2

اخبار خارجی :

پیش‌بینی کاهش ۱۰ درصدی تولید ناخالص داخلی اروپا در پی گسترش ویروس کرونا

1

تحلیلگران پیش‌بینی کردند در نیمه اول سال ۲۰۲۰، تولید ناخالص داخلی اروپا به میزان متوسط ده درصد کاهش می یابد. در عین حال، ضربه اصلی به اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم رخ خواهد داد، زمانی که اقتصاد اروپا ۸.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را از دست می دهد. حتی اگر اقتصاد در اوپا در نیمه دوم سال بهبود یاب ، تولید ناخالص داخلی در کشورهای اروپایی همچنان ۵.۲ درصد کاهش در سال را نشان خواهد داد.

اقتصاد ایتالیا و اسپانیا که به بزرگترین مراکز گسترش این ویروس در اروپا تبدیل شده اند، بیشترین فروپاشی اقتصادی را متحمل می شوند. تولید ناخالص داخلی این کشورها در سال ۲۰۲۰ به ترتیب ۷.۳ و ۵.۷ درصد کاهش می یابد. اقتصاد انگلیس ۵ درصد تولید ناخالص داخلی را در طی سال جاری از دست می دهد، آلمان – ۴.۷ درصد، فرانسه – همچنین ۴.۷ درصد با کاهش تولید ناخالص داخلی رو به رو خواهند شد.

این آژانس همچنین به داده های صندوق بین المللی پول استناد می کند ، که براساس آن، تولید ناخالص داخلی کشورهای اروپایی به دلیل انزوا و بسته شدن مرزها، در سال ۲۰۲۰ به میزان ۷.۵ درصد کاهش می یابد. طبق آمار صندوق بین المللی پول، ایتالیا و اسپانیا نیز بیشترین آسیب را خواهند دید (به ترتیب منهای ۹.۱ درصد و منهای ۸ درصد). پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی فرانسه ۷.۲ درصد ، آلمان با ۷ درصد در طی سال جاری کاهش می یابد. گفتنی است تا کنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به کرونا ویروس درگذشته اند.

آمار بیکاری در آمریکا به ۲۲ میلیون رسید

3 4

در نتیجه تعطیلی بسیاری از مشاغل در آمریکا طی چهار هفته بر اثر شیوع ویروس کرونا، مجموع افرادی که متقاضی بیمه بیکاری شدند به ۲۲ میلیون افزایش یافت که این آمار در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است.

شمار آمریکاییانی که در هفته گذشته متقاضی دریافت بیمه بیکاری شدند، ۵.۲۵ میلیون مورد گزارش شد و چهار هفته تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به اندازه ۱۰ سال شغل ایجاد شده در ایالات متحده را از بین برد.

طبق ارقام منتشر شده توسط وزارت کار آمریکا در روز پنجشنبه، مطالبات اولیه بیکاری مطالبات اولیه بیکاری در هفته منتهی به ۱۱ آوریل، با ۶.۶۲ میلیون مورد در هفته گذشته دنبال شد که متوسط برآورد اقتصاددانان ۵.۵ میلیون بود.

گفتنی است که در مجموع طی چهار هفته، تعداد کسانی که درخواست بیمه بیکاری دادند به ۲۲ میلیون رسید، که در مقایسه، از زمان آغاز روند توسعه در ژوئن ۲۰۰۹، تقریبا ۲۱.۵ میلیون مورد شغل جدید در آمریکا افزوده شده بود.

آخرین آمار حاکی از آن است که نرخ بیکاری در حال حاضر حداقل ۱۷ درصد بوده که بسیار بالاتر از نرخ بیکاری ۱۰ درصدی حاصل از رکود اقتصادی در پایان سال ۲۰۰۹ است.

قابل ذکر است مجموع آمریکاییانی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، با ۴.۵۳ میلیون مورد افزایش در هفته منتهی به ۴ آوریل، به رکورد ۱۲ میلیون افزایش یافت. این آمار با تاخیر یک هفته‌ای گزارش شده است.

مصرف انرژی در آمریکا به پایین‌ترین حد طی ۱۶ سال گذشته رسیده است.

 میزان مصرف انرژی در آمریکا نشان دهنده نحوه عملکرد اقتصاد است. میزان مصرف برق ارتباط نزدیکی با میزان رشد یا رکود اقتصاد دارد.

به گزارش اویل پرایس،  در حالیکه ویروس کرونا یک تراژدی عظیم برای دنیا بوده و جان حدود ۱۵۰ هزار نفر را سراسر جهان گرفته و خسارت های مالی بسیاری به جای گذاشته ولی تعطیل شدن اقتصاد جهان مزایایی هم داشته است. در چین، تعداد افرادی که جان آنها به خاطر کاهش فوق‌العاده آلودگی هوا نجات یافته بیشتر از تعداد کشته شدگان ویروس کرونا است. لس آنجلس از یک شهر دودآلود به یکی از پاک ترین مراکز شهری دنیا تبدیل شده است. در نیویورک تصادفات جاده ای ۴۰ درصد کاهش یافته چون مردم در خیابان‌ها حضور ندارند. در ونیز، آب کانال ها تمیز و شفاف شده و زندگی دریایی به این آبراههای تمیز بازگشته است.

 همه این ها برای محیط زیست عالی هستند ولی به درد اقتصاد نمی خورند. مصرف انرژی در آمریکا به پایین‌ترین حد طی ۱۶ سال گذشته رسیده است که دلیل آن تعطیلی اداره‌ها، رستوران‌ها و تاسیسات صنعتی است. میزان مصرف انرژی در آمریکا نشان دهنده نحوه عملکرد اقتصاد است. میزان مصرف برق  ارتباط نزدیکی با میزان رشد یا رکود اقتصاد دارد.

 طبق تخمین های نیویورک‌تایمز، مصرف برق در آمریکا از ماه فوریه ۸ درصد کاهش یافته که یک سقوط وحشتناک است. طی بحران مالی ۲۰۰۸، مصرف انرژی هیچگاه تا این میزان کم نشده بود. مطالعات موسسه ادیسون الکتریک نشان می دهد تقاضای برق آمریکا ۵٫۷ درصد در مقایسه با همین هفته در ۲۰۱۹ کاهش یافته است که آهسته ترین سرعت مصرف انرژی از ۲۰۰۴ است. این موسسه گزارش داد تولید برق در طی هفته منتهی به چهارم آوریل تا ۶۴۸۹۶ مگاوات در ساعت پایین آمده که ۵٫۷ درصد کمتر از همین هفته در ۲۰۱۹ و کمترین میزان تولید برق طی یک هفته از آوریل ۲۰۰۴ است.

 مجمع جهانی اقتصاد در این هفته گزارش داد تاجران انرژی اشاره کرده‌اند مصرف برق در هفته گذشته به خاطر آب و هوای معتدل و کاهش مصرف وسایل گرمایشی در سراسر آمریکا پایین آمده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی می‌کند تعطیلی اقتصادی و دستور به خانه ماندن مردم مصرف برق و گاز طبیعی را در ماههای آینده کاهش دهد.

 کند شدن مصرف انرژی بدون شک پیامدهای خوبی برای محیط زیست خواهد داشت ولی خبر وحشتناکی برای صنعت انرژی جهان است که طی همه‌گیری ویروس کرونا ضربه سختی خورده است. در شرایطی که کشورهای تولید کننده نفت در سراسر جهان سعی می کنند قیمت نفت را افزایش دهند و جلوی عرضه اضافی به بازار را بگیرند، خبر پایین ماندن طولانی مدت تقاضای انرژی، ضربه سختی به سرمایه‌گذاران خواهد بود.

گلدمن ساکس : بازار نفت با نوسان‌های بیشتری روبه‌رو می‌شود

2 4

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس پیش بینی کردند بازار نفت طی هفته های آینده مجبور به یافتن راهی برای ثبات خواهد بود زیرا شتاب در بالا رفتن سطح ذخیره سازی های نفت خام، کاهش قابل توجه تولید و افزایش قیمت این کالای راهبردی را در پی خواهد داشت.

این بانک در یادداشتی پس از اتفاق نادر دیروز در معاملات بازار بورس نیویورک برای قیمت شاخص نفت دبلیوتی آی تحویلی در ماه مه که برای ساعاتی منفی شده بود، اعلام کرد: نوسان های قیمت نفت در هفته های آینده بسیار زیاد خواهد بود.

براساس برآوردهای گلدمن ساکس، در حالی که تغییر قیمت نفت خام شاخص دبلیوتی آی برای تحویل در ماه ژوئن در روز دوشنبه چندان زیاد نبود، ذخیره سازی بیشتر و خروج سرمایه گذاران خرد از بازار، سبب افزایش فشار نزولی بر این قرارداد می شود.

تحلیلگرانی از جمله دیمین کوروالین روز دوشنبه طی یادداشتی نوشتند: با تکمیل شدن سطح ذخیره سازی ها، برای برقراری ثبات در بازار به زودی تولید باید به طور قابل توجهی کاهش یابد و این شرایط زمینه ساز افزایش قیمت خواهد بود.

به گفته این تحلیلگران، این تورم ظرف چند هفته و نه چند ماه رخ خواهد داد، زیرا احتمال می رود بازار پیش از ماه ژوئن مجبور به برقراری تعادل شود.

بانک آمریکا : روند صعودی طلا تازه شروع شده است

«بانک آمریکا» با افزایش ۵۰ درصدی پیش بینی خود از قیمت طلا در مقایسه با رکورد فعلی، از جهش هر اونس طلا به ۳ هزار دلار خبر داد.

همزمان با اقدامات گسترده مالی و محرک‌های پولی هنگفت عرضه شده از سوی سیاستگذاران اقصی نقاط جهان در راستای تقویت اقتصاد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، این بانک پیش بینی‌ قبلی خود را از قیمت طلا در ۱۸ ماه آتی، از دو به سه هزار دلار افزایش داد.

همزمان با کاهش شدید رشد اقتصادی، هزینه‌های مالی افزایش می‌یابد و ترازنامه های بانک های مرکزی دو برابر شده و در نتیجه پول بی‌پشتوانه تحت فشار قرار می‌گیرد.

پیش بینی بانک آمریکا از قیمت طلا در سال جاری به طور میانگین یک هزار و ۶۹۵ دلار به ازای هر اونس و برای سال آینده ۲ هزار و ۶۳ دلار به ازای هر اونس است.طلا در سپتامبر ۲۰۱۱ رکورد ۱۹۲۱.۱۷ دلار را به ثبت رساند.

هر اونس طلا سه‌شنبه به قیمت یک هزار و ۶۷۸ دلار معامله شد و در سال جاری رشد ۱۱ درصدی را تجربه کرده است.

بانک آمریکا در ادامه این گزارش اعلام کرده است که «مطمئنا دلار قدرتمند، تعدیل نوسان بازار مالی و کاهش تقاضای جواهرآلات در هند و چین همچنان می‌تواند برای طلا باد مخالف و مضر باشد اما ورای عوامل سنتی دخیل در عرضه و تقاضای طلا، رکود مالی در مقیاسی چشمگیر بازگشته است.

اخبار داخلی :

روحانی: بورس ایران باید به یک بازار بزرگ قابل اعتماد و با کمترین ضریب خطر تبدیل شود

4 3

رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دستور داد عرضه سهام بنگاه‌های بزرگ در بورس، با رفع موانع احتمالی شتاب بگیرد و تداوم یابد.

به گزارش لایودیتا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در این گفت‌وگو، با تقدیر از همه دست اندارکاران سازمان بورس و اوراق بهادار برای زمینه سازی و تسهیل ارائه سهام شستا به عنوان یک شرکت عظیم و هلدینگ اقتصادی، گفت: باید روند عرضه سهام شرکتهای بزرگ در بورس تداوم یافته و موانع احتمالی در این مسیر، هر چه سریعتر مرتفع گردد.

رئیس جمهور تصریح کرد: وزارت اقتصاد و مجموعه بورس باید تلاش کنند که بورس را به عنوان یک بازار بزرگ قابل اعتماد و اتکا برای سرمایه گذاری های اصولی و قابل اطمینان و با کمترین ضریب خطر به جامعه معرفی کنند تا از هدررفت سرمایه های مردم در بازارهای غیرقابل اتکا و غیرمولد جلوگیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این گفت وگو گزارشی را از آخرین روند بازار سرمایه و پیگیری های انجام شده برای تسهیل و تداوم عرضه سهام بنگاههای بزرگ در بورس، ارائه کرد.

خبر بسیار مهم : پاس گل بانک ها به بورس

شورای عالی کانون بانک ها و موسسات اعتباری ٧ مصوبه مهم را نهایی کرد.

روز گذشته نشست شورای عالی کانون بانک ها و موسسات اعتباری به میزبانی بانک تجارت تشکیل شده و در این جلسه ٧ مصوبه مهم و کلیدی نهایی شد

2

خبرهای خوب دولت برای بورس ادامه دارد

حسن روحانی در جلسه هیئت دولت:

اتکا ما باید به صادرات غیرنفتی باشد.

در بورس قدم های خوبی در زمینه واگذاری ها برداشته شده است.

در روزهای آینده شاهد قدم مهم  فروش ETFها از سوی وزارت اقتصاد خواهیم بود و هر کسی میتواند تا سقف ۲ میلیون تومان خریدار باشد.

تحلیل شاخص:

شاخص_کل

اصل

شاخص کل هفته گذشته موفق شد از سطح روانی ۷۰۰ هزار واحد با قدرت عبور کند. هم چنین سطح مینور ۷۲۰ هزار واحدی هم نتوانست مقابل رشد شاخص مقاومت کند. درصورت ادامه این روند پرقدرت مطابق تحلیل هفته گذشته رسیدن به هدف ۸۰۰ هزار واحدی برای شاخص قابل تصور خواهد بود.

شاخص کل هم‌وزن

هم وزن

 در حال حرکت به سمت ۲۷۰-۲۸۰ هزار واحد محدوده میدلاین کانال و مقاومت چنگال اندروز است. با تثبیت و عبور از آن هدف بعدی ۴۳۰ هزار واحد است. ممکن است با برخورد به مقاومت اندکی اصلاح کند.

 شاخص بانکی

ها

طی هفته گذشته شاخص با افزایش همراه بوده است در صورتیکه روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد اهداف پیش روی شاخص ۴۰۶۰ واحد و پس از ان ۴۳۱۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۶۶۱۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص سیمانی

4

با توجه به روند افزایشی هفته گذشته شاخص به هدف ۷۵۲۰ واحد سقف کانال رسیده است در صورتیکه در هفته اتی روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد پس از عبور از سقف کانال و تثبیت روی آن هدف پیش روی شاخص ۸۳۸۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۶۶۱۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص فرآورده های نفتی

نفتی 3

شاخص طی هفته گذشته به هدف ۱۸۵۸۳۹۵ واحد دست یافت در صورتیکه همچنان روند افزایشی ادامه داشته باشد هدف پیش روی شاخص ۲۰۳۲۱۲۵ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا سطح ۱۷۲۸۹۹۰ واحد سپس ۱۶۳۵۸۴۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص محصولات کاغذی

کاغذی 2

شاخص با روند صعودی خود به هدف ۲۲۲۲۳۰ واحد دست یافت در صورتیکه روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد هدف پیش روی شاخص ۲۴۹۱۸۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۲۰۵۵۸۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص منسوجات

4

شاخص در هفته گذشته با روند افزایشی خود در حال رسیدن به مقاومت ۶۵۸۰ واحد میباشد در صورتیکه موفق به عبور از این محدوده شود هدف پیش روی شاخص ۷۰۹۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۵۸۵۰ واحد کاهش خواهد یافت

 شاخص مواد غذایی

4

شاخص با رشد شارپی خود طی هفته معاملاتی گذشته به هدف ۵۰۰۶۰ واحد دست یافت در صورتیکه روند افزایشی در هفته اتی ادامه داشته باشد هدف پیش روی شاخص ۵۷۷۱۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۴۲۵۷۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص سرمایه گذاری

گذاری 3

گروه سرمایه گذاری هفته گذشته توانست به هدف ۱۸۵۰۰ واحدی برسد و حتی از آن هم عبور کرد اما موفق به تثبیت بالای آن نشد که این مسئله نشان دهنده مقاومت روانی بازار درمقابل رشد این گروه است. درصورتیکه هفته آینده عرضه در این گروه افزایش یابد احتمال اصلاح تا محدوده ۱۶۰۰۰ واحد وجود دارد. در صورت عدم اصلاح و ادامه روند صعودی هدف بعدی شاخص محدوده ۲۳۰۰۰ واحد خواهد بود.

شاخص_شیمیایی

4

شاخص هفته گذشته موفق به عبور از مقاومت ۴۱۰۰۰ واحد شد و درصورت ادامه این روند شارپی و پرفدرت احتمال رسیدن به سطح ۴۸۰۰۰ واحد وجود دارد. درصورت اصلاح شاخص احتمال پولبک به سطح ۴۱۰۰۰ واحد میرود.

 شاخص_نیروگاهی

گروه یوتیلیتی پس از رشدی که هفته گذشته داشت به مقاومت ۱۴۰۰ واحد رسید و برای هفته آتی درصورت عبور از این مقاومت پتانسیل رشد تا محدوده ۱۵۸۰ واحد میرود. درصورت عدم عبور از سطح ۱۴۰۰ واحد انتظار اصلاح شاخص را تا محدوده ۱۲۵۰ واحد داریم.

شاخص_بیمه

4

گروه بیمه ای در هفته گذشته نیز رشد خود را ادامه داد و توانست به محدوده مقاومت ۴۵۰۰۰ واحد برسد. درصورت عبور از این ناحبه احتمال رشد تا سطح ۵۱۰۰۰ واحد وجود دارد. درصورت اصلاح از محدوده ۴۵۰۰۰ واحد هدف شاخص محدوده ۴۲۰۰۰ واحد است.

شاخص کاشی سرامیک

و سرامیک

گروه کاشی سرامیک هفته گذشته موفق به عبور از سطح ۳۲۸۰۰ واحد شد و درادامه هفته شاهد پولبک به این سطح بوده ایم. درصورت پایان پولبک انتظار رشد شاخص تا ۳۵۰۰۰ واحد وجود دارد.

 شاخص_قندوشکر

گروه قندی در هفته گذشته مقاومت ۱۱۵ هزار واحدی را شکست و در ادامه رشد خود توانایی رسیدن به محدوده ۱۳۸ هزار واحدی را دارد. البته در این بین احتمال پولبک به سطح ۱۱۵ هزار واحد وجود دارد.

 شاخص_خودرو

4

شاخص خودرو در هفته ی گذشته با عبور از محدوده ۹۰۰۰۰ واحدی در صورت ادامه ی روند صعودی پیش رو تا محدوده ۱۰۷۰۰۰ واحد و سپس ۱۴۵۰۰۰ واحد رشد داشته باشد .

در صورت برگشت روند ابتدا تا ۸۸۰۰۰ واحد و سپس تا ۷۴۰۰۰ واحد نزول داشته باشد .

 شاخص ماشین آلات

الان

این شاخص در هفته ی گذشته با عبور از محدود ۲۲۰۰۰۰ واحدی در حال رسیدن به محدود ۲۳۰۰۰۰ واحدی میباشد و در صورت شکست این محدوده امکان رشد تا محدود ۲۷۰۰۰۰ واحد را نیز دارد .

در صورت برگشت روند نیز تا محدوده  170000 و سپس ۱۵۰۰۰۰ واحد را امکان نزول دارد .

شاخص_لاستیک

3

این گروه در هفته گذشته با عبور از محدوده ۲۸۵۰۰۰ واحد در صورت ادامه ی روند پرقدرت صعودی خود پتانسیل عبور از محدوده ۳۰۰۰۰۰ واحد و سپس رسیدن به ۳۳۰۰۰۰ واحد را دارد و در صورت برگشت روند تا محدوده ۲۱۰۰۰۰ امکان اصلاح دارد .

 شاخص چندرشته ای

رشته ای

این شاخص در هفته ی گذشته با عبور از محدود ۷۰۰۰۰ واحدی در صورت ادامه ی روند پر قدرت روبه رشد خود امکان رشد تا محدوده ۸۰۰۰۰ و سپس محدوده ۹۰۰۰۰ واحد را دارد ، در صورت برگشت روند نیز امکان اصلاح تا محدوده ۶۲۰۰۰ واحد را دارد .

 شاخص محصولات فلزی

فلزی 4

این شاخص در هفته ای که پشت سر گذاشتیم با در هم شکستن محدوده ی ۲۵۰۰۰۰ واحدی و عبور از ۲۹۰۰۰۰ واحد در حال رسیدن به محدود ۳۰۰۰۰۰ واحد است ، در صورت ادامه ی این روند پرقدرت تا ۳۲۰۰۰۰ واحد و سپس ۴۰۰۰۰۰ واحد امکان رشد دارد .

در صورت برگشت روند ابتدا تا ۲۳۰۰۰۰ واحد و سپس ۲۰۰۰۰۰ واحد امکان اصلاح دارد.

شاخص اطلاعات ارتباطات

این شاخص در ادامه ی روند پرقدرت صعودی خود در یک ماه اخیر ، در این هفته در محدوده ی ۷۵۰ واحد رنج خورده و به نوعی در حال تشکیل بیس خود پس از رالی میباشد ، در صورت ادامه ی این روند این شاخص تا سقف کانال بعدی خود یعنی ۸۲۰ واحد امکان رشد دارد ، در صورتی هم که روند برگردد ابتدا تا محدوده ۷۰۰ و سپس ۶۵۰ واحدی امکان اصلاح دارد .

 شاخص رایانه

4

 رایانه طبق تحلیل به هدف محدوده ۵۶۰۰۰ واحد میدلاین کانال رسید. نکته بعدی این است که شاخص رایانه در حدود ده سال از میدلاین کانال عبور نکرده است و پتانسیل این را دارد با تثبیت ۵۶۰۰۰ واحد تا سقف کانال محدوده ۱۳۰۰۰۰ واحد رشد کند. ممکن است در صورت ریزش بازار تا سقف قبلی ۵۶۰۰۰ اصلاح کند.

 شاخص فنی ومهندسی

فنی 1

 فنی و مهندسی طبق تحلیل به میدلاین کانال بلند مدتی خود محدوده ۵۸۰۰ واحدرسید. با رسیدن و عبور از آن با حمایت تا سقف کانال محدوده ۱۲۷۰۰ واحد می‌تواند رشد کند. در غیر این صورت تا ۵۸۰۰ واحد در قدم اول امکان اصلاح دارد.

 شاخص مواد_دارویی

 مواد دارویی طبق تحلیل با حمایت در حال حرکت تا محدوده ۱۰۰۰۰۰ است. هدف بعدی محدوده ۱۳۰۰۰۰ واحد سقف کانال دوم است، ممکن است تا محدوده ۸۰۰۰۰ واحد نیز اصلاح کند.

 شاخص انبوه_سازی

انبوه‌سازی طبق تحلیل به هدف  ۶۰۰۰ رسید و سپس در حال حرکت به سمت هدف بعدی ۸۵۰۰ واحد است. در صورت ریزش بازار امکان پول‌بک تا ۶۰۰۰ واحد را دارد.

 شاخص فلزات_اساسی

2

فلزات اساسی طبق تحلیل با تثبیت و عبور از ۴۰۰۰۰۰ واحد در حال حرکت به سمت هدف تعیین شده محدوده ۵۰۰۰۰۰ واحد است. سپس ۷۰۰۰۰۰ واحد میدلاین کانال دوم هدف بعدی است. امکان اصلاح تا محدوده ۴۰۰۰۰۰ واحد نیز وجود دارد.

 شاخص زراعت

4

به دید بلندمدتی از سقف کانال ۱۰ ساله عبور کرده، به سقف کانال پول‌بک زده و‌ پس از پایان پول‌بک به رشد خود ادامه داده است. طبق تحلیل در گام اول با تثبیت میدلاین کانال کوتاه مدتی تا سقف کانال یک ساله خود محدوده ۲۶۰ هزار واحدی در حال صعود است. با ادامه حمایت هدف بعدی ۵۰۰ هزار واحد مطابق با میدلاین کانال بلندمدتی است اما محتمل‌تر است با مشاهده محدوده ۲۶۰ هزار واحد تا کف کانال یک ساله محدوده ۱۳۰ هزار واحدی اصلاح کرده سپس دوباره به رشد خود ادامه دهد.

به دید کوتاه‌مدتی ممکن است تا میدلاین کانال یک ساله اصلاح کند سپس به رشد خود ادامه دهد.

آپدیت تحلیل طلای_جهانی

4

 طلا طبق تحلیل هفته گذشته با پایان پول‌بک بار دیگر به ۱۷۰۰ دلار رسید با تثبیت و عبور از آن گام بعدی ۱۸۰۰ دلار است. در غیر این صورت تا محدوده ۱۶۵۰ دلار می‌تواند اصلاح کند.

آپدیت تحلیل نفت_برنت

 نفت طبق تحلیل هفته گذشته با انتشار قرارداد‌های آتی در قیمت‌های پایین تا محدوده ۲۲ دلار اصلاح کرد.

با ادامه ی اصلاح تا محدوده ۱۸ دلار می‌تواند نزول کند. در صورت حمایت تا نزدیک ۲۹ دلار در قدم اول امکان رشد دارد.

آپدیت تحلیل بیتکوین

 بیتکوین طبق تحلیل هفته گذشته تا ۷۶۰۰ دلار میدلاین کانال رشد کرده است. با تثبیت و عبور از آن در گام اول تا ۸۰۰۰ دلار رشد می‌کند. تا رسیدن زمان هالوینگ (نصف شدن ارزش استخراج بیتکوین) ماه می، می‌تواند تا محدوده ۱۰۰۰۰ و ۱۲۰۰۰ نیز دلار رشد کند.

در‌ غیر این صورت تا محدوده ۷۰۰۰ دلار کف کانال امکان اصلاح دارد.

آپدیت تحلیل دلار

4

 دلار طبق تحلیل تا کف کانال کوتاه مدتی اصلاح کرده است. در صورت ادامه اصلاح تا حدود ۱۴۰۰۰۰ ریال میتواند کاهش یابد. در صورت حمایت ابتدا تا ۱۶۰۰۰۰ سپس ۱۷۵۰۰۰ ریال قابلیت رشد دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *