3

اخبار خارجی:

ارسال محموله دارویی از کره جنوبی به ایران

1 4

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرده که این کشور یک محموله دارویی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار به ایران ارسال خواهد کرد

چهارمین نفتکش ایرانی حامل سوخت با نام «فاکسون» Faxon وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد.

2 4

تایید لغو معافیت‌های هسته‌ای ایران

خزانه‌داری آمریکا:

معافیت‌های تحریمی مربوط به رآکتور آب سنگین اراک، تأمین اورانیوم غنی‌شده برای رآکتور تحقیقاتی تهران، انتقال سوخت مصرف‌شده و پسماند رآکتور هسته‌ای طی ۶۰ روز آینده لغو خواهد شد.

آمریکا معافیت مربوط به همکاری‌های بین‌المللی در نیروگاه بوشهر را تمدید می‌کند

روزنامه واشنگتن‌پست:

دولت ترامپ قصد دارد به سیاست صدور معافیت‌های تحریمی برای روسیه، چین و شرکت‌های اروپایی جهت همکاری با برنامه هسته‌ای ایران پایان دهد.

معافیت‌های تحریمی ناظر بر همکاری‌های بین‌المللی برای بازطراحی رآکتور آب‌سنگین اراک، تأمین اورانیوم غنی‌شده برای رآکتور تحقیقاتی تهران و انتقال سوخت مصرف‌شده و پسماند رآکتور هسته‌ای را تمدید نخواهد کرد.

واشنگتن به‌رغم این معافیت جداگانه‌ای که قبل از حصول برجام صادر می‌شده و مربوط به همکاری‌های بین‌المللی در نیروگاه اتمی بوشهر است را به مدت ۹۰ روز تمدید خواهد کرد.

در یادداشت وزارت خارجه آمریکا هدف از این اقدام، «اطمینان از ایمنی عملیات‌ها در این تأسیسات» عنوان‌شده است./فارس

بورس‌های جهانی به پرواز درآمدند!

3 4

🔹بیشتر شاخص‌های بورسی مهم جهان صعود محسوسی را تجربه کردند.

🔹کارشناس بازار  در موسسه”ناتیکسیس آی ام” گفت که تجدید اختلافات تجاری بین چین و آمریکا می‌تواند روی عملکرد شاخص‌های بورسی در ماه‌های آینده تاثیر گذار باشد.

🔹چین به طور واضح یکی از سیبل‌های کمپین‌های انتخاباتی ترامپ خواهد بود و احتمالا شاهد تندتر شدن انتقادات وی از چین خواهیم بود.

اخبار داخلی:

مهلت آزادسازی سهام عدالت تمدید شد

4 4

حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت:

مهلت آزادسازی سهام عدالت به مدت ۷ روز (تا ساعت ۲۴ روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۹) تمدید شد، متقاضیان ورود به سامانه دقت داشته باشند بعد از انتخاب روش آزادسازی امکان تغییر روش وجود ندارد.

از روز شنبه مورخ دهم خرداد ۱۳۹۹ دارندگان سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند، سهام موجود در پرتفوی سهام عدالت خود را مدیریت (خرید و فروش) کنند.

 دارندگان سهام عدالت می‌توانند از روز شنبه ۱۰ خرداد ماه لغایت سه شنبه ۱۳ خرداد ماه با مراجعه به بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، درخواست سفارش فروش سهام خود را ارائه دهند.

 مردم عزیز در انتخاب روش مدیریت سهام عدالت دقت کنند. افرادی که به سامانه سازمان خصوصی‌سازی مراجعه و روش سهامداری خود را انتخاب کنند امکان تغییر و ویرایش ندارند. به همین دلیل باید دقت کافی را در انتخاب روش مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشند

پیشنهاد تصویب ضربتی مالیات عایدی مسکن در مجلس یازدهم

6 3

معاون وزیر اقتصاد:

 اخیرا به نمایندگان مجلس یازدهم پیشنهاد دادیم تا به صورت مجزا و فوری قسمت مربوط به مالیات بر عایدی مسکن از لایحه اصلاح مالیاتهای مستقیم را تصویب کنند.

رئیس کل بانک مرکزی:

بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح را به تدریج ادغام می‌کنیم و ظرف هفته آینده ادغام دو بانک حکمت و مهراقتصاد در بانک سپه نهایی خواهد شد.

سه بانک دیگر هم ادغام شان به تدریج انجام می‌شود.

من مطمئن هستم امسال نقدینگی ما به مراتب از رشد نقدینگی سال ۹۸ کمتر خواهد بود.

حدود ۳ میلیارد دلار ارز برای واردات کالا‌های اساسی تأمین کردیم.

در دو ماهه اول ما اُفت زیادی در صادرات غیرنفتی داشتیم، ولی خوشبختانه صادرات دوباره احیا شد.

روحانی: اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است

رییس جمهوری:اقتصاد سنتی در جهان و کشور در حال تغییر و تحول به اقتصاد دیجیتال است.

اقتصاد دیجیتال اطمینان بخش‌تر است.

در ایام کرونا که روزهای سختی برای مردم بود، فرصتی ایجاد شد و بروز فناوری اطلاعات آشکار شد.

همه وام‌هایی که به مردم دادیم، در این دوران توسط زیرساخت‌های ارتباطی و تلفن‌های هوشمند بود و مردم برای خرید خود نیز از فضای مجازی و حرکت های بزرگ در زمینه پست و ارسال بسته بهره برداری کردند و کار بسیار ارزشمندی بود./ ایرنا

موافقت رهبر انقلاب با اختصاص ۵۰میلیون یورو برای آب و فاضلاب اهواز

7 1

استاندار خوزستان: رهبر انقلاب توجه ویژه‌ای به مشکل آب و فاضلاب اهواز داشتند و موافقت کردند از صندوق توسعه ملی مبلغ ۵۰ میلیون یورو برای این مسئله اختصاص یابد و سال آینده هم مبلغ ۵۰ میلیون یورو دیگر اختصاص یابد/ مهر

قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد

با شمارش آراء نمایندگان، محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رای به عنوان رئیس یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

حراج اوراق بدهی دولتی از ۱۳ خرداد آغاز می‌شود/ نرخ سود ۱۵ درصد سالیانه

کارگزاری بانک مرکزی اولین مرحله حراج اوراق بدهی دولتی را روز سه شنبه ۱۳ خردادماه تا مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان برگزار می‌کند.

اوراق منتشر شده، مرابحه عام، نرخ سود اوراق ۱۵ درصد سالانه، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال)  است.

حراج اوراق بدهی دولتی برای فروش به بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی مجدداً در روز سه شنبه ۲۰ خردادماه اجرا می شود.

بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می توانند نسبت به ارسال سفارشهای خود تا ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز یکشنبه ۱۸ خردادماه از طریق سامانه بازار بین بانکی اقدام کنند.

چارچوب هدف‌گذاری تورم اعلام شد

🔹بانک مرکزی طی بیانیه‌ای، چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله ۲۲ درصد با دامنه مثبت و منفی دو واحد درصد تعیین کرد. #اقتصادی

تحلیل شاخص:

شاخص_کل

4

شاخص کل در ادامه روند اصلاحی خود از حمایت ۹۶۵ هزار واحدی عبور کرد و به حمایت ۹۲۰ هزار واحد رسید که در همین محدوده نیز حمایت و با افزایش روبرو شد. در صورت ادامه این افزایش اولین هدف شاخص عبور از محدوده ۹۶۵ هزار و رسیدن به محدوده یک میلیون واحد است.

شاخص هم_وزن

وزن 2

 شاخص کل هم‌وزن پسر تا محدوده حمایتی چنگال اندروز اصلاح کرده است. هدف بعدی ۳۸۰۰۰۰ واحد است. در غیر این صورت تا محدوده ۲۸۰۰۰ واحد می‌تواند اصلاح کند

شاخص سیمانی

3

هفته گذشته شاخص در محدوده ۸۵۴۰ واحد نوسان داشته است در صورتیکه این حمایت را از دست بدهد احتمال کاهش تا محدوده ۷۸۴۰ واحد وجود خواهد داشت در غیر اینصورت در صورت افزایش ابتدا تا محدوده ۹۴۰۰ واحد سقف کانال و پس از عبور از آن ۱۰۵۷۰ واحد افزایش خواهد یافت

شاخص غذایی

4

هفته گذشته شاخص پس از دستیابی به هدف ۶۶۲۰۰ واحد روند کاهشی داشته است در صورت ادامه روند فوق احتمالا تا محدوده ۵۶۶۷۰ واحد اصلاح خواهد کرد در غیر اینصورت در صورت حمایت روی این محدوده و روند افزایشی هدف پیش روی شاخص ۶۶۲۰۰ واحد خواهد بود

شاخص محصولات کاغذی

کاغذی 2

هفته گذشته شاخص در محدوده ۲۳۳۳۰۰ واحد همچنان نوسان داشته است در صورتیکه روی محدوده فوق حمایت شود هدف پیش روی شاخص سقف کانال ۲۴۷۴۰۰ واحد و پس از عبور از آن ۲۷۳۵۴۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا محدوده ۲۰۴۸۸۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص منسوجات

3

هفته گذشته این صنعت با افزایش تقاضا همراه بوده و شاخص با روند افزایشی خود به سقف کانال رسید در صورتیکه روند فوق همچنان ادامه داشته باشد هدف پیش روی شاخص ۸۶۰۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا میدلاین کانال ۷۱۲۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص بانکی

3

شاخص هفته گذشته پس از اصلاح تا سطح ۵۴۰۰ روی این سطح حمایت شد و در آخرین روز معاملاتی با افزایش همراه بوده است در صورتیکه در هفته آتی روند افزایشی ادامه داشته باشد ابتدا تا سطح ۵۶۷۰ واحد سپس ۶۲۶۰ واحد افزایش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا سطح ۴۹۲۰سپس ۴۳۰۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص ماشین آلات

الات 3

این شاخص در هفته ی گذشته روند اصلاحی خودرا دنبال میکرد و در صورت ادامه ی این اصلاح ابتدا تا محدوده۲۳۰۰۰۰ واحدی ( خط میانی کانال ) و با عبور از آن تا محدوده ۲۲۰۰۰۰ واحدی امکان اصلاح دارد ، در صورت شروع رشد مجدد نیز تا محدوده ۲۷۵۰۰۰ واحدی و سپس تا محدوده ۲۹۰۰۰۰  واحدی که سقف کانال میباشد امکان رشد دارد .

شاخص_لاستیک

3

گروه لاستیک سازان در هفته گذشته در طی یک روند اصلاحی در حال تکمیل پولبک به سقف کانال قبلی خود بود ، در صورت ادامه ی این اصلاح ایتدا تا محدوده ۳۰۰۰۰۰ واحدی که همان سقف کانال قبلی است و سپس  تا محدوده ۲۷۰۰۰۰ واحدی امکان اصلاح برای آن مفروض است و در صورت برگشت روند و شروع رشد نیز با عبور از سقف قبلی تا ۳۵۰۰۰۰ واحد و سپس محدوده ۴۰۰۰۰۰ واحدی رشد را میتوان برای آن ممکن دانست .

شاخص_خودرو

3

خودروسازان پس از یک رشد پر قدرت در قریب به دو ماه گذشته ، در هفته ی گذشته شروع به اصلاح کردند و در صورت ادامه ی این روند اصلاحی ابتدا تا محدوده ۱۸۰۰۰۰ واحدی و سپس ۱۵۰۰۰۰ واحدی (کف کانال) امکان اصلاح دارند و در صورت رشد مجدد نیز تا محدوده ۲۱۰۰۰۰ واحدی ( سقف کانال ) وسپس ۲۷۰۰۰۰ واحدی امکان رشد برایشان محتمل است .

شاخص اطلاعات ارتباطات

ارتباطات

گروه ارتباطات در ادامه ی روند اصلاحی خود با شکستن سقف ۷۹۰ واحدی کانال قبلی مجدد به محدوده ی کانال قبلی خود بازگشت ، البته در آخرین روز هفته یک رشد موقت را تجربه کرد ، که اگر این رشد تایید شود و ادامه دار باشد تا محدوده ی ۹۰۰ واحدی و سپس ۹۹۰ واحد و سپس ۱۱۰۰  واحد رشد را میتوان برای آن ممکن دانست ، در صورتی که این رشد موقت باشد و اصلاح ادامه دار باشد نیز ابتدا تا ۶۹۰ واحد و سپس محدوده ۶۶۰ واحدی امکان اصلاح دارد.

شاخص محصولات فلزی

این گروه در هفته ی گذشته یک روند اصلاحی را دنبال میکرد و در ۲ هفته ی قبل نیز نتوانسته بود سقف کانال های بلند مدت و میان مدت خود را بشکند ، البته این شاخص نیز روز آخر هفته را با رشد به پایان رسانید و اگر این رشد تایید نشود و اصلاح ادامه دار باشد ابتدا تا محدوده ۳۰۰۰۰۰ واحدی و سپس۲۶۰۰۰۰ واحدی امکان اصلاح دارد ، در صورتی هم که این اصلاح به پایان برسد و رشد در پیش باشد ، ابتدا تا ۳۶۰۰۰۰ واحد که سقف قرص و محکمی برای کانال های میان مدت و بلند مدت آن است و سپس ۳۸۰۰۰۰ واحد و ۴۶۰۰۰۰ واحد رشد را محتمل میبیند .

شاخص چندرشته_ای

رشته ای 2

این شاخص در روند اصلاحی خود به کف ۹۵۰۰۰ واحدی رسید و در آخرین روز هفته مجدد رشد داشت ، اگر این رشد ادامه دار باشد ابتدا تا ۱۱۵۰۰۰ واحد و سپس ۱۲۵۰۰۰ واحد و در نهایت هدف ۱۶۰۰۰۰ واحدی را میتوان برای آن متصور بود ، اگر هم اصلاح ادامه دار باشد ابتدا تا ۹۴۰۰۰ واحد و سپس محدوده ۸۵۰۰۰ واحد امکان اصلاح دارد.

شاخص فرآورده های نفتی

نفتی 2

هفته گذشته شاخص با روند کاهشی همراه بوده در آخرین روز معاملاتی با افزایش همراه بوده است در صورتیکه در هفته آتی این صنعت با تقاضا همراه باشد هدف پیش روی شاخص پس از عبور از سقف کانال و تثبیت روی این محدوده ۳۲۶۵۷۰۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۲۳۶۵۲۶۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص سرمایه گذاری

گکاری

شاخص هفته گذشته با رسیدن به محدوده ۲۸ هزار واحد وارد اصلاح شد و در حال حاضر روی حمایت ۲۶ هزار واحدی است. در صورت عبور از این حمایت، محدوده ۲۵ هزار واحد بعنوان حمایت بعدی شاخص عمل میکند.

شاخص_شیمیایی

4

گروه شیمیایی پس از اصلاحی تقریبا ۱۰ درصدی با رسیدن به حمایت ۵۰ هزار واحد از این ناحیه برگشت  و در صورت ادامه این حرکت و بازگشت به روند صعودی هدف اول آن محدوده ۵۵ هزار واحد است.

شاخص_نیروگاهی

شاخص نیروگاهی با برخورد به محدوده ۱۵۰۰ واحدی در این ناحیه حمایت شد و با رشدی که داشت به مقاومت ۱۶۰۰ واحد رسید، که درصورت عبور از این مقاومت در هفته آینده میتوان احتمال رسیدن شاخص به ۱۸۰۰ واحد را داد.

شاخص_قندوشکر

شکر 1

گروه قندی برخلاف دیگر گروههای بازار همچنان به روند صعودی خود ادامه میدهد بطوری که توانسته از مقاومت ۱۵۰ هزار واحدی عبور کند. برای هفته آتی احتمال پولبک شاخص به محدوده ۱۵۰ هزار واحد و پس از آن ادامه روند صعودی شاخص میرود. در اینصورت هدف شاخص محدوده ۱۷۰ هزار واحد است.

شاخص کاشی سرامیک

4

شاخص کاشی و سرامیک در ادامه روند اصلاحی خود روی حمایت ۴۲ هزار واحدی قرار دارد و درصورتی که از این حمایت عبور کند هدف بعدی آن حمایت ۴۰ هزار واحد است. در صورت برگشت شاخص از محدوده ۴۲ هزار واحد هدف آن باز پس گیری سقف ۴۵ هزار واحدی است.

شاخص_بیمه

3

گروه بیمه و بازنشستگی هفته گذشته موفق به عبور از مقاومت ۵۵ هزار واحد نشد و از این سطح وارد اصلاح شد. در صورت ادامه این اصلاح احتمال کاهش شاخص تا محدوده ۵۰ هزار واحد وجود دارد.

 شاخص فلزات_اساسی

اساسی 1

 فلزات اساسی پس از اصلاح تا کف کانال محدوده ۵۷۰۰۰۰ شروع به رشد کرده است. با ادامه ی رشد هدف بعدی ۸۰۰۰۰۰ واحد است در غیر این‌صورت امکان اصلاح تا ۴۷۰۰۰۰ واحد را دارد.

 شاخص انبوه_سازی

2

 انبوه سازی پس از اصلاح تا مقاومت چنگال اندروز شروع به رشد کرده است. هدف بعدی ۱۱۰۰۰ واحد است. در غیر این صورت تا ۸۳۰۰ امکان اصلاح دارد.

 شاخص مواد دارویی

1

 مواد دارویی تا سقف کانال کوتاه مدتی اصلاح کرده است. با ادامه ی اصلاح تا ۱۰۰۰۰۰ واحد پایین می‌آید. در غیر این صورت میتواند با حمایت تا ۱۴۰۰۰۰ واحد رشد کند.

 شاخص زراعت

3

 زراعت پس از اصلاح تا حدود میدلاین کانال کوتاه مدتی شروع به رشد کرده است.

هدف بعدی محدوده ۲۹۰۰۰۰ است. در غیر این صورت تا ۲۰۰۰۰۰ واحد اصلاح می‌کند.

 شاخص خدمات_فنی

فنی 2

 خدمات فنی تا سقف کانال بلند مدتی خود اصلاح کرده است. با پایان پول بک هدف بعدی محدوده ۷۵۰۰ واحد است در غیر این صورت تا ۶۰۰۰ واحد می‌تواند اصلاح کند.

 شاخص رایانه

4

رایانه در حال اصلاح تا محدوده کف کانال محدوده ۶۰۰۰ واحد است. پس از آن امکان رشد تا ۸۷۰۰ واحد را داراست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *