سرمایه گذاری مطمئن در بازار بورس

بدون شک همه کسانی که در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند به دنبال به دست آوردن درآمد بالا و کسب مقدار زیادی سود می‌باشند، که این امر نیازمند سرمایه‌گذاری مطمئن است. اصولاً بورس یک بازار متغیر و غیرقابل پیش‌بینی می‌باشد و سرمایه‌گذاری مطمئن با سود قطعی در آن وجود ندارد. سرمایه‌گذار باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا با رعایت نکات سرمایه‌گذاری و بررسی شرایط بازار به بهترین شکل و با درصد اطمینان بالاتری سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد. در واقع باید تلاش کند تا یک سرمایه‌گذاری موفق داشته باشد.
باید در نظر داشت که اکثر افراد در زمان‌های بسیار کمی احساس امنیت در خرید یا فروش دارند و در بقیه زمان‌های معامله دچار اشتباه می‌شوند. مراحل موفقیت در سرمایه‌گذاری موارد چندان پیچیده‌ای نیست اما اجرای آن‌ها کار دشواری است. برای داشتن سرمایه‌گذاری مطمئن باید درک درستی از عوامل و پارامترهای سرمایه‌گذاری مطمئن و همچنین شرایط بازار بورس داشته باشید و علاوه بر این کسب تجربه را نادیده نگیرید.
در این مقاله چند پارامتر مؤثر در سرمایه‌گذاری مطمئن شرح داده خواهد شد.

سرفصل‌هایی که در این مقاله بررسی‌شده در زیر بیان شده است:

  • تنظیم اهداف مالی یکی از پارامترهای مهم در سرمایه‌گذاری
  • استراتژی سرمایه‌گذاری انتخاب کنید

تنظیم اهداف مالی یکی از پارامترهای مهم در سرمایه‌گذاری

مشخص کردن اهداف مالی یکی از پارامترهای مهم در سرمایه‌گذاری بوده اما درعین‌حال به ‌صورت غیرمستقیم بر موفقیت در سرمایه‌گذاری در بازار بورس تأثیرگذار است. ممکن این یک جمله کلیشه‌ای باشد اما درک درست و اجرایی کردن آن بسیار مؤثر می‌باشد. شما باید بدانید که در حال حاضر در کجا هستید و می‌خواهید در آینده در کجا باشید و با توجه به آن اهداف خود را مشخص و متمرکز سازید. پاسخ روشن به این پرسش‌ها درنهایت در سرمایه‌گذاری موفق در بازار بورس مؤثر است. وقتی اهداف مالی خود را تعیین کنید، پس ‌از آن می‌توانید چشم‌اندازهای سرمایه‌گذاری را برای خود مشخص کنید. تعیین چشم‌انداز سرمایه‌گذاری می‌تواند دید مناسب‌تری برای ارزیابی سهم‌های مختلف و عملکرد آن به شما ارائه دهد. حال با توجه به میزان رشد سهام در طول یک سال و چشم‌انداز خود از سرمایه‌گذاری و اهداف مالی خود تصمیم به خرید یا عدم خرید آن می‌گیرید و این یعنی سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر. همان‌طور که در مثال بالا مشخص شد تنظیم اهداف مالی به‌صورت غیرمستقیم در یک سرمایه‌گذاری مطمئن تأثیرگذار است.
تنظیم اهداف مالی و اهداف سرمایه‌گذاری به شما کمک می‌کند که در بازار سرمایه‌گذار باشید، نه نوسان گیر. بسیاری از افراد با نوسان گیری در بازار معامله می‌کنند و سود به دست می‌آورند که این نوسان گیری‌ها بر اساس پیش‌بینی نوسانات و تحرکات قیمتی است. بد نیست بدانید که این کار بیشتر به شرط‌بندی شبیه می‌باشد، که عدم اطمینان را به همراه دارد. درواقع نوسان گیری هیچ ارتباطی به سرمایه‌گذاری ندارد. درنتیجه نوسان گیری شیوه مطمئنی در بورس نبوده و درواقع با تنظیم اهداف مالی و اهداف سرمایه‌گذاری خود می‌توانید سرمایه‌گذاری مطمئنی در بورس داشته باشید.

 

 

وقتی اهداف مالی خود را تعیین کنید پس‌ازآن می‌توانید چشم‌اندازهای سرمایه‌گذاری را برای خود مشخص کنید و تعیین چشم‌انداز سرمایه‌گذاری می‌تواند دید مناسب‌تری برای ارزیابی سهم‌های مختلف به شما ارائه دهد.

 

 

استراتژی سرمایه‌گذاری انتخاب کنید

Choose investment strategy min

 

مشخص شدن استراتژی سرمایه‌گذاری می‌تواند به شما کمک کند تا سرمایه‌گذاری مطمئنی داشته باشید. استراتژی سرمایه‌گذاری به این معناست که با چه شیوه و دیدی می‌خواهید سرمایه خود را افزایش دهید.
استراتژی سرمایه‌گذاری را می‌توان به سه دسته مختلف تقسیم کرد. استراتژی ارزش، استراتژی رشد و استراتژی ترکیبی که شامل ارزش و رشد می‌باشد. استراتژی ارزش ممکن است کمی دشوار باشد اما معمولاً بهترین بازده را در بلندمدت دارد. سرمایه‌گذاران ارزش شرکت‌هایی را پیدا می‌کنند که قیمت آن به‌طور قابل‌توجهی کمتر از ارزش واقعی بوده و بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، حال ممکن است این شرکت‌ها در بورس وجود داشته باشند و یا در ابتدای ورود به بازار بورس باشند. بخش دشوار این استراتژی سرمایه‌گذاری، تشخیص و شناسایی ارزش شرکت‌ها می‌باشد که نیاز به اطلاعات کافی در مورد شرکت و همچنین بررسی حساب‌های آن ها دارد.
استراتژی بعدی استراتژی رشد می‌باشد یعنی فرد بر روی سهامی سرمایه‌گذاری می‌کند که انتظار دارد قیمت سهام در بازه زمانی مشخصی رشد کند و این امر نیازمند داشتن اطلاعات کافی در حوزه‌ی فعالیت شرکت و همچنین نوع فعالیت شرکت در بازار می‌باشد. در این واقع این نوع سرمایه‌گذاری یافتن شرکت‌هایی با پتانسیل بالقوه رشد در آینده می‌باشد. شما در سرمایه‌گذاری به دنبال شرکت‌هایی نیستید که مدت کوتاهی در بازار سود دهند و بعدازآن دچار یکنواختی و یا افت سهم شوند پس باید به دنبال شرکت‌هایی باشید که رشد مداوم داشته باشند. یافتن این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها یعنی سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر.

و دسته سوم که ترکیبی از این دو استراتژی بوده که هم بر روی سهامی که ارزش دارد و هم بر روی سهامی که رشد دارد سرمایه‌گذاری می‌کند. ترکیب این دو استراتژی البته به شیوه‌ی صحیح می‌تواند ریسک معاملات و سرمایه‌گذاری را کاهش داده و سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری را به ارمغان بیاورد. باید در نظر داشت که داشتن اطلاعات در مورد صنعت و بازاری که شرکت‌ها در آن فعالیت می‌کنند بسیار مهم است زیرا در انتخاب استراتژی سرمایه‌گذاری و میزان اطمینان از آن تأثیرگذار است و از طرف دیگر مشخص کردن استراتژی سرمایه‌گذاری می‌تواند در بورس سرمایه‌گذاری مطمئن برای شما حاصل کند.

همان‌طور که گفته شد بازار بورس یک بازار غیرقابل پیش‌بینی بوده و همواره عدم اطمینان در قیمت سهام در آن دیده می‌شود. برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس سرمایه‌گذار باید تمام تلاش خود را بکند تا میزان ریسک معاملات خود را کاهش داده و سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری را عملی کند. تنظیم اهداف مالی و همچنین مشخص کردن استراتژی سرمایه‌گذاری می‌تواند کمک مؤثری را به سرمایه‌گذار کند. علاوه بر این عواملی همچون کسب تجربه و دانش از سرمایه‌گذاران موفق، سرمایه‌گذاری بر روی سهام شرکت‌هایی که از کسب‌وکار آن شناخت دارید و کنترل بر روی احساسات در زمان تغییرات ناگهانی قیمت در بازار بورس می‌تواند میزان اطمینان سرمایه‌گذاری شما را افزایش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *