photo 2019 12 20 14 35 52

اخبار خارجی:

توضیحاتی درباره طرح استیضاح ترامپ

download 12

🔹 طرح استیضاح ترامپ با دو اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «ممانعت از تحقیقات کنگره» اکنون در مجلس نمایندگان آمریکا در دست بررسی است و بحث‌ها در خصوص آن ادامه دارد.

🔹 نقش اصلی مجلس نمایندگان تصویب همین طرح استیضاح خواهد بود و در صورت تصویب، باقی امور استیضاح در مجلس سنا صورت خواهد گرفت؛ جایی که برعکس مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان در اکثریت هستند.

🔹 انتظار می‌رود رای‌گیری در خصوص طرح استیضاح بامداد پنج‌شنبه صورت پذیرد؛ با توجه به اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان، احتمال تصویب طرح مزبور بیش از احتمال عدم تصویب آن است.

🔹 در صورتی که کار به سنا بکشد، چیزی شبیه یک دادگاه در این مجلس شکل خواهد گرفت که ریاست آن با رئیس دیوان عالی است و سناتورها در آن نقش اعضای هیات منصفه را دارند. برای خلع ترامپ از قدرت، دوسوم سناتورها باید به عزل او رای دهند؛ امری که با توجه به اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس سنا در شرایط عادی غیرممکن به‌نظر می‌رسد. با این حال در جریان استیضاح، دموکرات‌ها فرصت آن را خواهند داشت تا با نقد جدی عملکرد ترامپ، رای او را در انتخابات ۲۰۲۰ بشکنند.

🔹 اگر بامداد فردا مجلس نمایندگان طرح استیضاح را به تصویب برساند، احتمال می‌رود بررسی استیضاح در مجلس سنا در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ انجام پذیرد.

🔹 ترامپ به شدت با استیضاح مخالف است و اتهامات مجلس نمایندگان علیه خود را قاطعانه رد کرده است.

🔹 اگر ترامپ استیضاح شود، سومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست که چنین چیزی برایش رخ می‌دهد. تابحال هیچ رئیس‌جمهوری در آمریکا با استیضاح عزل نشده است. / فارس

دسکالزی : ثبات بازار نفت با توافق تجاری آمریکا و چین

n00025572 b

کلودیو دسکالزی در مصاحبه‌ای در دوحه گفت: با تصمیم اخیر اوپک و متحدانش برای عمیق کردن کاهش تولید خود، میانگین قیمت هر بشکه نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

قیمت نفت برنت امسال از رکورد پایین ۵۲ دلار و ۵۱ سنت در دوم ژانویه تا رکورد بالای ۷۵ دلار و ۶۰ سنت در ۲۵ آوریل رسید. بهای معاملات نفت برنت بازار لندن روز جمعه ۶۵ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه بود.

تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، با هدف تثبیت بازار و مقابله با اشباع عرضه ناشی از رشد بی‌رویه تولید آمریکا و کشورهای دیگر موافقت کرده اند تولیدشان را در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

مدیرعامل انی همچنین اظهار کرد: قیمتهای گاز طبیعی مایع در آمریکا، اروپا و ‌آسیا یکی شده و در سطح پایینی قرار دارد و با وجود دشواری پیش بینی قیمتهای LNG، کلودیو دسکالزی انتظار دارد قیمتهای LNG پایین بماند.

همچنین انی به همراه شرکتهای توتال و نواتک در سه ماهه نخست یا دوم سال ۲۰۲۰ حفاری در بلوک ۴ لبنان را آغاز خواهد کرد.

وی درباره فعالیت در کشور جنگ زده لیبی نیز گفت: اولویت انی، سلامت کارکنانش خواهد بود. این شرکت در میدان نفتی الفیل فعالیتهایی دارد. تولید این میدان هفته گذشته پس از توقف موقتی به دلیل حملات هوایی، ازسرگرفته شد.

اخبار داخلی:

جزییاتی از گفت‌وگوی روحانی و آبه درباره برجام

download 1 2

خبرگزاری رسمی ژاپن کیودو:
🔹‌روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در ابتدای این دیدار به شینزو آبه گفته است توافق هسته‌ای یک توافق بسیار مهم برای ایران است به همین دلیل ما به شدت، خروج یک طرفه و غیرمنطقی آمریکا از این توافق را محکوم می کنیم.

🔹 روحانی گفت: ما امیدواریم که ژاپن و سایر کشورهای جهان برای حفظ این توافق تلاش کنند.

🔸 شینزو آبه نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار گفته است ژاپن امیدوار است تنش ها در خاورمیانه منطقه ای که انرژی ژاپن از آن تامین می شود کاهش یابد.

🔸 اما وی همچنین از ایران خواست که در برقراری صلح و ثبات در منطقه و تعهد کامل به توافق هسته ای نقش سازنده ایفا کند.

رشد ۱۰۹۳۶ واحدی شاخص بورس در هفته آخر پاییز

139208130939548671462304

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته پایانی آذرماه امسال تعداد ۲۴۰۲۲ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۳۱۷۵۵ میلیارد ریال در بیش از ۲ میلیون و ۷۸۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۸٫۵۹، ۱۶٫۲۳ و ۴٫۳۵ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۱۴۴۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۵۱۲۸ میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت که به ترتیب با ۹۳٫۸۰ و ۹۷٫۸۶ درصد افزایش همراه شدند.

در بازار بدهی هم که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود در این مدت تعداد ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال معامله شد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در هفته پایانی آذرماه با ۱۰۹۳۶ واحد افزایش، رشد ۳٫۲۲ درصدی را به ثبت رساند و به رقم ۳۵۰۳۲۳ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز در این مدت با ۵۷۰۶ واحد افزایش معادل ۵٫۴۲ درصد رشد کرد و رقم ۱۱۰۹۰۷ واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۶۲۳۵ واحد افزایش به رقم ۲۵۰۴۴۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۹۹۵۲ واحد افزایش به عدد ۷۳۱۱۸۹ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۲٫۵۵ درصد و شاخص بازار دوم با ۴٫۲۷ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

وضعیت بازار ارز در هفته پایانی آذر

dolar 1104

آخرین نرخ انواع ارزهای پرکاربرد بازار ارز داخلی را در آخرین هفته ماه آذر می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.

گسترش‌نیوز: آخرین نرخ ثبت شده از ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی را تا ساعت ۱۸ پنج‌شنبه بیست و هشتم ماه آذر بدین شرح است که دلار هفته خود را با رقم ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد و پس از تجربه هفته‌ای پرنوسان سرانجام در رقم ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان به کار خود پایان داد.

قیمت دلار و یورو برخلاف نرخ سایر ارزها در این هفته روندی نسبتا نزولی داشت

jadvalarz29azar

۵ نکته پیرامون آمار سرمایه گذاری خارجی / چرا آمار فاینانس‌ها با آمار رئیس‌جمهور همخوانی ندارد؟

IMG11182302

خبرگزاری فارس بر اساس اطلاعات دریافتی خود از سازمان سرمایه گذاری خارجی عملکرد سرمایه های خارجی کشور را در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ منتشر کرده است. بررسی آمارهای موجود ارائه شده سوالاتی را مطرح می کند که لازم است سازمان سرمایه‌گذاری برای تنویر افکار عمومی به این سوالات پاسخ دهد.

«نود اقتصادی»: چند روز پیش خبرگزاری فارس بر اساس اطلاعات دریافتی خود از سازمان سرمایه‌گذاری خارجی عملکرد سرمایه‌های خارجی کشور را در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ منتشر کرد. بررسی آمارهای موجود ارائه شده سوالاتی را مطرح می‌کند که لازم است سازمان سرمایه‌گذاری برای تنویر افکار عمومی به این سوالات پاسخ دهد.

 ۱. آقای روحانی رئیس جمهور در زمستان سال ۱۳۹۲ و در گفتگوی تلویزیونی با مردم شریف ایران که متن کامل آن در سایت دولت موجود است رقم فاینانس انجام شده را تا آن تاریخ بیش از ۵ میلیارد دلار اعلام کرده بودند و وعده داده بودند که این رقم تا پایان سال ۹۲ به ۱۰ میلیارد دلار برسد. آمارهای ارائه شده در گزارش فارس رقم فایناس ها را معادل ۱٫۱۰۱ میلیارد دلار اعلام کرده است. کدام رقم صحیح است؟
۲٫ در حالی که بررسی میدانی «نود اقتصادی» از مراکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان ها در سراسر کشور نشان می‌دهد که آمارهای محقق شده یا وارده سرمایه گذاری مستقیم خارجی در همه آنها و در طی سال‌های اخیر منفی بوده است و در مواردی به صفر نزدیک شده است؛ این آمارهای جذب شده مربوط به کدام استان های کشور و به چه پروژه هایی تعلق داشته است؟
۳٫ بر پایه آخرین آمارهای بانک مرکزی که منتشر شده است عملکرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی (وارده) نزولی و منفی بوده است که در حساب‌های ارزی بانک مرکزی منعکس شده است. این تضاد آماری برای این قلم آماری چگونه قابل توضیح است؟
۴٫ داده‌های اطلاعات آماری سرمایه گذاری خارجی در حوزه نفت و گاز نشان می‌دهد که سرجمع سرمایه گذاری خارجی جذب شده در طی هفت سال گذشته معادل یک سال در دولت دهم نیست، دلیل سقوط این آمارها در طی سالهای گذشته چه بوده است؟
۵٫ تحلیل تجمعی داده های سازمان نشان می دهد که سرجمع سرمایه گذاری خارجی کشور به صورت مستقیم و بیع متقابل برای سال‌های ۹۰ تا ۹۲ (که نیمی از سال ۹۲ آن به دولت دهم تعلق دارد) بالغ بر ۱۳٫۲۲۷میلیارد دلار می‌شود. در حالی که این رقم برای سه سال پایانی دولت ( ۹۵ تا ۹۷) که بالاترین عملکرد اعلامی را ثبت کرده معادل ۱۲٫۶۶۳میلیارد دلار است. دلیل دلیل روند نزولی سرجمع منابع ورودی خارجی به کشور به صورت مقایسه ای چیست؟
«نود اقتصادی» از مسئولین سازمان سرمایه گذاری می خواهد تا برای روشن شدن افکار عمومی و ذهن کارشناسان کشور یک بار میزان سرمایه گذاری خارجی معرفی شده را بر اساس ۳۱ استان کشور و برای سال های مورد نظر به صراحت اعلام کنند تا ابهامات جدی موجود در این حوزه آماری برطرف شود. «نود اقتصادی» اعلام آمادگی می‌کند تا با مسئولین مرتبط آن سازمان و بیان عملکردهای آنان و طرح مسائل و انتقادات سرمایه گذاران خارجی مصاحبه نماید.

تحلیل فاکس نیوز از احتمال درگیری ایران و عربستان: قبل از درگیری پایگاه‌های آمریکا بمباران می‌شود

631161 200

گزارش جدید تحلیل‌گران کاخ سفید ادعا می‌کند که مقامات ایران برای انتقام از تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده، در ابتدا ممکن است حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه را به‌عنوان گزینه انتخاب کنند.

نامه نیوز-گروه بین‌الملل: ترس آمریکا و اسرائیل از واکنش‌های ایران این روزها به اخبار روز رسانه‌های خارجی بدل شده است. چندی پیش ژنرال مک‌کنزی، دیروز نتانیاهو و امروز نیز تحلیل‌گران نظامی کاخ سفید ادعا کردند که ایران آماده واکنش و درگیری بزرگی در منطقه است. این جوسازی‌های رسانه‌ای البته بیشتر برای بدبین کردن افکارعمومی به نیروهای ایرانی است اما در ضمن این تبلیغات، اعتراف‌های جالبی از توانایی‌های ایران در زمینه نظامی می‌شود. اخیرا نیز پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز (نزدیک به جمهوری‌خواهان تندرو) در گزارشی به نقل از تحلیل‌گران کاخ سفید، از امکان واکنش ایران علیه پایگاه‌های آمریکایی در منطقه نوشته‌اند. متنی که می‌خوانید ترجمه این گزارش است:

تیغ تیز انتقام بالای سر پایگاه‌های نظامی

گزارش جدید تحلیل‌گران کاخ سفید ادعا می‌کند که مقامات ایران برای انتقام از تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده، در ابتدا ممکن است حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه را به‌عنوان گزینه انتخاب کنند.

براساس این گزارش، تصمیم هدف قرار دادن تسهیلات متعلق به شرکت نفتی دولتی آرامکو عربستان در ماه سپتامبر زنگ خطری برای پایگاه‌های نظامی آمریکایی در منطقه محسوب می‌‌شود. در این راستا، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران نیز گفته است که: «بزودی درس سنگینی به دشمنان خواهیم داد!»

مقامات کاخ سفید به خبرگزاری‌ها اعلام کردند که ایران برای هدایت آتش واکنشی خود در جنگ احتمالی یک مجتمع دارای سازوکار بسیار پیچیده دارد که ادوات نظامی مونتاژ شده در پنج مرحله در آنجا طراحی می‌شود. این مقامات تشریح کردند که بنابر ارزیابی پنتاگون، پس از تاسیسات نظامی آمریکا در عربستان، فرودگاه‌ها و بنادر و چاه‌های نفت عربستان سعودی، از اهداف اصلی ایران خواهد بود.

یکی از مقامات به رویترز گفته است:  مشخص نیست که مکان‌های پایگاه‌های ایالات متحده، بندر و فرودگاه عربستان سعودی که گفته می‌شود به‌عنوان اهداف اولیه در نظر گرفته شده‌اند، چگونه هدف قرار خواهند گرفت و موقعیت و کیفیت مقابله با آن‌ها چه خواهد بود.

مقامات گفته‌اند که آیت‌الله خامنه‌ای و سایر مقامات ایران مسئولیت حمله به میادین نفتی و پالایشگاه‌های عربستان را به‌عهده نگرفتند اما اصل ماجرای حمله واکنشی یمن به حملات عربستانی‌ها را تایید کردند. با این‌حال ایرانی‌ها و متحدانشان در درگیری‌های مختلف اصرار دارند که غیرنظامی‌ها و نیروهای فرامنطقه‌ای (آمریکایی‌ها) را هدف قرار ندهند و این را در ماجرای هدف قرار ندادن هواپیمای ۳۰سرنشین آمریکا و هدف قراردادن پهپاد جاسوسی به‌جای آن، می‌توان مشاهده کرد. خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در ماه سپتامبر گزارش داد که بیش از ۱۰۰ پیمانکار در پی این حملات به آرامکو از میادین نفتی عربستان گریختند ولی هیچکدام زخمی نیز نشدند.

حملات متحدان ایران به عربستان در ماه سپتامبر تقریبا به‌طور موقت پنج درصد از منابع نفتی جهان را از بین برد. که همه این‌ها حاکی از مهلک بودن توانایی‌های طرف مقابل دارد و نباید آن را دست‌کم گرفت.

با این حال، ظریف وزیر خارجه ایران در سازمان ملل در نیویورک، گفته است که ایران هیچ نقشی در این ماجراها نداشته و رهبر ایران هرگز اجازه چنین عملیات نظامی بزرگی را نداده و حوثی‌های یمن مسئولیت آن را برعهده گرفتند.

هراس ترامپ از رهبری/ حمله کنیم، آیت‌الله [خامنه‌ای] پاسخ‌ خواهد داد

873748 701

لیندسی گراهام در کنفرانس دوحه قطر، درباره مکالمه میان خود و رئیس جمهور آمریکا بعد از سقوط پهباد گلوبال هاوک مطالب جالبی را برای اولین بار به زبان آورد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه و تندرو آمریکا در کنفرانس دوحه قطر، درباره مکالمه میان خود و رئیس جمهور آمریکا بعد از سقوط پهباد گلوبال هاوک به‌دست سپاه و دلایل عدم واکنش به این موضوع مطالب جالبی را برای اولین بار به زبان آورد. یکی از کاربران توئیتر ضمن انتشار صحبت‌های این سناتور آمریکایی در صفحه شخصی خود نوشت: حتی خود ترامپ هم با این صراحت دلیل عدم جنگ با ایران رو قدرت نظامی و نیروی بازدارندگی ایران اعلام می‌کنه! دیگه این موضوع رو به بز هم توضیح بدی می‌فهمه، ولی یه عده تو ایران همچنان در برابر فهمیدنش مقاومت می‌کنن.

آمریکا: ایران شروط لازم را بپذیرد، تمام تحریم‌ها را برمی‌داریم

اقتصادنیوز؛ استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که اگر ایران شروط لازم را بپذیرد ایالات متحده تمام تحریم‌ها را بر می‌دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا که برای شرکت در “کنفرانس دوحه” به قطر سفر کرده است، گفت: اگر ایران شروط لازم را بپذیرد آمریکا تمام تحریم‌ها را بر می دارد.

وی در رابطه با حضور نیروهای آمریکایی در عربستان گفت: حضور ما در عربستان دفاعی است.

منوچین همچنین تاکید کرد که حمله به پالایشگاه‌های نفت سعودی حمله به اقتصاد جهان بود.

برایان هوک، رئیس گروه اقدام علیه ایران نیز که به قطر سفر کرده است، در گفت وگویی در حاشیه سمینار دوحه، گفت: اگر ایران فعالیت‌های خصمانه خود را متوقف کند ما آماده رفع تحریم‌ها و از سرگیری روابط دیپلماتیک با این کشور خواهیم بود. تحریم ایران به منظور مجازات این کشور نیست بلکه برای تضمین امنیت ملی ما است.(اینجا)

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز ۱۴ سپتامبر با ۱۰ پهپاد دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص در شرقی‌ترین نقطه عربستان را در قالب عملیات دوم “توازن بازدارندگی” هدف گرفته بودند. مقامات عالی رتبه سعودی از جمله ملک سلمان بارها جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرده بودند.

این سخنان درحالی مطرح می‌شود که سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش برای برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه بوده و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بارها خواهان امضای معاهده عدم تعرض به همسایگان شده است.

مبلغ عیدی کارگران امسال چقدر است؟

اقتصاد نیوز: در حالی که بسیاری از کارفرمایان عیدی و پاداش کارگران را در انتهای سال پرداخت و بعضا به سال جدید موکول می‌کنند، فعالان و مقامات کارگری از کارفرمایان می‌خواهند برای حفظ قدرت معیشت و رفاه حال خانوارهای کارگری این مبلغ را تا قبل از پایان سال به کارگران بپردازند تا آنان بتوانند از این طریق مایحتاج مورد نیاز خود را در زمان مناسب تهیه کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، برابر ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، کلیه کارفرمایان مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارگران نباید از معادل ۹۰ روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند؛ ضمناً به موجب تبصره یک ماده واحده مذکور، مبلغ پرداختی به کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کردند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود.

تمام کارکنان مشمول قانون کار که طبق تعریف این قانون، کارگر شناخته می‌شوند، مشمول دریافت عیدی و پاداش پایان سال هستند و عیدی آنها متفاوت از میزان عیدی کارکنان دستگاههای اجرایی و دولتی است.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درگفت وگو با ایسنا با تاکید بر پرداخت به موقع عیدی کارگران، گفت:کارفرمایانی که از تمکن مالی برخوردارند و نقدینگی در اختیار دارند عیدی کارگرانشان را به موقع بپردازند چون به هر حال این پول را بهمن ماه بدهند یا به اسفند موکول کنند باید به حساب کارگران واریز کنند.

وی افزود: وقتی عیدی به پایان سال موکول می‌شود نصف ارزش خود را از دست می‌دهد. اگر کارفرمایان این موضوع را مدنظر قرار بدهند و عیدی و پاداش را زودتر بپردازند، بهتر است.

چمنی از کارفرمایان خواست عیدی و پاداش کارگران را به جهت حفظ قدرت خرید و دلخوشی و رفاه حال خانوارهای کارگری و برای تامین و تهیه مایحتاج مورد نیاز آنها تا قبل از انتهای سال پرداخت کنند.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خاطرنشان کرد: متاسفانه در سالهای قبل موکول کردن پرداخت عیدی و پاداش به پایان سال مشکلاتی را هم برای کارگر و کارفرما و هم سیستم بانکی ایجاد کرده بود و بعضا می‌دیدیم وقتی که عیدی را بیستم یا بیست و پنجم اسفند پرداخت می‌کردند، همه چیز در بازار گران شده بود و جنس با ارزشی برای خریدن پیدا نمی‌کردیم و ناچار اجناس بی کیفیت را با دو سه برابر قیمت از کف خیابانها خریداری و به خانه می‌بردیم.

چمنی درباره سقف تعیین شده برای پرداخت عیدی در مصوبه مذکور نیز گفت:تعیین سقف پرداختی در مصوبه به لحاظ تاثیرگذاری بر تورم خوب است و تب بازار را به دلیل ورود حجم بالای نقدینگی می‌گیرد و مانع افزایش قیمتها می‌شود.

مبنای پرداخت عیدی کارکنان مشمول قانون کار، در صورتی که یکسال کامل در محل کار فعلی خود سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، معادل دو ماه پایه حقوق محاسبه می‌شود؛ البته قانون کار برای عیدی پایان سال سقف تعیین کرده است؛ به این نحو که این میزان نباید از سه برابر حداقل حقوق مصوب سال ۹۸ شورای عالی کار بیشتر شود.

با توجه به اینکه حداقل حقوق و دستمزد سال ۹۸ کارگران به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان افزایش یافت، بنابر این عیدی کارگرانی که حقوق پایه آنها به این میزان است، سه میلیون و ۳۴ هزار تومان خواهد بود؛ یعنی اگر پایه حقوق کارگری یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان است با احتساب دو برابر حداقل دستمزد،  سه میلیون و ۳۴ هزار تومان و با احتساب سه برابر حداقل دستمزد، ‌چهار میلیون و ۵۵۱ هزار تومان عیدی می‌گیرد. کارگرانی که پایه حقوقشان از این میزان بیشتر باشد، مبلغ عیدی آنها بیش از تعیین سقف پرداختی در مصوبه مذکور نخواهد بود.

مبنای محاسبه عیدی،  یک سال کاری است و کارگرانی که کمتر از یکسال در محل کار فعلی خود مشغول به کار هستند عیدی آنها به میزان تعداد ماههای پرداخت حق بیمه محاسبه می‌شود. این گروه از شاغلان باید دو برابر پایه حقوق خود را تقسیم بر ۱۲ ماه و مجموع حاصل را ضربدر تعداد ماههای کارکرد خود کنند.

به گزارش ایسنا، شورای عالی کار اسفند ماه سال گذشته با افزایش ۳۶.۵ درصدی حداقل دستمزد، پایه حقوق کارگران در سال ۹۸ را به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان افزایش داد.

جزییات جدید افزایش حق بیمه تامین اجتماعی اعلام رسمی شد

74822

کارگر آنلاین : محمود علی بخشی رئیس گروه بیمه صاحبان حرف، مشاغل آزاد و بیمه اختیاری سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی، هنگامی که بیمه شده با احراز شرایط مربوطه به مرحله بازنشستگی برسد اگر میانگین دو سال آخر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه وی کمتر از حداقل دستمزد مصوب سال برقراری مستمری باشد طبق قانون سازمان تامین اجتماعی ملزم به افزایش و ترمیم میزان مستمری تا حداقل دستمزد مصوب خواهد بود.
وی افزود: بنابراین بر اساس محاسبات بیمه‌ای صورت گرفته و طبق مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه افرادی که در سال گذشته در زمره بیمه شدگان اختیاری قرار گرفته اند به میزان ۱۰ درصد نیز افزایش یافت.

افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۹ ناکام ماند/آغاز تلاش مجلس برای افزایش بیشتر+جزییات

75000

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس با بیان اینکه افزایش ۱۵درصد حقوق متناسب با نرخ تورم نیست، گفت: در رابطه با افزایش حقوق و دستمزدها طبق حکم قانونی که مجلس در برنامه ششم مصوب کرده افزایش حقوق و مزایا متناسب با نرخ تورم است.

به گزارش کارگر آنلاین به نقل از فارس، محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه نرخ تورم امسال ۴۲ درصد از سوی مرکز آمار اعلام شده و از طرفی دولت ۱۵درصد افزایش را برای حقوق کارکنان خود در نظر گرفته است، اظهار داشت: دولت در حال حاضر ۲۲۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق کارکنان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران پرداخت می‌کند و برای هر یک درصد افزایش حقوق  رقمی معادل ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

موج گرانی گوشت در راه است

Goosht

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بسته‌ای برای مقابله با مازاد دام در دامداری‌ها به وزارت صمت ارائه شده است، گفت: در صورتی که با انباشت دام در دامداری‌ها جلوگیری نشود، موج دوم گرانی گوشت ایجاد خواهد شد.

گسترش‌نیوز: مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری سرپرست جدید این وزارتخانه گفت: بسته‌ای به وزارت صمت برای چاره‌اندیشی به وجود مازاد دام در دامداری‌های کشور ارائه شده است.

وی ادامه داد: در این بسته به کاهش واردات و همچنین خرید تضمینی دام اشاره شده تا از مازاد دامی که دامداران استان‌های کشور با آن مواجه هستند، جلوگیری شود.

به گفته معاون امور دام، اگر از این مازاد دام در دامداری‌ها جلوگیری نشود اثرات آن ۸ ماه دیگر بربازار نمایان می‌شود و موج دوم گرانی ایجاد خواهد شد.

رضایی همچنین گفت: ضرر و زیانی که دامداران کشور مطرح می‌کنند بحق است و آنها به دلیل انباشت دام در دامداری‌ها با هزینه مازاد مواجه هستند بدون آنکه خریداری وجود داشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: افزایش دام در دامداری استان‌ها تاکنون بیماری ایجاد نکرده اما اگر با آن مقابله نشود، ممکن است باعث طغیان بیماری شود.

از چندماه پیش دامداران استان‌ها گلایه دارند که دام در دامداری‌های آنها انباشت شده و خریداری برای آنها وجود ندارد. آنها اعلام می‌کردند که هزینه زیاد خوراک و نگهداری برای دام می‌دهند، اما سودی برای آنها ندارد. این در حالی است که همان موقع نرخ گوشت دربازار بیش از کیلویی ۸۰ هزار تومان بود و مردم معمولی قدرت خرید نداشتند.

زمان و نحوه واریز سود سهام عدالت مشخص شد؟

واریز سهام عدالت 1

اقتصاد نیوز: سود سهام عدالت سال ۱۳۹۷ هنوز پرداخت نشده و سازمان خصوصی‌سازی نیز در این زمینه هنوز جزئیاتی اعلام نکرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، اواسط تابستان بود که با پرداخت مبلغ ۱,۶۲۰ میلیارد ریال به تعداد یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۹۳۷ نفر از مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های تأمین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح در دو بانک ملت و رفاه کارگران، توزیع سود سهام عدالت از محل عملکرد سال ۱۳۹۶ شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت که در سال ۱۳۹۷ مصوب شده و توسط سازمان خصوصی سازی وصول شده برای مشمولان دارای شماره شبای بانکی در سامانه سهام عدالت عملاً به پایان رسید.

پس از آن اعلام شد که سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۷ نسبت به سال مالی قبلش حدود ۵۰ تومان افزایش داشته است؛ به این ترتیب مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان سهام دارند حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تومان سود خواهند گرفت.

در سال ۱۳۹۶ کسانی که به ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت داشتند بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ معادل ۱۵۰ هزار تومان دریافت کردند.

در سال گذشته نیز مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان از این سهام را داشتند به ازای سود پرتفوی سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۶ معادل ۱۷۵ هزار تومان سود دریافت کردند. ارزش پرتفوی سهام عدالت در گذشته ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که طی سال گذشته این عدد به حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان رسید. به این ترتیب ارزش پرتفوی سهام عدالت در این مدت بیش از شش برابر شده است.

اخبار غیررسمی و تکذیب سازمان خصوصی‌سازی

امسال درحالی به دهمین ماه سال نزدیک می‌شویم که سود سهام عدالت ۱۳۹۷ هنوز برای مشمولان واریز نشده و شرکت خصوصی‌سازی نیز خبر رسمی در این زمینه اعلام نکرده است.

البته اخباری مطرح شده مبنی بر اینکه “امسال سود به صورت یکجا و در هفته نخست دی‌ماه واریز خواهد شد”، با این حال این اخبار از سوی سازمان خصوصی‌سازی رد شده و این سازمان اعلام کرده است که جزئیات مربوط به آغاز واریز سود سهام عدالت در سال جاری را متعاقبا از مجاری ذی‌صلاح اعلام خواهد کرد.

با این حال گفته می‌شود امسال هم مانند سال قبل قرار بود توزیع سود از هفته اول دی ماه آغاز شود.

سیاست رئیس سابق این سازمان این بود که پول در سازمان نماند و هر پولی که از شرکت‌های سرمایه پذیر دریافت می شود به مرور و به موازات دریافت به تناسب جمعیت مشمولین، به مشمولین داده شود. این اتفاق در سال‌های ۹۵ و ۹۶ افتاد. به نظر می‌رسد سیاست فعلی این سازمان این است که سود به صورت یکجا پرداخت شود.

کدال:

لازما
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کارخانه های صنعتی آزمایش (اصلاحیه)

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۰۹:۳۰ روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ درمحل تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا، روبروی پارک دلاوران ، پلاک ۸۰ سالن همایش های اندیشه معلم برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

سایر موارد

توضیحات:
تصویب معاملات مشمول ماده ۱۲۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت و انتخاب بازرس قانونی علی البدل

▪️دلایل اصلاح:اضافه نمودن غیر موظف به تعیین حق حضور اعضاء هیات مدیره و نامشخص بودن تاریخ و مشخصات روزنامه و تغییر تاریخ دریافت برگه ورود به جلسه مجمع و اضافه نمودن نام شرکت بعد از هیات مدیره

بشهاب
لامپ پارس شهاب در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۸۸۱ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۱٪ افت داشته که عمدتا بخاطر افزایش مالیات بر درآمد شرکت در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۴۲,۷۹۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

چافست
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت افست برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۰۹:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ درمحل تهران -خیابان دماوند-روبروی خیابان سازمان آب-(شهید نشوه)پلاک ۸ برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

شپدیس
خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ شرکت پتروشیمی پردیس

۱) سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۲,۰۸۰ ریال تصویب شد.

۲) تدوین و همکاران به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و دش و همکاران به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.

۳) روزنامه‌ یا روزنامه‌های زیر به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد:
اطلاعات ، دنیای اقتصاد

دقاضی
آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت داروسازی شهید قاضی

با عنایت به مجوز افزایش سرمایه به شماره مجوز DPM-IOP-98A-008 مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۱۳۵,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۴۰۵,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۲۷۰,۰۰۰ میلیون ریال ، ) در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

امید
آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت تامین سرمایه امید

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ و صورتجلسه هیئت مدیره مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۶,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۷,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ، ) در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

وتبار
سرمایه گذاری تبار ثامن در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۳۹۴ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۷٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۶۷٪ درآمد سود سهام میباشد.

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ مبلغ ۴۱,۴۱۹ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

حتاید
تاید واتر خاورمیانه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۹۶۰ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۹٪ افت داشته که عمدتا بخاطر کاهش سایر درآمدهای عملیاتی در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۹۶۰,۲۲۸ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

وبیمه
سرمایه گذاری صنعت بیمه در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۶۷ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۵۰,۵۳۱ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

دکیمی
صنعتی کیمیدارو در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۲۷۳ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۲٪ افت داشته که عمدتا بخاطرافزایش هزینه‏‌هاى فروش، ادارى و عمومى در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۵۷,۲۱۶ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

وپترو
سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۹۴ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷۶٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۱۴۰٪ سود حاصل ازفروش سرمایه گذاری ها میباشد.

این شرکت براساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ مبلغ ۱۷۰,۵۱۹ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

کقزوی
شیشه قزوین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۱۷ ریال سود محقق کرده است این در حالیست که شرکت در گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده به ازای هر سهم ۲۳۱ ریال زیان محقق کرده بود.

( کاهش سایر هزینه‌های غیرعملیاتی- اقلام متفرقه از عمده دلایل شناسایی سود در گزارش حسابرسی شده میباشد.)

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲۴,۲۲۳ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

▪️دلایل تغییرات اطلاعات واقعی دوره منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

دلیل تغییرات گزارش های مالی حسابرسی شده با گزارش های مالی حسابرسی نشده ، اعمال افزایش ناشی از تسعیر ارز تسهیلات بانک تجارت در دارایی های ثابت تامین شده از آن محل بوده است( طبق استاندارد حسابداری)

خریخت
خلاصه تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹شرکت صنایع ریخته گری ایران

⬅️دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

⬅️تصمیمات متخذه در رابطه با دستور جلسه :
مجمع با افزایش سرمایه ۲۴% از محل مطالبات و آورده نقدی موافقت نمود.

⬅️ زمان بندی ثبت افزایش سرمایه : با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ شرکت، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکت ها به ثبت خواهد رسید.

ودی
بیمه دی در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۲۹۶ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۷۴۰,۹۱۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

شجم
خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید

۱) سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۱۴۲ ریال تصویب شد.

۲) حافظ گام به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و آزمودگان به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.

۳) روزنامه‌ یا روزنامه‌های زیر به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد:
اطلاعات

غگرجی
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیسکویت گرجی

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوزDPM-IOP-98A-083 مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۵:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ درمحل تهران – کریمخان زند-خیابان ایرانشهر شمالی -روبروی خیابان سپند-پلاک ۱۵۱-طبقه ۴ برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

چکارم
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کارتن مشهد

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۰:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ درمحل شرگت کارتن مشهد برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

ثنوسا
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوسازی و ساختمان تهران

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوز مورخ از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۲:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ درمحل “مرکز همایش های بین المللی نیایش”واقع در تهران – سعادت آباد – بالاتر از میدان کاج (شهیدطهرانی مقدم) – خیابان نهم – پلاک ۱۴-مجموعه نیایش برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

تصمیم گیری در خصوص شمولیت مفاد ماده ۱۴۱ قانون تجارت

تمحرکه
ماشین سازی نیرو محرکه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۳۳ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۳٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش سایر درآمدهای غیرعملیاتی- اقلام متفرقه در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۴,۰۰۶ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

سمایه
بانک سرمایه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم (۱۰,۵۱۷) ریال زیان محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۶٪ افزایش زیان داشته که عمدتا بخاطر افزایش جمع هزینه ها در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت بر اساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ (۴۲,۰۷۰) میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است.

سنیر
آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت سیمان سفید نی ریز

با عنایت به مجوز افزایش سرمایه به شماره مجوز DPM-IOP-97A-094 مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۵۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۵۰,۰۰۰ میلیون ریال ، ) در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

همراه
اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ ۹,۶۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۱۹,۲۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ، تعداد ۲,۳۹۲,۱۰۷,۵۳۵ سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد ۷,۸۹۲,۴۶۵ سهم ۱۰۰۰ ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه میگردد.
مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ لغایت تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.

شماره حساب: ۴۷۰۰۰۹۲۹۰۵۸۶۰۶

بانک: پارسیان

شعبه: ونک

اعتلا
اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ ۶۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۸۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ، تعداد ۱۹۳,۲۶۴,۳۶۷ سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد ۶,۷۳۵,۶۳۳ سهم ۱۰۰۰ ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه میگردد.
مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ لغایت تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.

شماره حساب: ۸۳۰۴۸۵۹

شعبه: پارسیان

شعبه: حافظ شمالی

کفرا
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت فرآورده های نسوز ایران

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیره به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ ۳۷۲,۸۸۵,۷۵۴,۰۰۰ ریال به مبلغ ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته به منظور اجرای طرح توسعه فرآوری مواد اولیه جمبزه ( علی آباد ) مشتمل بر توجیه لزوم افزایش سرمایه که در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

▪️درصد افزایش سرمایه: ۱۱۵%
▪️محل تامین: مطالبات و آورده نقدی , سود انباشته

فرآور
تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹شرکت فرآوری مواد معدنی ایران

⬅️ دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

⬅️تصمیمات متخذه در رابطه با دستور جلسه :
مجمع با افزایش سرمایه ۴۵۰% از محل سود انباشته موافقت نمود.

⬅️زمان بندی ثبت افزایش سرمایه : با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ شرکت، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکت ها به ثبت خواهد رسید.

شلیا
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مواد ویژه لیا برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۰۹:۳۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ درمحل تهران ابتدای خیابان مطهری نرسیده بهلارستان پلاک ۴۳۶ساختمان ادبا برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

سایر موارد

توضیحات:
تعیین حق الزحمه حسابرس و بازرس قانونی تصمیم گیری در خصوص تقسیم سود

وصنا
شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران

موضوع: توقف نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده ۱۶ مکرر / ۱۲ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات

به استناد ماده ۱۶ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع می‌رساند به منظور اصلاح اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت ۲ روز کاری متوقف می گردد.

بدیهی است ناشر موظف به اصلاح اطلاعات با اهمیت منتشر شده می باشد.

سخوز
سیمان خوزستان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۲۹۳ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۱٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر کاهش مالیات بر درآمد شرکت در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۴۱۰,۵۰۹ میلیون ریال سود محقق کرده است.

شیران
آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران

با عنایت به مجوز افزایش سرمایه به شماره مجوز DPM-IOP-98A-071 مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۴,۶۲۸,۹۸۸ میلیون ریال به‌مبلغ ۸,۰۶۶,۲۲۰ میلیون ریال ( از محل سود انباشته مبلغ ۳,۴۳۷,۲۳۲ میلیون ریال ، ) در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

قشرین
صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۲۸ ریال سود محقق کرده است شرکت در این دوره افزایش سرمایه ۱,۸۳۰٪ را به ثبت رسانده و با لحاظ سرمایه جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل در سود هر سهم ۹۴٪ کاهش داشته ولی سود خالص ۹٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۹۲۲٪ سایر درآمدهای غیرعملیاتی- درآمد سرمایه‌گذاری‌ها میباشد.

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۲۷,۳۸۶ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

های وب
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت داده گستر عصر نوین (اصلاحیه)

زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۰۹:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ درمحل هتل المپیک به نشانی: تهران، بزرگراه شهید فهمیده، بلوار غربی ورزشگاه آزادی، بالاتر از ورودی غربی استادیوم آزادی، هتل المپیک، سالن هگمتانه برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

سایر موارد

توضیحات:
۱)انتخاب اعضای هیأت مدیره ۲)سایر مواردی که به تناسب امور شرکت، اتخاذ تصمیم راجع به آن در صلاحیت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده می باشد.

▪️دلایل اصلاح:بابت اصلاح سالن مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مورخ ۲۱-۱۰-۱۳۹۸ از سالن هتل آکادمی فوتبال به سالن هگمتانه

گزارش بازار روز چهار شنبه ۲۷/۹/۱۳۹۸:

شاخص کل: ۳۵۰۳۲۳ (افزایش ۳۴۵۲ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۸٫۶ درصدی نسبت به هفته قبل)

شاخص کل هم‌وزن: ۱۱۰۹۰۷ (افزایش ۶۶۳ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۱۱٫۷ درصدی نسبت به هفته قبل)

ارزش معاملات: ۲۵۸۱۵ میلیارد تومان

حجم معاملات: ۵٫۰۶۱ میلیارد تومان

برترین گروه های صنعت:بانک‌ها، خودرو، مواد دارویی، فلزات اساسی، سیمان، شیمیایی، فراورده نفتی

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

فارس

۳۹۹ واحد مثبت

فولاد

۳۲۸ واحد مثبت

شپنا

۲۱۷ واحد مثبت

وامید

۱۹۶ واحد مثبت

اخابر

۱۷۳ واحد مثبت

کچاد

۱۵۲ واحد مثبت

وپاسار

۱۴۸ واحد مثبت

گزارشات تصویری بازار:

photo 2019 12 20 14 35 52 1

photo 2019 12 20 16 53 23

photo 2019 12 20 16 53 26

photo 2019 12 20 16 53 31photo 2019 12 20 16 53 35

photo 2019 12 20 16 53 39

photo 2019 12 20 16 53 43

photo 2019 12 20 16 53 46

photo 2019 12 20 16 53 51

photo 2019 12 20 16 53 54

photo 2019 12 20 16 53 58

photo 2019 12 20 16 54 01

photo 2019 12 20 16 54 04

photo 2019 12 20 16 54 07

photo 2019 12 20 16 54 10

photo 2019 12 20 16 54 14

photo 2019 12 20 16 54 17

photo 2019 12 20 16 54 20

تحلیل شاخص:

شاخص کل

کل
شاخص بعد از عبور موفق از سطح ۳۳۰۰۰۰ واحدی و در ادامه روند صعودی خود توانست با مومنتوم بالایی وارد کانال ۳۵۰۰۰۰ واحد شود و رکوردی دیگر را در بازار سرمایه به ثبت برساند. اما برای روزهای آتی مقاومت ۳۵۶۰۰۰ واحدی پیش روی شاخص قرار دارد و باید منتظر واکنش به این سطح باشیم. درصورت عدم عبور از آن احتمال اصلاح شاخص تا ۳۴۰۰۰۰ واحد بالا میرود.

شاخص هم‌وزن

هم وزن

ابتدا ۱۱۶۰۰۰ رشد می‌کند. در این نقطه ممکن است تا ۹۹۱۰۰ اصلاح کند در غیر این‌صورت با حمایت و اصلاح رنجی اندکی می‌تواند تا ۱۴۰۰۰۰ رشد کند. امکان سناریو رشد بیشتر است.

شاخص بیمه


شاخص بیمه درست به مقاومت پیش بینی شده واکنش نشان داده و اصلاح خورده است.
در صورت ادامه اصلاح، شاخص تا ۲۰۳۶۰ کاهش میابد. در غیر این صورت، در صورت حمایت شدن هدف بعدی آن ۲۴۲۲۳ خواهد بود.

شاخص خودرو


شاخص خودرو به مقاومت پیش بینی شده واکنش نشان داده و پس از عبور از آن اکنون پولبک کامل شده است. در صورت حمایت هدف بعدی ۵۶۷۱۲ خواهد بود.

شاخص قند و شکر

و شکر
پولبک کوتاه آن به مقاومت پیش بینی شده کامل شده و روند صعودی را در پیش گرفته است. هدف بعدی آن ۷۰۷۴۵ و ۷۸۸۸۰ خواهد بود.

شاخص شرکتهای چندرشته‌ای

رشته ای
پس از خروج از الگوی مثلث و اندکی استراحت، روند صعودی را در پیش گرفته است. در صورت حمایت شدن، هدف بعدی آن ۳۴۳۷۰ و ۳۵۷۴۰ خواهد بود. در غیر این صورت تا ۳۱۲۶۰ کاهش خواهد یافت.

شاخص‌ دستگاه‌های‌ برقی

های برقی
پس از صعود شارپی خود و برخورد با مقاومت اصلاح آن شروع شده است و احتمال اصلاح بیشتر میرود.
در صورت حمایت هدف بعدی آن ۲۱۲۳۳۴۲ و در غیر این صورت اصلاح تا ۱۷۰۷۸۱۵ ادامه خواهد یافت.

شاخص‌ فراورده‌های‌ نفتی

نفتی
احتمال رنج شدن در بازه ۱۳۲۳۲۵۰ و ۱۴۱۳۵۷۵ وجود دارد با این حال پولبک کامل شده و کندل تایید نیز صعودی است. در صورت حمایت و تثبیت بالای سقف بعدی، تا ۱۴۹۰۷۳۳ افزایش خواهد یافت.

شاخص‌ ماشین‌آلات

آلات
هدف بعدی آن در صورت ادامه حمایت ۱۰۷۸۰۵ خواهد بود و سپس ۱۱۶۹۶۷٫ در غیر این صورت، احتمال رنج شدن و استراحت بین حمایت و مقاومت موجود میرود.

شاخص‌ محصولات‌ فلزی

فلزی
در نزدیکی مقاومت خود اندکی اصلاح داشته است. در صورت عبور از مقاومت مهم خود در ۱۰۲۰۵۴، پتانسیل صعود تا ۱۰۹۷۰۸ را دارد در غیر این صورت تا ۹۲۶۱۵ کاهش خواهد یافت.

شاخص غذایی

غذایی
همانطور که انتظار میرفت شاخص از مقاومت سالیانه ۱۷۷۵۹ عبور کرد و به هدف ۱۸۵۳۰ دست یافت.در صورتیکه با توجه به تایید واندیکاتورها و صعودی بودن روند همچنان به روند افزایشی خود ادامه دهد اهداف پیش روی شاخص را میتوان ۱۹۷۸۸ و ۲۱۳۴۱ در نظر گرفت اما در صورت کاهش و نزولی شدن روند تا سطوح ۱۸۵۳۰ و ۱۷۷۵۹ کاهش خواهد یافت

شاخص سیمانی

سیمانی
همانطور که انتظار میرفت شاخص مطابق تحلیل به هدف ۳۲۴۶ رسیده است در صورتیکه با توجه به تایید اندیکاتورها و صعودی بودن روند به روند افزایشی خود ادامه دهد اهداف پیش روی شاخص را میتوان ۳۵۱۳ و ۳۹۳۷ در نظر گرفت اما در صورتیکه کاهش یابد و روند نزولی داشته باشد تا سطوح ۳۲۴۶ و ۲۹۸۶ کاهش خواهد یافت

شاخص بانکی

بانکی
شاخص در حال حاضر روی سطح ۳۸ فیبو و MA12 روزه با یک کندل مارابوزو و حجم بالا حمایت شده است در صورتیکه با توجه به تایید اندیکاتورها و صعودی بودن روند به روند افزایشی خود ادامه دهد اهداف بعدی شاخص را میتوان ۱۷۰۳ و ۱۷۵۸ واحد سقف کانال میان مدتی در نظر گرفت.اما در صورت کاهش و نزولی شدن روند تا سطح ۱۶۱۱ واحد (MA50) روزه کاهش خواهد یافت.

شاخص خرده فروشی

فروشی
شاخص پس از شکستن سقف کانال به محدوده ۴۶۰ واحد رسید که نسبت به این محدوده واکنش برگشتی و اصلاحی نشان داد که میتوان این اصلاح را در حکم پولبک به سقف کانال درنظر گرفت. برای روزهای آتی پیش بینی میشود با اتمام پولبک، شاخص دوباره به روند اصلی خود بازگردد و در صدد شکستن سقف ۴۶۰ واحد باشد.

شاخص کاشی سرامیک

سرامیک
شاخص در ادامه روند صعودی خود با مومنتوم بالا به سمت سقف کانال یعنی محدوده ۱۴۶۰۰ واحد در حرکت است. درصورتیکه در روزهای آینده به این ناحیه برسد احتمال واکنش برگشتی شاخص به این ناحیه میرود لذا میتوان هدف اصلاحی را سطح ۱۳۲۰۰ واحد در نظر گرفت. اما اگر شاخص بتواند از سقف کانال عبور کند هدف میان مدتی ۱۸۵۰۰ در انتظار آن قرار دارد.

شاخص نیروگاهی


شاخص روی مقاومت ۷۲۵ واحد قرار دارد و باید منتظر واکنش به این سطح باشیم. در صورت عبور از مقاومت پتانسیل رشد تا محدوده ۸۰۰ واحدی را دارد. اما درصورتیکه موفق به شکست مقاومت نشود احتمال اصلاح شاخص تا محدوده ۶۹۰ واحد میرود.

شاخص شیمیایی


شاخص توانست در روز چهارشنبه بالاتر از سقف سه روز قبل بسته شود و در صورت تثبیت بالای این سقف میتواند تا هدف ۲۲۲۱۰ پیش رود. محدوده ۲۲۲۱۰ محدوده ی مهمی است و احتمال میرود شاخص با برخورد به آن وارد موج اصلاحی شود.

شاخص سرمایه گذاری

گذاری
طبق تحلیل هفته قبل شاخص در جریان حرکت به سمت هدف ۸۳۱۰ واحد توانست سقف قبلی خود را بشکند. احتمال میرود شاخص همچنان روند پرشتاب صعودی خود را حفظ کند و خود را به سقف کانال برساند اما در ادامه باید منتظر واکنش به این سقف باشیم که با احتمال زیاد شاهد برگشت از این ناحیه و اصلاح شاخص خواهیم بود.

شاخص حمل و نقل

حمل و نقل
در حال حاضر شاخص روی سطح MA6روزه حمایت شده است با توجه به وجود واگرایی مخفی در اندیکاتورها در صورتیکه شاخص روند افزایشی داشته باشد تا سطح ۹۱۹۲ و ۹۸۸۱ مقاومت سالیانه افزایش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت کاهش و نزولی شدن روند تا سطوح ۸۷۰۰ سقف کانال میان مدتی و ۸۳۰۶ کاهش خواهد یافت

شاخص فلزات اساسی

فلزات اساسی

طبق تحلیل تا ۲۲۲۴۷۳ رشد کرد. با تثبیت و عبور از آن به اندازه کانال یعنی تا حدود ۲۵۳۰۰ امکان صعود دارد.
در‌غیر‌این‌صورت ابتدا تا حدود ۲۱۰۰۰ اصلاح کرده سپس صعود می‌کند.

شاخص انبوه سازی

انبوه سازی

طبق تحلیل تا سقف ۲۵۸۱ رفت. با تثبیت و عبور از آن هدف اول ۳۳۷۵ و با حمایت بعدی هدف دوم ۴۳۴۲ است.

شاخص دارویی

دارویی

تا ۵۱۴۰۴ رشد می‌کند. در صورت تثبیت و عبور ار آن ابتدا تا ۷۲۷۸۳ سپس تا ۹۰۷۱۶ صعود می‌کند.

شاخص زراعت

زراعت

ابتدا اندکی در محدوده ۸۹۳۷۵ رنج خورده سپس با حمایت در این نقطه تا ۲۱۹۶۹۵ رشد می‌کند.

شاخص رایانه

رایانه

تا ۲۹۳۱۷ رشد می‌کند. در صورت حمایت تا ۳۳۴۰۰ امکان صعود دارد. در‌غیر‌این‌صورت در این محدوده اندکی رنج خورده سپس تا ۳۶۶۵۸ رشد خواهد کرد.

شاخص وسایل ارتباطی

وسایل ارتباطی

تا ۱۴۳۲۸ اصلاح کرده سپس با تثبیت و حمایت تا ۲۵۹۱۳ امکان رشد دارد.

شاخص فنی مهندسی

فنی مهندسی

ابتدا تا محدوده ۲۷۶۴ اصلاح کرده سپس با رسیدن به سقف ۳۱۲۲ در صورت تثبیت و عبور از آن تا محدوده ۴۷۹۷ امکان رشد وجود دارد.

آپدیت تحلیل طلای جهانی:

طلا پس از حمایت برخورد دوباره با کف کانال در محدوده ۱۴۷۰ دلار رنج خورد. روند صعودیش را حفظ کرده و با حمایت در ۱۴۷۷ دلار در گام اول تا هدف اول ۱۶۰۰ دلار صعود می‌کند.

آپدیت تحلیل بیت کوین:

طبق تحلیل بیت کوین در محدوده ۷۰۰۰ دلار کمی رنج خورد و باز به مثلث تشکیل شده بازگشت. با حمایت در ۷۰۰۰ دلار و برخورد به کف مثلث کمی صعود کرده با ادامه حمایت ابتدا تا ۹۰۰۰ دلار سپس ۱۱۰۰۰ دلار می‌تواند رشد کند.

آپدیت تحلیل نفت برنت:

برنت

نفت در محدوده ۶۰ دلار رنج خورده است سپس تا ضلع مثلث ۶۳ دلار رشد کرده‌است. در صورت شکست سقف و حمایت تا ۶۹ دلار و شکست این مقاومت تا ۷۵ دلار رشد خواهد کرد.

آپدیت تحلیل دلار:

دلار در محدوده ۱۲۵۰۰ و ۱۴۷۰۰ تومان به طور نوسانی رنج می‌خورد.

سهام مستعد رشد:

وصنعت

در صورت تثبیت بالای ۳۰۰ ت مناسب ورود
محدوده خرید: ۳۰۲۷-۳۰۵۰
محدوده فروش: ۳۳۲۹-۳۳۸۳ (نوسانی ۱۱%) & 3328-3384 (کوتاه مدت ۳۰%)
حد ضرر: ۲۸۸۷

وتوصا

محدوده خرید: ۵۵۴۵ – ۵۷۵۰

محدوده فروش: ۶۷۵۰-۶۹۴۰ (کوتاه مدت ۲۰%) & 3328-3384 (میان مدت ۶۰%)
حد ضرر: ۴۸۰۰

وپست

اهداف: ۵۹۰، ۷۲۵ تومان
حد ضرر: ۴۵۰ تومان

شتران

اهداف قیمتی: هدف اول:۶۶۰ تومان
هدف دوم: ۷۵۰ تومان
حد ضرر: ۵۲۰ تومان

خگستر

۱۱۳۲۰ ریال می‌تواند تا ۲۳۰۰۰ ریال صعود کند. در غیر این صورت تا ۱۱۵۹۱ اصلاح کرده سپس #مناسب_ورود است و تا ۲۶۷۰۰ ریال رشد می‌کند. حد ضرر ۱۰۰۰۰ ریال.

سدور

ابتدا به صورت نوسانی تا ۵۰۰۰ ریال سپس با تثبیت و‌ حمایت تا ۷۰۰۰ رشد ‌می‌کند. مناسب ورود

ساربیل


در حال حاضر روی سطح MA6 روزه با حجم بالا حمایت شده است و از سقف کانال عبور کرده است در صورتیکه با توجه به تایید اندیکاتورها و صعودی بودن روند به رشد خود ادامه دهد تا سطوح ۲۱۵۹۹ و ۲۳۹۵۹ خواهد رسید در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۱۷۷۸۲ و ۱۶۴۵۸ کاهش خواهد یافت

میدکو


در حال حاضر روی سطح MA6 روزه و کف کانال حمایت شده است و در نزدیکی حمایت ۴۴۰ تومان و خط روند صعودی ۲ ساله خود قرار گرفته که با برگشت از این سطح میتواند تا اهداف ۴۷۷۶ و ۵۰۸۹ و ۵۲۳۲و ۵۴۲۷ افزایش یابد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۴۴۹۰ کف کانال کاهش خواهد یافت

فان هفته:

شوخی با نوید محمدزاده و تک سهم بودن در بازار بورس

محل افزایش سرمایه جالب!

“سلام لطفا اینو بزارید که معلوم بشه با چه پروفسورهایی تو بازار سرمایه سر و کار داریم”

photo 2019 12 20 13 05 06

این گزارش هیئت مدیره آزمایش با نماد لازماست.
محل افزایش سرمایه رو نوشتن تهران!!!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *