به‌کارگیری هنرهای دستی، آموزش، خدمات و سرمایه گذاری در بازارهای مالی از جمله راهکاریی برای کسب پول بیشتر می‌باشند.
هوش مالی و کسب پول بیشتر | بسیاری از افراد در جامعه فقیر هستند این در حالی است که عده‌ای دیگر به‌راحتی می‌توانند پول به دست آورند. اگر کمی به این موضوع فکر کنید درمی یابید که این دو گروه دارای ذهنیت مالی متفاوتی هستند. این تفاوت در ذهنیت مالی به هوش مالی آن‌ها برمی‌گردد. هوش مالی رفتار شما با پول را به نمایش می‌گذارد. خرج کردن، کمتر از مقدار پولی که به دست می‌آورید  و افزایش درآمد با استفاده از روش‌های درآمدزایی، دو راهکاری هستند که برای کسب پول بیشتر می‌تواند به شما کمک کند.
سرفصل‌های ذکرشده در این مقاله راهکارهایی را برای کسب پول بیشتر عنوان می‌کند:
  • روش‌های جالب برای اینکه بتوانید پول بیشتری جمع کنید
  • راه‌های کسب پول بیشتر را یاد بگیرید
  • هوش مالی و ارتباط آن با درآمدزایی

روش‌های جالب برای کسب پول بیشتر

روش‌های زیادی برای اینکه بتوانید پول بیشتری جمع کنید وجود دارد که در این بخش برخی از آنها بیان‌شده است:

۱٫ استفاده از بن‌های تخفیف

با پیشرفت تکنولوژی و اینترنتی شدن زندگی‌های امروزی، به‌راحتی می‌توانید اجناس موردنیاز خود را با خرید بن از سایت‌های همواره تخفیف تهیه نمایید. به کمک این سایت‌ها، می‌توانید با هزینه کمتر به خدمت یا محصول موردنظر خود دست‌یابید تا درنتیجه آن پول بیشتری جمع کنید.

۲٫ اجرا کردن قانون ۳۰ روزه

خریدی که دلتان آن را ناگهانی خواسته، به ۳۰ روز بعد موکول کنید. معمولاً بعدازاین مدت‌زمان متوجه می‌شوید که ضرورتی برای خرید ندارید بنابراین با این راهکار توانستید پول بیشتری جمع کنید.

۳٫ تهیه لیست خرید و پایبندی به آن

 بسته‌بندی‌های رنگی خواروبار در سوپرمارکت‌ها ممکن است ذهن شما را برای خرید مواد غیرضروری فریب دهد. بنابراین قبل از رفتن به خرید، لیستی تهیه کنید و خود را موظف کنید که خارج از لیست چیزی نخرید.

۴٫ خرید اجناس باکیفیت

هنگام خرید یک ماشین ظرف‌شویی به خصوصیات فنی آن دقت کنید. ممکن است یک ظرف‌شویی با مصرف انرژی سطح A نسبت به ظرف‌شویی با سطح انرژی B  گران‌تر باشد اما به دلیل کیفیت بهتر، مدت‌زمان بیشتری می‌تواند برای شما کار کند و  در درازمدت در هزینه صرفه¬جویی خواهد شد.

۵٫ خودتان دست‌به‌کار شوید

برخی از مواد غذایی را می‌توانید در منزل تهیه نمایید. پخت نان، انواع کیک و شیرینی به‌راحتی در منزل امکان‌پذیر است. قطعاً این پخت سالم‌تر است و هزینه کمتری را برای آن پرداخت خواهیم کرد.

۶٫ استفاده از لوازم دست‌دوم یا دورریختنی

قوطی رب، ظرف تمیزکننده‌ها، کارتن‌ها ازجمله مواد دورریختنی هستند که می‌شود از آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر استفاده کرد. کافی است کمی ذوق به خرج داده و کاردستی بسازید.

راه‌های کسب پول بیشتر را یاد بگیرید

پول درآوردن از دغدغه‌های اصلی زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود. در این بخش چند راهکار برای کسب پول بیشتر به شما پیشنهادشده است:

۱٫ به‌کارگیری هنرهای دستی

 قطعاً همه افراد از طریق پزشکی، مهندسی یا تجارت کسب درآمد نمی‌کنند. شما با استفاده از هنرهایی که می‌دانید، می‌توانید در منزل خود نیز کسب درآمد داشته باشید. ساخت عروسک، بافتنی،
چرم‌دوزی، نقاشی روی شیشه و پارچه و هنرهای بی¬شمار دیگر ازجمله روش‌های هستند که برای کسب درآمد بیشتر می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

۲٫ آموزش

شما می‌توانید دانسته‌های خود را به دیگران آموزش داده و از این طریق پول به دست بیاورید. یک جستجو در اینترنت به شما نشان خواهد داد که افراد زیادی از طریق فروش مجموعه‌های آموزشی خود، توانستند پول به دست بیاورند.

۳٫ خدمات

 با توجه به تغییرات زندگی‌های امروزی، حجم کاری بالا رفته و افراد اغلب از کم بودن زمان شکایت می‌کنند لذا بسیاری از کارهای خود را برون‌سپاری می‌کنند. اگر فرد باهوشی باشید می‌توانید از طریق انجام بسیاری از کارهای خدماتی کسب درآمد کنید. سرویس‌های بازاریاب تلفنی، مشاوره‌های تلفنی در امور بازرگانی بین‌الملل، برنامه‌نویسی برای سایت‌های کسب‌وکار ازجمله خدماتی است که می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت انجام دهید و از آن کسب درآمد نمایید.

۴٫ سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی

 خرید سهام و اوراق مشارکت و سرمایه‌گذاری در بازار بورس، ازجمله روش‌های درآمدزایی فرعی می‌باشد. ریسک‌پذیری این بازارها متفاوت بوده و به بحران‌های اقتصادی داخلی و خارجی وابسته می‌باشد. بهتر است در زمینه بازار بورس اطلاعات لازم را کسب کرده سپس دست‌به‌کار شوید.

هوش مالی و ارتباط آن با درآمدزایی

به مقدار پولی ثابتی که یک شخص یا شرکت در یک بازه زمانی مشخص از فروش یک کالا یا انجام یک خدمت به دست می‌آورد، درآمد گویند. اگر شخص بتواند از این درآمد ثابت برای به دست آوردن پول بیشتر استفاده نماید درآمدزایی کرده است.

به مقدار پولی ثابتی که یک شخص یا شرکت در یک بازه زمانی مشخص از فروش یک کالا یا انجام یک خدمت به دست می‌آورد، درآمد گویند. اگر شخص بتواند از این درآمد ثابت برای به دست آوردن پول بیشتر استفاده نماید درآمدزایی کرده است. افراد برحسب هوش مالی و نوع نگرش آن‌ها به مسائل مالی، به چند دسته تقسیم می‌شوند کارمندان، کارفرمایان و سرمایه‌گذاران. کارمندان درآمدشان ثابت است و به کاری که انجام می‌دهند بستگی دارد یعنی آن‌ها درآمد کسب می‌کنند اما درآمدزایی نمی‌کنند بنابراین بر ثروت آن‌ها افزوده نمی‌شود. از دلایل ثروتمند شدن دو گروه بعدی این است که فقط بر به دست آوردن درآمد اکتفا نکرده و به دنبال راه‌هایی برای افزایش دارایی خود می‌باشند. دارایی حقیقی ثروتمندان هوش مالی آن‌ها است.
 با نگاهی به زندگی افراد ثروتمند درمی‌یابید که تقریباً همه آن‌ها درگذشته با شکست مواجه شده‌اند. دلیل موفقیت آن‌ها این بود که از این شکست‌ها تجربه کسب کرده و از آن به‌عنوان پلی برای عبور از وضعیت دشوار استفاده نمودند. مهارت حل مسئله و مقاومت در برابر شکست‌ها و تجربه کردن آن‌ها، موجب افزایش هوش مالی می‌شود.
یکی از مهم‌ترین دلایل ثروتمند شدن افراد این است که آن‌ها به درآمد فعلی خود اکتفا نکرده و به دنبال راهی برای افزایش دارایی خود هستند. هوش مالی مهم‌ترین دارایی ثروتمندان است.
برای به دست آوردن پول بیشتر فقط داشتن هدف کافی نیست بلکه باید راه‌های رسیدن به هدف را بیاموزید. اگر هوش مالی خود را برای درآمدزایی بکار بگیرید درمی‌یابید که برای به دست آوردن پول بیشتر باید مراحل کسب پول طی شود. درواقع فرایند کسب پول است که فرد را ثروتمند می‌کند نه خود پول. درنتیجه می¬توان گفت، کسی می‌تواند ثروت بیشتری را به دست آورد که زمان بروز مشکل، آن را تشخیص داده و برای حل آن مشکل، محصول یا خدمتی را بکار گیرد. بنابراین فردی که از هوش مالی خود به‌درستی بهره بگیرد بهتر می‌تواند برای خود درآمدزایی کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *