bigstock Blank notepad over laptop and 51253441 600x367
آنچه در این مطلب خواهید خواند
3. ✔ ✔ برای مطالعه کامل مقاله روش های غیر مستقیم سرمایه گذاری در بورس که به همراه فایل صوتی است اینجا را کلیک کنید

چگونگی خرید و فروش سهام در بورس:

اگر کد معاملاتی خود را گرفته باشید احتمالا می دانید که به‌صورت مستقیم نمی‌توانید خریدوفروش انجام دهید . این کار توسط کارگزاری‌ها صورت می‌گیرد و شما باید با دادن مشخصات خود، کد بورسی تان را از یکی از کارگزاری‌هایی که ثبت‌شده‌اند، دریافت کنید . پس از آن درخواست خریدوفروش سهام شرکت‌ها، از طرف شما توسط کارگزاری‌ در سیستم معاملات بورسی ثبت می‌شود.

روش های خرید و فروش سهام در بورس:

در زیر، راه‌های مختلف برای خریدوفروش سهام بررسی می‌شود:
پس از دریافت کد بورسی، بر اساس مهارت و تجربه خود باید روش معاملاتی خودتان را مشخص کنید که می‌خواهید خریدوفروش به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم انجام دهید.
روش غیر مستقیم
درصورتی‌که فرصت کافی برای مطالعه در بازار سهام و بررسی سهام گوناگون ندارید، می‌توانید از راه‌های زیر به سرمایه‌گذاری به‌اصطلاح غیرمستقیم در بورس بپردازید و از طریق واسطه، در بازار سرمایه حضور پیدا کنید.
در حال حاضر دو روش رسمی «سبد گردانی » و «صندوق سرمایه‌گذاری مشترک» جهت مدیریت سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار وجود دارد.

✔ ✔ برای مطالعه کامل مقاله روش های غیر مستقیم سرمایه گذاری در بورس که به همراه فایل صوتی است اینجا را کلیک کنید

روش مستقیم
درصورتی‌که فرصت مطالعه و بررسی بازار و سهام مختلف را دارید از راه‌های زیر می‌توانید به سرمایه‌گذاری بپردازید:
  1. خریدوفروش حضوری که امروزه بسیار کم‌رنگ‌تر شده است و با حضور در کارگزاری و پر کردن فرم مربوط به خرید یا فروش سهام امکان ثبت درخواست شما در سامانه معاملات بورس توسط کارگزاری وجود خواهد داشت.
  2. خریدوفروش تلفنی که با دریافت رمز گویا و تماس با کارگزاری، درخواست ثبت خرید یا فروش سهام انجام می‌شود.
  3. خریدوفروش اینترنتی که به‌صورت آفلاین صورت می‌گیرد و با دریافت نام کاربری و رمز عبور، درخواست خرید یا فروش سهام‌تان در قیمت‌های تعیین‌شده توسط خودتان ثبت و هر زمانی که سهم شما به مبلغ تعیین‌شده رسید معامله صورت خواهد گرفت و نتیجه را به‌صورت آنلاین می‌توانید ملاحظه نمایید.
  4. خریدوفروش آنلاین که شما با دریافت کد کاربری و رمز عبور، درخواست خرید یا فروش سهام‌تان را به‌راحتی می‌توانید ثبت کنید تا به‌صورت آنلاین از طریق کارگزار در سامانه معاملاتی سازمان بورس ثبت شود. با توجه به سریع‌تر بودن و زمان‌بر نبودن، امروزه این روش موردتوجه اکثر کاربران و مشتریان قرارگرفته است.

    ✔ ✔ برای مشاهده فیلم چگونگی خرید و فروش سهام در بورس به صورت آنلاین اینجا را کلیک کنید

نکات ضروری جهت خرید و فروش سهام در بورس:

باید توجه داشته باشید که دریافت کد آنلاین جهت معاملات، بهتر است زمانی که از تجربه کافی برخوردارید صورت بگیرد. چون بورس، بازار هیجانی هست و عموماً افراد تحت تأثیر هیجانات این بازار قرار می‌گیرند و افرادی که در اوایل کار هستند اغلب تحت تأثیر شایعات و توصیه‌های دوستان قرار دارند و چون به‌صورت آنلاین در کمترین زمان می‌توانند اقدام به معامله کنند ، با خریدوفروش بی‌موقع موجبات ضرر و زیان خود را فراهم می‌کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *