3 1

اقدام جدید آمریکا علیه چین:

1 2

وزارت خزانه‌داری آمریکا،‌ چین را در لیست کشورهایی که اقدام به تعدیل ارزش واحد پولی خود می‌کنند قرار داد.

چین واردات محصولات کشاورزی از آمریکا را متوقف می‌کند

وزارت بازرگانی چین روز دوشنبه خبر داد که پکن بر تمامی محصولات کشاورزی آمریکایی که از سوم اوت (۱۲ خرداد) وارد این کشور شده‌اند، تعرفه در نظر خواهد گرفت.
شرکت‌های این کشور نیز خرید محصولات کشاورزی تولیدشده در آمریکا را متوقف کردند.

تاثیر جنگ تجاری با چین در تراز تجاری آمریکا/ شرکای وارداتی جدید آمریکا کدام کشورها هستند؟

2 1

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط دفتر آمار ایالات متحده، پس از شدت گرفتن جنگ تجاری با چین واردات از این کشور، در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹، بیش از ۳۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد.
مکزیک، ویتنام، فرانسه و کره جنوبی، کشورهایی هستند که میزان واردات ایالات متحده از آنها، بیش از سایر نقاط افزایش پیدا کرده است.

به نظر می‌رسد چین، بعید بودن توافق موثر با آمریکا را پذیرفته و دوباره زمان سقوط ارزش پول چین فرا رسیده است.

عربستان بزودی بازار نفت چین را از ایران خواهد گرفت:

4 1

خرید نفت چین از عربستان به بالاترین اندازه رسید،عربستان کم‌ کم جای ایران را در بازارهای جهان گرفته است. چین، در ماه در ماه ژوئن ۲۰۱۹، یعنی هشتم خرداد تا هشتم تیر امسال، خرید نفتی‌اش از عربستان، روسیه، آنگولا و ونزئلا را افزایش داده است.

چین در این ماه در حدود ۷.۷۲ میلیون تن معادل ۱.۸۹ میلیون بشکه نفت خام از عربستان خریده است.

بنابر گزارش گمرک چین، در ماه ژوئن ۱۹.۵درصد از کل خریدهای نفتی جین از عربستان بوده و این حجم از آمار واردات از سال ۲۰۱۳ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

یک تحلیل‌گر نفتی مرکز تحقیقاتی شانگهای اعلام کرد : «عربستان درحال پر کردن جای خالی نفت ایران در بازار جهانی است و آن‌ها قرار است به محل خرید نفتی چین بدل شوند.

احتمال کاهش مجدد نرخ بهره:

5 1

بانک گلدمن ساچ پیش بینی کرده است که تهدیدات دونالد ترامپ برای وضع تعرفه ۱۰ درصدی علیه ۳۰۰ میلیارد دلار واردات کالای چینی ، احتمال کاهش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در نشست سپتامبر را بیش از پیش افزایش داده است.

گلدمن ساچ ادامه داد : اکنون پیش بینی می کنیم که به احتمال ۷۰ درصد فدرال رزرو در نشست سپتامبر نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد کاهش خواهد داد، احتمال اینکه نرخ بهره را ۰.۵ درصد کاهش دهد حدود ۱۰ درصد است و ۲۰ درصد نیز احتمال هست که فدرال رزرو در نشست سپتامبر نرخ بهره را تغییر ندهد.

گلدمن پیش از این اعلام کرده بود که احتمال کاهش نرخ بهره در نشست سپتامبر حدود ۵۵ درصد است.
ترامپ روز پنجشنبه به طور ناگهانی اعلام کرد که قصد دارد تعرفه ۱۰ درصدی علیه واردات کالاهای چینی وضع کند.

فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته گذشته خود برای نخستین بار در ده سال اخیر نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد کاهش داد.

احتمال ریزش قیمت نفت به زیر ۲۰ دلار:

6

یک بانک فرانسوی اعلام کرد که با قیمت کنونی نفت، انرژی باد و انرژی خورشیدی می‌توانند هفت برابر بنزین انرژی مفید برای خودروهای برقی تولید کنند.

مارک لوئیز از مدیران بانک فرانسوی بی‌ان‌پی پاریباس، در گزارشی اعلام کرد برای اینکه خودروهای بنزینی بتوانند در بلندمدت با خودروهای برقی متکی به انرژی‌های پاک رقابت کنند، قیمت نفت باید ۹ تا ۱۰ دلار باشد. این رقم برای خودروهای گازوئیلی، ۱۷ تا ۱۹ دلار است.

وی گفت: تحلیل ما نتیجه بسیار روشنی برای صنعت نفت دارد؛ در مقایسه با قیمت تک‌فروشی نفت، امروز انرژی باد و انرژی خورشیدی با سرمایه مشابه، انرژی مفیدتری برای خودروهای برقی تولید می‌کنند.

لوئیز گفت : این ارقام خیره‌کننده است و این معنا را دارد که شرایط اقتصادی انرژی‌های تجدیدپذیر هماهنگ با خودروهای برقی در یک دهه آینده بسیار جذاب‌تر خواهد شد.

با این همه، لوئیز یادآور شد که تغییر به زمان نیاز دارد و گفت: صنعت نفت امروز در مقایسه با باد و انرژی خورشیدی، از مزیت گستردگی بهره‌مند است، به‌گونه‌ای که نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۳ درصد انرژی جهان را تأمین می‌کرد، در حالی که سهم انرژی خورشیدی و باد ۳ درصد بود.

وی اعلام کرد افزایش قیمت‌گذاری آلودگی کربنی در نقاط مختلف جهان، احتمال تحقق اهداف توافق پاریس درباره آلودگی‌ها را افزایش می‌دهد.

روسیه استفاده از دلار را با چین و هند ۵۰ درصد کاهش داد:

راشاتودی: روسیه استفاده از دلار در مبادلات تجاری با کشورهایی نظیر چین و هند را حدود ۵۰ درصد کاهش داده و در تلاش است در مبادلات تجاری با دیگر کشورها نظیر اعضای اتحادیه اروپا نیز استفاده از دلار را کاهش دهد.

افت بهای طلای سیاه در بازارهای جهانی

همزمان با کاهش قیمت‌های جهانی نفت، نفت برنت به ۵۸ دلار در هر بشکه کاهش پیدا کرد.

ترامپ: کره جنوبی با پرداخت پول بیشتر موافقت کرده است

رییس جمهور آمریکا:
کره جنوبی موافقت کرده است به منظور دفاع از خود در برابر کره شمالی، مقدار قابل توجهی پول بیشتری به ایالات متحده بپردازد.
کره جنوبی طی دهه‌های طولانی پول کمی به آمریکا می‌داد اما پارسال به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ، کره جنوبی ۹۹۰ میلیون دلار پرداخت کرد.
مذاکرات (بین آمریکا و کره جنوبی) برای افزایش پرداخت‌ها به ایالات متحده شروع شده است.
کره جنوبی یک کشور بسیار ثروتمند است و حالا احساس وظیفه می‌کند که به دفاع نظامی که ایالات متحده آمریکا در اختیار آنها قرار داده، کمک کند.
روابط بین دو کشور، رابطه خیلی خوبی است.

خلاصه ی عملکرد بازار فلزات #چین SHFE در هفته ی گذشته ۵ تا ۹ آگوست ۲۰۱۹:
مس: در قیمت ۶۶۷۸ دلار در هر تن باز و با ۶۷۶۵ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۶۷۸۷ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.
آلومینیوم: در قیمت ۱۹۹۵ دلار در هر تن باز و در قیمت ۲۰۱۷ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۰۲۴ دلار و روند هفتگی بازار صعودی بود.
روی: در قیمت ۲۷۵۴ دلار در هر تن باز و با ۲۷۹۸ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۷۹۹ دلار بود و روند هفتگی بازار نزولی بود.
نیکل: در قیمت ۱۶۶۲۳ دلار در هر تن باز و با ۱۸۳۰۳ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۸۴۳۲ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.
قلع: در قیمت ۱۹۵۶۵ دلار در هر تن باز و با ۱۹۵۸۷ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۰۰۷۲ دلار بود و روند هفتگی بازار رنج بود.
سرب: در قیمت ۲۳۷۰ دلار در هر تن باز و با ۲۴۳۳ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۴۵۷ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.

خلاصه ی عملکرد بازار فلزات #لندن LME در هفته ی گذشته ۵ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۱۹:
مس: در قیمت ۵۶۴۶ دلار در هر تن باز و با ۵۷۲۲.۵ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۵۷۲۲.۵ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.
آلومینیوم: در قیمت ۱۷۳۸.۵ دلار در هر تن باز و در قیمت ۱۷۳۷ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۷۴۰ دلار و روند بازار نزولی بود.
روی: در قیمت ۲۳۱۹ دلار در هر تن باز و با ۲۲۷۱ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۳۲۷ دلار بود و روند هفتگی بازار نزولی بود.
نیکل: در قیمت ۱۴۸۵۵ دلار در هر تن باز و با ۱۵۴۹۰ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۵۴۹۰ دلار بود و روند هفتگی صعودی بود.
قلع: در قیمت ۱۶۸۲۰ دلار در هر تن باز و با ۱۶۹۲۵ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۱۷۰۹۰ دلار بود و روند هفتگی ابتدا صعودی سپس نزولی بود.
سرب: در قیمت ۱۹۳۸.۵ دلار در هر تن باز و با ۲۰۶۹ دلار بسته شد. بیشینه ی قیمتی ۲۰۶۹ دلار بود و روند هفتگی بازار صعودی بود.

دلار آمریکا روز جمعه سقوط کرد زیرا رشد کند اشتغال ایالات متحده در ماه ژوئن و افزایش تنش های تجاری ایالات متحده و چین باعث افزایش توقعات مبنی بر این شد که فدرال رزرو دوباره نرخ بهره را در ماه سپتامبر کاهش خواهد داد.

گزارش روز جمعه همچنین نشان می دهد که نرخ بیکاری در ایالات متحده در میان صعود شدید نیروی کار به بالاترین سطح خود تا کنون ، ۳٫۷٪ باقی مانده است.
#اخبارجهانیشرکت های انرژی آمریکا هفته گذشته تعداد سکوهای نفتی را که به مدت پنجمین هفته متوالی در حال کار بودند، کاهش دادند و تعداد کل سکوهای نفتی فعال در آمریکا را به ۷۷۰ دستگاه رساندند.

روز دوشنبه دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی تا نزدیکی قیمت پایین دو هفته اخیر کاهش یافت، در حالی که یوآن چین نیز با شدت گرفتن جنگ تجاری آمریکا و چین تا پایین تر از ۷ در مقابل دلار و تا مقدار کمینه ۱۱ سال اخیر تضعیف شد.

پکن تأیید کرد که در پاسخ به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تعرفه ۱۰ درصدی در حدود ۳۰۰ میلیارد دلار واردات چین که به یک ماه آتش بس تجاری پایان داد، خرید محصولات کشاورزی را به حالت تعلیق درآورد.

دلار آمریکا روز پنجشنبه بالاتر معامله شد، زیرا ناآرامی در آشفتگی تجاری ایالات متحده و چین، داده های بهتر از آنچه انتظار می رفت و سیاست های بانک مرکزی به طور فزاینده ای باعث افزایش ریسک‌ می شوند.

بانک مردم چین (PBOC) روز پنج شنبه، نقطه میانی ثابت و روزانه یوان را معادل ۷٫۰۰۳۹ یوان به ازای هر دلار تعیین کرد، ضعیف ترین مقدار از آوریل ۲۰۰۸٫

روز پنجشنبه ، چین داده های تجاری را گزارش داد که نشان میداد با وجود فشار اقتصادی بر افزایش تعرفه های آمریکا ، داده ها بهتر از حد انتظار است.

در LME سرب ۲.۸٪، نیکل ۲.۵٪، آلومینیم ۱.۳٪، روی ۱.۲٪، مس ۰.۶٪ و قله ۰.۵٪ افزایش یافتند.
در SHFE نیکل ۵.۴٪، سرب و مس ۰.۷٪، آلومینیم ۰.۶٪ و روی ۰.۴٪ افزایش یافتند.

داده های گمرک چین نشان می دهد که صادرات به ارزش دلار آمریکا در ماه ژوئن ۳٫۳٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است در حالی که واردات در همین مدت ۵٫۶٪ کاهش یافته است.

تعداد آمریکایی هایی که متقاضی مزایای بیکاری در هفته گذشته هستند، به طور غیر منتظره کاهش یافت.

چین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ، شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ، کل تامین مالی اجتماعی و عرضه پول M2 را برای ماه ژوئن منتشر خواهد کرد.
داده های تورم ایالات متحده برای ماه جولای منتشر می شوند.

اخبارداخلی:

همتی: حذف چهار صفر از پول ملی هزینه بر نیست:

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت:
اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، ضمن کاهش هزینه های امحای اسکناس، موجب اصلاح ظاهری واحد پول ملی با دلار می‌شود.
اکنون تولید هر قطعه سکه ۵۰۰ تومانی ۸۲۰ تومان هزینه دارد، در حالی که با اجرایی شدن این طرح همه سکه‌ها جمع آوری و ذوب شده و در جای دیگر استفاده خواهند شد.
استهلاک اسکناس‌های تولیدی کشورمان نیز بالاست، به طوری که سالیانه ۷۰۰ میلیون برگ اسکناس امحا می‌شود، اما با اجرای این طرح به نصف خواهد رسید.
اصلاح نظام بانکی، اصلاح مقررات، سیاست‌های پولی، اصلاح نظام‌های ارزی، صادرات، تخصیص ارز و غیره همگی به عنوان اولویت‌های بانک مرکزی است که در حال انجام است و در کنار آنها طرح حذف چهار صفر از پول ملی را نیز اجرایی خواهد شد.

بازدهی و ارزش معاملات صنایع بورسی ۱۶ مرداد ۹۸:

2 2

 

مشکل کمبود کاغذ در کشور رفع شد:

وزارت فرهنگ و ارشاد:
امروز کمبود کاغذ در کشور وجود ندارد و با تدابیر اندیشیده شده از سوی این وزارتخانه ، مشکل کمبود کاغذ رفع شده است.

کدال:

#پارسیان
تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹شرکت بیمه پارسیان

دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

تصمیمات متخذه در رابطه با دستور جلسه :
مجمع با افزایش سرمایه ۳۳% ( ۷۰۰,۰۰۰ میلیون ریال معادل ۲۳% از محل مطالبات و آورده نقدی و ۳۰۰,۰۰۰ میلیون ریال معادل ۱۰% از محل اندوخته) موافقت نمود

زمان بندی ثبت افزایش سرمایه :
با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ شرکت، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکت ها به ثبت خواهد رسید.

#ثفارس
توضیحات تکمیلی در خصوص انعقاد قرارداد فروش مجتمع شارستان

#خموتور
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۱:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ درمحل تهران، کیلومتر ۹/۵ جاده مخصوص کرج، روبروی شهاب خودرو، جنب پارس خودرو، نبش خیابان نخ زرین، گروه صنایع تراکتورسازی ایران برگزار میگردد حضور بهم رسانند.ب– دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

#حفاری
آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت حفاری شمال

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۲,۶۰۵,۴۰۵ میلیون ریال به‌مبلغ ۵,۲۱۰,۸۱۰ میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۲,۶۰۵,۴۰۵ میلیون ریال ، ) در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

گزارش بازار روز چهارشنبه:

شاخص کل با ۳۴۸ واحد منفی

در محدوده ۲۵۵۱۶۳ واحدی

ارزش معاملات بورس ۹۷۴ میلیارد تومان

حجم معاملات ۲٫۹Bبرگه سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

شپنا

(۱۵۸٫۷۱)

رمپنا

۱۴۶٫۴۴

فارس

(۱۳۹٫۳۵)

تاپیکو

(۱۳۲٫۸۳)

شبریز

(۱۰۲٫۴۳)

شبندر

(۹۸٫۰۸)

وغدیر

(۸۶٫۵۷)
معرفی سهام مستعد رشد:
#ولتجار(تجار سابق):
خرید محدوده ۵۳۰باحدضرر ۵۰۰و اهداف ۷۰۰-۱۱۰۰-۱۴۰۰
1 3
#زنجان:
خرید محدوده ۲۸۰-۳۰۰باحدضرر ۲۵۰و اهداف ۳۶۰-۵۰۰-۷۰۰
2 3
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *