همه ما خواستار یک زندگی راحت برای خود و خانوادمون هستیم و ثروت یکی از نعمت هایی است که خداوند در اختیار ما گذاشته است. اما چگونه ثروتمند شویم؟

ضرب المثلی قدیمی وجود دارد که می گوید “جوینده یابنده بود”. نکته مهم اینجاست که برای کسب ثروت باید کاری انجام دهیم. کاری که با کمترین زمان و کمترین هزینه منجر به سود و مفعت مالی باشد.

چگونه ثروتمند شویم؟

در پاسخ به سوال چگونه ثروتنمد شویم یک سوال دیگر مطرح است. گفتیم برای ثروتمند شدن باید کاری کنید. حال چگونه کار کنیم و چه کاری بکنیم؟

جالب است بدانید بر طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفته، ۸۵ درصد کسب‌ وکارهای در سال اول با شکست روبرو می شوند و تنها ۱۵ درصد از آن‌ها به نتیجه و رشد پایدار می‌رسند. پس بسیار مهم است که در جای درست از سرمایه‌مان استفاده کرده و کسب‌وکاری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنیم که با کمترین هزینه ممکن اعم از هزینه آموزش، هزینه مالی و سایر هزینه‌ها بیشترین بهره را برایمان داشته باشد.

برای موفقیت و قرار گرفتن جزو ۱۵ درصد موفق ها توصیه های زیر را بررسی کنیم:

۱- راه اندازی کسب و کار مستقل

چگونه ثروتمند شویم؟

عده ای از افراد تصمیم می گیرند کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند. برای موفقیت در این نوع کسب و کار باید موارد زیر را به دقت رعایت نمود:

 • زمان بندی مناسب برای پذیرش و ورود به بازار
 • داشتن تیم اجرایی قوی
 • مدیریت خوب
 • ایده منحصر به فرد
 • سرمایه کافی
 • برآمدن از پس هزینه هایی مانند آموزش
 • هزینه استقرار و امکانات
 • داشتن قدرت ریسک پذیری بالا
 • داشتن مهارت های ارتباطی فروش و بازاریابی

۲- سرمایه گذاری کم ریسک:

چگونه ثروتمند شویم؟

عده ای از افراد سود ثابت ولی کم را ترجیح می دهند. این دسته از افراد که یادگیری مستمر در توان آنها نیست بهتر است سرمایه خود را در بانک ها سرمایه گذاری کنند. البته این دست افراد نیز در صورت آگاهی می توانند با سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام بلند مدت که  در مجمع سالانه سود خوبی تقسیم بندی می کنند را انتخاب کنند.

۳- سرمایه گذاری در بورس:

چگونه ثروتمند شویم؟

افرادی که ریسک پذیری متوسط و متوسط رو به بالا دارند و لزوما سرمایه زیادی نیز ندارند، می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری در بورس سودی بیشتر از سود بانک و دردسرهایی کمتر از دردسرهای کار گروهی را دارد. البته شرط فعالیت در بورس، کسب آموزش و مهارت معامله گری و استفاده از تجربیات دیگران است.با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و رو به بهبود بودن اوضاع صنایع مختلف، در حال حاضر بازار بورس اوراق بهادار می‌تواند گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود مناسب باشد.

پس با وجود اینکه هیچ اطلاعاتی از بورس و چگونگی معامله و کسب سود در آن ندارید اما علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه حتی با سرمایه‌ای در حد صد هزار تومان هستید،  درصورتی‌که خودتان را واجد شرایط زیر می‌بینید،  با ما در ادامه راه همراه شوید تا قدم‌ به‌ قدم چگونگی فعالیت در بورس و کسب ثروت و موفقیت در آن را آموزش ببینید.

شرایط موردنیاز جهت موفقیت در بورس:

 1. فردی با ریسک‌پذیری متوسط و متوسط رو به بالا
 2. علاقه‌مند به یادگیری و آموزش
 3. کوشا در انجام فعالیت‌ها

این نکته را به خاطر بسپارید که فعالیت و کسب سود در این بازار مختص به قشر خاصی از افراد نیست. شما چه خانم و چه آقا باشید و چه کارمند یا دارای شغل آزاد و یا حتی خانه‌دار باشید درصورتی‌که علاقه‌مند به یادگیری و باهدف استفاده از سرمایه خود به‌صورت آگاهانه و هوشمندانه باشید می‌توانید به موفقیت و ثروت موردنظر خود در این بازار دست پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *