stock notebook 600x400
آنچه در این مطلب خواهید خواند

دفترچه تحلیل سهام : کلید موفقیت در بورس

اگر تا به حال تجربه معامله گری در بازار سرمایه را داشته باشید و خصوصا بیشتر از ۶ ماه در بازار فعالیت کرده باشید ، حتما درگیر این موضوع شده اید که چه گونه می توانید معاملات موفق تری داشته باشید . اینجاست که من دفترچه تحلیل سهام را همان طور که به تمام دانشجویانم در کلاس ها و سمینارها پیشنهاد می کنم ، به شما نیز آن را توصیه می کنم . یکی از عوامل موفقیت شما در معامله گری در کنار افزایش دانش تان ، ارتقای مهارت های لازم جهت انجام یک ترید (معامله) است تا شما را در مسیر صحیح و اصولی هدایت کند.

دفترچه تحلیل سهام – چرا لازم است ؟

وقتی تعداد معاملاتتان زیاد می شود مطمئنا فراموش می کنید که چرا و به چه دلیلی سهمی را خریدید و یا فروختید و قطعا اگر به همان روال قدیمی خرید وفروش هایتان ادامه دهید نتیجه متفاوتی کسب نخواهید کرد و تغییری در میزان کسب سودتان از بورس نخواهید دید . چه بسا وقتی نقاط ضعف خودتان را در معاملات بهبود نمی بخشید، در معاملات بعدی نیز با ضرر و زیان بسیار بیشتر مواجه خواهید شد . اما اغلب ما حتی نمی دانیم که کجای کارمان ایراد دارد تا بتوانیم آن را بهبود ببخشیم . دفترچه تحلیل سهام به شما کمک می کند تا ابتدا پی ببرید که آیا در مسیر تبدیل شدن به معامله گر موفق هستید یا نه و در ادامه نقاط ضعف شما را به شما نمایان می کند تا بتوانید از راهکارهای مناسب برای جبران خطاهایتان استفاده کنید و وارد چرخه موفقیت و کامیابی در معامله گری شوید

دفترچه تحلیل سهام – نحوه تکمیل آن :

من از همان اولین معامله‌ای که انجام دادم دفترچه‌ای دارم که تمام موارد مربوط به خرید و فروش‌هایم را در آن آورده‌ام. از تحلیل سهام قبل از خرید و دلیل اینکه چرا سهم الف در یک زمان مناسب برای خرید است و بررسی معاملات سهم در روزی که خرید انجام کرده‌ام و تمامی اهداف قیمتی و حد سود و ضرری که برای خودم مشخص کرده‌ام و اینکه چه نقاط ضعفی در هنگام معامله کردن داشته‌ام و اینکه در معاملات بعدی چه مواردی را باید مد‌نظر قرار دهم و هر چقدر که زمان می‌گذرد و می‌بینم که درصد تحلیل‌های درستم نسبت به تحلیل‌هایی که اشتباه از آب درآمدند روز به روز بیشتر می‌شود، بیشتر به ارزش دفترچه‌ام پی می‌برم و خوشحالم که با تقویت نقاط ضعف خودم در معاملات، روند رو به رشدی را طی می‌کنم.

دفترچه تحلیل سهام – تمرین شما :

قبل از شروع به انجام معامله، دفترچه‌ای را تهیه کرده و آن را تنها مختص به تحلیل سهامتان در نظر بگیرید و نتیجه تحلیل‌ها و بررسی‌ها و درس‌هایی که گرفته‌اید را در آن یادداشت کنید و سعی کنید به صورت منظم ایرادات کارتان را مشخص نموده و بر رفع آنها تلاش کنید. مطمئنم بعد از چند سال که شروع به خواندن دوباره نوشته‌هایتان کنید از اینکه چقدر تحلیل‌هایتان رشد و پیشرفت کرده به هیجان خواهید آمد. پس همه موارد مهم را مکتوب نمایید وگرنه مثل دود سیگار ناپدید خواهند شد.
قبل از انجام تمرینات حتما فیلم آموزشی که در ارتباط با نحوه تکمیل دفترچه است را ببینید:
دانلود بخش اول آموزش
دانلود بخش دوم آموزش
دانلود بخش سوم آموزش

 

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *