خرید ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال بسیار پر هیاهو بوده و تراکنش‌های آن روزانه بیشتر و بیشتر شده و تعداد سرمایه‌گذاران روی ارز دیجیتال بیشتر می‌شود. کسانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند به‌خوبی می‌دانند که بعد از هر خریدی یک فروش وجود دارد، یعنی در سرمایه‌گذاری، وقتی شما یک دارایی را خریداری می‌کنید و بعد از مدتی که به ارزش آن افزوده شد، آن را فروخته و از مابه‌التفاوت آن سود می‌کنید، حال می‌خواهد این دارایی فیزیکی باشد یا دیجیتالی. ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنا نبوده و پس از خرید آن و رشد ارزش، باید آن را فروخت تا از سود آن استفاده کرد. برای اینکه ارز دیجیتال را بفروشید باید نکات و مسائل مربوط به آن را بدانید.
ازآنجاکه ارز دیجیتال جزو سرمایه‌گذاری‌های جدید بوده و هنوز امکان ناشناس بودن بعضی از نقاط ضعف در خریدوفروش آن وجود دارد سعی می‌شود تا در این مقاله توضیح کاملی در مورد مراحل فروش ارز دیجیتال و نکاتی که همواره در خریدوفروش آن وجود دارد اشاره شود.

سرفصل‌هایی که در این مقاله بررسی‌شده در زیر ذکرشده است:

مراحل فروش ارز دیجیتال

فروش ارز دیجیتال می‌تواند به دو صورت آنلاین یا شخصی و حضوری باشد. روش فروش آنلاین روش گسترده‌تری می‌باشد زیرا ماهیت این ارز دیجیتالی بودن آن است و طبیعتاً خرید و فروش آنلاین آن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در فروش آنلاین ارز دیجیتال، سه راه برای فروش موجود است. اولین حالت فروش به شخصی دیگر از طریق یک واسطه است که معمولاً این واسطه‌ها یکسری از وب‌سایت‌ها می‌باشند که از طریق یک جست‌وجوی ساده معتبرترین آن‌ها را می‌توان پیدا کرد. در این وب‌سایت به‌عنوان فروشنده ثبت‌نام می‌کنید و پس از تأیید هویت، پیشنهاد خود را برای فروش ارز دیجیتال عنوان می‌کنید و سپس وب‌سایت درخواست را به خریداران اعلام می‌کند و در صورت پذیرش خریدار از طریق امکانات سایت به خریدار متصل شده و معامله از طریق سایت انجام می‌شود. در نظر داشته باشید که مراحل فروش در بعضی از وب‌سایت‌ها کمی پیچیده می‌باشد و به صبر و حوصله بیشتری برای یادگیری نیاز دارد.
شیوه بعدی فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی است. در این حالت شما ابتدا در سایت صرافی ثبت نام می‌کنید و اطلاعات ارز دیجیتال خود را در آن ثبت می‌کنید، به‌محض پیدا شدن خریدار از سوی صرافی به شما اطلاع داده می‌شود و تراکنش توسط صرافی تکمیل می‌شود. کار با این سیستم بسیار ساده می‌باشد اما باید در انتخاب صرافی بسیار دقت کرد. زیرا اگر صرافی معتبر نبوده و یا میزان نقدینگی آن کم باشد زمان زیادی را باید تحمل کنید تا به پول خود برسید. از دیگر معایب این سیستم این است که اگر شما ارز رایج را در ازای پول دیجیتال خود بخواهید باید به صرافی کارمزد پرداخت کنید. از طرفی اگر حجم سرمایه بالایی دارید منطقی نیست که تمام آن را در حساب صرافی نگه دارید و همیشه مقداری را که می‌خواهید بفروشید در حساب صرافی قرار داده و مابقی آن را آفلاین نگه دارید.
مورد آخر فروش آنلاین ارز دیجیتال معامله به‌صورت شخص به شخص در بسترهای معاملاتی می‌باشد. این شیوه به این صورت است، آن‌کسی که ارز دیجیتال دارد و می‌خواهد از طریق سایت‌هایی که با ارز واقعی معامله می‌کنند کالا یا خدمتی را خریداری کند، آنگاه کسی که خریدار ارز دیجیتال است آن کالا را با ارز معمولی برای آن فرد خریداری کرده و به ازای آن ارز دیجیتال دریافت می‌کند. وب‌سایت‌هایی وجود دارند که شرایط چنین خرید و فروشی را برای کاربران خود ایجاد کرده و به‌عنوان واسط عمل می‌کنند. در نظر داشته باشید که در تمام موارد فروش آنلاین ارز دیجیتال، تأیید هویت یکی از مسائل مهم و امنیتی می‌باشد. نوع دیگر فروش ارز دیجیتال به‌صورت حضوری می‌باشد. به این صورت که با ذخیره پول بر روی یک فلش مموری یا ذخیره در موبایل و ارسال آن برای شخص خریدار معامله انجام می‌شود. در فروش حضوری باید به دو نکته توجه کنید، مورد اول توافق بر روی قیمت بوده و مورد دوم تأمین امنیت پول و انتقال آن می‌باشد. وقتی می‌خواهید ارز دیجیتال را به‌صورت حضوری بفروشید همانند این است که مقدار زیادی از پول نقد را به همراه خود دارید پس باید با رعایت احتیاط و جوانب امنیتی خریدوفروش را انجام دهید.

 

 

فروش ارز دیجیتال می‌تواند به دو صورت آنلاین یا به‌صورت شخصی و حضوری باشد. روش فروش آنلاین روش گسترده‌تری می‌باشد زیرا ماهیت ارز دیجیتالی است و طبیعتاً خریدوفروش آنلاین آن بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

 

 

نکاتی که باید در فروش آنلاین ارز دیجیتال رعایت کرد.

فروش آنلاین ارز دیجیتال

در فروش ارز دیجیتال باید به نکاتی که بیان می‌شود توجه کنید تا دچار دلهره و اضطراب بی‌دلیل نشوید و در خریدوفروش به بهترین شکل عمل کنید.
نکته اول این است که برای واریز یا دریافت ارز دیجیتال در واردکردن آدرس خود بسیار دقت کنید و همچنین مراحل احراز هویت را به‌دقت انجام دهید تا با مشکلات امنیتی مواجه نشوید. گاهی اوقات به دلیل ترافیک شبکه، تغییرات سایت و یا هر دلیل دیگر واریز و برداشت دچار مشکل می‌شود و بعد از مدتی به روال عادی خود بازمی‌گردد. در نظر داشته باشید به حداقل و حداکثر برداشت ارز توجه کنید و همچنین میزان کارمزد را در نظر بگیرید. برای فروش ارز دیجیتال باید توجه داشته باشید که انتقال ارز معمولی به‌حساب شما به‌درستی انجام شده باشد تا پس‌ازآن انتقال ارز دیجیتال را انجام دهید. زیرا انتقال ارز معمولی به‌آسانی قابل ‌پیگیری می‌باشد ولی پیگیری فروش و معامله ارز دیجیتال بسیار دشوار است.
به‌طورکلی برای خریدوفروش در بازار ارز دیجیتال باید به موارد امنیتی به‌شدت توجه کرد. معمولاً برای خرید نیازی به تأیید هویت نیست اما برای فروش به‌شدت تأیید هویت موردتوجه قرار می‌گیرد زیرا اگر فرد دیگری پول دیجیتال شما را انتقال دهد عملاً برگرداندن آن غیرممکن است. در فروش ارز دیجیتال برای انتخاب صرافی یا فردی که مستقیماً با او معامله می‌کنید دقت کافی داشته باشید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی پیشگیری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *