[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آنچه در این مطلب خواهید خواند
1. نمایشگاه بورس ، بانک ، بیمه (Finex) و ارتقاء سواد مالی

نمایشگاه بورس ، بانک ، بیمه (Finex) و ارتقاء سواد مالی

سواد مالی موضوع مهمی است که در بین کلاسها و سمینارهایم هر وقت فرصتی پیدا شود برایتان از آن می نویسم. در دهمین نمایشگاه امسال بورس ، بانک و بیمه که هفته گذشته از ۲۶ ام تا ۲۹ فروردین ماه با حضور سازمانها و کارگزاری ها و نهاد های مختلف برگزار شد و همانطور که می دانید ما نیز در خدمت شما عزیزان بودیم ، بر این موضوع تاکید داشتیم.

با توجه به اینکه یکی از اهداف مجموعه ما فرهنگ سازی سرمایه گذاری و سواد مالی در همه سنین است و بر این عقیده ام که فرهنگ سازی اگر از سنین پایین انجام شود نتایج بسیار درخشان تری را در پی دارد، به همین خاطر امسال سعی کردیم چه در نمایشگاه و چه پس از آن بیشتر به این مقوله بپردازیم و در نمایشگاه بورس ، بانک ، بیمه نیز کارگاه های مختلف آموزشی سرمایه گذاری و آشنایی با بورس و پرورش نبوغ مالی دانش آموزان و نوجوانان را باهمکاری شرکت بورس تهران و مجموعه کاشف برگزار کردیم.

سواد مالی

امروزه سواد مالی و سرمایه گذاری یکی از مهمترین مهارت هایی است که هر فردی در هر سن و سالی بایستی آنها را آموزش ببیند تا بتواند از سرمایه هایی که دارد بهترین استفاده را ببرد و بتواند آینده مالی خود را تامین کند . اما متاسفانه در ایران نه در کتابهای دانش آموزان همچنین آموزش هایی وجود دارد و نه در سطوح دانشگاهی و دانشگاه ها جزو منابع درسی افراد است . و نیاز مبرم جامعه به آموزش های مدیریت سرمایه و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف مالی بسیار محسوس است .

برای مطالعه مقاله مدیریت سرمایه روی لینک زیر کلیک کنید

مدیریت سرمایه 

به عنوان نمونه اکثر ما تناسبی بین درآمد ها و هزینه هایمان وجود ندارد و عموما هر چقدر در ماه درآمد کسب می کنیم ، تمام آن را خرج می کنیم و نه مدیریت هزینه هایمان را داریم و نه به فکر راه مناسب سرمایه گذاری و افزایش سرمایه هایمان هستیم و اینگونه است که هیچ وقت دخلمان به خرجمان نمی خورد.

هر چقدر آموزش ها و کسب مهارت در این حوزه در سنین پایین تر شروع شود ، دیگر تفکرات اشتباه مالی و کسب درآمد و ثروت در ذهن کودک و نوجوان ما جای نمی گیرد و کودک و نوجوان ما یاد می گیرد که با کسب مهارت های لازم، به ثروتی که مد نظرش است می تواند از راه صحیح ِ سرمایه گذاری دست پیدا کند و به تمام آرزوهای خود برسد .

سواد مالی

عکس بالا مربوط به یکی از کارگاه های آموزشی بورس و سرمایه گذاری در نمایشگاه امسال بورس بود که در خدمت دوستان پایه نهم بودیم

موردی که من همیشه در کلاسهایم بیان می کنم این است که باید تفکر ثروت مندی و ثروت مند شدن داشته باشیم  و اگر این تفکر در وجود مان نهادینه شده باشد که ثروتمند شدن بسیار خوب است و اگر ثروت خوبی داشته باشیم هم می توانیم به خودمان و اطرافیانمان خدمت کنیم و هم به سایر جامعه.

اگر ما بتوانیم افراد با دانش و مهارت مالی و سرمایه گذاری بالا پرورش دهیم ، دیگر آخر ماه نگران تمام شدن پولهایشان نیستند چون یاد گرفتند که چگونه آنها را مدیریت کنند و همچنین رفاه مالی داشته باشند و در نهایت در عموم جامعه ،افرادمان ابتدا خودشان از سطح رفاهی خوبی برخوردار خواهد بود و در ادامه با سرمایه گذاری صحیح در صنایع مناسب که رشد و توسعه کشور را رقم می زنند ، باعث راه افتادن چرخه تولید و رونق اقتصادی و توسعه کشور خواهند شد.

در مقاله زیر که همراه با فیلم های آموزشی بسیار خوبی است می توانید آموزشهای سرمایه گذاری و بورس به کودکان را مشاهده کنید

آموزش بورس به کودکان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *