photo DBB2DBB0DBB1DBB7 DBB0DBB4 DBB2DBB0 DBB0DBB6 DBB1DBB8 DBB3DBB8 600x338

موفقیت در بورس:مصاحبه با روزنامه همشهری

موفقیت در بورس موضوعی است که همه سهامداران بورسی که حتی به مبلغ بسیار کم سهام خریده اند ، به دنبال آن هستند . علاوه بر آن به دلیل جذابیت های این بازار نسبت به سایر بازارهای موازی، علاقه مندان بسیاری قصد ورود و فعالیت در این بازار را داشته و چه از طریق مطالعه کتاب ها و چه از طریق رسانه ها سعی در کسب اطلاعات لازم جهت موفقیت در بورس را دارند.

در زیر به صورت خلاصه به عوامل موفقیت در بورس می پردازیم و در ادامه مصاحبه روزنامه همشهری با بنده  ( شنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۵ ) در این ارتباط را می توانید مطالعه نمایید:

عوامل موفقیت در بورس :

عامل اول موفقیت در بورس: کسب دانش و تجربه لازم

به‌دست آوردن دانش و آموزش از مهم‌ترین عوامل موفقیت در بازار بورس است. برای آموزش در این حوزه در همه شهرهای کشور مدرسانی در دسترس هستند اما شما باید هوشیار باشید و دانش لازم را از مدرسی فرابگیرید که لایه‌های عمیق آموزشی را درک کرده باشد و آن‌ را در اختیارتان بگذارد. توجه کنید که تنها با خواندن ۳-۲ کتاب، گذراندن دوره‌های آموزشی، مطالعه مجله‌های اقتصادی و آشنایی با اصطلاحات بورس آماده فتح قله‌های آن نخواهید شد.

عامل دوم موفقیت در بورس :توجه به مدیریت سرمایه

اگر می‌خواهید در این بازار، معاملات موفق انجام دهید باید بدانید که سرمایه خود را در چه صنعت‌هایی و به چه میزانی خرج کنید. اصطلاحا هیچ‌گاه تخم‌مرغ‌های خود را درون یک سبد قرار ندهید. یکی از موارد مهم در مدیریت سرمایه این است که در بازار بورس بهترین سهم از هر صنعتی را انتخاب و توجه کنید که از هر صنعت تنها یک سهم بخرید

عامل سوم موفقیت در بورس: دستیابی به استراتژی مناسب

پس از آنکه مدتی تحت آموزش قرار گرفتید، نوبت آن می‌رسد که آموزش خود را به یک استراتژی مناسب تبدیل کنید. برای این کار لازم است قبل از خرید هر سهامی آن را تحلیل و بررسی کنید. برای خرید یک سهم حتما باید دلیلی داشته‌باشید که آن سهم ارزنده است و می‌تواند سود مناسبی را در آن مدت زمانی که تعیین کرده‌اید به شما برساند.

عامل چهارم موفقیت در بورس: روانشناسی معاملات

در این بازار ممکن است بارها با شکست مواجه شوید و احساس یاس دیگر نگذارد قد‌علم کنید. اگر این احساس ناامیدی را از خود نرانید مطمئن باشید در معامله بعدی هم دچار شکست خواهید شد و این روند به‌صورت یک چرخه ادامه پیدا می‌کند. سعی کنید برای اینکه درگیر این احساسات نشوید همیشه به میزان مناسب سهم انتخاب کنید.

چند توصیه ضروری جهت موفقیت در بورس:

اگر یک سهم خوب پیدا کردید که روند صعودی را طی می‌کند آن را زود به فروش نرسانید. بسیاری از معامله‌گران با وسوسه فروش زودهنگام دست به گربیان هستند. اجازه بدهید آن سهم به سود معتدل و منطقی خود برسد.

مطالعه کامل مصاحبه

مقدمه مصاحبه در خصوص موفقیت در بورس:

افراد زیادی وجود دارند که از طریق سرمایه‌گذاری در بورس به ثروت دست پیدا کرده‌اند.

این بازار مالی، جذابیت زیادی برای افراد در سطوح مختلف اجتماعی دارد اما باید بدانیم که این بازار مثل هر روش دیگر سرمایه‌گذاری، کاری پیچیده و دقیق است که موفقیت در آن به تحلیل صحیح، مطالعه و زمان کافی نیاز دارد. باید حواسمان باشد که هیچ‌گاه بدون آگاهی و بررسی علل و پارامترهای تأثیر‌گذار بر این بازار مالی وارد آن نشویم؛ چرا که بورس، دنیایی پر از حرکات پیچیده است. در دنیای بورس، تنها آگاهی از قیمت‌ها کافی‌ نیست بلکه باید تجربه را نیز به آن اضافه کرد. در این بازار پر فراز و نشیب همواره ثروت از جیب افراد عجول و بی‌تجربه به جیب کسانی انتقال می‌یابد که تجربه کافی کسب کرده و صبور هستند. برای آنکه با راه و چاه و اصول اولیه سرمایه‌گذاری در این بازار آشنا شویم با مهرناز سلطانی، مدرس و تحلیل‌گر بورس هم‌صحبت شدیم. سلطانی که نویسنده کتاب «ثروت نهفته در بورس ایران» است ما را در جریان عوامل تأثیرگذار بر موفقیت در این حوزه می‌گذارد.

متن کامل مصاحبه با عنوان قدم قدم تا بورس:

مطالعه کامل مصاحبه

مهرناز سلطانی

مهرناز سلطانی

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *