اخبار خارجی

اول سفر ظریف و حالا …

رهبران روسیه و آمریکا درباره مسائل ایران تبادل نظر کردند.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین:

خبری بسیار دلگرم کننده. هر روز اتفاق نمی افتد. رهبران روسیه و آمریکا درباره مسائل ایران تبادل نظر کردند.

هر دو طرف بر ضرورت تلاش جمعی برای حفظ ثبات در منطقه و همچنین مقرارت جهانی عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای گفت‌وگو کردند.

«استیفان بیگان»، معاون وزیر خارجه آمریکا در واکنش به گزارش‌ها درباره قصد ایران و چین برای رسیدن به توافقی جامع، پکن را به تحریم اقتصادی تهدید کرد.

تخت‌روانچی: توافق ایران و چین، موضوعی غیرعادی نیست

1 2

نماینده ایران در سازمان ملل:

🔹روابط ایران و چین دارای قدمتی طولانی است و توافق دو کشور موضوعی غیرعادی نیست. ایران و چین، متحدان طبیعی هستند که همکاری آنها، در راستای منافع آنهاست.

🔹خروج آمریکا از برجام، علت وضعیت آشفته فعلی است. این آمریکایی‌ها بودند که با خروج از برجام، میز مذاکره را ترک کرده‌اند. ادعای آنها درباره معاف بودن دارو و غذا از تحریم‌ها، ادعایی بی‌ربط است. واردات غذا و دارو، کماکان هدف تحریم های آمریکا هستند.

🔹ترور سردار سلیمانی بزرگترین هدیه آمریکا به تروریست‌ها در منطقه بود. داعش و متحدانش این ترور را جشن گرفتند چرا که سردار سلیمانی روش مقابله موثر یا این جریانات افراطی را به خوبی می‌دانست.

🔹ایران و عراق دارای پیوندهای سنتی و تاریخی هستند. ایران خواهان روابطی خوب با همسایگانش از جمله با همسایگان جنوبی است اما این آمریکاست که نمی‌خواهد چنین روابطی شکل بگیرد.

آمریکا: توافق ایران و چین را به دقت زیر نظر داریم

2 2

🔹معاون وزیر امور خارجه آمریکا: ایالات متحده توافق همکاری ایران و چین را به دقت زیر نظر دارد

🔹علاوه بر این، ما به دقت در حال رصد شراکت جامع اقتصادی و امنیتی بین ایران و چین هستیم

🔹این توافق، در صورت نهایی شدن می‌تواند به ایران برای افزایش هزینه در زمینه بلندپروازی‌های نظامی و فعالیت‌های مخرب خود در منطقه خاورمیانه کمک کند

ظریف: آماده‌ایم با عربستان سعودی همکاری کنیم

3 2

وزیر خارجه:

🔹آمریکا به یک دولت یاغی و قانون‌شکن تبدیل شده است.

🔹ما آماده‌ایم با عربستان سعودی همکاری کنیم.

🔹به نظر می‌رسد که مسئولان عربستان سعودی هدفشان بیشتر راه‌اندازی جنگ با همراهی آمریکا و منتفع شدن از آن هستند.

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با اسپوتنیک:

🔹ایالات متحده، قطعاً به دولت یاغی و قانون‌شکن تبیدل شده است. با وجود این، این کشور از برخی توانمندی‌های بانکی و نفوذ روی نظام بانک جهانی برخوردار است.

🔹ما آماده‌ایم با عربستان سعودی همکاری کنیم. با وجود این به نظر می‌رسد که مسئولان عربستان سعودی هدفشان بیشتر راه‌اندازی جنگ با همراهی آمریکا و منتفع شدن از آن هستند.

🔹 با وجود این، در ماه‌های گذشته آمریکا نشان داده آماده نیست در جهت منافع عربستان سعودی وارد جنگ شود.

🔹بهتر است سعودی‌ها به جای معطوف کردن تلاش‌هایشان به سمت همکاری با اسرائیل و ایالات متحده بیدار شوند و با کسانی که همیشه با آنها در منطقه هستند وارد گفت‌وگو شوند.

اخبار داخلی :

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

وزارت صمت موظف است نسبت به پیگیری بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور اقدام کرده و ساز و کارهای لازم را جهت استفاده از ابزارهای تشویقی طراحی اجرایی کند.

بیش از ۱۳۰۰ صادرکننده در کشور با میزان صادرات حدود هشت میلیارد دلار در سال ۹۷، ارز صادراتی خود را به صورت صد در صد بازگردانده‌اند که در صورت اجرای برنامه‌های تشویقی، پیش‌بینی می‌شود تعداد صادرکنندگان از نظر تعداد و ارزش صادرات افزایش خواهد یافت.

روحانی: مردم هفته آینده شاهد بازار متعادل خواهند بود

4 2

رئیس جمهور:

🔹باید برای شرایط بازار و گرانی‌های امروز که مردم را تحت فشار قرار داده چاره اندیشی شود.

🔹بانک مرکزی تلاش می‌کند قیمت ارز را به سمت قیمت تعادلی هدایت کند.

🔹صادرکنندگان باید با تمام توان به کمک بیایند و طبق مقررات ارزها را به سامانه نیما عرضه کنند.

🔹ارزی که در کشورهای دیگر به عنوان ذخیره داریم از آن ارز باید استفاده کنیم، حداقل با سه کشور در روزهای اخیر اقداماتی انجام شده است.

🔺ارز مورد نیاز در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد تا مردم شاهد یک قیمت متعادل در هفته‌های آینده در بازار باشند.

روحانی: به مستاجران تهرانی وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه اجاره مسکن داده می شود

5 2

🏡 رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت: به آنهایی که دارای حقوق ثابت هستند و  هم چنین برای خانواده‌هایی که تحت حمایت هستند، ۵۰ میلیون تومان وام برای اجاره پرداخت می شود. این مبلغ در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. این وام با سود و بهره ۱۳ درصد به مستاجران داده می شود.

وزیر نیرو خبر داد:

«دو قرارداد همکاری با وزارت برق عراق نهایی شد»

6 1

 اردکانیان گفت: قرار شد که قرارداد های یادشده مربوط به کاهش تلفات شبکه توزیع برق و همچنین قرارداد تعمیر ترانس‌های توزیع این کشور نهایی و امضا شوند.

وزیر نیرو افزود: با توافق حاصل شده در این دیدار، پرداخت بخشی از مطالبات توانیر از پایان ماه جولای آغاز می‌شود.

🟣 طلا و سکه در مرداد کاهشی می‌شود؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

بانک‌ مرکزی دو روز است برای کنترل بازار #ارز به طور جدی ورود کرده، اگر کنترل ادامه پیدا کند نرخ #طلا و #سکه در مردادماه کاهشی خواهد بود.

🟦 بانک مرکزی با اصلاح برخی سیاست‌های ارزی مانند حذف رویه واردات در مقابل صادرات و انتقال همه کالاهای مشمول دریافت ارز به سامانه نیما موجب توقف روند افزایشی و کاهش بهای ارز شده است.

🔹 بر اساس این گزارش، این اقدامات تقاضا را از بازار غیررسمی به رسمی منتقل کرده و میزان عرضه ارز در بازار متشکل ارزی نسبت به روزهای قبل بهبود یافته و سطح خرید و فروش در حالت تعادل نسبی قرار دارد.

تحلیل شاخص

شاخص_کل

2

شاخص کل بازار سرمایه هفته گذشته موفق به عبور از سطح ۱۹۰۰۰۰۰ واحدی شد و به این سطح پولبک نیز زد. در صورت تثبیت شاخص بالای این محدوده میتوان گفت روند صعودی شاخص همچنان ادامه دار است و هدف اول آن هم فتح قله ۲ میلیون واحدی است. اما در صورت نزول از محدوده ۱۹۰۰۰۰۰ واحدی میتوان احتمال داد ۱۸۵۰۰۰۰ واحدی کاهش خواهد یافت.

 شاخص هم وزن

وزن

شاخص هم وزن پس از یک رشد کوتاه توانست وارد کانال ۵۰۰ هزار واحدی شود و در این ناحیه با کاهش دو روزه روبرو شد. در صورت ادامه این کاهش میتوان گفت هدف حمایتی شاخص محدوده ۴۶۰ هزار واحدی خواهد بود. اما در صورت حمایت از سطح ۵۰۰ هزار واحد میتوان گفت هدف شاخص هم وزن محدوده ۵۶۰ هزار واحدی خواهد بود.

شاخص سرمایه گذاری

هگذاری

شاخص سرمایه گذاری در محدوده مقاومتی ۴۵ هزار واحدی در حال نوسان است و شکست این ناحیه از هر سمت حرکت آینده شاخص را تعیین خواهد کرد. در صورت عبور و شکست به سمت بالا هدف شاخص محدوده ۵۵ هزار واحد است. اما در صورت کاهش از این ناحیه احتمال رسیدن آن به محدوده ۳۷ هزار واحدی وجود دارد.

شاخص_شیمیایی

2

گروه شیمیایی پس از برخورد به محدوده مقاومتی ۱۱۰ هزار واحدی با واکنش روبرو شد و تا سطح ۱۰۰ هزار واحدی کاهش یافت. درصورت شکست محدوده ۱۰۰ هزار واحدی و ادامه نزول میتواند احتمال داد محدوده بعدی شاخص سطح ۸۵ هزار واحدی باشد که پس از برخورد به آن شاخص پتانسیل رشد تا محدوده ۱۱۰ هزار واحد و در نهایت سطح ۱۵۰ هزار واحد را خواهد داشت.

شاخص_بیمه

2

شاخص بیمه و بازنشستگی پس از نوسان حول سقف کانال صعودی خود در نهایت از این ناحیه کاهش یافت و در صورت ادامه این کاهش در روزهای آتی حمایت شاخص محدوده ۷۰ هزار واحدی است که انتظار میرود شاخص با برگشت از این ناحیه به سمت تشکیل سقف جدید در محدوده ۱۰۰ هزار واحدی حرکت کند.

شاخص_نیروگاهی

2

گروه یوتیلیتی ها هفته گذشته سقفی در محدوده ۲۴۰۰ واحدی زد که پایینتر از سقف گذشته خود بوده است و احتمال ادامه نزول قیمت را بالا برده است. در این صورت حمایت پیش روی شاخص محدوده ۲۲۰۰ واحدی است. که احتمال برگشت شاخص از آن وجود دارد. درصورت افزایش شاخص از این ناحیه هدف آن محدوده ۲۷۰۰ واحدی است. اما درصورت شکست این حمایت احتمال نزول شاخص تا محدوده ۲۰۰۰ واحدی وجود دارد.

شاخص کاشی سرامیک

2

شاخص کاشی همچنان در کانال ۴۰ هزار واحدی در حال رنج خوردن است و حمایت پیش روی آن محدوده ۴۵ هزار واحد در میدلاین کانال صعودی است که در صورت حمایت در این ناحیه میتواند آماده رشد تا محدوده ۶۵ هزار واحدی شود. اما درصورت شکست حمایت میدلاین هدف شاخص محدوده ۳۴ هزار واحدی است.

شاخص_قندوشکر

شاخص در محدوده میدلاین کانال صعودی در حرکت است و پس از رنج خوردن در محدوده ۱۸۰ هزار و ۱۹۵ هزار واحدی موفق به شکست این محدوده رنج شد و توانست وارد کانال ۲۰۰ هزار واحدی شود. در هفته آتی درصورت ادامه روند صعودی در این گروه هدف اول محدوده ۲۲۵ هزار واحدی است و درصورت عبور از این محدوده هدف بلند مدت تر شاخص محدوده سقف کانال است.

شاخص فلزات_اساسی

2

در زیر مقاومت هفته ی قبل باقی مانده

کاهش مومنتوم نشان از ضعف برای شکست را نمایان میکند

شاخص دارویی

1

به حمایتی که اشاره شده بود پاسخ داده و به نظر میرسد هم اکنون در ستاپ پولبک باشد

شاخص رایانه

2

هم میشود حرکت این هفته را جزو ستاپ break pullback قرار داد هم میشود منتظر ابتدای هفته ی بعد باشیم تا قدرت حمایت کشیده شده مشخص شود

شاخص بانکی

1

تمام هفته را در محدوده ی کوچکی نوسان کرده

 بی تصمیمی بازار درباره ی نماد های گروه بانکی را نشان میدهد

 شاخص سیمان

2

این هفته حمایت شد و رشد داشت اما به قیمت به وجود آمدن واگرایی

اصلاح در پیش روی این صنعت است

شاخص غذایی بجزقند

2

تحت تاثیر مقاومت ادامه ی اصلاح را داشت

این هفته در محدوده ی حمایتی قرار دارد

شاخص پالایشی

با گذر از هدف قبلی احتمالا تا شاخص ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ بالا میرود و سپس اصلاح میکند

شاخص کاغذ

به حمایت پاسخ داد و در حال تست مجدد آن است

شاخص_لاستیک

2

لاستیک سازان در این هفته در طی یک روند رنج به محدوده ۳۹۲ هزار واحدی رسیدند ، در صورتی که روند اصلاحی نیمه ی دوم هفته شان پایدار باشد احتمال نزول تا ۳۶۳ هزار واحد و سپس تا ۳۴۰ هزار واحد را دارد ، در صورتی هم که مجدد به سقف کانال یورش ببرد با عبور از محدوده ۴۱۵ هزار واحدی اولین هدف محتمل پیش رو در محدوده ۴۶۵ هزار واحدی است .

شاخص_خودرو

2

خودروسازان  در ابتدای هفته خارج از شمایلی از اصلاح را به خود گرفتند اما در نیمه ی دوم هفته ورق برگشت و آغاز به رشد کردند ، اگر این رشد ادامه دار باشد تا محدوده ۶۰۰ هزار واحد ( در محدوده سقف کانال ) و سپس ۶۷۰ هزار واحد را در پیش دارد ، در صورت آغاز مجدد فاز اصلاحی هم تا ۵۰۰ هزار واحد احتمال اصلاح دارد.

شاخص اطلاعات ارتباطات

3

ارتباطاتی ها در ادامه روند رو به رشد خود به محدوده ۱۵۰۰ واحد تنه زدند در صورت ادامه ی این روند اولین نقطه محتمل رشد سقف ۱۶۰۰ واحدی است در صورتی هم که فاز اصلاحی صورت گیرد ، تا محدوده ۱۳۶۰ واحدی ( کف کانال ) و سپس ۱۲۳۰ واحد امکان اصلاح دارد.

شاخص ماشین آلات

الات

این شاخص در انتهای هفته کاری با رسیدن به مقاومت خود در محدوده ۴۳۰ هزار واکنش منفی نشان داد ، در صورت ادامه ی اصلاح تا ۳۷۵ هزار واحد امکان اصلاح دارد ، در صورتی هم که شروع به رشد مجدد کند تا محدوده ۵۰۰-۵۴۰ هزار واحد میتوان رشد را برایش متصور بود .

شاخص چندرشته_ای

رشته ای

این شاخص پس از اصلاح موقت خود به روند شارپ کلی اش ادامه داد و هدف ۲۵۰ هزار واحد را در پیش دارد ، در صورت اصلاح هم در محدوده ۲۰۰ هزار واحدی امکان اصلاح دارد.

شاخص انبوه سازی

سازی

انبوه سازان در هفته گذشته با رسیدن به محدوده مقاومتی خود (۱۶۲۰۰واحد) کمی واکنش منفی نشان دادند و در صورت اصلاح و شکست ترند خود تا محدوده ۱۴ هزار احتمال اصلاح دارد ، البته میتواند در محدوده ۱۵ هزار واحد نیز از محدوده ترندش برگردد ، در صورت آغاز مجدد رشد نیز تا ۱۸ هزار واحد احتمال رشد دارد .

شاخص_زراعت

2

این شاخص با شکست خط ترند خود مدتی در محدوده سقف کانالی اش رفتار رنج داشت و مجدد خط ترند را تست کرد و مجدد از آن برگشت در صورت ادامه ی اصلاح محدوده ۳۰۰ هزار واحد را هدف اصلاحی آن میتوان تصور کرد ، در صورت رشد و عبور از محدوده ۳۳۰ هزار واحد هدف احتمال بعدی اش ۳۶۵ هزار واحد است .

شاخص محصولات فلزی

این شاخص مدتی است در محدوده سقف کانالی خود در حال رنج خورد است و در انتهای هفته نیز خط روند خود را به پائین شکسته و پائین سقف کانال قبلی خود جای خوش کرده در صورت ادامه ی این اصلاح تا محدوده ۳۵۰ هزار واحد امکان اصلاح دارد ، در صورتی هم که روندش برگردد با عبور از محدوده ۴۲۰ هزار واحد تا محدوده ۴۴۰-۴۵۰ هزار واحد امکان رشد دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *