کردن و حرکت به سمت بورس است و از این وضعیت باید استقبال کرد و آن را یک فرصت تلقی کرد.

البته شرکت های بورسی از این اتفاق که افتاده باید استفاده کنند و منابعی که وارد شده را در مسیر سرمایه گذاری مصرف کنند، نه اینکه فقط قیمت سهام شان افزایش پیدا کند.

ارزش بورس که در حال افزایش است به تناسب نرخ ارز است، قیمت دلار در سال ۹۶ در کانال ۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود امروز به رقم ۱۶ هزار تومان رسیده است. این فاصله با رشد شاخص سهام در حال پرشدن است.

نرخ تورم در سال گذشته ۴۰ درصد بود طی ماه های اخیر کمی پایین آمده با این حال هنوز بالاست.

در بورس سرمایه هایی وجود دارد که در شرایط تورمی قیمت آن بالا می رود. به عبارتی همه سرمایه بورس به تناسب تورم قیمت آن افزایش پیدا می کند.

وزیر صمت برکنار شد

رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

با تغییر وزیر صنعت، معدن، تجارت و حاکمیت تیم بازرگانی به رهبری آقای دکتر مدرس خیابانی بر این وزارتخانه، انتظار میرود شاهد تغییر نگاه صمت به سوی صادرات باشیم که اقدام مثبت و شایسته ای است

این موضوع برخی محدودیتهای اعمال شده بروی صادرات فولاد طی هفته های اخیر را برطرف خواهد کرد و محرک صادرات در میان مدت است … بعلاوه انتظار میرود فرمول قیمت گذاری کامودیتیها در بازار نیز دچار تغییر شده و اختیارات بورس کالا در تعیین قیمتهای شفاف برای فولاد و سایر محصولات معدن و صنایع معدنی تقویت شود/کانال  کامودیتی

رحمانی‌فضلی: با رسانه‌های تضعیف‌کننده بازار سرمایه برخورد می‌کنیم

 وزیر کشور گفت:

بسیاری از کانال‌ها و سایت‌ها با مبنا و ریشه خارجی وجود داشتند که با هدف تضعیف بازار سرمایه در این حوزه وارد شدند که مقرر شد برخورد‌های لازم با اینگونه رسانه‌ها اتخاذ شود.

استارت‌آپی‌ها به بورس می‌آیند

به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، هم اکنون حضور چهار شرکت صبا ایده، کافه بازار به صورت انفرادی بدون حضور هلدینگ هزار دستان، تپسی و دیجی‌کالا در بورس قطعی شده اما جزییات در حال نهایی شدن است و با پیگیری‌های متعدد باید گفت مراحل ورود اولیه و عرضه سهام تا کمتر از شش ماه آینده نهایی می‌شود./صدای بورس

ظریف: مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد

وزیر خارجه:نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت.مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود.امتیازات مهمی با پایان تحریم تسلیحاتی به دست می‌آوریم.

تنها ۱۲ درصد از یونیت‌های صندوق‌ مالی یکم فروش رفت/ استقبال سرد بازار از ETF دولتی

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به اقتصادآنلاین: تا امروز  تقریبا ۲ هزار میلیارد تومان پذیره‌نویسی صندوق‌ها انجام شده است و پیش‌بینی می‌کنیم تا آخر دوره کامل بشود. حدس می‌زنیم در  دو روز آخر استقبال بیشتر شود و همه فروش برود.

ممکن است همه سهم‌ها فروش نرود اما هنوز برنامه‌ای برای اینکه در آن صورت به افراد بیش از ۲میلیون تومان سهم برسد نداریم.

تحلیل شاخص:

شاخص_کل

2

شاخص کل بازار هفته گذشته از مقاومت یک میلیون واحدی عبور کرد اما با توجه به برخورد به سطح مقاومتی ۱۶۱ درصد کانال فیبو با واکنش اصلاحی روبرو شد، در حال حاضر شاخص حمایت قوی یک میلیون واحد را در پیش روی خود دارد و درصورت برخورد به این سطح با احتمال بالایی به روند صعودی خود بازمیگردد. درصورت ادامه روند صعودی مقاومت یک میلیون و دویست هزار واحدی پیش روی شاخص قرار دارد.

کل هم_وزن

وزن 1

 شاخص کل هم‌وزن با رسیدن تا ۳۳۰۰۰۰ واحد اصلاح کرده است. با ادامه ی اصلاح تا ۳۰۰۰۰۰ واحد می‌تواند پایین بیاید در غیر این صورت هدف بعدی ۴۳۰۰۰۰واحد است.

شاخص_لاستیک

1

گروه لاستیک سازان در ابتدا ی هفته ی گذشته یک رفتار رنج شکل داد و ابتدا تا محدوده ی ۳۴۵۰۰۰ واحدی رشد و سپس در نیمه ی دوم هفته تا محدوده ی ۳۳۰۰۰۰ واحدی برگشت ، اگر این روند اصلاحی ادامه پیدا کند تا محدوده ی ۳۰۰۰۰۰ واحدی و سپس تا ۲۶۰۰۰۰ واحد امکان اصلاح دارد ، در صورتی هم که رویه تغییر کند و مجدد شروع به رشد کند ابتدا تا ۴۰۰۰۰۰ واحد و سپس هدف غایی ۵۳۰۰۰۰ واحدی را پیش روی خود دارد .

شاخص محصولات فلزی

فلزی

این گروه در ابتدای هفته تا سقف قبلی خود یعنی محدوده ۳۴۷۰۰۰ واحدی رشد داشت اما در نیمه ی دوم هفته تا ۳۲۷۰۰۰ واحد نزول داشت ، در صورت عبور از این محدوده و ادامه  اصلاح تا ۲۹۰۰۰۰ واحد امکان اصلاح دارد . اما در صورت رشد مجدد ابتدا تا ۳۷۰۰۰۰ واحد و سپس   420000 واحد و سپس هدف غایی ۵۳۰۰۰۰ واحد را پیش رو دارد .

شاخص چندرشته_ای

رشاته

این شاخص ابتدا تا محدوده ۱۱۰۰۰۰ واحدی رشد داشت ، اما تا محدوده ۱۰۶۰۰۰ واحد شروع به اصلاح کرد ، در صورت ادامه اصلاح تا ۹۵۰۰۰ واحد ، سپس محدوده ۸۰۰۰۰ واحدی امکان اصلاح دارد ، در صورتی هم که مجدد آغاز به رشد کند تا محدوده ۱۷۰۰۰۰ واحد امکان رشد دارد .

شاخص اطلاعات ارتباطات

و ارتباطات

گروه ارتباطات در هفته ی گذشته ابتدا روند اصلاحی خود را ادامه داد و در صورت ادامه ی اصلاح اهداف ۷۴۰ واحدی و سپس ۶۵۰ واحدی را در پیش دارد ، در صورت برگشت رویه و عبور از سقف قبلی خود (۹۷۳ واحد) تا ۱۲۵۰ واحد امکان رشد دارد .

شاخص_خودرو

1

خودرو سازان در این هفته به رشد خود ادامه دادند  ، در صورت ادامه ی این روند تا ۱۷۴۰۰۰ واحد و سپس ۲۱۰۰۰۰ واحد امکان رشد دارد ، در صورت آغاز به اصلاح نیز تا ۱۳۰۰۰۰ واحد و سپس ۱۱۰۰۰۰ واحد امکان اصلاح دارد .

شاخص ماشین آلات

الات 1

این شاخص ابتدا مجدد به محدوده ۲۶۰۰۰۰ واحدی برگشت اما تا ۲۴۵۰۰۰ واحد اصلاح کرد ، در صورت ادامه اصلاح تا ۲۳۰۰۰۰ واحد و سپس ۲۰۰۰۰۰ واحد امکان اصلاح دارد ، در صورت رشد مجدد نیز تا ۳۱۰۰۰۰ واحد و سپس ۳۷۰۰۰۰ واحد هدف رشد پیش رو دارد .

شاخص بانکی

1

شاخص در هفته معاملاتی گذشته پس از تاچ کردن هدف ۶۲۶۰ واحد روند کاهشی داشته است در صورت ادامه روند کاهشی ابتدا تا سطح ۵۳۹۰ و پس از ان تا سطح ۴۹۲۰ واحد کاهش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت افزایشی شدن روند تارگت اول ۶۷۵۰ واحد و پس از آن ۷۵۴۰ واحد میباشد

شاخص غذایی

2

در هفته گذشته شاخص در محدوده ۶۱۲۲۰ نوسان رنج خورده است در هفته آتی در صورت ورود نقدینگی و قدرت خریداران در این گروه احتمال عبور از این محدوده وجود داشته و هدف پیش روی شاخص ۶۶۲۰۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا سطح ۵۶۶۷۰ واحد و پس از آن ۵۰۸۹۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص فرآورده های نفتی

های نفتی

در هفته گذشته شاخص با افزایش تقاضا و رشد شارپ همراه بوده است در صورتیکه در هفته آتی تقاضا همچنان ادامه داشته باشد اهداف پیش روی شاخص ۳۴۴۱۶۴۰ واحد و پس از آن ۳۷۰۳۱۵۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا محدوده ۳۰۱۸۵۸۰ واحد و پس از آن سقف کانال ۲۷۵۷۰۷۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص محصولات کاغذی

1

شاخص هفته گذشته با اصلاح همراه بوده است و تا محدوده ۲۲۴۵۷۰ واحد میدلاین کانال کاهش یافته است در صورت ادامه روند کاهشی تا سطح ۲۰۴۸۸۰ واحد کاهش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورتیکه روی این سطح حمایت شود اهداف پیش روی شاخص سقف کانال ۲۴۷۳۹۰ واحد و پس از عبور از ان ۲۷۳۵۳۵ واحد میباشد

 شاخص منسوجات

1

شاخص در هفته گذشته با رشد بی وقفه خود هدف ۷۴۵۰ واحد سقف کانال را تاچ کرد در صورتیکه در هفته آتی همچنان با تقاضا همراه باشد احتمال رسیدن به تارگت ۷۸۸۰ واحد وجود دارد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا سطح ۷۰۵۵ واحد و پس از آن ۶۶۷۷ واحد اصلاح خواهد کرد

شاخص_قندوشکر

شکر

گروه قندی پس از برخورد به سطح حمایتی ۱۳۵ هزار واحدی افزایش یافت که میتوان آن را نشانه ای برای اتمام اصلاح در نظر گرفت. در این صورت برای هفته آتی میتوان انتظار داشت شاخص تا محدوده سقف قبلی خود یعنی محدوده ۱۴۳ هزار واحدی رشد کند. در صورت عبور از این سقف روند صعودی تثبیت میشود.

شاخص_نیروگاهی

گروه یوتیلیتی هفته گذشته توانست به مقاومت ۱۸۰۰ واحد برسد اما برای بار دوم نتوانست از این سطح عبور کند و کاهش یافت، بطوریکه با این کاهش به حمایت ۱۶۳۰ واحد رسید و از این ناحیه برگشت. با توجه به قوی بودن این حمایت احتمال افزایش شاخص از این ناحیه در هفته آتی وجود دارد.

شاخص_شیمیایی

2

شاخص شیمیایی در هفته گذشته توانست دوباره به سقف ۶۰ هزار واحد برسد و در ادامه از این ناحیه وارد اصلاح شد، بطوریکه این اصلاح تا سطح ۵۵ هزار واحد ادامه پیدا کرد . در این ناحیه حمایت شد. با توجه به این حمایت احتمال برگشت شاخص به روند صعودی خود در هفته آتی وجود دارد. در اینصورت باید منتظر رسیدن شاخص به سطح ۶۰ هزار واحد و عبور از آن باشیم.

شاخص کاشی سرامیک

2

هفته گذشته شاخص گروه کاشی سرامیک به سطح ۴۵ هزار واحد رسید و به این ناحیه واکنش نشان داد.  این واکنش اصلاحی را میتوان پولبکی به سطح ۴۳ هزار واحد در نظر گرفت که حالا بعنوان سطح حمایتی عمل میکند. در صورت حمایت در این ناحیه برای هفته آینده میتوان مسیر صعودی را برای شاخص انتظار داشت. در این صورت هدف شاخص محدوده ۴۷ هزار واحدی است.

شاخص سرمایه گذاری

گذاری

گروه سرمایه گذاری در سطح ۲۷ هزار واحد با اصلاحی جزیی روبرو شد و هنوز در همین محدوده قرار دارد، البته روز چهارشنبه شاهد رشد این شاخص بودیم که احتمال ادامه روند صعودی برای هفته اتی را میدهد. در اینصورت هدف شاخص در ادامه مسیر صعودی سطح ۲۹ هزار واحد خواهد بود.

شاخص_بیمه

1

شاخص بیمه و بازنشستگی با پس از برخورد به مقاومت ۵۷ هزار واحدی وارد اصلاح شد و با تشکیل الگوی سقف دو قلو ادامه این اصلاح را تایید کرد. اولین حمایتی که پیش روی شاخص قرار دارد محدوده ۵۰ تا ۵۱ هزار واحد است که با احتمال زیادی میتوان گفت شاخص با برخورد به آن واکنش نشان داده و به روند صعودی خود باز میگردد. در صورت ادامه روند صعودی اولین هدف شاخص باز پس گیری سقف ۵۷ هزار واحدی است.

فلزات_اساسی

1

 شاخص فلزات اساسی تا نزدیکی میدلاین کانال صعود سپس اصلاح کرده است. با ادامه‌ی اصلاح تا ۵۷۰۰۰۰ می‌تواند پایین بیاید در غیر ‌این صورت با حمایت در قدم اول تا ۸۰۰۰۰۰ امکان رشد دارد.

انبوه_سازی

شاخص انبوه سازی با عبور از مقاومت چنگال اندروز اصلاح کرده است. ممکن است تا مقاومت محدوده ۸۳۰۰ اصلاح کند و پس از پایان پول‌بک تا ۱۱۰۰ رشد کند.

دارویی

 شاخص مواد دارویی پس از رسیدن به سقف کانال کوتاه مدتی تا سقف کانال بلند مدتی اصلاح کرده است. پس از پایان پول بک هدف ۱۳۵۰۰۰ است.

زراعت

1

 شاخص زراعت پس از رسیدن به مقاومت ۲۸۰۰۰۰ اصلاح کرده است. با ادامه ی اصلاح تا ۱۹۶۰۰۰ واحد می‌تواند پایین بیاید. با پایان پول‌بک هدف بعدی  ۵۰۰۰۰ واحد است.

خدمات_فنی

فنی

 شاخص خدمات فنی و‌ مهندسی با رسیدن به نزدیکی سقف کانال تا نزدیکی میدلاین کانال اصلاح کرده است.

در صورت ادامه ی اصلاح تا کف کانال ۶۰۰۰ واحد می‌تواند پایین بیاید. در غیر این صورت در گام اول تا ۹۳۰۰ واحد رشد می‌کند.

رایانه

2

 شاخص رایانه با رسیدن به میدلاین کانال دوم اصلاح کرده است. با ادامه ی اصلاح تا ۶۰۰۰ واحد می‌تواند پایین بیاید. در غیر این صورت هدف بعدی ۱۲۰۰۰واحد است.

نفت_برنت

 طبق تحلیل تا محدوه ۳۱ دلار سقف رشد کرده است. با تثبیت آن هدف بعدی محدوده ۴۰ سپس ۴۴ دلار است.

در غیر این صورت تا حدود ۲۷ دلار می‌تواند اصلاح کند.

طلای_جهانی

2

 طبق تحلیل تا ۱۷۳۰ دلار سقف قبلی رشد کرد. با تثبیت آن اهداف بعدی ۱۸۰۰ و ۱۸۴۰ دلار است.

در غیر ای صورت در قدم اول تا ۱۷۰۰ دلار اصلاح میکند.

بیتکوین

کوین 2

 با نزدیک شدن به مقاومت ۱۰۰۰۰ دلار کمی اصلاح کرد.

با ادامه ی اصلاح تا ۹۳۰۰ دلار پایین می‌آید.

در غیر این صورت هدف بعدی۱۰۳۰۰ دلار است.

دلار

1

 به سقف قبلی ۱۶۶۰۰۰ ریال رسید. با تثبیت و حمایت هدف بعدی ۱۷۰۰۰۰ است. در غیر این صورت تا ۱۵۹۰۰۰ ریال در گام اول می‌تواند اصلاح کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *