چگونه ارز دیجیتال بخریم

ارز دیجیتال دنیای جدید سرمایه‌گذاری را به وجود آورده و حتی به ‌نوعی شیوه انجام معاملات را دست‌خوش تغییر کرده است. همچنین این سیستم مرزهای جغرافیایی و سیاسی را کنار زده و در آن معامله گران از کشورهای مختلف و بدون اینکه یکدیگر را بشناسند شروع به معامله می‌کنند. کشورهایی که دسترسی محدودی به سیستم‌های مایل در دنیا داشتند نیز می‌توانند در این بازار فعالیت کنند. ارزش این ارزهای دیجیتال روزبه‌روز افزایش می یابد و افزایش تقاضا را به همراه خود دارد. این سیستم ازاین‌جهت مورد استقبال قرار گرفته است که نقد شوندگی مناسبی داشته و کارمزد تراکنش‌ها پایین می‌باشد و از طرفی دارای امنیت بسیار زیادی است. به‌طورکلی مبحث ارزهای دیجیتال موضوع جدیدی است و هنوز بسیاری از افراد درک درستی از ارز دیجیتال و نحوه کار آن ندارند، ازاین‌رو دانستن نحوه خرید این ارز و همچنین نکاتی که باید در خرید ارز دیجیتال دانست بسیار مهم است، زیرا برای سرمایه‌گذاری در این بازار مطمئناً به این اطلاعات نیاز خواهد شد.

سرفصل‌هایی که در این مقاله بررسی‌شده در زیر ذکرشده است:

  • نکاتی که در سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال باید رعایت کرد
  • چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

نکاتی که در سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال باید رعایت کرد

 

 

چگونه ارز دیجیتال تهیه کنیم

 

باید در نظر داشت که بازار ارز دیجیتال دارای ریسک زیادی بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را پیش‌بینی کند. دو موضع ریسک بالا و عدم پیش‌بینی به این دلیل است که ارزش ارز دیجیتال در این بازار فقط بر اساس میزان عرضه و تقاضا بوده و هیچ کنترلی بر آن نیست. از طرفی مانند شرکت‌های سرمایه چیزی تولید نمی‌کنند. درواقع نکاتی که در ارزش قیمتی آن‌ها تأثیرگذار است شامل امنیت ارز دیجیتال، سرعت تراکنش و میزان تقاضای پول دیجیتال می‌باشد.
نکته بعدی که در این بازار باید رعایت کنید دقت بالا است. در این بازار باید بسیار دقیق باشید و انجام هر کاری باید با آگاهی و هوشیاری کامل باشد. فرض کنید به دلیل یک اشتباه تایپی یا نداشتن تجربه کافی مقدار ارز دیجیتال را اشتباه وارد کنید و تراکنش را انجام دهید، به دلیل ناشناس بودن فرد گیرنده تقریباً برگشت آن مقدار پول غیرممکن است همچنین امکان دارد با یک بی‌دقتی کوچک و در نظر نگرفتن موارد امنیتی، امنیت کیف پول خود را به خطر بیندازید. پس توجه داشته باشید که دقیق بودن در این بازار بسیار مهم است.
سعی کنید در بازار ارز دیجیتال امنیت حساب خود را افزایش دهید. برای ارزهای دیجیتال کیف پول‌های مختلف سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، آنلاین و آفلاین وجود دارد و همچنین پلتفرم‌هایی زیادی برای خریدوفروش هستند اما همه آن‌ها امن و معتبر نمی‌باشند. برخی از آن‌ها به ایرانیان خدمات نمی‌دهند و ممکن است حساب شما را در آن بازار مسدود کنند، برخی از کیف پول‌ها اجازه پشتیبان گیری از موجودی حسابتان را به شما نمی‌دهند و بعضی دیگر از امنیت مناسبی برخوردار نیستند که باید این موارد را به‌خوبی شناسایی کرد. از طرفی رعایت نکات امنیتی همچون استفاده نکردن از یک رمز عبور برای چند سایت و واردکردن رمز عبور با چک کردن آدرس سایت نیز بر عهده کاربر است. به خاطر داشته باشید که کیف پول‌های آنلاین بیشتر هدف حمله قرار می‌گیرند و برای نگهداری مبالغ زیاد بهتر است از کیف پول‌های سخت‌افزاری یا آفلاین استفاده کنید.
یکی دیگر از مواردی که باید در سرمایه‌گذاری و خرید ارز دیجیتال دقت کنید، شناسایی ارز دیجیتال موردنظر برای خریدوفروش می‌باشد. می‌توان به دو صورت این موضوع را بررسی کرد، ابتدا ارز دیجیتالی که عرضه اولیه دارد را به‌خوبی شناسایی کنیم، چون بسیاری از طریق عرضه اولیه ارز دیجیتال کلاه‌برداری انجام می‌دهند. به‌طور مثال پول دیجیتال اتریوم عرضه اولیه خوبی داشت و سود خوبی را به سرمایه‌گذاران می رساند. مورد دوم بررسی دقیق پول‌های دیجیتال معتبر موجود برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که در این بازار دچار هیجان‌زدگی نشوید و از سیستم‌هایی که دو برابر کردن ارز دیجیتال را به شما وعده می‌دهند دوری کنید.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

همان‌طور که از نام ارز دیجیتال پیداست این دارایی به‌صورت فیزیکی نبوده و از طریق دیجیتالی منتقل می‌شود. خرید ارز دیجیتال از سایت‌های فروشنده آن یا به‌طور مستقیم از طریق افراد صورت می‌پذیرد. افراد می‌توانند از طریق حساب‌های اینترنتی، کارت‌های اعتباری و یا سایر ارزهای دیجیتال از فرد حقیقی یا سایت‌ها ارز دیجیتال دیگر خریداری کنند. برای خرید ارز دیجیتال ابتدا باید یک کیف پول دیجیتالی داشت، در حقیقت این کیف پول مکانی برای نگهداری پول دیجیتال شما می‌باشد. این کیف پول یک نرم‌افزار می‌باشد که می‌توان آن را روی کامپیوتر یا گوشی نصب کرد. بعد از نصب کیف پول باید به دنبال یک فروشنده معتبر باشید تا از آن ارز دیجیتال را بخرید. پس از مشخص شدن فروشنده شما باید مبلغ موردنظر را به‌حساب فروشنده منتقل کنید و آدرس کیف پول دیجیتالی خود را به او بدهید تا او مقدار مشخص ارز دیجیتالی را به کیف پولتان انتقال دهد. در نظر داشته باشید که پس از خرید شما مسئول نگهداری از ارزهای دیجیتال خود هستید و اگر کیف پول شما هک شود و ارز دیجیتال شما سرقت شود پیگیری آن بسیار دشوار است. درنتیجه حتماً از کیف پول خود پشتیان گیری کنید تا در صورت مفقودی رمز کیف پول یا خرابی دستگاه سخت‌افزاری بتوانید پول دیجیتال خود را بازیابی کنید.

 

 

یکی از مهم‌ترین نکات در مورد حفظ امنیت ارز دیجیتالی شما این است که همواره سعی کنید از یک فرد معتبر ارز دیجیتال بخرید. همچنین حتماً از کیف پول دیجیتالی خود پشتیبان گیری کنید.

 

 

حوزه ارز دیجیتال حوزه جدیدی بوده و نیازمند آن است تا سرمایه‌گذاران به‌دقت آن را بررسی کرده و اطلاعات کاملی نسبت به آن به دست بیاورند. این حوزه اگرچه سود خوبی را به همراه دارد اما دارای خطرات و ریسک‌های مختلفی می‌باشد. برای خرید ارز دیجیتال علاوه بر داشتن کیف پول دیجیتالی باید امنیت آن را تأمین کرد و از طرف دیگر نیازمند شناسایی فروشنده معتبر می‌باشد. باید توجه داشت که خریدوفروش در این بازار نیازمند دقت بالا و همچنین رعایت نکات امنیتی می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *