1

اخبار خارجی

پامپئو: دامنه تحریم‌های فلزات ایران را گسترش دادم

1 3

وزیر خارجه آمریکا در توئیتر نوشت:

امروز برای هدف قرار دادن برنامه‌های هسته‌ای، نظامی و موشک‌های بالیستیک ایران دامنه تحریم‌های فلزات این کشور را توسعه دادم.

هر گونه اقدام آگاهانه برای انتقال این ۲۲ فلز  (که شامل انواع مختلف فلزات آلومینیوم، فولاد و مس می شود) به ایران اکنون قابل تحریم است.

فشارهای ما تا زمانی که ایران مثل یک کشور نرمال رفتار کند ادامه خواهد داشت.

سوئیس: از طریق کانال بشردوستانه داروی ضدسرطان تحویل ایران شد

2 3

دولت سوئیس اعلام کرد یک شرکت دارویی در سوئیس از طریق کانال تجاری بشردوستانه با ایران یک داروی ضد سرطان را به این کشور تحویل داده است.

🔸سخنگوی وزارت امور اقتصادی سوئیس: داروی مورد نظر، دارویی است که برای درمان تجمع بیش از اندازه آهن در اثر فرایند مکرر انتقال خون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بانک جهانی به ایران وام داد

3 3

موافقت با این وام با وجود مخالفت آمریکا در هیات مدیره بانک جهانی صورت گرفته است

بدین ترتیب ایران توانست رابطه مالی خود با بانک جهانی را به حالت عادی بازگرداند. این نخستین پروژه ایران بعد از ۱۵ سال قطع همکاری مالی با بانک جهانی است.

پرداخت وام ۵۰ میلیون دلاری به ایران در چنین وضعیتی یک موفقیت سیاسی است

گفته می شود با موافقت دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا (اوفک) این وام حدود دو هفته پیش به حساب سازمان بهداشت جهانی واریز شده است.

تخت‌روانچی: آمریکا موظف به اجرای برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است

نماینده ایران در سازمان ملل:

🔹آمریکا با فریبکاری رسانه‌ای، همچنان مدعی است برجام هیچ جایگاه حقوقی در سازمان ملل ندارد.

🔹اما برجام پیوست قطعنامه ۲۲۳۱ است و آمریکا به لحاظ حقوقی موظف است هر دو را اجرا کند.

🔹بند٢ قطعنامه ۲۲۳۱ از اعضا می‌خواهد تا از اجرای برجام حمایت کنند. آمریکا از مسئولیت خود طفره می‌رود.

ترامپ :

توافق تاریخى و بزرگى با کمپانى Kodak در خصوص تولید اضطراری و سریع داروى کرونا بدست آمده است.

دستورات ویژه به این کمپانى براى تولید سریع ضمن قانون حمایت اضطرارى-دفاعى اتخاذ شده است.

تولید واکسن هم با قدرت و سرعت بالایى در مسیر صحیح به جلو میرود

ممکن است خیلى خیلى زودتر از انتظار به واکسن دست پیدا کنیم!

اخبار داخلی

پنج مقصد عمده صادرات و واردات ایران در بهار ۹۹

4 3

کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و ترکیه پنج مقصد عمده صادرات کالاهای ایرانی و کشورهای چین، امارات، ترکیه، هند و روسیه پنج مقصد عمده وارداتی کشور در بهار امسال بوده‌اند.

ایران در سه ماهه نخست امسال رقمی معادل ۶.۴ میلیارد دلار صادرات و ۷.۶ میلیارد دلار واردات داشته که بر این اساس رقم کل تجارت در فصل بهار به ۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

صادرات ایران در فصل بهار ۹٩، ۴۴ درصد از صادرات ۱۱.۴ میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل کمتر بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه:

دست دوستی به‌سمت کشورهای منطقه دراز می‌کنیم. کره‌‌ای‌ها برای پرداخت پول ایران وعده‌هایی داده‌اند.

واعظی رییس دفتر رییس‌جمهور: برجام بدون لغو تحریم تسلیحاتی ادامه پیدا نمی‌کند

تحرکات اخیر مقامات آمریکا برای تحمیل اراده خود به اعضای شورای امنیت، نه تنها ناقض ابتدایی‌ترین قواعد جامعه بین‌الملل که توهین به استقلال رأی و اراده سیاسی آنهاست

اخطار دوم به اپراتورها برای گرانفروشی اینترنت

5 3

 رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

منتظر صدور حکم دادگاه رسیدگی به تخلف گرانفروشی اپراتورهای تلفن همراه در تعزیرات حکومتی هستیم.

طبق روال پروانه، اخطار دوم هم برای اپراتورهای متخلف صادر شد.

در صورت ادامه تخلف، کاهش مدت پروانه را اعمال خواهیم کرد.

موافقت با افزایش مجدد قیمت تایر

6 2

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر:

 با افزایش مجدد قیمت تایر موافقت شد.

 هنوز این افزایش قیمت ابلاغ و تصویب نشده است.

 افزایش علی‌الحساب ۳۰ درصدی قیمت تایر، پوشاننده هزینه‌های تولید نبود و در نقطه زیان قرار گرفته بودیم

تحلیل شاخص

شاخص_کل

3

شاخص کل بازار سرمایه در ادامه حرکت کاهشی خود همچنان در محدوده ۱۹۰۰۰۰۰ واحدی نوسان میکند. در صورت ادامه اصلاح شاخص میتوان هدف شاخص را محدوده ۱۸۶۰۰۰۰ واحدی در نظر گرفت. اما درصورت فرض پایان اصلاح شاخص پتانسیل رشد تا محدوده ۲ میلیون واحدی را خواهد داشت. در  صورت اصلاح زمانی، نوسان شاخص در محدوده ۱۹۰۰۰۰۰ واحدی وجود دارد.

شاخص هم وزن

وزن 1

شاخص هم وزن پس از واکنش به محدوده ۵۳۵ هزار واحدی با کاهش روبرو شد و در محدوده ۵۰۰ هزار واحدی در حال رنج خوردن است. درصورت شکست این محدوده حمایتی احتمال رسیدن شاخص به محدوده ۴۷۰ هزار واحدی را بالا خواهد برد. اما در صورتیکه شاخص در روزهای آتی حرکت صعودی خود را آغاز کند هدف اول آن سقف قبلی ۵۳۵ هزار واحدی است و درصورت عبور از آن میتواند وارد کانال ۶۰۰ هزار واحدی شود.

شاخص سرمایه گذاری

گذاری 2

شاخص سرمایه گذاری در ادامه روند صعودی خود با کاهش مومنتوم روبرو شده و در محدوده ۴۵ هزار واحدی در حال نوسان است. در صورت کاهش شاخص از این ناحیه احتمال رسیدن به حمایت ۴۱ هزار واحدی وجود دارد. اما درصورت ادامه روند صعودی شاخص پتانسیل رشد تا محدوده ۵۰ هزار واحدی را دارد.

 شاخص_شیمیایی

3

گروه شیمیایی پس از واکنش منفی به محدوده ۱۱۰ هزار واحدی از این ناحیه با کاهش روبرو شد. درصورت ادامه این روند کاهشی حمایت پیش روی شاخص محدوده ۸۵ هزار واحدی است.

شاخص_نیروگاهی

3

گروه یوتیلیتی با نزدیک شدن به میانگین متحرک ۵۰ روزه خود واکنش نشان داد و از این محدوده برگشت، در صورت شکسته شدن خط روند کوتا =ه مدت نزولی میتوان تایید کرد که شاخص به روند صعودی خود باز خواهد گشت

شاخص کاشی سرامیک

و سرامیک

شاخص کاشی و سرامیک همچنان در محدوده ۵۰ هزار و ۴۵ هزار واحدی در حال نوسان است و شکست هر کدام از این نواحی روند آینده شاخص را مشخص خواهد کرد. در صورت شکست مقاومت ۵۲  هزار واحدی هدف شاخص محدوده ۶۰ هزار واحد است.

شاخص_بیمه

3

شاخص بیمه با تشکیل الگوی کنج در محدوده کف این الگو قرار گرفته و در صورت حمایت از این ناحیه پتانسیل شکست سقف الگو را خواهد داشت. درصورت ادامه نزول و شکست کف الگو محدوده ۷۶ هزار واحدی حمایت بعدی شاخص است

شاخص_قندوشکر

و شکر 1

شاخص قندی در روندی صعودی پس از عبور از محدوده ۲۰۰ هزار واحدی به سمت هدف ۲۸۰ هزار واحدی در سقف کانال فیبو در حرکت است.

شاخص_خودرو

3

خودرو سازان در هفته ی گذشته روند به نسبت رنجی را گذراند و در انتهای هفته مجدد فاز اصلاحی به خود گرفت ، ای نصنعت در دو هفته ی اخیر کمی با افت قدرت مواجه بوده و اصلاح آن تا محدوده ی ۵۷۰ هزار واحد محتمل است ، در صورت ادامه اصلاح نیز تا محدوده ۵۰۰ هزار واحد میتواند اصلاح کند ، اما در صورت اینکه به روند اصلاحی پاسخ منفی نشان بدهد با عبور از محدوده ۶۵۰ هزار تا ۷۴۰ هزار واحد نیز جای رشد دارد .

شاخص چندرشته_ای

رشته ای 1

در ادامه ی روند صعودی خود واکنش آن به مقاومت پیش روی آن در محدوده ۲۶۵-۲۷۰ هزار بسیار مهم است ، اگر این مقاومت را رو به بالا بشکند هدف بعدی ۳۰۰ هزار را در چشم انداز خود دارد . در صورتی هم که از عبور از این محدوده منع شود احتمال اصلاح تا سقف سطح قبلی کانال در محدوده ۲۴۰ هزار واحد را دارد .

 شاخص ماشین آلات

الات 1

در محدوده میانی کانال خود اصلاح چند روزه ای را داشت و در انتهای هفته شمایل مثبت به خود گرفت ، در صورتی که به این رشد قدرت بخشد تا محدوده ۴۶۰ هزار واحد در محدوده میانی کانال به عنوان اولین مقصد احتمال رشد دارد ، در صورتی هم که این رشد تنها اصلاحی برای روند اصلاح باشد تا محدوده ۴۰۰ هزار امکان اصلاح دارد . ( کف کانال )

 شاخص اطلاعات ارتباطات

و ارتباطات

در برخورد با سقف کانال خود با واکنش منفی مواجه شد و شروع به اصلاح کرد ، در صورت ادامه اصلاح تا محدوده میانه ی کانال در ۱۴۰۰ واحد امکان اصلاح دارد ، در صورت رشد نیز مجدد در محدوده ی ۱۷۰۰ واحد سقف کانال خود را تست خواهد کرد .

شاخص_لاستیک

3

بازگشت داشته تا محدوده میانه ی کانال خود و مجدد شروع به رشد کرده ، با عبور از محدوده ۴۲۰ هزار تا ۴۷۰ هزار واحد هم جای رشد دارد ، در صورت رنج مجدد نیز تا ۳۴۰ هزار واحد میتواند اصلاح کند .

 شاخص انبوه سازی

سازی 1

انبوه سازان هفته ی سراسر مثبتی را تجربه کردند و در حال یورش به سقف تاریخی خود در محدوده ۲۱ هزار واحدی میباشند ، در صورت اقدام به اصلاح نیز تا حدود ۱۶ هزار واحد میتوانند اصلاح داشته باشند .

شاخص_زراعت

3

این صنعت در هفته ی گذشته سراسر قرمز پوش بود در صورت ادامه ی اصلاح و شکست سطح ۲۳٫۶ درصد کانال خود تا محدوده ۲۶۵ هزار واحدی میتواند به اصلاح خود ادامه بدهد ، در صورتی هم که این اصلاح هفتگی کما فی السابق رنج بوده باشد میتواند مجدد تا سقف قبلی خود در محدوده ۳۴۵ هزار واحد رشد را تجربه کرد ، اینجاست که باید منتظر بود آیا این سقف که چندین بار در برابر شکست مقاومت داشته باز هم مقاومت میکند یا در هم میشکند .

 شاخص فلزات_اساسی

3

همانطور که هفته ی گذشته گفته شد علایم ضعف در زیر مقاومت نشان از اصلاح در هفته میداد

همچنان حمایت مناسبی ئر مسیر وجود ندارد و این احتمال وجود دارد که تمام این هفته این شاخص منفی را تجربه کند و از اواخر هفته به مسیر صعود برگردد

شاخص دارویی

1

کاهش شیب در جهت نزول و افزایش شیب در جهت صعود نشان دهنده ی اماده شدن شاخص برای رشد است

شاخص رایانه

3

میشود از ستاپ بریک پولبکی که هفته گذشته اشاره کردیم بگذریم چراکه حمایت ب خوبی نقش خودش را ایفا کرد

انتظار داریم آینده ی شاخص صعودی اما با شیب کم باشد

شاخص بانکی

1

تمام هفته را در محدوده ی کوچکی نوسان کرده

 بی تصمیمی بازار درباره ی نماد های گروه بانکی را نشان میدهد

شاخص سیمان

3

طبق پیش بینی هفته ی گذشته به علت واگرایی به وجود امده; سیمانی ها تمام هفته را در محدوده ی منفی سپری کردند. نزدیک ترین حمایت احتمالا در انتهای هفته رخ دهد

 شاخص غذایی بجزقند

3

این هفته به خوبی حمایت شد و احتمال میرود حمایت را مجددا در ابتدای هفته تست کند اما در کل مسیر کوتاه مدت صعودیست

شاخص پالایشی

1

قبل از رسیدن ب مقاومت وارد اصلاح شد و انتظار میرود تمام یا اکثر این هفته را در این فاز باقی بماند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *