تحلیل هفته اول خرداد ماه ۹۸

اخبار خارجی

قیمت طلا و نفت در بازار جهانی:

 

.

 

🔹 قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش و بهای طلا با افزایش رو‌به‌رو بود.

🔹قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۴۳ صدم درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۳۸ سنت و قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با سه صدم درصد کاهش به ۶۷ دلار و ۴۵ سنت رسید.

🔹قیمت طلا نیز با ۲۶ صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۳۶ سنت در هر گرم رسید.

موانعی برای تورم بسیار بالا:

💢 تجربه تورم‌های بسیار بالا در کشورهایی نظیر ترکیه و برزیل نشان می‌دهد که دو عامل می‌تواند نقش موثری در تداوم افزایش نرخ تورم داشته باشد. عامل اول، شاخص‌بندی کامل حقوق و دستمزد بر مبنای تورم است.

💢 پولی کردن کسری بودجه به معنی آنکه پول پرقدرت به میزان کسری، افزایش یابد، دومین عامل تجربه‌شده در کشورهای با تورم بالا عنوان می‌شود.

💢 خوشبختانه، به نظر‌ می‌رسد به‌رغم انبوه سیاست‌‌های غلط ریز و درشت، در اقتصاد ایران مقاومتی در جهت ایجاد مانع برای بروز این دو عامل مهلک تداوم تورم‌های بسیار بالا، وجود دارد.

💢 ابدا منظور آن نیست که تورم در شرایط فعلی پایین است یا در آینده به میزان قابل‌توجهی پایین می‌آید، بلکه ادعا آن است که به‌دلیل آنکه دو امر فوق محقق نشده، هنوز اقتصاد ایران با پدیده ابرتورم فاصله دارد.

💢 اگر طرح‌هایی که امروز بعضا از مجلس به گوش می‌رسد مانند افزایش چندباره حقوق و دستمزد در طول سال یا به هوس افتادن دولت برای افزایش مجدد حقوق کارمندانش در حالتی که مشخص است بخش اعظم درآمد نفتی کسب نمی‌شود، آن‌گاه زنگ خطر برای تورم‌هایی فراتر از سطوح موجود به صدا در می‌آید.

💢 در وضعیت کنونی باید بیش از گذشته به شعارهای پوپولیستی حساس بود؛ زیرا تورم در سطح فعلی‌اش نیز برای بسیار از عاملان اقتصادی غیرقابل‌تحمل شده است.

📌روابط تجاری ایران و اروپا تسهیل می‌شود:

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران:
🔹تفاهمنامه همکاری میان صندوق و برخی کشورهای اروپایی به زودی امضا خواهد شد.

کمترین رشد اقتصادی در کدام کشورهاست؟

🔹ونزوئلا کماکان منفی‌ترین رشد اقتصادی جهان را دارد.
🔹ایران در این رده بندی بالاتر از کشورهایی چون ایتالیا، اوکراین و پرتغال و پایین تراز کشورهایی چون کرواسی، اسپانیا و فرانسه، بیست و سومین رشد اقتصادی پایین جهان طی یک دهه اخیر را داشته است.

🌎 تغییر مواضع ناگهانی جنگ‌طلبان منطقه

🌿 همزمان با رسیدن اخبار قطعی مبنی بر عقب‌نشینی ترامپ از تهدیدهای جنگ‌طلبانه‌اش، عربستان و امارات متحده عربی نیز همسو با این قطب‌نما تغییر موضع دادند.

🌿عربستان و امارات متحده عربی که تا چند ساعت پیش بر طبل جنگ می‌کوبیدند و از حمله آمریکا به ایران سخن می‌گفتند، در تغییر موضعی ۱۸۰ درجه‌ای حمایت خود را از صلح و ثبات منطقه‌ای اعلام کردند.

🌿 با نگاهی به رویکرد رسانه‌ای این دو کشور شاهد هستیم دقایقی بعد از انتشار خبر ابلاغ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، به سرپرست وزارت دفاع این کشور، مبنی بر اینکه قصدی برای جنگ با ایران ندارد، ریاض و ابوظبی نیز در تغییر موضعی مشابه تاکید کردند به دنبال صلح و ثبات در منطقه هستند.

🌿 «خالد السلیمان»، تحلیلگر عربستان، در شماره امروز روزنامه شبه‌دولتی «عکاظ» نوشت: هیچ کس از منظر جنگ‌طلبی به این بحران نگاه نمی‌کند. ظاهراً فقط افراد احساساتی، بدون فکر و اندیشیدن به عواقب ویرانگر جنگ، موضع‌گیری و از جنگ طرفداری می‌کنند.

🌿 این تحلیلگر در این زمینه اعتراف کرد: سخنانی که باعث دور شدن کابوس جنگ از منطقه می‌شود برخی را ناامید کرده است، به خصوص که به این نتیجه رسیده‌اند لشکرکشی صورت‌گرفته با هدف ارسال پیام‌های سیاسی بوده و پاکت نظامی باز نخواهد شد.

🌿 همسو با این رویکرد، روزنامه اماراتی البیان هم به نقل از انور قرقاش، وزیر مشاور امور خارجی امارات، نوشت: هیچ‌کس خواستار جنگ نیست، امارات یکی از حساس‌ترین کشورها برای تحقق توسعه و ثبات در منطقه است و قصد دارد با عقلانیت با حوادث و رخدادهای پیش‌آمده تعامل کند.

 

🔹تجارت سه کشور اروپایی امضا کننده برجام با ایران پس از بازگشت تحریم های آمریکا و به رغم وعده آن ها برای حفظ منافع ایران در برجام یک سوم شده است.

🔹وزیر کشور: ساختار جدید بودجه ریزی کشور تا دو ماه آینده تکمیل می شود

🔹تعدادی از نماینده‌های مجلس به رهبری برای بازنگری در بعضی بخش‌های قانون اساسی نامه ای ارسال کردند.

🔹«قاضی‌پور» نماینده مجلس: هیچ رئیس‌جمهوری به اندازه روحانی اختیارات نداشته است.

🔹سخنگوی ریاست جمهوری عراق: بغداد هیچ میانجی‌گری بین آمریکا و ایران انجام نداده است اما به منظور کاهش تنش با هر دو طرف در تماس است.

🔹ایثارگران وام ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه دریافت می کنند.

🔹وزیر خارجه‌ی روسیه از پیشنهاد وزیر خارجه ایران مبنی بر امضای معاهده‌ی «عدم تجاوز» به همسایگان استقبال کرد.

آیا میدانید محصولات معدن و صنایع معدنی ایران در سال گذشته به ۱۲۱ کشور جهان صادر شده است؟ ارزش مجموع صادرات ۹٫۲ میلیارد دلار معادل ۲۱% کل صادرات کشور بوده که از طریق ۲۲۰۰ شرکت بازرگانی و تولیدی فعال صورت گرفته است

۶ کشور مقصد صادرات ایران شامل #عراق #چین #امارات #ترکیه #اندونزی #افغانستان بوده که نیمی از آن بدون دریا و بندر و از مرز زمینی صادر شده است.

#عناصر_نادر:
قیمت عناصر نادر به روند افزایشی خود در بازارهای جهانی ادامه میدهد … تحلیلگران بازار معتقدند که #چین تولیدکننده بزرگ دنیا در ادامه #جنگ_تجاری اقدام به محدودیت صادرات این مواد اولیه کلیدی به آمریکا خواهد نمود
Nd Metal +10.5%⏫
Nd Oxide +6.5%
PrNd Oxide +6.5%
PrNd Metal +10.5%
Pr Oxide +5.5%

#جنگ_تجاری :
👈آمریکا شروع به استفاده از ابزار قوی تر از #تعرفه در جنگ تجاری خود با چین کرده است … نام این اهرم جدید، ممنوعیت تحویل کالا و خدمات آمریکا به شرکتهای خاص چین با هدف تعطیلی و خروج آنها از بیزینس است 👈در نمودار بالا، زنجیره تامین شرکت هوآوی چین از آمریکا مشاهده میشود

فناوری شرکتهای آمریکایی عموما انحصاری و دارای فناوری بالا میباشد و امکان مهندسی معکوس آن توسط شرکتهای چینی به آسانی میسر نیست… جالب اینکه شاهد تبعیت شرکتهای اروپایی و ژاپنی از این استراتژی آمریکا نیز هستیم و آنها نیز از تحویل کالا و خدمات به چینیها خودداری کرده اند!

قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافت:

Untitled 2

💢قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین و بالا رفتن انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره آمریکا افزایش یافت و در بالاترین حد بیش از یک هفته گذشته ایستاد.

💢هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور نیم درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۵.۳۴ دلار رسید. این فلز ارزشمند اوایل معاملات تا مرز ۱۲۸۷.۳۲ دلار پیش رفته بود که بالاترین حد در بیش از یک هفته اخیر بود.

💢در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۸۴.۴۰ دلار رسید.

خلاصه ی عملکرد بازار فلزات #لندن LME در هفته ی گذشته ۲۸ الی ۳۰ می ۲۰۱۹ت
آلومینیوم:در قیمت ۱۷۷۲ دلار در هر تن باز و در قیمت ۱۷۶۱ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۷۷۲ دلار و روند بازار نزولی بود.
روی: در قیمت ۲۷۳۷ دلار در هر تن باز و با ۲۷۰۴ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۷۳۷ دلار بود و روند هفتگی بازار ابتدا نزولی و سپس صعودی بود.
نیکل: در قیمت ۱۲۲۳۰ دلار در هر تن باز و با ۱۱۹۷۵ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۲۲۳۰ دلار بود و روند هفتگی نزولی بود.
قلع: در قیمت ۱۹۴۲۵ دلار در هر تن باز و با ۱۸۸۵۰ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۹۴۲۵ دلار بود و روند هفتگی نزولی بود.
سرب: در قیمت ۱۸۰۸ دلار در هر تن باز و با ۱۷۹۷ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۸۰۸ دلار بود و روند هفتگی بازار نزولی بود.

خلاصه ی عملکرد بازار فلزات #چین SHFE در هفته ی گذشته ۲۷ الی ۳۱ می ۲۰۱۹:
مس: در قیمت ۶۸۲۳ دلار در هر تن باز و با ۶۶۹۳ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۶۸۵۹ دلار بود و روند هفتگی بازار نزولی بود.
آلومینیوم: در قیمت ۲۰۶۱ دلار در هر تن باز و در قیمت ۲۰۵۱ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۰۷۸ دلار و روند هفتگی بازار نزولی بود.
روی: در قیمت ۲۹۵۵ دلار در هر تن باز و با ۲۹۷۸ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۳۰۲۳ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.
نیکل: در قیمت ۱۴۴۶۰ دلار در هر تن باز و با ۱۴۲۴۲ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۴۷۲۰ دلار بود و روند هفتگی بازار نزولی بود.
قلع: در قیمت ۲۰۸۸۵ دلار در هر تن باز و با ۲۰۷۸۰ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۱۱۸۴ دلار بود و روند هفتگی بازار نزولی بود.
سرب: در قیمت ۲۳۶۳ دلار در هر تن باز و با ۲۳۰۸ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۳۶۹ دلار بود و روند هفتگی بازار ابتدا نزولی سپس صعودی بود.

دلار در روز دوشنبه ۲۷ ماه می با توجه به تعطیلات آخر هفته در بریتانیا و ایالات متحده تا حدودی به قیمت قبلی خود بازگشت

قیمت ‌نفت بیشتر از یک درصد در روز دوشنبه ۲۷ ماه می، با پشتیبانی تنش های خاورمیانه و کاهش ذخایر اوپک به ادامه ی اختلال در نفت خام از روسیه بعد از معضل آلودگی ماه قبل، افزایش یافت.

نتایج انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا نشان داد که احزاب لیبرال و سبز قوی ظاهر می شوند، به این معنی که احزاب متعهد برای تقویت اتحادیه، انتظار می رود که اکثریت پارلمان را تشکیل دهند، علی رغم افزایش حمایت از ملی گرایان.

سود رسمی برای شرکت های صنعتی چین در ماه آوریل پس از افزایش در ماه گذشته کاهش یافته است، اطلاعات رسمی روز دوشنبه نشان می دهد، نگرانی ها بیشتر از بهبود رشد اقتصادی کشور است.

داده های دفتر ملی آمار (NBS) نشان می دهد که سود شرکت های صنعتی در ماه آوریل ۳٫۷٪ کاهش یافته است که به طور قابل توجهی از افزایش ۱۳٫۹٪ در ماه مارس کاهش یافته است. زو هنگ، یکی از آمارگیران ارشد NBS، گفت که این کاهش تا حدی ناشی از زمانبندی کاهش مالیات بر ارزش افزوده در آغاز ماه آوریل بوده است که موجب شد تا شرکت ها به خرید ماه مارس برسند. زو گفت: کاهش نیز با یک پایگاه عالی در مقایسه با سال گذشته ایجاد شده است.

دلار آمریکا روز سه شنبه ۲۸ عقب نشینی کرد و منجر به نگرانی های تجاری و سیاسی و همچنین افزایش شدید اعتماد مصرف کننده آمریکایی شد، در حالیکه عملکرد بر پایه معیار ۱۰ سالۀ خزانه داری به پایین ترین سطح ۱۹ ماه رسید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفت که او برای انجام معامله با پکن آماده نیست.

هیئت مدیره کنفرانس روز سه شنبه اعلام کرد که میزان اعتماد مصرف کنندگان ایالات متحده به بالاترین میزان خود در ماه می ۱۳۴٫۱ رسید. تحلیلگران پیش بینی خواندن ۱۳۰ را داشتند.

در همین حال شاخصی مصرف کنندگان آلمان نسبت به پایین ترین سطح خود در بیش از دو سال گذشته کاهش یافته است.

کمیسیون اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که شاخص تورم اقتصادی برای ۱۹ کشور که یورو را در اختیار داشتند، در ماه می از ۱۰۳.۹ در ماه آوریل به ۱۰۵.۹ افزایش یافت و انتظارات بازار را بدون تغییر قرار داد.
#اخبارجهانی

دلار آمریکا سود خود را در روز چهارشنبه ۲۹ می افزایش داد، حتی به این دلیل که سرمایه گذاران پول را به دیگر پناهگاه های امن انتقال دادند و هیچ نشانه ای از افت فشار در تجارت ایالات متحده و چین را نداشتند.

روزنامه های چینی روز چهارشنبه ۲۹ می هشدار دادند که پکن آماده استفاده از فلزات خاکی کمیاب است که در طول مدت اختلافات خود با آمریکا اعتصاب کند.

این دو روز پس از آن بود که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، گفت واشنگتن هنوز آماده نیست تا قرارداد را اعلام کند.

را بدون تغییر در نرخ ۱٫۷۵ درصد قرار داد و انتظار می رود که رشد در سه ماهه دوم پس از کاهش در سه ماهه قبل بهبود یابد.

داده هادر روز چهارشنبه نشان داد که بیکاری آلمان در ماه می به طور غیر منتظره ای برای اولین بار طی تقریبا دو سال افزایش یافت و به کاهش رشد اقتصاد بزرگ اروپا اشاره کرد.

دلار آمریکا در روز پنج شنبه از قیمت های بالای اخیر فاصله گرفت زیرا سرمایه گذاران تمرکز خود را از رشد قوی در تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به کاهش فشار تورمی منتقل کرده اند.

وزارت بازرگانی روز پنج شنبه گزارش داد که داده های به روز شده در سه ماهه اول سال GPD نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی آمریکا ۳٫۱ درصد رشد داشته است.

شمار ثبت نام آمریکایی ها برای مزایای بیکاری هفته گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافت و این نشان می دهد که حتی در شرایط اقتصادی کاهشی، بازار کار همچنان پایدار است.

قیمت نفت در روز پنج شنبه در مقایسه با کاهش عرضه نفت خام ایالات متحده آمریکا و ترس از کاهش تجارت جهانی به دلیل جنگ تجاری ایالات متحده و چین، به شدت کاهش یافت.

 

 

 

اخبار داخلی

📌تعیین تکلیف یک اختلاف قدیمی در حساب پالایشگاه‌ها/ زیان نفتی‌ها بعد از هفت سال جبران شد
🔹معاملات امروز بازار سهام در حالی پایان یافت که در خلال داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران شاهد توقف دست جمعی نمادهای پالایشی بودند.
🔹این توقف‌ها پس از آن صورت گرفت که اختلاف به وجود آمده بین شرکت ملی پالایش و پخش با شرکت‌های پالایشی بر سر موضوع دریافت ما به التفاوت نرخ ارز دریافت خوراک پالایشگاه‌ها با نرخ ارز فروش محصولات ویژه حل و فصل شد.

رشد تولید فولاد ایران به ۶ درصد رسید

💢انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: طی چهارماهه نخست سال جاری میلادی، ایران ۸ میلیون و ۳۸۸ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (۷ میلیون و ۹۱۷ هزارتن)، ۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

💢همچنین تولید فولاد خام ایران در آوریل ۲۰۱۹ با رشد ۲.۸ درصدی به ۲ میلیون و ۱۶۵ هزارتن رسید، این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۱۰۶ هزار تن بود.

💢تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان نیز در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی ۵۹۹ میلیون و ۸۵۷۷ هزارتن ثبت شد که حاکی از رشد ۴.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

پیمانکاران نفتی با یک‌سوم ظرفیت کار می‌کنند

رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران:
💢 به‌دلیل شرایط اقتصادی کشور، توسعه در بالادست صنعت نفت کاهش پیدا کرده و به همین دلیل پیمانکاران و سازندگان داخلی با یک‌سوم ظرفیت خود کار می‌کنند و دوسوم ظرفیت آنها خالی است.

💢با خروج شرکت‌های خارجی از پروژه‌های نفت و گاز ایران، توجه دولت به بخش خصوصی داخلی بیشتر شده اما در بخش بالادستی نفت، حجم پروژه‌ها کاهش پیدا کرده است.

💢در بخش اکتشاف و تولید به‌دلیل ناهمواری‌های اقتصادی، طرح‌های توسعه‌ای کاهش پیدا کرده یا متوقف شده و به همین دلیل ظرفیت پیمانکاران خالی مانده است.

💢اکنون ۷۵ درصد ظرفیت پیمانکاران و حدود ۷۰ درصد ظرفیت سازندگان داخلی خالی است و این شرکت‌ها با کمتر از یک‌سوم از ظرفیت خود کار می‌کنند.

کدال

#کپرور
فرآوری زغال سنگ پروده طبس دردوره ۱ ماهه منتهی به۹۸/۰۲/۳۱ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۹۷,۲۲۵ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل ۱۱۴% افزایش داشته است.

این شرکت براساس عملکرد ۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲۷۵,۹۶۵ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۱% رشد داشته است.
▪️▪️▪️▪️
❇️توضیحات مربوط به اطلاعات دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۲/۳۱:
با توجه به قطعی نبودن صورت وضعیت اردیبهشت ماه در صورتیکه صورتحساب صادره از سوی شرکت ذوب آهن اصفهان حاوی تغییراتی در نرخ و مبلغ فروش باشد در گزارش فعالیت ماه آتی اصلاح میگردد.

‍ #کفرا
فرآورده های نسوز ایران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۲,۰۱۳ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده ۲٪ افت داشته که بیشتر ناشی از کاهش سایر درآمدهای عملیاتی در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ مبلغ ۷۵۰,۵۳۷ میلیون ریال سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۴% افزایش داشته است.
▪️▪️▪️▪️
اظهار نظر حسابرسی بند۵ و۶:

۵٫ – به شرح یادداشت توضیحی ۱۳ صورتهای مالی، عملکرد سال مالی قبل توسط اداره امور مالیاتی مورد رسیدگی قرار گرفته است. لیکن، تا تاریخ تهیه این گزارش برگ تشخیص مالیات به شرکت ابلاغ نشده است. همچنین، جهت سال مورد رسیدگی شرکت مبلغ ۱۱۸/۴ میلیارد ریال ذخیره مالیات در حسابها منظور نموده است. تعیین مالیات قطعی عملکرد و وضعیت بدهی مالیات بر ارزش افزوده سنوات ۱۳۹۴ لغایت ۱۳۹۶ که توسط اداره امور مالیاتی مورد رسیدگی قرار گرفته ولی تاکنون نتایج آن به شرکت ابلاغ نگردیده(یادداشت توضیحی ۵-۱-۱۲صورتهای مالی)، منوط به اعلام نظر مقامات مالیاتی می باشد.
۶٫ به شرح یادداشت توضیحی۳-۲۰ صورتهای مالی، صادرات محصولات شرکت عمدتا به کشور عراق صورت گرفته و وجوه ارزی حاصل از فروش به نرخ آزاد ارز تسعیر و به صورت ریالی، دریافت و ثبت گردیده است.

#کی_بی_سی
کی بی سی دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۲/۳۱ از محل فروش و یا ارائه خدمات مبلغ ۳۲۹,۹۹۰ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل ۷۴۲% افزایش داشته است.

این شرکت براساس عملکرد ۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۶۲۵,۰۲۴ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹۶% رشد داشته است.

مرورری بر سهام معرفی شده هفته پیش رو:

#شپترو در ۱۲۰سیگنال دادیم اکنون در ۱۴۵ با صف خرید چند میلیونی

#نیرو در ۸۶۰ تا ۱۱۰۰تومان هم رفت فروشنده نباشید هدف ۱۵۰۰وبالاتر

#چکارن در ۲۰۹۰اکنون صف خرید چند میلیونی در ۲۳۶۰

#سرچشمه در ۴۳۰اکنون در ۵۱۴ در حال اصلاح کوتاه

#خساپا در ۱۲۰۰اکنون صف خرید ۴۰۰میلیونی در ۱۴۲

#چفیبر در ۲۰۰اکنون صف خرید در ۲۲۰

تحلیل شاخص کل :

در شرایط فعلی دوسناریو میتوان در نظر گرفت ،در صورت شکست مقاومت ۲۲۴هزار واحد رشد تا هدف پیش رو ۲۶۵هزار واحد وبالاترو در صورت اصلاح نیز میتواند تا کف قبلی ،یعنی حمایت۲۰۳هزار واحدریزش داشته باشد،که باتوجه به حمایت شاخص از طرف گروه بانکی و خودرویی میتوان انتظار شکست مقاومت را داشت.

کل 1

معرفی سهام مستعد رشد هفته پیش رو:

#تکنو:

سهم پس از مدت ها نزول اکنون خط روند نزولی خود را شکسته و باتوجه به ورود پول هوشمند و افزایش حجم معاملات انتظار رشد خوبی همانند هم گروهی های خود خواهیم داشت ،خرید در محدوده فعلی باحد ضرر ۳۴۰و اهداف ۴۳۰-۵۰۰وبالاتر

#سمگا:

از سهم های شگفتی سازی خواهد بود که اکنون در حال کامل کردن روند اصلاحی خود میباشد،به گذشته نمودار که نگاه کنید پس از هر بار اصلاح سهم رشدی چند برابری را داشته در شرایطی فعلی خرید در دو مرحله ۴۵۰-۴۰۰باحدضرر ۴۰۰و اهداف ۶۰۰-۱۰۰۰وبالاتر

1

 

#غپونه:

اگر به روند حرکتی سهم نگاه کنید میبینید که به منطقه حساس مثلث خود رسیده ودر حال کف سازی در محدوده قییمتی ۱۲۰۰تومان می باشد،غپونه جامانده گروه غذایی می باشد و انتظار رشد حداقل دوبرابری رابرای سهم خواهیم داشت خرید دردو مرحله ۱۲۰۰-۱۱۰۰باحد ضرر۱۱۰۰واهداف۱۶۴۰-۲۰۰۰-۲۶۰۰

#بترانس:

سهم پس از مدتها روند نزولی خود را پایان داده و با ورود پول هوشمند و افزایش حجم معاملاتی اکنون در حال کف سازی بر روی خط روند شکسته شده خود می باشد و که فرصت خرید خوبی میباشد، خرید در محدوده فعلی باحد ضرر۶۵۰واهداف۹۰۰-۱۱۰۰وبالاتر

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *