8 1

اخبار خارجی

افزایش ۱۰ برابری هزینه حمل و بیمه کشتی‌ها در خلیج‌فارس:

1 2

پس از حادثه‌ به نفتکش‌ها هزینه حمل و حق بیمه نفتکش در خلیج فارس به بیش از ۵۰۰ هزار دلار رسیده است. در حالی که پیش از این یک‌دهم رقم فعلی بود.

تخت‌روانچی: فشارهای اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران، جنایت جنگی استنماینده ایران در سازمان ملل در مصاحبه با CNN:

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران، جنایت جنگی است.
ایالات متحده علاقه‌ای به دیپلماسی واقعی ندارد.
آنچه آنها خواستار آن شده‌اند تسلیم کامل ایران است.
قطعا ما با ایالات متحده در یک جنگ اقتصادی قرار داریم.
تحریم‌های آمریکا در حال آسیب زدن به مردم ایران است.
چطور می‌توانیم با دولتی که در تلاش برای تشدید فشارها علیه مردم ایران است، صحبت کنیم.
فرهنگ ایرانی‌ها ارعاب، اجبار و دریافت فشار را قبول نمی‌کند.
در صورت حمله آمریکا به ایران، کل منطقه دچار آشوب کامل می‌شود.
قطعا ما به هر حمله آمریکا به کشورمان پاسخ خواهیم داد.

روسیه «سیاست‌های بی‌ملاحظه» آمریکا در قبال ایران را محکوم کرد:

2 1

وزارت خارجه روسیه: سیاست‌های آمریکا نه تنها مستعد بی‌ثبات کردن خاورمیانه است بلکه می‌تواند کل نظم امنیت بین‌المللی را تضعیف کند.

فردا؛ پایان مهلت ۱۰ روزه ایران به اروپا:

سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
مهلت سازمان انرژی اتمی برای عبور تولید اورانیوم غنی شده از مرز ۳۰۰ کیلوگرم فردا (ششم تیر ۱۳۹۸)‌ به پایان می رسد.
با پایان این مهلت،‌ سرعت غنی سازی سریع‌تر خواهد شد.
اجرای اقدامات گام دوم (عبور از میزان غنی سازی ۳.۷ درصد) بیش از یک یا دو روز زمان نخواهد برد.
برای اروپایی‌ها هنوز فرصت وجود دارد اما اگر بیشتر فرصت می‌خواهند معنی آن این است که یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند به تعهداتشان عمل کنند.

تحویل اولین خرید نفت چین از ایران پس از لغو معافیت‌های آمریکا:

یک نفتکش تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران، نفت را به مجموعه پالایشگاهی و شیمیایی جینگسی در چین تحویل داده و چین اولین نفت خام ایران را پس از لغو معافیت‌های آمریکا در دوم ماه می دریافت کرده است.

پهپادی که ایران ساقط کرد، ۱۲۳ میلیون دلار قیمت داشت:

3 1«اولریخ فرانک»، کارشناس آلمانی در امور پهپادها:
ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط ایران رخداد بزرگی است.
اولا، گلوبال هاوک بزرگترین پهپاد جهان است که از تجهیزات با فناوری بالا مملو است.
این سیستم فوق‌العاده گرانی است و ایالات متحده نمی‌تواند نسبت به از دست دادن آن بی‌اعتنا باشد.
گلوبال هاوک در ارتفاعی بسیار بالا پرواز می‌کند و به همین دلیل اصولا ساقط کردن آن باید بسیار دشوار است.

 

عربستان : آماده برای دور زدن تنگه هرمز هستیم:

4 1

شرکت دولتی نفت عربستان سعودی آرامکو اعلام کرد که تجربه و زیرساخت لازم برای ادامه صادرات نفت در صورت وقفه در ارسال از طریق تنگه هرمز را دارد.

امین ناصر، مدیر کل شرکت آرامکو گفت : ما آمادگی خود را افزایش می‌دهیم. ما می‌توانیم نفت را از طریق دریای احمر بفرستیم و خط لوله‌ها و ترمینال‌های لازم را داریم.

وی افزود که این شرکت تجربه ارسال نفت در زمان درگیری در خلیج فارس را داشته و همیشه وظایف خود را در برابر مشتری‌ها به درستی انجام داده است. بدین ترتیب ما می‌توانیم سیستم انعطاف پذیری برای تحت کنترل گرفتن اوضاع ایجاد کنیم.

به گفته این مقام ارشد سعودی، خطر وقفه در ارسال‌ها از طریق تنگه هرمز برای همه وجود دارد. این کل جهان را نگران می‌کند برای آنکه مسیر مهم ارسال حجم بزرگی از نفت بوده و این فقط از عربستان سعودی نیست.

 

ترامپ به دنبال خروج از پیمان دفاعی با ژاپن:

دونالد ترامپ اخیراً به طور مخفیانه درباره خروج از پیمان دفاعی با ژاپن صحبت کرده است زیرا معتقد است که این پیمان که بعد از جنگ جهانی صورت گرفته، در خصوص آمریکا عادلانه تنظیم نشده است.

دلیل این اقدام دونالد ترامپ دیدگاه او درباره ناعادلانه بودن این پیمان درخصوص واشنگتن عنوان شده است.

منابع آگاه اعلام کردند با این حال ترامپ هنوز در این راستا گامی برنداشته و چنین اقدامی بسیار نامحتمل به نظر می‌رسد.

ترامپ بر این باور است که این پیمان که بیش از شش دهه قدمت دارد، پیمانی یک طرفه و علیه منافع آمریکا است زیرا به موجب آن ارتش ژاپن هیچ الزامی برای کمک به دفاع از آمریکا ندارد.

 

صادرات نفت ایران نزدیک به صفر است:

5 1

 

آمریتا سن تحلیلگر انرژی اسپکت در پاسخ به این سوال که «آیا می‌توان انتظار داشت که روند کاهش صادرات نفت ایران تا رسیدن به صفر ادامه پیدا کند،» پاسخ داد: «به نظرم ایران هم اکنون هم به صفر نزدیک است.

ایران ممکن است بتواند تا ۹۰۰ هزار بشکه در روز بارگیری کند، اما تنها توانسته است دو محموله نفت را از طریق ترکیه به سوریه بفرستد و دو نفتکش دیگر ایران کماکان در نزدیکی چین سرگردان هستند و هنوز بار خود را تخلیه نکرده‌اند.

به گفته خانم سن، این به معنی صادرات حداکثر ۲۵۰ هزار بشکه نفت در روز است، و میزان صادرات در ماه ژوئن طبق اطلاعات موجود براساس ردیابی تانکرها، حتی کمتر از صدهزار بشکه در روز بوده است.

این تحلیلگر معتقد است که بهای نفت در بازار جهانی هنوز نشان‌دهنده این کاهش تولید از سوی ایران و ونزوئلا نیست و این بازار در انتظار ملاقات روسای جمهور آمریکا و چین و نتایج آن به سر می‌برد.

آمریتا سن ادامه داد که جایگزین کردن نفت ایران کار ساده‌ای برای کشورهای تولید کننده بزرگ نفت مانند عربستان صعودی و امارات نبوده است، و تا زمانی که قیمت نفت افزایش چشمگیری پیدا نکرده است او بعید می‌داند که در جلسه بعدی اوپک، کشورهای عضو تصمیم به افزایش تولید نفت بگیرند.

بر اساس تحلیل برخی کارشناسان کشتیرانی و نفت، میزان ذخیره نفت از سوی ایران از ماه ژانویه چنان افزایش چشمگیری پیدا کرده است که میانگین ذخیره کوتاه مدت نفت جهان را به بالاترین حد آن در دوسال اخیر رسانده است.

در روز دوشنبه ۲۴ ژوئن، پس از افزایش تحریم‌های ایالات متحده، صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز «یا کمتر» کاهش پیدا کرده است.
پیش از آغاز تحریم‌های جدید دولت ترامپ، صادرات نفت ایران روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه.

خلاصه عملکرد بازار فلزات چین و لندن:

5 2

خلاصه ی عملکرد بازار فلزات #چین SHFE در هفته ی گذشته ۲۴ تا ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹:

مس: در قیمت ۶۷۷۱ دلار در هر تن باز و با ۶۸۱۳ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۶۸۸۸ دلار بود و روند هفتگی بازار ابتدا صعودی سپس نزولی بود.
آلومینیوم: در قیمت ۱۹۹۳ دلار در هر تن باز و در قیمت ۲۰۰۴ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۰۲۱ دلار و روند هفتگی بازار ابتدا صعودی سپس نزولی بود.
روی: در قیمت ۲۳۰۶ دلار در هر تن باز و با ۲۳۲۲ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۳۶۴ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی سپس نزولی بود.
نیکل: در قیمت ۱۴۲۶۱ دلار در هر تن باز و با ۱۴۷۰۹ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۴۸۳۵ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.
قلع: در قیمت ۲۰۸۸۶ دلار در هر تن باز و با ۲۰۷۴۰ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۰۹۲۰ دلار بود و روند هفتگی بازار رنج بود.
سرب: در قیمت ۲۳۰۶ دلار در هر تن باز و با ۲۳۲۲ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۳۶۴ دلار بود و روند هفتگی بازار ابتدا صعودی سپس نزولی بود.

خلاصه ی عملکرد بازار فلزات #لندن LME در هفته ی گذشته ۲۴ تا ۲۷ ژوئن ۲۰۱۹:
مس: در قیمت ۵۹۱۶.۵ دلار در هر تن باز و با ۵۹۵۳ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۶۰۰۵ دلار بود و روند هفتگی بازار ابتدا صعودی سپس نزولی بود.
آلومینیوم: در قیمت ۱۷۶۴.۵ دلار در هر تن باز و در قیمت ۱۷۸۰ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۸۰۲ دلار و روند بازار صعودی سپس نزولی بود.
روی: در قیمت ۲۵۷۷.۵ دلار در هر تن باز و با ۲۵۱۷ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۶۴۳ دلار بود و روند هفتگی بازار ابتدا صعودی و سپس نزولی بود.
نیکل: در قیمت ۱۲۰۶۰ دلار در هر تن باز و با ۱۲۶۶۰ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۲۶۶۰ دلار بود و روند هفتگی صعودی بود.
قلع: در قیمت ۱۹۰۵۰ دلار در هر تن باز و با ۱۸۸۲۵ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۹۰۵۰ دلار بود و روند هفتگی نزولی بود.
سرب: در قیمت ۱۸۸۷ دلار در هر تن باز و با ۱۹۱۲ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۹۱۹ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی سپس نزولی بود.

دلار آمریکا در جمعه گذشته (۲۱ ژوئن) پس از آنکه فدرال رزرو برای برنامه کاهش نرخ بهره در جهت حمایت از رشد اقتصادی، به باقی کشورها پیوست، در برابر رقبای خود سقوط کرد.

آخرین گزارش فعالیت تولیدی از تحقیقات HIS Markit در جمعه (۲۱ ژوئن) گذشته نشان داد در ماه ژوئن فعالیت تولیدی آلمان بهبود یافته است.

 

تحلیل گران در IHS Markit در روز‌‌ جمعه (۲۱ ژوئن) اعلام کردند، رشد اقتصادی در منطقه یورو ضعیف مانده است، رسیدن به میزان بالای هفت ماهه به رغم‌ کاهش خروجی تولید کنندگان.

دلار آمریکا همچنان به کاهش خود در برابر سبد ارزهای اصلی ادامه داد و سرمایه گذاران با توجه به کاهش احتمالی نرخ بهره توسط صندوق فدرال ایالات متحده، نسبت به دلار آمریکا با احتیاط برخورد کردند.
شاخص دلار که گرانبهایی را در برابر شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، از ۲۱ مارس به کمترین مقدار ۹۵٫۹۵۷ رسید و در روز به میزان ۰٫۲۴٪ پایین تر بسته شد و در سطح ۹۵٫۹۸۵ قرار گرفت.
رئیس جمهور Trump روز دوشنبه به توییتر رفت تا با صندوق فدرال برای ترک نرخ های بهره بدون تغییر به شدت برخورد کند. صندوق بین المللی پول در نشست اخیر خود نرخ معوقه خود را در محدوده ۲٫۲۵٪ تا ۲٫۵٪ حفظ کرد، اما به کاهش در آینده اشاره کرد.
سرمایه گذاران و معامله گران معتقد بودند که کاهش نرخ بهره بانک فدرال در ماه ژوئن به صورت قطعی خواهد بود، چرا که احتمال سهولت (کاهش) در نرخ بهره بانک فدرال در روز دوشنبه ۱۰۰٪ باقی مانده است، با توجه به ابزار FedWatch گروه CME.

اعتماد تجاری آلمان تا نزدیکی کمینه پنج ساله با انتظارات مدیران در شش ماهه پیش رو کاهش یافت.
موسسه Ifo در روز‌ دوشنبه (۲۴ ژوئن) اعلام‌کرد شاخص اعتماد ماهانه در ماه ژوئن تا ۹۷.۴ نیسبت به مقدار قبلی ۹۷.۹ کاهش یافت، در یک خط با انتظارات بازار.

شاخص دلار آمریکا رونق یافت با توجه به اینکه مقامات فدرال رزرو روز سه شنبه (۲۵ ژوئن) بر انتظارات بازار و فشار ریاست جمهوری بر بانک‌مرکزی به منظور کاهش قابل توجه نرخ بهره ایالات متحده در هنگام دیدار بعدی شان، عقب کشیدند.

قیمت های خانه (ایالات متحده) در حال افزایش هستند اما نه با سرعت سال جاری، از ماه فوریه کاهش یافت زمانی که HPI ۰.۶٪ بالا آمد.

مؤسسه نفت آمریکا (API) سه شنبه (۲۵ ژوئن) گزارش داد که ذخایر نفت خام ایالات متحده ۷.۵۵ میلیون بشکه در هفته ی منتهی به ۲۱ ژوئن کاهش یافت. API همچنین به صورت گزارش نشان داد ذخایر بنزین ۳.۱۷ میلیون بشکه کاهش یافته است در حالی که ذخایر تقطیر حدود ۱۶۰۰۰۰ بشکه افزایش یافته است.

دلار آمریکا از قیمت سه ماه ی پایین بالا رفته است زیرا سرمایه گذاران انتظار دارند کاهش فزاینده تری از سوی فدرال رزرو صورت گیرد.
جرئوم پاول، رئیس بانک فدرال، گفت که بانک مرکزی “از فشار سیاسی کوتاه مدت” است که تقاضای کاهش قابل توجه نرخ بهره را در برابر تقاضای رییس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترومپ می کند.
خوش بینی در مورد اجلاس آینده G-20 در ژاپن، نا امیدی ریسک در بازار را کاهش داد و همچنین به حمایت از دلار گرایی کمک کرد.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده روز چهارشنبه به CNBC گفت که معامله تجاری بین ایالات متحده و چین حدود ۹۰ درصد تکمیل شده است.

اداره اطلاعات انرژی (EIA) روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته منتهی به ۲۱ ژوئن ۱۲٫۷۹ میلیون بشکه کاهش یافته است. این میزان از سپتامبر ۲۰۱۶، زمانی که ذخایر ۱۴٫۵ میلیون بشکه کاهش یافت، بیشترین کاهش را تجربه
کرد.

دلار آمریکا پس از بهبودی از روزهای اخیر در قیمت پایین، در روز پنج شنبه (۲۷ ژوئن) پس از آنکه بازار در انتظار نشست بلند مدت تجارت بین چین و ایالات متحده در نشست G-20 این آخر هفته بود، تثبیت شد.

سود خالص شرکت های صنعتی چین در ماه می افزایش پیدا کرد و با فروش و بودجه تقویت شد، اما تحلیلگران مطمئن نیستند که آیا سود ناچیز به ادامه خواهد یافت.

اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه نخست سال جاری با ۳٫۱ درصد رشد مواجه شد؛ چرا که سرمایه گذاری قوی تر در بخش تجاری، رشد ضعیف تر در هزینه مصرف کننده را جبران کرد.

اطلاعات اقتصادی آماده انتشار امروز (۲۸ ژوئن) شامل شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه ژوئن، شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) برای ماه می، شاخص توزیع مصرف کننده دانشگاه میشیگان در ماه ژوئن و تغییرات هفتگی در تعداد سکوهای فعال ایالات متحده است.
نشست G-20 امروز در ژاپن آغاز خواهد شد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده و رییس جمهور چینیزی جینپینگ، قرار است روز شنبه ملاقات کنند.

اخبار داخلی

مطالبات قطعه‌سازان به ۲۲هزار میلیارد تومان رسید:

نقدینگی؛ ابر چالش صنعت قطعه و خودرو

محمدرضا نجفی منش، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:
مطالبات قطعه سازان حداکثر باید یک ماهه پرداخت شود.
پنج ماه از تسهیلات ۴هزار میلیاردی دولت به قطعه‌سازان گذشته و در حال حاضر بدهی خودروسازان به ما از ۲۰هزار به ۲۲هزار میلیارد تومان رسیده است.
با توجه به افزایش سه برابری قیمت‌ها نسبت به سال گذشته میزان نیاز به نقدینگی نیز حدود سه برابر شد.
شورای رقابت عامل اصلی ۱۴هزار میلیارد تومان زیان انباشته خودروسازان است.

 

 

#قانون_تجدید_ارزیابی
معافیت مالیاتی ناشی از تجدید ارزیابی بصورت رسمی ابلاغ شد و بیشتر شرکت ها مشمول این معافیت هستند.

این مبحث چند نکته در کنارش لازم دارد

♦️نکته اول
کدام شرکتها بیشترین دارایی تجدید ارزیابی نشده در صورتهای مالی خود دارند و نسبت این دارایی ها به سرمایه ثبت شده شرکت چقدر است

♦️نکته دوم
شرکتها قرار است کدام دارایی ها را تجدید ارزیابی کنند و ایا آن دارایی ها بعدا هزینه های استهلاک شرکت را بالا میبرد یا خیر؟
مثلا خیلی فرق هست بین تجدید ارزیابی زمین یا تجدید ارزیابی ماشین الات و . .

♦️نکته سوم
اصلا شرکت مورد نظر ما مدیرانش تمایلی برای استفاده از این فرصت ایجاد شده دارند یا کلا عقیده ای به تجدید ارزیابی کردن و شفاف کردن صورتهای مالی ندارند

♦️نکته چهارم

شرکتهایی که منتظر این خبر بودند ایا اقداماتی در این خصوص انجام داده اند یا تازه الان قرار است به ان فکر کنند

در کل خبر خوبیه
ولی باید شرکتها را دسته بندی کنید.

دژپسند: برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن کردیم/ افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در سال۹۷

وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران:
سعی کردیم در دو سوی منابع و بودجه شرایطی را ایجاد کنیم و دشمن نتواند ضربه بزند که یکی از این کارها بودجه بدون نفت بود.
در شرایطی که تصور می‌شد درآمد مالیاتی سال ۹۷ محقق نشود اما ۱۰۹هزار میلیارد تومان و عبارتی ۹۷درصد درآمد مالیاتی محقق شد.
در مقوله جایگزینی درآمدهای ارزی از جمله صادرات غیرنفتی گفتیم برای صادرات غیر نفتی فرش قرمز پهن کردیم و هیچ محدودیتی نخواهد بود.
درآمد صادرات غیرنفتی ما در سال ۹۷ به رغم همه فشارها با کمترین کاهش رقم خورد و این روند ادامه دارد.
در سه ماهه اول سال ۹۸ هم صادرات غیرنفتی ما روند قابل قبولی را داشته است.
سرمایه گذاری خارجی که در زمان شروع کار من ۱.۷میلیارد دلار بود و در سه چهار ماه آخر سال به ۳ونیم تا ۴میلیارد دلار رسید.
رتبه ما در فضای کسب و کار ۴ رتبه تنزل یافته که ناشی از کاهش امتیاز ما نیست و در تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه پیشرفت داشتیم./ اقتصاد آنلاین

افزیش ۳۷درصدی قیمت سیمان از فردا:

انجمن صنفی کارفرمایان سیمان امروز به منظور بررسی مشکلات و مسائل صنعت سیمان و ارائه راه حل های مناسب و عملیاتی در جهت برون رفت از وضعیت کنونی و جلوگیری از توقف کار کارخانجات و بروز تنشهای کارگری جلسه هم اندیشی با حضور کلیه مدیران عامل شرکت های تولیدکننده سیمان و کارشناسان این بخش برگزار کرد و در نهایت با افزایش ۳۷ درصدی قیمت سیمان موافقت شد.

عرضه ۸ هزار تنی شمش فولاد ثامن چادرملو که تا قیمت ۳۳۸۸ تومان رقابت شد / در عرضه ۳ روز پیش تا ۳۵۰۸ تومان رقابت شده بود که اگر مالیات بر ارزش افزوده رو هم بهش اضافه کنیم الان قیمت شمش فولاد بازار آزاد ۳۶۹۰-۳۷۰۰ تومان قرار داره /شمش صادراتی ایران ۳۸۵$ که این یعنی قیمتهای بازار داخل الان با دلار زیر ۱۰ هزار تومان معامله میشه ، اگر شرکتهای فولادی بتونند در بخش صادرات موفق عمل کنند بخشی از فشار عرضه در بازار داخل جلوش گرفته میشه

افت قیمت فولاد:

عقبگرد قیمت شمش فولاد : شمش القایی ۱۵۰*۱۵۰ در بورس کالا با عقبگرد از قله ۴۳۰۰ تومانی به ۳۴۶۰ تومان افت کرده در بازار آزاد نیز قیمتها از قله ۴۶۰۰ تومان فروردین ماه به ۳۷۴۰ تومن در ۴ تیر ماه عقب نشینی داشته

وزیر اقتصاد: اگر شرایط اقتصادی نرمال شود دلار به زیر ۸ هزارتومان باز می‌گردد:

هیچ کدام از مدل‌های اقتصادی دلار بالای ۸ هزارتومان را برای اقتصاد ایران پیش‌بینی نمی‌کند اما آنچه در بازار رخ می‌دهد متاثر از شرایط سیاسی است🔹به گفته اقتصاددانان اگر به شرایط نرمال اقتصادی برگردیم حتماً قیمت ارز به زیر ۸ هزار تومان خواهد رسید.
بررسی ها نشان می دهد با راه اندازی بازار متشکل ارزی شاهد تاثیر مثبت ارز در بازار خواهیم بود.

کدال

#بپاس

بیمه پاسارگاد دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۳/۳۱ از محل صدور بیمه نامه خود مبلغ ۲,۵۶۰,۶۸۰ میلیون ریال درآمد داشته و مبلغ ۵۷۷,۲۷۸ میلیون ریال پرداخت هزینه خسارت داشته که تراز مثبت ۳۴۴% به ثبت رسانده است.

این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۶,۷۴۷ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲% رشد داشته است ضمن اینکه شرکت در این دوره مبلغ ۱,۴۹۱ میلیارد ریال پرداخت خسارت داشته است که تراز مثبت ۳۵۲% داشته است.

‍ #کی_بی_سی
کی بی سی دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۳/۳۱ از محل فروش و یا ارائه خدمات مبلغ ۴۳۷,۳۳۵ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل ۳۲۷% افزایش داشته است.

این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۰۶۲,۳۵۹ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰۸% رشد داشته است.

‍#بمیلا
توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاددر دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۸/۰۳/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۵۱۷ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سالهای قبل ۳۸۳٪ رشد داشته که بیشترناشی از افزایش ۱۸۸% مقادیر فروش شرکت بوده است.

این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۶۵,۳۷۳ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

#فرابورس
اطلاعیه صدور مجوز افزایش سرمایه شرکت فرابورس ایران

درصد افزایش سرمایه:۴۰%

محل تامین سرمایه:سود انباشته۷۵% و اندوخته احتیاطی۲۵%
محل تامین سرمایه:موضوع افزایش سرمایه:اجرای مصوبه چهارصد و نهمین صورت‌جلسه هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ در خصوص تعیین

گزارش بازار روز چهارشنبه ۹۸/۰۴/۰۴:

شاخص کل با ۳۴۷۹ واحد مثبت

در محدوده ۲۴۸۵۷۷واحدی

ارزش معاملات ۱۴۹۷ میلیارد تومان

حجم معاملات ۳٫۹۵۱میلیارد برگه سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

فارس ۶۲۶ واحد مثبت

فولاد ۴۶۹واحد مثبت

تاپیکو ۲۶۶واحد مثبت

فملی ۲۴۶ واحد مثبت

شبندر ۲۳۰واحد مثبت

شتران ۲۱۹ واحد مثبت

شپنا ۱۶۴ واحد مثبت

تحلیل شاخص کل:

همانطور که گفته شد شاخص پس از اصلاح چند روزه مجدد رشد خود را اغاز نمود و باتوجه به افزایش مجدد ورودی پول  اکنون در محدوده ۲۴۸۵۷۷واحدی قراردارد. و مقاومت های پیش رو۲۶۶۰۰۰-۳۳۵۰۰۰

کل 1

معرفی سهام مستعد رشد هفته پیش رو:

ثعتما:

پس از اصلاحی ۳ ماهه اکنون باتوجه به ورود پول هوشمند  ،در حال شکست مقاومت ۹۶۰می باشد ، در صورت تثبیت رشد خوبی را برای سهم خواهیم داشت.و همینطور موضوع مهم جمع شدن حق تقدم سهم نکته مثبتی برای یک رشد خوب می باشد . خرید در محدوده ۹۶۰باحدضرر ۹۶۰واهداف ۱۱۰۰-۱۳۶۰-۱۸۰۰

2 2

#فلوله:

پایان اصلاح به عنوان ریز موج (۲)از ۳ را شاهد هستیم و ریز موج (۳) از ۳  نیز گام بعدی سهم بااهداف ۱۵۰۰-۱۷۵۰را خواهیم داشت.هر اصلاحی مناسب خرید می باشد.

#خکاوه:

پس از شکست مقاومت مهم ۱۸۰تومان اکنون در حال پولبک به مقاومت شکسته شده می باشد ،خرید در دو مرحله  مرحله اول  در محدوده ۲۰۵ و مرحله دوم ۱۸۰تومان باحد ضرر ۱۸۰ که احتمال رسیدن به اون منطقه خیلی کم هستش. و اهداف ۳۰۰-۴۰۰-۷۵۰

4 2

#پترول: پس از شکست مقاومت ۲۲۰تومان ،پولبک به مقاومت را شاهد بودیم و اکنون پایان اصلاح در محدوده ۲۲۰ و توصیه به خرید با حدضرر ۲۲۰و اهداف ۲۹۰-۴۰۰و بالاتر.از جامانده های بازار نیز می باشد.و انتظار رشد خوبی را خواهیم داشت.

2 3

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *