photo 2019 12 13 13 35 35

اخبار خارجی:

کاهش نرخ رشد اقتصادی چین و هند

download 11
بانک توسعه آسیا در برآوردی جدید نرخ رشد اقتصادی برای چین و هند به عنوان دو قدرت بزرگ اقتصادی در آسیا را در سال آینده میلادی به زیر ۶ درصد کاهش داد که این اقدام به معنی کمرنگ‌تر شدن دورنمای رشد اقتصادی برای قاره آسیا است.

بر اساس تازه‌ترین پیش‌بینی بانک توسعه آسیا، اقتصاد کشور چین در سال جاری ۶.۱ درصد و در سال آینده میلادی ۵.۸ درصد رشد خواهد داشت در حالی که این ارقام در پیش‌بینی ماه سپتامبر به ترتیب ۶.۲ و ۶ درصد اعلام شده بود.

بانک توسعه آسیا مستقر در مانیل، ‌ پیش‌بینی رشد اقتصادی هند بزرگترین اقتصاد جنوب آسیا را برای سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۰ از ۶.۵ درصد به ۵.۱ درصد و همچنین برآورد رشد اقتصادی این کشور برای سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۱ را از ۷.۲ درصد به ۶.۵ درصد کاهش داد.

یاسویوکی ساوادا اقتصاددان ارشد بانک توسعه آسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌هرچند میزان رشد اقتصادی در آسیای‌ در حال توسعه همچنان مناسب است، تنش‌های مداوم تجاری به اقتصاد این منطقه لطمه زده و همچنان بزرگترین ریسک برای دورنمای اقتصادی بلندمدت منطقه محسوب می‌شود.

وی افزود :‌ با توجه به تضعیف حال و هوای کسب و کار، سرمایه‌گذاری داخلی نیز در بسیاری از کشورهای این منطقه در حال کاهش است.

بانک توسعه آسیا خاطرنشان کرده که کاهش رشد اقتصادی چین تا حد زیادی به علت جنگ تجاری و تضعیف تقاضای داخلی در این کشور به علت کاهش قدرت خرید مردم است. در کشور هند نیز کاهش کمک‌های مالی بانک‌ها ، نرخ نزولی مصرف و افت اشتغال‌زایی موجب کاهش رشد اقتصادی خواهد شد.

کاهش پیش‌بینی عربستان از قیمت نفت در بودجه ۲۰۲۰ این کشور

download 1 1

محاسبات زیاد دائود، اقتصاددان ارشد بلومبرگ در خاورمیانه نشان داد عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، بودجه سال ۲۰۲۰ را بر مبنای میانگین قیمت حدود ۶۵ دلار نفت برنت تدوین کرده است.

قیمت مذکور از قیمت فعلی بازار چندان تفاوتی نمی‌کند. بهای معاملات آتی هر بشکه نفت برنت روز سه شنبه با ۲ درصد کاهش، ۶۴ دلار و ۱۱ سنت در هر بشکه بود.

عربستان سعودی بودجه سال ۲۰۱۹ خود را بر مبنای نفت ۸۰ دلاری تصویب کرده بود اما عربستان سعودی پیش بینی قیمت نفت در بودجه سال میلادی آینده خود را فاش نکرده است.

طبق پیش بینی تحلیلگران، در نظرسنجی بلومبرگ، قیمت هر بشکه نفت برنت در سال میلادی آینده حدود ۶۱ دلار خواهد بود.
بودجه عربستان سعودی این بار بر مبنای قیمت واقع گرایانه‌تری از نفت است. مبنای قیمت نفت در بودجه سال ۲۰۱۹ بسیار خوش بینانه بود.

عربستان سعودی کمپینی را با هدف تقویت قیمتهای نفت هدایت کرد و هفته گذشته با به تصویب رساندن کاهش بیشتر تولید نفت در مذاکرات سران گروه اوپک پلاس در وین، بازار را غافلگیر کرد. بر مبنای برنامه بودجه ای که دوشنبه هفته جاری رونمایی شد، عربستان سعودی اکنون درآمد نفتی خود در سال ۲۰۲۰ را ۵۱۳ میلیارد ریال (۱۳۷ میلیارد دلار) پیش بینی کرده که حدود ۱۵ درصد نسبت به درآمد امسال کمتر است.

محمد الجادان، وزیر دارایی عربستان سعودی در مصاحبه‌ای اظهار کرده است با کمپین عربستان سعودی برای متنوع کردن اقتصاد و تلاشها در داخل اوپک، تمرکز این کشور روی ایجاد ثبات در درآمد و بازار است.

عربستان سعودی برای متوازن کردن بودجه خود در سال ۲۰۲۰ به قیمت نفت ۸۹ دلار هر بشکه نفت نیاز دارد. قیمت مذکور از برآورد قیمت ۸۳.۶ دلار صندوق بین المللی پول در اکتبر بالاتر است.

گلدمن : صعود جهانی قیمت طلا به دلیل عدم اطمینان از شرایط سیاسی

download 3 1

شرکت گروه گلدمن ساکس اعلام کرده سرمایه گذاران باید منابع اوراق قرضه بلند مدت خود را با خرید طلا متنوع ساخته و تقاضای ترس محور از این فلز گرانبها را دلیل این سرمایه‌گذاری عنوان کرده‌اند.

طلا نمی‌تواند جایگزین کامل اوراق قرضه دولتی باشد، اما توزیع دوباره بخشی از اوراق عادی بهادار می‌تواند به قوت خود ادامه یابد.

تحلیل‌گران شرکت گلدمن از جمله سابین شلز روز جمعه در یادداشتی این مساله را تحلیل کردند. در این یادداشت آمده است: ما هنوز هم بالاترین اوج طلا را می‌بینیم چرا که نگرانی‌های موجود در این چرخه شامل افزایش عدم اطمینان سیاسی است و همین مساله از افزایش تقاضای سرمایه گذاری در طلا به خصوص شمش طلا به عنوان یک دارایی دفاعی حمایت می‌کند.

این فلز گرانبها در ماه سپتامبر به بالاترین قیمت خود در شش ساله اخیر رسید، چرا که بانک مرکزی آمریکا با کاهش هزینه‌های استقراض و مجموع بدهی‌های بازده کمتر از صفر به رکورد ۱۷ تریلیون دلار موجب تقویت درخواست طلا که بدون بهره نیز بود، شد.

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی دولت آمریکا در روز جمعه، صندوق حمایت و باقی محتکران بزرگ در این باره شرط‌های صعودی خود را بر روی این فلز گرانبها تا ۸.۹ درصد در هفته منتهی به سوم دسامبر افزایش دادند؛ بر این اساس رقم موجود بزرگترین رقم از اواخر ماه سپتامبر تاکنون بوده است.

گفتنی است قیمت طلا در دوران اوج خود ناگهان دچار کاهش بیش از ۶ درصدی شد و در نهایت در روز جمعه به قیمت ۱۴۶۰.۱۷ دلار به فروش رسید.

در حالی که گلدمن اعلام کرده اصلاحات قیمت شمش فضای بیشتری برای اجرایی شدن دارد، اما همچنان بر این باور است که قیمت طلا در سال آینده به ۱۶۰۰ دلار صعود خواهد کرد.

بیتکوین در جایگاه دوم، بایننس کوین در رده اول بهترین ارزهای دیجیتال سال ۲۰۱۹

download 4 1

با وجود اینکه بیت کوین یکی از بهترین ارزهای دیجتال از نظر عملکرد در سال ۲۰۱۹ بوده است ، این رمزارز توانسته از شاخص سهام S&P ۵۰۰ هم بهتر عمل کند. اگرچه از نظر شرایط قیمتی ماه‎های سختی داشته است، اما به نظر میرسد که این روند در حال تغییر است. اگرچه بیت کوین طی چند روز گذشته در تراز ۷۵۰۰ دلار ثابت نگه داشته شده است اما بایننس کوین تا ۱۵۰% رشد کرده‌است و قیمت آن از ۶ دلار به ۱۵.۶۹ دلار در زمان انتشار این خبر (۶ دسامبر)رسیده است. اگرچه بیتکوین قیمت خود را به دو برابر رسانیده است، اما برای تکیه زدن به جایگاه نخست، کافی نبوده است.

سایر آلتکوین‎ها، همانگونه که خبر مربوط به رتبه‎بندی اعلام میکند، زیانده بوده و یا بسیار کمتر از سال‎های گذشته رشد کرده‎اند. با این حال، BNB(بایننس کوین) قادر به ثبت رشد گسترده‎ای بود که این رشد را مطمئناً میتوان به موفقیت صرافی بایننس نسبت داد. طی چند ماه گذشته، صرافی بایننس به سرعت گسترش یافته است.

با این وجود، صرافی بایننس، سالی همراه با برخی از جنجال‎ها را پشت سر گذاشته است. همانطورکه CNF گزارش داد، مدیرعامل شرکت بایننس ژانگ پنگ ژائو اتهامات مربوط به حمله به دفاتر بایننس در چین را تکذیب کرد. علاوه بر این، بایننس در ماه مه یکی از بزرگترین هک های تاریخ بیت کوین را متحمل شد. با این حال، هر دو رویداد بر عملکرد BNB تأثیر نگذاشت.

آنچه که سبب اقتدار در ماندن BNB میباشد عبارت است از سوزاندن بخشی از توکن های BNB که بسته به حجم معاملات در پایان هر سه ماه اتفاق می افتد.

از سوی دیگر، وزارت صنعت و فناوری چین (CCID) گزارش خود را در مورد ۱۵ پروژه موفق رمزارزها منتشر کرد. در این رده بندی، مقام اول توسط EOS اشغال شده و پس از آن اتریوم و ترون قرار دارند. بیت کوین توانست خود را در ۱۰ رمزارز بالای جدول قرار دهد و به موقعیت شماره ۹ برسد. در رده‎بندی قبلی CCID، بیت کوین در جایگاه یازدهم قرار داشت.

خرید ۲۰℅ عرضه جهانی طلا توسط بانک‌های مرکزی

download 2 1
موسسه سرمایه گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد بانک‌های مرکزی یک پنجم عرضه جهانی طلا را مصرف می کنند که نشان دهنده دور شدن آنها از دلار است.

جف کوری سرپرست تحقیقات جهانی کالا در این موسسه گفت: دور شدن از دلار در بانک های مرکزی یا به عبارت دیگر، افزایش تقاضای بانک های مرکزی برای طلا از زمان نیکسون به بالاترین حد رسیده و این بانک ها حالا ۲۰ درصد عرضه جهانی طلا را مصرف می کنند. من طلا را بیشتر از اوراق قرضه دوست دارم چون استفاده از اوراق قرضه باعث دور شدن از دلار نمیشود»گ.
تحلیل گران گلدمن هفته گذشته گفتند سرمایه‌گذاران باید دارایی های بلند مدت خود را با طلا متنوع کنند.

قیمت طلا در ماه سپتامبر به بالاترین حد شش ساله رسید. فدرال رزرو هزینه های وام گیری را پایین آورده و میزان کل بدهی ها که کمتر از صفر بود، حالا به رکورد ۱۷ تریلیون دلار رسیده است.

اطلاعات دولتی نشان می دهد صندوق های سرمایه گذاری تامینی و سایر دلالان در هفته‌ منتهی به سوم دسامبر، ۸.۹ درصد شرط بندی های خوشبینانه خود را بر این فلز گرانبها افزایش داده اند که بیشترین افزایش از اواخر سپتامبر است.

گلدمن اعلام کرد: طلا نمی تواند کاملا جایگزین اوراق قرضه باشد ولی میزان تخصیص بخشی از اوراق قرضه معمولی به طلا همچنان بالاست.

طلا حدود ۶ درصد ارزش خود را نسبت به اوج قیمت در سپتامبر از دست داده است. قیمت این فلز گرانبها در نیویورک ۰.۱ درصد افزایش یافته و به ۱۴۶۱.۶۸ دلار در هر اونس رسیده است.

این بانک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌کند قیمت دلار در سال آینده به ۱۶۰۰ دلار در هر اونس برسد

کاهش ذخایر ارزی چین در پی بی‌نتیجه ماندن مذاکرات تجاری با آمریکا

download 5 1

با باقی ماندن بن‌بست در مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، داده‌های بانک مرکزی چین نشان می‌دهد که حجم ذخایر ارزی این کشور تا پایان ماه نوامبر به سه تریلیون و ۹۶ میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با ماه قبل ۹ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

با وجود افزایش تنش ها با آمریکا بر سر مسائل تجاری، از اواسط سال میلادی گذشته حجم ذخایر ارزی چین به طرز تدریجی افزایش پیدا کرده بود که بخشی از آن ناشی از تشدید کنترل‌های دولت بر روند خروج سرمایه از این کشور بوده است. با این حال نوسانات اخیر بازارهای مالی و کاهش صادرات احتمالا در کاهش حجم ذخایر ارزی چین نقش داشته‌اند.

ارزش یوان در برابر دلار پس از سه ماه افت متوالی سرانجام در ماه گذشته روندی صعودی به خود گرفت. با این حال با وجود افرایش ۰.۱۲ درصدی ارزش یوان در برابر دلار طی ماه نوامبر، ارزش این ارز در برابر اسکناس سبز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

هم‌چنین طبق اعلام بانک مرکزی چین، ذخایر طلای این کشور تا پایان ماه نوامبر به ۹۱.۴۷ میلیارد دلار رسیده است که ۲.۷۷ میلیارد دلار کمتر از رقم ثبت شده تا پایان ماه اکتبر بوده است. اقتصاد چین در سه ماهه سوم اسمال تنها شش درصد رشد کرد که ضعیف ترین رشد فصلی این کشور در طول ۳۰ سال اخیر بوده است. انتظار می‌رود روند نزولی نرخ رشد اقتصادی چین در سال آینده نیز ادامه پیدا کند و متوسط رشد فصلی این کشور به پنج درصد برسد.

در ماه های اخیر بانک مرکزی چین به آهستگی روند کاهش نرخ بهره را آغاز کرده است و انتظار می رود که این روند در ماه های بعدی نیز ادامه یابد.

استخراج بیت کوین با گاز اضافی تولید شده از میادین نفتی

download 6 1

یک شرکت مستقر در دنور که مراکز اطلاعاتی را در سایت های حفاری شیل نصب می کند تا از گاز طبیعی اضافی تولید شده در این چاه ها استفاده کند، می گوید تا حالا ۸ پایگاه در سرتاسر آمریکا ایجاد کرده و قرار است ۳۰ تاسیسات دیگر را تا نیمه اول سال آینده میلادی راه اندازی کند.

این مراکز راهی هستند برای حل مشکل روز افزون سوزاندن گاز. شرکت های نفتی گاز اضافی تولید شده در چاه های نفت را می سوزانند. آتش زدن این گازها در سال جاری میلادی در تگزاس به بالاترین حد رسیده است و در همین حال مشکل کمبود ظرفیت خط لوله هم وجود دارد.

شرکت «کروسو انرژی سیستمز» در حال مهار بخشی از این گاز اضافی و تبدیل آن به برق است تا این مراکز اطلاعاتی ذکر شده را راه‌اندازی کند و با استخراج بیت کوین، از آنها درآمد داشته باشد. این شرکت سال آینده ۷۰ واحد را نصب می‌کند که هر کدام ظرفیت حدود یک مگاوات برق را دارند. به این ترتیب، از سوزانده شدن حدود ۱۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز جلوگیری می شود.

الکس اوردی، سرمایه گذار ارشد شرکت مدیریت سرمایه «آپر ۹۰» که موافقت کرده چهل میلیون دلار در این پروژه شرکت کروسو سرمایه گذاری کند گفت:« این راهی بسیار خلاقانه برای حل کردن یک مشکل محیط زیستی و اقتصادی برای صنعت نفت و گاز است». وی اضافه کرد این مدل تجاری مورد توجه تولید کنندگان بزرگ نفت و گاز قرار گرفته است. شرکت کروسو همچنین با فروش سهامش به سرمایه‌گذارانی مثل «بین کپیتال ونچرز» سی میلیون دلار درآمد داشته است.

با افزایش واحد های فعال، این شرکت قصد دارد از بخشی از این توانایی محاسبه ای برای گسترش خدمات جدید هوش مصنوعی استفاده کند

اخبار داخلی:

جزئیات لایحه بودجه ۹۹ منتشر شد

photo 2019 12 13 17 23 06

جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ مشخص شد. براین اساس ماده واحده لایحه بودجه ۹۹ بالغ بر ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان است.

بودجه عمومی ۵۶۳,۸۲۹ میلیارد تومان، منابع عمومی ۴۸۴,۵۹۶ میلیارد تومان، درآمد اختصاصی دستگاه‌ها ۷۹ هزار میلیارد تومان و بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات غیرانتفاعی نیز ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان است.

زمزمه‌های جدید از آغاز روند صلح ایران و آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ روزنامه ژاپن تایمز به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که آمریکا با طرح توکیو برای سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این کشور موافقت کرده است.

این روزنامه اشاره کرده است که روحانی به دنبال خروج از بن بست پیش آمده در مساله توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ است.

براساس این گزارش، یک مقام ارشد آمریکایی به دولت ژاپن پیام داده است که واشنگتن از توکیو خواسته است که نتیجه دیدار روحانی با «آبه شینزو» نخست وزیر این کشور به اطلاع آنها رسانده شود.

این منابع گفته‌اند که مقامات ایرانی و ژاپنی دیدار روحانی و آبه را برای روز ۲۰ دسامبر(۲۹ آذر) برنامه ریزی کرده‌اند.

این اولین سفر یک رئیس جمهور ایران به ژاپن از زمان سفر سید محمد خاتمی در اکتبر سال ۲۰۰۰ است.

روزنامه ژاپنی در ادامه نوشت: آبه شینزو که یکی از رهبران نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا است در ماه ژوئن به ایران سفر کرده بود تا در زمینه اختلافات میان تهران و واشنگتن ماینجیگری کند.

به گفته منابع دیپلماتیک، نخست وزیر ژاپن احتمالا در این دیدار از ایران خواهد خواست که به برجام پایبند بماند. تهران طی ماههای گذشته به صورت گام به گام از برخی از تعهدات خود در برجام در واکنش به عدم اجرای تعهدات کشورهای اروپایی عقب نشینی کرده است.

«عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران اخیرا در مصاحبه با شبکه «ان اچ کی» ژاپن در وین ابراز امیدواری کرد که دیدار احتمالی اواخر ماه جاری رئیس‌جمهور ایران به ژاپن به تقویت روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

وی گفته بود که مقدمات سفر رئیس‌جمهور به ژاپن در حال انجام است تا یک تاریخ دقیق برای این دیدار مشخص شود.

اعلام میزان یارانه نقدی و یارانه معیشتی در سال ۹۹ / یارانه نقدی سه دهک حذف می‌شود

ر تبصره ۱۴ لایحه بودجه آمده است، ﺩﺭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻫﺪﻓﻤﻨﺪﮐﺮﺩﻥ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪﻫﺎ ﻭ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﺗﺤﻘﻖ عدﺍﻟﺖ، ﮐﺎﻫﺶ ﻓﻘﺮ مطلق ﻭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺳﻼﻣﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﻌﻄﻮﻑﻧﻤﻮدن ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮﺍﺭﻫﺎﯼ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﺟﺮﺍﻱ ﻣﺎﺩه ۹۳ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﺸﻢ ﺗﻮﺳﻌﻪ، ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺩﺭﯾﺎﻓﺘﯽﻫﺎ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﻨﺪﺭﺝ ﺩﺭ ﺟﺪﻭﻝ ﺫﯾﻞ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﺜﻨﺎﻱ ﻋﻮﺍﺭﺽ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﻱﻫﺎ ﻭ ﺩﻫﯿﺎﺭﻱﻫﺎ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺪﻓﻤﻨﺪﺳﺎﺯﻱ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪﻫﺎ ﻧﺰﺩ ﺧﺰﺍﻧﻪﺩﺍﺭﻱ ﻛﻞ ﻛﺸﻮﺭ ﻭﺍﺭﯾﺰ می‌ﺷﻮﺩ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﺨﺼﯿﺺ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻭ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﻛﺸﻮﺭ، ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺟﺪﻭﻝ ﺫﯾﻞ ﻫﺰﯾﻨﻪ می‌ﺷﻮﺩ.

74647

به گزارش کارگر آنلاین ، در حالی بودجه سال ۹۹ تقدیم به مجلس شد که براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان قانون هدفمندی یارانه‌ها به صورت یارانه نقدی و حمایت معیشتی پرداخت خواهد شد و سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران حذف می‌شوند.
در تبصره ۱۴ لایحه بودجه آمده است، ﺩﺭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻫﺪﻓﻤﻨﺪﮐﺮﺩﻥ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪﻫﺎ ﻭ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﺗﺤﻘﻖ عدﺍﻟﺖ، ﮐﺎﻫﺶ ﻓﻘﺮ مطلق ﻭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺳﻼﻣﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﻌﻄﻮﻑﻧﻤﻮدن ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮﺍﺭﻫﺎﯼ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﺟﺮﺍﻱ ﻣﺎﺩه ۹۳ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﺸﻢ ﺗﻮﺳﻌﻪ، ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺩﺭﯾﺎﻓﺘﯽﻫﺎ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﻨﺪﺭﺝ ﺩﺭ ﺟﺪﻭﻝ ﺫﯾﻞ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﺜﻨﺎﻱ ﻋﻮﺍﺭﺽ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﻱﻫﺎ ﻭ ﺩﻫﯿﺎﺭﻱﻫﺎ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺪﻓﻤﻨﺪﺳﺎﺯﻱ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪﻫﺎ ﻧﺰﺩ ﺧﺰﺍﻧﻪﺩﺍﺭﻱ ﻛﻞ ﻛﺸﻮﺭ ﻭﺍﺭﯾﺰ می‌ﺷﻮﺩ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﺨﺼﯿﺺ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻭ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﻛﺸﻮﺭ، ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺟﺪﻭﻝ ﺫﯾﻞ ﻫﺰﯾﻨﻪ می‌ﺷﻮﺩ.
بر این اساس، منابع ۱۵۲ هزار میلیارد تومانی برای قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۹ پیش بینی شده که بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان آن به صورت یارانه نقدی و حمایت معیشتی پرداخت خواهد شد.
وزارت کار موظف به حذف یارانه نقدی ۳ دهک درآمدی بالا شد
سازمان برنامه و بودجه لایحه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی بودجه سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد. بر اساس این لایحه، وزارت تعاون،کار ور فاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.
منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین نسبت به قبل از سهمیه بندی در سال ۹۸ مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده و سهم ۴۱٫۵ درصدی شرکت ملی نفت ایران نمی‌باشد.
آیین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون،کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

عراق واردات ۱۷ محصول از ایران را ممنوع کرد

mavadshimiaeivaredat

گسترش‌نیوز: مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی و معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد ‌عراق واردات ۱۷ محصول زارعی و باغی شامل ‌گوجه‌فرنگی، خیار، سیب‌زمینی، بادنجان، هویج، کنار، کاهو، ذرت، خرما، هندوانه، خربزه، سیر، پیاز، کدو، گل کلم، انار و کلم از ایران را به دلیل خودکفایی ممنوع کرده است.

در متن این نامه آمده است: با عنایت به نامه شماره ۹۸/۲۴۰/۳۰۷۶۶ مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ دفتر عربی و افریقایی سازمان توسعه تجارت ایران (نامه پیوست) در خصوص اخبار تجاری واصله از دفتر رایزن محترم ج. ا. ایران در بغداد- عراق در نیمه دوم آبان ماه به استحضار می‌رساند با توجه به بند ۴ جدول مرتبط و اعلام وزارت کشاورزی کشور عراق این کشور در تولید ۱۷ محصول زراعی و باغی (شامل: گوجه فرنگی، خیار، سیب زمینی، بادمجان، هویج، کنار، کاهو، ذرت، خرما، هندوانه، خربزه، سیر، پیاز، کدو، گل کلم، انار و کلم) به خودکفایی رسیده است و برای حمایت از تولید داخل واردات این محصولات را به داخل کشور ممنوع کرده است. لذا خواهشمند است دستور فرمائید جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به کشاورزان در برنامه‌ریزی الگوی کشت و تولید بازنگری لازم صورت پذیرد.

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ مشخص شد + جزییات

poolmeli

رئیس‌جمهوری از افزایش حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: حقوق ثابت کارمندان و کارگران در امسال ۲۰ درصد افزایش یافت و در سال آینده هم انشاءالله ۱۵ درصد افزایش حقوق داریم که در این دو سال حدود ۳۵ درصد به حقوق افزودیم.

گسترش‌نیوز:حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری که امروز برای تقدیم لایحه بودجه ۹۹ در مجلس حضور یافته بود خبرهای خوشی برای کارمندان داشت.

رئیس دولت دوازدهم گفت: حقوق ثابت کارمندان و کارگران در امسال ۲۰ درصد افزایش یافت و در سال آینده هم انشاءالله ۱۵ درصد افزایش حقوق داریم که در این دو سال حدود ۳۵ درصد به حقوق افزودیم. تلاش ما بر این بوده است که آنهایی که دارای فشار بیشتری هستند، به آنها کمک معیشتی برسانیم. این طرح شامل ۶۰ میلیون نفر از اعضای خانواده ایران عزیز است و ممکن است به دلیل درخواست مردم به این میزان افزوده شود تا مردم عزیز ما در فشار کمتری قرار بگیرند. بنابراین از نظر کمک به بیش از ۷ دهک جامعه ما، حرکت خوبی را آغاز کرده‌ایم که قشر متوسط و ضعیف ما در برمیگرد و این حرکت را ادامه خواهد داد.

مسئله قدرت خرید مردم و شرایط زندگی مردم، نکته‌ای بود که روحانی آن را اینگونه شرح داد: ما می‌دانیم در شرایط تحریم و فشار مردم در سختی هستند و قدرت خرید مردم کاهش یافته است. ما می‌دانیم در این شرایط صادارت و واردات ما با مشکلات زیادی توام است، همه ما می‌دانیم در صادرات نفت با مشکلاتی روبه‌رو هستیم اما تلاش ما این است که سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، بنابراین در امسال برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی را اختصاص دادیم و برای سال ۹۹ باز هم برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ در نظر داریم. طرح‌های مختلفی دز ذهن ما و نمایندگان مجلس بود و تنها به خاطر رفاه مردم و اینکه مشکلات معیشتی کاهش پیدا کند، این کار را انجام دادیم. با اینکه شما می‌دانید در ارز ۴۲۰۰ جلوگیری از فساد چقدر است. با این وجود ما تلاش میکنیم که ارز به نرخ ۴۲۰۰ برای کالاهای اساسی باشد حتی برای کالاهای غیراساسی ارز نیمایی در نظر داریم.

سال آینده سال بورس است؟

در لایحه بودجه سال ۹۹ یک بخش توجه ویژه‌ای را به خود جلب کرده است. در بودجه عمومی و بخش واگذاری‌های دارایی‌های سرمایه‌ای عدد قابل توجهی برای واگذاری دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت مشاهده می‌شود. این عدد به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. این عدد در قانون بودجه ۹۸ حدود ۴۴۵۰ میلیارد تومان بوده است. جهش عجیب این بخش به توجه ویژه دولت به واگذاری اموال مازاد و احتمالا از طریق بورس اشاره دارد.

نگاهی به جزئیات این بخش نشان می‌دهد که دولت برنامه واگذاری حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان دارایی را دارد و این وظیفه بر اساس تبصره ۱۲ لایجه بودجه انجام می‌شود. در تبصره ۲ لایحه بودجه نیز نکات جالب توجهی مشاهده می‌شود که برای معامله‌گران بازار سهام جالب است.

در این بخش به واگذاری‌های بنگاه‌های دولتی از طریق صندوق‌های قابل معامله ETF اشاره شده است. اگر بین این موارد ارتباط ایجاد کنیم شاید باید تاکید کرد که دولت به ادامه مشارکت عمومی در بورس نیاز دارد و از نگاه بازاری احتمالا سیاستی برخلاف بورس ایجاد نمی‌کند، بر این اساس سال #آینده نیز سال #بورس است./ دنیای بورس

بمب انتخاباتی جدید در راه است؟/ احمدی‌نژاد آماده کاندیداتوری در انتخابات مجلس شد

اقتصادنیوز: براساس اخباری که در وزارت کشور درحال پخش شدن است محمود احمدی نژاد رئیس دولت های نهم و دهم برای ثبت نام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، ثبت نام خواهد کرد.

زمان جدید واریز حقوق کارمندان دولت توسط نوبخت اعلام شد

از این به بعد روز دهم هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و ۲۰ هر ماه یارانه نقدی خانوار‌ها و قبل از سی ام هر ماه حقوق کارکنان دولت را پرداخت می‌کنیم.

به گزارش کارگر آنلاین ، نوبخت در گفت‌وگوی ویژه خبری افزود: یارانه نقدی آذر بجای بیست و ششم ۲۰ آذر به حساب خانوار‌ها واریز خواهد شد.

وی افزود : از این به بعد روز دهم هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و ۲۰ هر ماه یارانه نقدی خانوار‌ها و قبل از سی ام هر ماه حقوق کارکنان دولت را پرداخت می‌کنیم.

احتمال بازگشت فرانسوی‌ها به بازار خودرو ایران

سفر هیات اقتصادی فرانسه به ایران در بهمن ماه

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی از مذاکره قطعه‌سازان ایرانی با فرانسوی‌ها خبر داد و گفت: تحریم‌های اخیر آمریکا قطعا ابدی نیست. برای بازگشت خودروهای فرانسوی به ایران در تلاش هستیم.

روحانى ٢٩ آذر به ژاپن مى رود

روزنامه ژاپنی “جِپَن تایمز” گزارش داد: دیدار آبه شینزوا نخست وزیر با حسن روحانى رئیس جمهوری ایران در توکیو برای روز ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) نهایی شده است.

این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به مذاکرات دوجانبه افزود : رئیس جمهوری ایران بعد از شرکت در کنفرانسی در کوالالامپور پایتخت مالزی غروب ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) وارد توکیو می شود تا در نخستین سفر خود به ژاپن با توقفی سه روزه در این شهر با نخست وزیر این کشور در باره مسائل امنیت منطقه ای و بین المللی و نیز موضوعات دوجانبه مذاکره و گفت وگو کند.

اوایل ماه دسامبر عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه و فرستاده ویژه ایران در توکیو در دیدار با نخست وزیر ژاپن از سفر قریب الوقوع روحانی به توکیو خبر داد/

ارز همچنان در مدار صعودی/ دلار یک روزه ۶۰۰تومان گران شد

طی حدود چهارهفته اخیر نرخ ارز صعودی شده و امروز نیز طبق همین روال قیمت دلار و یورو افزایش یافت.
امروز دلار بعد از مدت‌ها مقاومت، از کانال ۱۲هزار تومان عبور کرد و وارد ۱۳هزار تومان شد.
بر این اساس، امروز قیمت هر اسکناس دلار با ۶۰۰تومان افزایش نسبت به روز گذشته برای فروش به ۱۳۵۵۰ و برای خرید به ۱۳۲۰۰تومان رسید.
یورو نیز ۴۰۰تومان گران‌تر از دیروز شد و بهای فروش آن در بازار امروز به ۱۴۸۵۰ و خرید آن به ۱۴۵۰۰تومان صعود کرد.

کدال:

وآیند
تصمیمات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ شرکت بانک آینده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام شرکت براساس آگهی منتشره در سامانه کدال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده راُس ساعت ۱۵:۰۰ روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ درمحل تهران،بزرگراه شهید حقانی(غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو،بلوار کتابخانه ملی ایران، روبه روی باغ کتاب، درب غربی کتابخانه ملی، مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی، تالار قلم،تلفن۸۸۶۴۴۱۴۴-۰۲۱ برگزار گردید و مجمع در خصوص هیچ یک از موارد دستور جلسه تصمیم گیری ننمود و مجمع با تنفس روبرو گردید

با توجه به عدم دریافت مجوزهای لازم از بانک مرکزی مجمع اعلام تنفس نموده و مقرر گردید جلسه بعدی مجمع در ساعت ۱۰:۳۰ روز پنج شنبه تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ و در محل تهران،بزرگراه شهید حقانی(غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو،بلوار کتابخانه ملی ایران، روبه روی باغ کتاب، درب غربی کتابخانه ملی، مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی، تالار قلم برگزار گردد.

ثغرب
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۰:۰۰ روز چهار شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ درمحل آمفی تئاتر هتل پارس به نشانی تبریز ضلع جنوبی ائل گلی برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

 

شپترو
پتروشیمی آبادان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی شده) به ازای هر سهم (۱۵۴) ریال زیان محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۳٪ کاهش زیان داشته که عمدتا بخاطر کاهش بهای تمام شده فروش در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ (۵۴۲,۱۱۳) میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.

کقزوی
شیشه قزوین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۲۳۱) ریال زیان محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹۲٪ افزایش زیان داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۴۴۶٪ سایر هزینه‌های غیرعملیاتی- اقلام متفرقه میباشد.

این شرکت براساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ (۳۳۰,۱۵۵) میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.

▪️دلایل تغییرات اطلاعات واقعی دوره منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

عمده دلیل اعلام زیان ، و افزایش آن نسبت به دوره مشابه تسعیر ارز تسهیلات ارزی دریافتی از بانک تجارت می باشد که در سرفصل سایر درامد ها و هزینه های غیر عملیاتی (یادداشت ۱۱ گزارش مالی) ارائه شده است.

تپولا
اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت مهندسی مرآت پولاد

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسی رازدار ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ هیئت مدیره شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ ۱۲۵,۹۷۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۶۰۵,۳۱۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ,مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور ۱:اصلاح ساختار مالی وکاهش ریسک مالی ۲:خروج ازشمول ماده ۱۴۱قانون تجارت ۳:کاهش اتکاپذیری جریانات نقدی به تسهیلات مالی دریافتی وکاهش هزینه مالی ۴:بهبود سرمایه درگردش وتقویت جریانات نقدی درپشتیبانی خط تولید ۵:کاهش ظرفیت خالی تولید۶:کاهش زیان انباشته موجود۷:بهبود نسبت مالکانه ورقابت پذیری شرکت درصنعت بازاروسرمایه ارائه می گردد.

ذوب
سهامی ذوب آهن اصفهان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۷۳ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۳٪ افت داشته که عمدتا بخاطر افزایش سایر هزینه های عملیاتی در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹مبلغ ۴,۵۱۵ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است.

غبشهر
خلاصه تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰شرکت صنعتی بهشهر (اصلاحیه)

دستور جلسه :
سایر موارد

تصمیمات متخذه در رابطه با دستور جلسه :

سایر موارد
توضیحات:
پیرو صورتجلسه ضمیمه موضوع تولید و فروش برق به شرح ذیل به موضوع فعالیت فرعی شرکت در اساسنامه اضافه گردید: تاسیس و بهره برداری نیروگاه به منظور فروش کل یا بخشی از برق تولیدی به وزارت نیرو و بازار برق از طریق شبکه برق سراسری

دلایل اصلاح:مطابقت متن صورتجلسه مذاکرات مجمع عمومی فوق العاده با متن ارسالی به سازمان بورس اوراق بهادار که در افشای قبلی رعایت نشده بود.

وتوس
موضوع: تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ شرکت سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر

۱) سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۲۵ ریال تصویب شد.

۲) فاطر به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و وانیا نیک تدبیر به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.

۳) روزنامه‌ یا روزنامه‌های زیر به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.

ثاصفا
ساختمان اصفهان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۲۵۶ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده ۷۷٪ افت داشته که عمدتا بخاطر کاهش سایر درآمدهای غیرعملیاتی- اقلام متفرقه در گزارش حسابرسی شده میباشد

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۴۱,۰۲۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

شپمچا
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم شرکت سهامی عام شیمیایی پارس پامچال برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : پیرو مجمع نوبت اول مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ که به حد نصاب نرسید از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۰:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ درمحل دفتر قانونی شرکت به آدرس: تهران – خیابان بهشتی -خیابان احمد قصیر (بخارست سابق) – کوچه پژوهشگاه دوم – پلاک ۱۰ برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

دفارا
شرکت داروسازی فارابی

موضوع:اعطای فرصت به ناشر جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار

به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم رعایت مفاد ماده ۳۸ دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران ( عدم رعایت الزامات ماده ۷دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران اقدام به اعطای فرصت ۱۶ روزه به ناشر (تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۱)جهت رعایت موارد فوق نموده است.

دکیمی
شرکت صنعتی کیمیدارو

موضوع:اعطای فرصت به ناشر جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار

به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم رعایت مفاد ماده ۳۸ دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران ( عدم رعایت الزامات ماده ۷دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران اقدام به اعطای فرصت ۲۲ روزه به ناشر (تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۷)جهت رعایت موارد فوق نموده است.

دسبحا
شرکت گروه دارویی سبحان

موضوع:اعطای فرصت به ناشر جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار

به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم رعایت مفاد ماده ۳۸ دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران ( عدم رعایت الزامات ماده ۷دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران اقدام به اعطای فرصت ۱ ماهه به ناشر (تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۵)جهت رعایت موارد فوق نموده است.

وساپا
گروه سرمایه گذاری سایپا در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۴۶ ریال سود محقق کرده است گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۴۹۲,۵۷۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

خپارس
شرکت پارس خودرو

موضوع:اعطای فرصت به ناشر جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار

به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم رعایت مفاد ماده ۳۸ دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران ( عدم رعایت الزامات ماده ۷دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران اقدام به اعطای فرصت ۱ ماهه به ناشر (تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۵)جهت رعایت موارد فوق نموده است.

زپارس
شرکت ملی کشت وصنعت ودامپروری پارس

موضوع: ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی

به استناد ماده ۱۷ مکرر ۱ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع می رساند نماد معاملاتی آن شرکت به علت نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر متوقف گردید. لذا به منظور رعایت دستورالعمل فوق الذکر ، ضروری است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان توسط شرکت بررسی و پاسخ به آن ها مطابق اطلاعیه اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی افشا گردد.

پس از توقف نماد معاملاتی به علت نوسان قیمت سهام طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی و انتشار اطلاعیه ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی، اشخاصی که به سامانه تدان (tedan.ir) دسترسی دارند می توانند حداکثر تا ساعت ۲۴ همان روز نسبت به طرح سوال از ناشر اقدام نمایند (اشخاصی که به سامانه تدان دسترسی ندارند می توانند سوالات خود را از طریق یکی از نهادهای مالی که دارای مجوز فعالیت مشاور سرمایه‌گذاری از سازمان بورس و اوراق بهادار باشد،در این سامانه ثبت نمایند). پس از پایان مهلت ثبت سوالات، ناشر موظف است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری نسبت به تهیه پاسخ و ارسال آن اقدام نماید. در صورت عدم ارسال پاسخ یا ارایه پاسخ ناقص توسط ناشر، بورس مربوطه عدم پاسخگویی ناشر را به عموم افشا می نماید.

ثاصفا
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت ساختمان اصفهان

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوز مورخ از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۷:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ درمحل اصفهان، دروازه شیراز- خیابان بلوار دانشگاه- روبروی درب شمالی دانشگاه ابتدای کوچه برزویه پلاک یک شرکت ساختمان اصفهان برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس

ثشرق
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۰۹:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ درمحل مشهد -بلوار خیام-سالن اجتماعات سرپرستی بانک مسکن برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

ثشرق
سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۳۷ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت بر اساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۳۳,۷۳۲ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

اوان
اعلامیه پذیره نویسی عمومی شرکت مبین وان کیش

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۲۰۰,۰۰۰ میلیون ریال ، تعداد ۹۷,۳۷۶,۷۱۲ سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی، و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد ۲,۶۲۳,۲۸۸ سهم ۱۰۰۰ ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه میگردد.
مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ لغایت تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.

شماره حساب : ۰۲۱۰۰۰۱۷۴۹۸۰۰۵

بانک: پارسیان

شعبه: بلوار کشاورز

شبندر
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت بندرعباس

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوزDPM-IOP-98A-082 مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۱:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ درمحل بندرعباس کیلومتر ۲۰ جاده اسکله شهید رجائی، شرکت پالایش نفت بندرعباس، ساختمان آموزش برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

شاراک
پتروشیمی شازند (پتروشیمی اراک) در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۸۶۰ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۶,۹۳۵ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است.

قصفها
قند اصفهان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۲۶۶ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۵۱,۹۶۳ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

شنفت
تصمیم هیئت مدیره به انجام افزایش سرمایه تفویض شده در مجمع فوق العاده شرکت نفت پارس

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار) به استحضار می رساند پیرو تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده
مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از مبلغ ۱,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت پالایش پارسیان سپهر (سرمایه پذیر) ، هیئت مدیره در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۲,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور ادامه مشارکت در افزایش سرمایه شرکت پالایش پارسیان سپهر (سرمایه پذیر) اقدام نماید.

▪️درصد افزایش سرمایه: ۲۵%
▪️محل تامین: مطالبات و آورده نقدی

وملل
شرکت اعتباری ملل

موضوع:اعطای فرصت به ناشر جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار

به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم رعایت ماده ۳۹ دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران ( عدم رعایت الزامات ماده ۷ بند ۴دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان فرابورس ایران اقدام به اعطای فرصت ۲ ماهه به ناشر (تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵)جهت رعایت موارد فوق نموده است.

گزارش بازار روز چهار شنبه ۲۲/۸/۱۳۹۸:

شاخص کل: ۳۳۹۳۸۷ (کاهش ۴۸ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۵٫۲ درصدی نسبت به هفته قبل)

شاخص کل هم‌وزن: ۱۰۵۲۰۱ (افزایش ۷۸ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۶ درصدی نسبت به هفته قبل)

ارزش معاملات: ۱۹۷۶۶ میلیارد تومان

حجم معاملات: ۳٫۳۹۷ میلیارد تومان

برترین گروه های صنعت: خودرو، شیمیایی، مواد دارویی، فلزات اساسی، غذایی به جز قند، بانک‌ها، دستگاه های برقی

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

تایپیکو

۳۱۰٫۴۸  واحد مثبت

رمپنا

۳۰۵٫۶۱ واحد مثبت

فولاد

۲۲۰٫۹ واحد منفی

شیران

۱۵۸٫۰۶ واحد مثبت

شتران

۱۴۸٫۳۲ واحد منفی

شبندر

۱۲۷٫۴۶ واحد مثبت

خودرو

۱۱۹٫۰۹ واحد مثبت

تحلیل شاخص:

شاخص ماشین آلات

ماشین آلات

شاخص ماشین آلات توانست از مقاومت ۹۵۴۰۰ واحدی که پیش روی خود داشت با موفقیت عبور کند. احتمال اول ادامه حرکت صعودی با مومنتم بالا به سمت هدف ۱۱۰۰۰۰ واحدی است، در غیر اینصورت احتمال پولبک شاخص به محدوده ۹۵۰۰۰ واحد میرود.

شاخص شیمیایی

شیمیایی

شاخص روی مقاومت ۲۰۰۰۰ واحدی قرار دارد از این رو هفته بعد برای صنعت شیمیایی هفته مهمی خواهد بود و باید دید که شاخص موفق به عبور از این سد میشود یا خیر. در صورت شکست مقاومت ۲۰۰۰۰ واحدی باید تارگت ۲۲۰۰۰ واحد را برای شاخص درنظر گرفت. اما درصورتیکه شاهد ریزش از ناحیه مقاومت باشیم احتمال اصلاح تا محدوده ۱۹۵۰۰ واحد میرود.

شاخص سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

شاخص هفته گذشته توانست مقاومت ۷۱۹۰ واحد را بشکند و بالای آن تثبیت شود. هدف شاخص سقف کانال صعودی یعنی محدوده ۸۳۰۰ واحد است. البته این احتمال میرود که شاهد پولبک شاخص به محدوده ۷۱۹۰ واحد باشیم تا بعد از اتمام پولبک رشد خود را از سر گیرد.

شاخص بیمه

1

شاخص روی مقاومت خود قرار دارد و نزول بسیار محتمل است. در صورت تثبیت بالای ۲۱۱۵۱، تا اهداف ۲۱۵۳۲ و ۲۳۳۶۸ افزایش خواهد یافت در غیر این صورت تا ۱۸۳۳۴ کاهش خواهد یافت.

شاخص استخراج نفت

نفت

هم اکنون روی مقاومت کلاسیک و محدوده الگوی مثلثی قرار دارد. در صورت عبور از هر دو مقاومت، اهداف بعدی آن ۲۰۰۱ و ۲۱۷۷ خواهد بود در غیر این صورت رنج خواهد شد

شاخص خودرو

خودرو 1

شاخص هم اکنون به مقاومت خود رسیده است و احتمال نزول میرود با این حال اگر این مقاومت را رد کند، تا هدف بعدی خود یعنی ۵۶۵۱۲ خواهد رفت در غیر این صورت تا ۴۶۶۱۷ کاهش خواهد یافت.

شاخص غذایی

غذایی

پس از عبور از مقاومت سالیانه ۱۷۷۵۹ و تثبیت روی آن طی هفته معاملاتی گذشته روند افزایشی داشته است با توجه به حجم بالای معاملات روز گذشته و تایید اندیکاتورها مبنی بر صعودی بودن روند هدف پیش روی شاخص ۱۹۷۸۸ میباشد در صورتیکه روند کاهشی پیش رو داشته باشد تا سطوح ۱۷۷۵۹ مقاومت سالیانه و ۱۶۵۰۱ کاهش خواهد یافت.

شاخص سیمانی

سیمانی

شاخص پس از عبور از مقاومت ۲۹۸۶ سقف کانال و تثبیت روی آن با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر صعودی بودن روند میتوان هدف پیش روی سهم را ۳۲۴۶ در نظر گرفت اما در صورتیکه روند کاهشی پیش رو داشته باشد تا سطوح ۲۸۳۰ و ۲۶۹۰ کاهش خواهد یافت.

شاخص بانکی

بانکی

شاخص پس از عبور از هدف ۱۶۴۹ در حال نزدیک شدن به مقاومت ۱۷۰۳ سقف کانال می باشد.با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر نزولی بودن روند در صورت کاهش تا سطوح ۱۶۴۹ و ۱۵۷۹ سطح MA20 روزه کاهش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورتیکه روند افزایشی داشته باشد پس از عبور از مقاومت ۱۷۰۳ سقف کانال اهداف پیش روی شاخص ۱۷۵۸ و ۱۸۳۶ و ۱۹۳۹ میباشد.

شاخص لاستیک

لاستیک
در هفته گذشته شاخص لاستیک با رشدشارپ و قوی از مقاومت مهم خود عبور کرد و با برخورد به سقف کانال صعودی بازگشت .هم اکنون در حال اصلاح می باشد و می تواند تا محدوده فیبو ۳۸٫۲ و مقاومت ۷۷۷۷۴ اصلاح کند

شاخص محصولات فلزی

محصولات فلزی
شاخص با برخورد به سقف کانال در حال بازگشت است در صورتی که در محدوده ۸۳۶۳۲ حمایت نشود می تواند تا محدوده ۷۵۱۷۶ اصلاح کند

 

آپدیت تحلیل طلای جهانی :

1

قیمت دیروز با برخورد به محدوده مقاومتی خود و همزمان با توییت ترامپ مبنی بر نزدیک بودن توافق تجاری با چین، با کاهش روبرو شد و نتوانست سقف ماه قبل خود را که محدوده ۱۴۸۰ دلار است را بشکند، با توجه به افزایش ریسک پذیری سرمایه گذاران، انتظار میرود قیمت طلا بین محدوده ۱۴۵۳ و ۱۴۸۰ نوسان کند، اما در بلند مدت و سال جدید میلادی انتظار میرود قیمت الگوی پرچم را رو به بالا بشکند و موج صعودی خود را شروع کند.

آپدیت تحلیل بیت کوین:

1

بیتکوین داخل کانال نزولی و در محدوده ۷۲۰۰ دلار در حال نوسان است، پیش بینی میشود با توجه به روی آوردن سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک تر، تقاضا برای این ارز که به نوعی دارایی امن شناخته میشود، کاهش یابد و در روزهای آتی با شکل‌گیری توافق تجاری آمریکا و چین با کاهش قیمت این ارز روبرو شویم، در اینصورت احتمال دار قیمت تا محدوده کف کانال یعنی ۶۰۰۰ دلار کاهش یابد، اما در غیر اینصورت و با افزایش تقاضا قیمت پتانسیل رشد تا محدوده ۹۰۰۰ دلار و درصورت شکست این محدوده تا ۱۱۰۰۰ دلار را دارد.

آپدیت تحلیل نفت برنت:

برنت

نفت در محدوده ۶۴ دلار در سقف مثلث در نوسان است و درصورت شکست سقف پتانسیل رشد تا محدوده ۶۹ دلار را دارد اما درصورتیکه موفق به شکست این ناحیه نشود احتمال ریزش قیمت تا محدوده ۵۸ تا ۶۰ دلار بالا میرود.

آپدیت تحلیل دلار:

1

طبق تحلیل هفته پیش دلار توانست تا سقف کانال صعودی در محدوده ۱۳۸۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان افزایش یابد و در این محدوده با واکنش برگشتی مواجه شد و تا کف کانال در محدوده ۱۲۹۰۰ کاهش یافت. از طرف دیگر دلار با افزایش قیمتی که داشت توانست سقف الگوی مثلث را بشکند و احتمال میرود این کاهش قیمت بعنوان پولبک به سقف مثلث و به اصطلاح «بوسه آخر» به این سطح باشد. در روزهای آتی احتمال میرود قیمت با کاهش بیشتر تا ۱۲۳۰۰ مواجه شود و تا پایان سال ۹۸ در محدوده رنج ۱۲۳۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان نوسان کند.

سهام مستعد رشد:

اپرداز

1

در صورتی که سهم در روزهای آینده بتواند بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه(قرمز) با کندل صعودی بسته شود آنگاه احتمال افزایش قیمت بالا میرود. اهداف قیمتی سهم در کوتاه مدت ۱۶۵۰ تومان و در میان مدت ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ تومان است.

چدن

1

در ادامه روند صعودی خود مقاومت ۱۶۵۰ تومان را پیش رو دارد که در صورت شکست آن مستعد رشد تا ۲۰۰۰ تومان و ۲۷۰۰ تومان در میان مدت است.

فولای

با برخورد به کف کانال ابتدا تا سقف شش ساله ۹۲۸۸ ریال رشد می‌کند. سپس با تثبیت و حمایت در سقف هدف اول ۱۲۰۰۰ ریال است. وضعیت اندیکاتورها نیز این تحلیل را تایید می‌کنند.

حفاری

1

با برخورد به ضلع پایینی مثلث ابتدا تا سقف ۶۳۵۴ رشد کرده سپس با اندکی رنج اصلاحی تا سقف پنج ساله ۸۰۶۴ ریال صعود می‌کند. اندیکاتورها نیز همگی در کف هستند

فن آوا

آوا 1

اهداف پیش روی سهم ۷۳۳۳ و ۸۰۶۸ و ۸۹۸۷

ثعمرا

1

اهداف پیش روی ۳۵۰۷ و ۳۷۸۳ و ۴۰۷۰و ۴۵۵۰

کسعدی

حجم بسیار بالا و کندل چکشی نشان از روند صعودی سهم دارند.
ورود پر ریسک اکنون و ورود کم ریسک پس از عبور از مقاومت ۱۰۳۰ت و تثبیت روی آن.
اهداف: ۱۲۶۰ و۱۴۰۰ ت

وبهمن

در محدوده حمایت کلاسیک و حمایت کانال واکنش نشان داده و احتمال صعود میرود.
مناسب برای نوسانگیری تا ۵۱۵ت و کوتاه مدت تا ۶۰۹ت. در صورت عدم تثبیت بالای ۴۴۹ احتمال رنج شدن میرود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *