photo 2019 11 15 10 13 34

 

اخبار خارجی

اردوغان پاسخ پیام اهانت‌آمیز ترامپ را داد

602x338 cmsv2 cd220a2d d732 512a afa7 a8b358cfe6e2 3264228

ایسنا : رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانس مطبوعات مشترکی با همتای آمریکایی خود اعلام کرد که شخصا پاسخ پیام رئیس جمهوری آمریکا را که از او خواسته بود همانند احمق‌ها رفتار نکند، داده است.

به گزارش اسپوتنیک روسیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بیش از ۱۰ دقیقه صحبت کرد که این طولانی‌تر از سخنرانی افتتاحیه ترامپ بود.

در گامی برای پاسخ به اهانت ترامپ به شیوه سیاسی اردوغان گفت که پیام اهانت آمیز ترامپ را به خودش بازگردانده است.

اردوغان در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: امروز پاسخ پیام ترامپ را به او دادم.

اردوغان در این کنفرانس از نیروهای کرد سوریه به عنوان هم‌پیمانان آمریکا که آنکارا آنها را “تروریست” می‌داند، شکایت کرد و فتح‌الله گولن، چهره مذهبی ترکیه را به دلیل به راه انداختن کودتای سال ۲۰۱۶ مورد سرزنش قرار داد.

آمریکا از تحویل گولن که در ایالت پنسیلوانیا اقامت دارد، خودداری کرد. اردوغان در این کنفرانس بار دیگر از تصمیم پارلمان درباره کشتار ارامنه انتقاد کرد.

روزنامه حرییت چاپ ترکیه پیشتر به نقل از اردوغان نوشته بود: به دعوت ترامپ به آمریکا سفر خواهم کرد و با خود نامه‌ای که ترامپ کمی پیش از آغاز عملیات “چشمه صلح” در سوریه ارسال کرده بود را همراه با جوابی درخور به او باز خواهم گرداند.

ترامپ در آن نامه گفته بود، بیا قرارداد جدیدی ببندیم! تو دوست نداری مسؤول کشتار هزاران نفر شوی، من هم دوست ندارم عامل فروپاشی اقتصاد ترکیه باشم (اما اگر لازم باشد) این کار انجام خواهم داد. اگر این کار را به طرز درست و انسانی انجام دهی، تاریخ نگاه خوبی به تو خواهد داشت اما اگر راه دیگری در پیش بگیری تا همیشه به تو به چشم یک شیطان نگاه می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا در پایان نیز خطاب به اردغان نوشت، احمق نباش!

 

کره شمالی به آمریکا هشدار دارد

4172242

کره‌شمالی به دنبال مانور مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی به واشنگتن هشدار داد که در مقابل هر اقدامی که حاکمیت یا امنیت آن را تهدید کند، دفاع خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران ، کره‌ شمالی در بیانیه‌ای تصریح کرد، این کشور براساس قوانین دفاع از خود در برابر هر اقدام تهدید آمیزی مقابله خواهد کرد.

به دنبال اجرای مانور مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی، پیونگ یانگ تهدید کرد در صورت پیشرفت طرح های  نظامی برنامه‌ریزی شده آمریکا با کره جنوبی ،بلافاصله دست به اقدام تلافی جویانه خواهد زد.

براساس بیانیه کمیسیون امورخارجه کره شمالی، این کشور برای مقابله با اقداماتی که حاکمیت و امنیت آنرا تهدید کند برنامه ریزی کرده است.

بیانیه روز چهارشنبه کره شمالی در حالی منتشر می‌شود که واشنگتن هفته گذشته اعلام کرد، برای ماه آینده مانور هوایی مشترکی با کره جنوبی برنامه ریزی کرده است.

یک دیپلمات ارشد کره شمالی هفته گذشته برگزاری مانور مشترک آمریکا با کره جنوبی را مانند “ریختن آب سرد” بر مذاکرات میان پیونگ یانگ با واشنگتن دانست و اعلام کرد: کره شمالی با مانور نظامی مشترک ایالات متحده و کره جنوبی مخالف است و آنها را تلاشی برای حمله به خود می‌داند.

پیونگ یانگ پیش از این نیز اعلام کرده بود که اقداماتی را برای رفع نگرانی‌های واشنگتن انجام داده، اما ایالات متحده نتوانسته است در این خصوص اقدام متقابل انجام دهد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پس از شکست گفت‌وگوهایش با ترامپ در ماه فوریه (اسفندماه) در هانوی ویتنام، ضرب‌الاجلی چندماهه تا پایان سال برای نشان دادن انعطاف بیشتر در روند گفت‌وگوهای متوقف شده عاری‌سازی هسته‌ای با واشنگتن تعیین کرد.

 

طرح آمریکایی انتخاباتِ زودهنگام در عراق/ واشنگتن به دنبال چیست؟

836555 214

داستان تکراری مداخلات آمریکا در امور داخلی عراق این بار هم به اشکال و طرق مختلف در حال اتفاق افتادن است و گویا مقامات کاخ سفید قصد ندارند که مداخله در امور دیگر کشور‌ها را از اصول سیاست خارجی خود کنار بگذارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، عراق در هفته‌های اخیر شاهد اعتراضات مردمی در انتقاد به وضعیت نامناسب اقتصادی، افزایش بیکاری، سطح پایین خدمات رفاهی، فساد در میان برخی از مسئولین و مشکلات معیشتی بوده که کماکان به صورت پراکنده ادامه دارد. دولت عادل عبدالمهدی اخیر بار‌ها این موضوع را اعلام کرده که با جدیت در پی تامین خواسته‌ها و مطالبات مردم و معترضین عراقی هست و برای آن بسته اصلاحی هم تدارک دیده که شامل موارد مختلفی است.
از جمله موضوعاتی که در بسته اصلاحی مورد تاکید دولت میتوان به آن‌ها اشاره کرد، کاهش درآمد مسئولان ارشد کشور به نصف، برخورد با عاملان و مرتکبان اقدامات غیر قانونی در حوادث اخیر عراق از سوی دستگاه عالی قضایی آن کشور، مبارزه با فساد، اصلاح نظام انتخاباتی و اصلاح اقتصادی است.
این قبیل اقدامات و گام‌های جدی دولت در تأمین مطالبات و خواسته‌های مردمی از سوی بسیاری از جریانات و گروه‌های سیاسی عراق مورد حمایت قرار گرفته و مرجعیت عالی شیعیان عراق نیز در مواضع اخیر خود بار دیگر بر تأمین حقوق و مطالبات مردم توسط مسئولین تاکید کرده است.
اما حوادث اخیر در عراق نیز همچون بسیاری دیگر از تحولات رخ داده در کشور‌های منطقه، صرفاً جنبه داخلی نداشته و به وضوح شاهد دخالت‌های برخی قدرت‌های خارجی و به خصوص آمریکا به جهت تأثیرگذاری بر روند تحولات به نفع آن‌ها هستیم.

 

سنگاپور به نفت کش‌های چینی حامل نفت ایران تذکر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از هلینگ شیپینگ نیوز، دادگاه عالی سنگاپور به شرکت‌های چینی حامل نفت ایرانی به دلیل حمل نفت ایران تذکر داد. از ماه ژوئیه دو نفتکش متعلق به شرکت کونلون چین به دلیل حمل نفت ایران توقیف شدند. اکنون دادگاه عالی سنگاپور از مالکان چینی خواسته است تا درمورد این اتهامات پاسخگو باشند در غیر این صورت با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

پیشنهادِ قرارداد ۱۰۰ میلیارد دلاری ترامپ به اردوغان

به گزارش واشنگتن پست ارزش قرارداد پیشنهادی ترامپ به ترکیه که ۱۰۰ میلیارد دلار است تقریبا برابر است با زیان‌هایی که به دلیل تحریم ترکیه از سوی آمریکا به آنکارا وارد می‌شود.

به گزارش ایسنا، این منابع در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست فاش کردند، در نامه هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود که در حال حاضر برای بررسی مشکلات موجود در روابط فی مابین در واشنگتن به سر می‌برد، این پیشنهادات با هدف بهبود روابط آمریکا و ترکیه مطرح شدند.

ثروتمندان جهان، دیگر پولهای خود را در بانک نمی گذارند

سرمایه گذاران ثروتمند ترجیح می دهند پس انداز خود را به صورت نقدی حفظ کنند تا اینکه آن را در بانک بگذارند. حدود ۲۵ درصد از دارایی های ثروتمندان جهان هم اکنون به صورت نقدی در دست خودشان است.

سرمایه گذاران برزگ جهانی با دارایی های حداقل یک میلیون دلار، از بازار سهام تا پایان سال ۲۰۲۰ هراس دارند. به ویژه ، نگرانی آنها ناشی از تغییر اوضاع ژئوپلیتیکی و همچنین جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن و انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا (در سال ۲۰۲۰) می باشد.

در اوایل ماه نوامبر ، وضعیت مالی میلیاردرها در سال ۲۰۱۸ به میزان ۴.۳ درصد یا ۳۸۸ میلیارد دلار کاهش یافته و به ۸.۵ هزار میلیارد دلار رسیده است. میلیاردرهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در این میان بیش از دیگران ضرر نمودند: آنها با ۷.۴ درصد سقوط ثروت خود رو به رو شده اند و ثروت آنها با هشت درصد کاهش رو به رو شده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس ، مقام دوم در رده بندی ثروتمندترین افراد جهان را از دست داد. به نقل از رتبه بندی فوربس ، یک تاجر فرانسوی ، رئیس گروه شرکت های لوئیز ویتون، برنارد آرنو توانست جایگاه دوم ثروت مندترین مردان جهان را بدست بیاورد

آلمان از دام رکود اقتصادی گریخت

آلمان از دام رکود اقتصادی بی‌سابقه در ۶ سال گذشته گریخت. در حالی که نرخ رشد اقتصادی آلمان به عنوان قدرتمندترین اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی به منفی ۰.۲ درصد رسیده بود، اداره آمار آلمان اعلام کرد که این نرخ در پی افزایش هزینه‌های مصرفی دولت و مردم در سه ماهه سوم سال جاری به ۰.۱ درصد افزایش یافته است.

ترکیه حملات اسرائیل را شدیدا محکوم کرد

مهر : وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد: حملات ۲ روز اخیر اسرائیل به غزه را شدیدا محکوم می‌کنیم.

نتانیاهو خواستار تحریم‌ ایران از سوی اروپا شد

خبرگزاری آریا نوشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جمع اعضای لابی ایپک، با انتقاد از اروپا خواستار تحریم‌ ایران از سوی کشورهای اروپایی شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی چهارشنبه در جمع لابی صهیونیست‌های آمریکا، ضمن بیان توضیحاتی در خصوص آخرین تحولات در سزمین‌های اشغالی و غزه خواستار تحریم‌ ایران از سوی اروپا شد.

به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» «بنیامین نتانیاهو» در دیدار با اعضای لابی «ایپک» (لابی صهیونیستی کمیته امور عمومی آمریکا-اسرائیل) در غروب چهارشنبه در قدس اشغالی در واکنش به تصمیم دستگاه قضایی اروپا در الصاق برچسب کالای ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در راراضی اشغالی ۱۹۶۷ گفت: «در حالی‌که اروپا مسیر عدم پیوستن به تحریم‌های ایران را انتخاب کرده، اما محدودیت‌های سیاسی و اقتصادی علیه اسرائیل اعمال می‌کند.»

امیر کویت با استعفای نخست وزیر موافقت کرد

ایرنا : شیخ «صباح احمد جابر الصباح» امیر کویت روز پنج شنبه با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت ، امیر کویت همچنین به شیخ “جابر المبارک” نخست وزیر مستعفی دستور داده تا تشکیل دولت جدید به فعالیت خود ادامه دهد.

شیخ “جابر المبارک” نخست وزیر کویت روز پنج شنبه استعفای دولت این کشور را به شیخ “صباح الاحمد الجابر الصباح” تقدیم کرد.

سخنگوی دولت این کشور اعلام کرد که نخست وزیر برای تسهیل روند تغییرات در کابینه ، استعفای دولت خود را تقدیم امیر کویت کرده است.

 

اخبار داخلی

قیمت جدید بنزین مشخص شد/ آغاز سهمیه بندی بنزین با کارت سوخت

شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای در اطلاعیه ای قیمت جدید بنزین و چگونگی سهمیه بندی آن را اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه ، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می شود.

 

  میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو به ترتیب زیر است :

Table

جدول تیپ خودروهای مشمول سهمیه

۱- قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود .

۲- قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود .

۳- از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸ همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است . استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود .

۴- کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده اند ، از ساعت اجرای طرح،سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند .

افرادی که کارت سوخت ندارند ، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده اند ، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند و همچنین کسانی که کارت سوخت برایشان صادر شده ولی در باجه معطله شرکت ملی پست است ، سهمیه همه آنها از همین امروز محفوظ و ذخیره خواهد شد.

۵- نرخ CNG‌ بدون تغییر خواهد بود .

۶– برای مسافربرهای بر پایه اینترنت ( اسنپ و تپ سی) مشروط برآن که نرخ های خود را از مقادیر مصوب ، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند ، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت . برای تامین سوخت خودروهای مسافر برخطی و بین شهری ، آژانس های مسافربری و آموزشگاه های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذگردیده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

۷- به منظور رفاه حال دارندگان خودروها با اولویت وانت بارها مقررگردید وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG‌ در خودروها را تنظیم و به تصویب شورای اقتصاد برسانند .

۸-  همچنین به خودروهای همه دستگاه های اجرایی دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ، سهمیه بنزین تعلق نمی گیرد و این خودروها باید با قیمت هر لیتر ۳۰۰۰ تومان نسبت به دریافت بنزین اقدام کنند .

 

گام جدید دولت در آستانه انتخابات؛ افزایش یارانه تا ۱۶۰ هزار تومان؟

627613 920

شنیده‌ها حاکی از این است که دولت درصدد است یارانه ۶ دهک پایین جامعه را از ۴۵ هزار تومان به ۱۶۰ هزار تومان افزایش دهد‌.

به گزارش نامه نیوز، باوجود آنکه دولتمردان بارها از شیوه کنونی توزیع یارانه نقدی گلایه‌مند بوده و یارانه بسیاری از خانواده‌ها را قطع کردند، حالا برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند ممکن است شش دهک محروم جامعه با یارانه ۱۶۰هزار تومانی، دلگرم شوند.

حسن روحانی در جریان سفر اخیرش به یزد وعده داده بود که دولت برنامه‌ای ویژه را برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر اجرا کند.

هنوز منابع رسمی درباره افزایش مبلغ یارانه اظهارنظر نکرده‌اند اما پیش از این محمود احمدی‌نژاد که مبدع طرح هدفمندی یارانه‌هاست، گفته بود که با توجه به کاهش ارزش پول، یارانه هر نفر باید یک میلیون تومان شود.

 

روحانی:فساد ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری را بار دهم است که تکرار می‌کنم/ما دنبال اعدام نیستیم، دنبال پول هستیم، این پول کجاست؟/ برجام افتخار ما است

خبر آنلاین : رئیس جمهور با تاکید بر اینکه زلزله زدگان آذربایجان شرقی در این سرما نباید زیر چادر بمانند بلکه خانه و اتاقی اجاره کنند و ما اجاره آنها را می پردازیم، از وزارت کشور ، ستاد بحران و همه دستگاه‌ها خواست برای اسکان زلزله زده ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.

روحانی خاطر نشان کرد: این را ۳ سال پیش در سخنرانی‌ام گفتم که اگر شما یکی را بگیرید و اعدام کنید کار درست نمی‌شود و ما دنبال اعدام نیستیم بلکه دنبال پول هستیم. این پول کجاست؟ این که بد نیست و همه باید خوشحال بشویم و فکر کردم این را بگویم همه خوشحال می‌شوند و می‌گویند این عیبی ندارد که رئیس جمهور که طبق قانون اساسی مسوول اجرای این قانون و احقاق حقوق مردم است، می‌گوید حساب و کتاب این پول‌ها روشن شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: می‌گویند چرا رئیس جمهور تازه گفته است! ما تازه گفتیم؟ این ۲ میلیارد دلار را چند سال پیش در شورای امنیت ملی تصویب کردیم و چند سال پیش وزیر اقتصاد زمان ما به قوه قضائیه نامه رسمی نوشته است. این تازه نیست بلکه همه تکرار مکررات است منتها گرفتاری‌های ما زیاد است و حافظه ما یک کم مشکل پیدا کرده، یادمان می‌رود!

 

هدیه دولت به ملت ایران؛ «کشف ۵۳میلیاردبشکه‌ای»

1

اقتصادنیوز؛ حسن روحانی در سخنرانی خود در شهر یزد از اکتشاف یک میدان نفتی جدید با ظرفیت ۵۳ میلیارد بشکه‌ای خبر داد آن را هدیه دولت و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران روز- یکشنبه- در جمع مردم یزد اظهار داشت: «می‌خواهم در کنار این بحث دو خبر خوش هم به شما بدهم. اولین آن این است که کارگران شرکت ملی نفت ایران در بخش اکتشاف در تلاش‌های چندساله خودشان و به ویژه از  سال ۹۵ تا هفته گذشته به یک میدان نفتی بزرگ دست یافتند که من این خبر را در یزد به ملت ایران اعلام می‌کنم. این هدیه دولت و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران است. ما یک میدان نفتی به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه نفت کشف کردیم. این در یک میدان نفتی بزرگ است که از بستان آغاز می‌شود تا نزدیک امیدیه و ۲۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت آن است . ۸۰ متر عمق دارد و نفت درجای آن ۵۳ میلیارد بشکه است».

روحانی  همچنین در ادامه گفت: «به کاخ سفید اعلام می‌کنیم به کوری چشم دشمنان ملت ایران، در ایامی که شما فروش نفت را تحریم کردید، مهندسان و کارگران ما توانستند ۵۳ میلیارد بشکه نفت را کشف کنند».

بازتاب سخنان روحانی درباره میدان نفتی جدید در رسانه‌های عربی

با اعلام خبر کشف میدان نفتی جدید توسط روحانی، رسانه‌های جهان به بازتاب این خبر پرداختند. بسیاری از رسانه‌های عرب زبان نیز به طور جداگانه این خبر را بازتاب دادند.

 روسیا الیوم، در خبری با عنوان «روحانی از اکتشاف نفتی گسترده با ذخیره ۵۳ میلیار بشکه خبر داد» به این موضوع پرداخت و مزایای این میدان نفتی را از دیدگاه روحانی بازتاب داد.

پایگاه خبری المنار نیز در خبری جداگانه نوشت که رئیس‌جمهوری ایران از کشف یک میدان نفتی جدید با ذخایری به میزان ۵۳ میلیارد بشکه در استان خوزستان خبر داد.

خبرگزاری «العربی الجدید»، نیز در خبری با تیتر «ایران از اکتشاف یک میدان نفتی جدید با ذخایر ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد» به بازتاب این خبر پرداخت و تأکید کرد که این اکتشاف درست زمانی همزمان با اعمال تحریم‌های آمریکا بر بخش نفت و انرژی ایران صورت می‌گیرد».

پایگاه خبری عربی ۲۱ نیز چنین تیتر زد: «ایران غافلگیر کرد… یک میدان نفتی گسترده در مرکز این کشور».

این خبرگزاری سخنان روحانی درباره اکتشاف نفتی جدید را به طور کامل بازتاب داده است.

 

آماده باش نظامی پهپادهای ارتش در سواحل خلیج فارس /ابابیل‌ها مسلح شدند

5296225

فارس نوشت: تسلیح پهپادهای ابابیل ارتش و استقرار آنها در جنوب کشور را می‌توان آرایش رزمی جدیدی از پرنده‌های بدون سرنشین ایران در سواحل خلیج فارس برشمرد.

روز گذشته و در جریان بازدید سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش از پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر، نمونه‌ای از پهپادهای ارتقاء یافته نیروی هوایی ارتش به نمایش درآمده که حاکی از تسلیح و عملیاتی شدن نمونه رزمی پهپادهای ابابیل-۳ در نیروی هوایی ارتش و در پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر بود.

پهپاد ابابیل-۳ از جمله پرتیراژترین پهپادهای ساخت جمهوری اسلامی ایران است که در اختیار سازمان‌های مختلف نیروهای مسلح کشورمان اعم از ارتش و سپاه برای اجرای طیف وسیعی از ماموریت‌ها قرار دارد.

 

آغاز ثبت‌نام مسکن ملی تهران از پایان آذرماه/ دستور جدید روحانی برای مسکن کارمندان

1398082311525069218890884

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور رئیس جمهوری برای تامین مسکن کارکنان دولت، گفت: ثبت‌نام طرح ملی مسکن در تهران از پایان آذرماه آغاز می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم درباره طرح ملی مسکن، اظهار کرد: تاکنون ۱۵۰۰۰ نفر در سه استان در این طرح ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه ثبت نام در استان قم طی ۲ ساعت به پایان رسید، افزود: در حال آماده سازی زمین در این استان هستیم و به زودی ثبت نام طرح ملی مسکن مجددا آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: تا پایان آذر ماه ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط استان تهران نیز آغاز خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که تهرانسر نیز جزو طرح ملی مسکن است، یادآور شد: برنامه مسکن کارکنان (تام کاد) به سازمان برنامه و بودجه رفته و رئیس جمهوری دستور طراحی مدل اجرایی آنرا داده است.

اسلامی با اشاره به این که مسکن کارکنان از مسیر پس انداز اجرا می شود، گفت: کارت مصالح ساختمانی بین بانک مسکن و شرکت مجری نهایی شده است.

وی همچنین در واکنش به موضوع لغو بخشنامه وزیر سابق در حوزه نظام مهندسی ساختمان افزود: من چیزی را لغو نکرده ام، بلکه وضع کرده‌ام.

 

تولیدات «ایران‌خودرو» از ۱۷۴هزار دستگاه گذشت

khodrosaz1234

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۱۷۴ هزار و ۲۵۴ دستگاه خودرو از سوی گروه ایران خودرو از ابتدای امسال تا پایان مهرماه است.

گسترش‌نیوز: برپایه آمارهای سامانه یاد شده، ایران خودرو در این مدت موفق به تولید ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه پژو، ۲۱ هزار و ۴۶۶ دستگاه سمند، ۱۲۰ دستگاه سوزوکی، سه هزار و ۴۴۷ دستگاه رانا و ۱۵ هزار و ۹۱۳ دستگاه دنا شد.

گروه مذکور در هفت ماهه امسال همچنین هزار و ۱۶۲ دستگاه تندر (ال ۹۰)، سه هزار و ۲۸۷ دستگاه هایما، دو هزار و ۱۳۱ دستگاه دانگ فنگ، چهار هزار و ۷۶۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ و هزار و ۴۶۷ دستگاه گروه وانت و سایر محصولات جدید تولید کرد.

تولیدات مهرماه ایران خودرو:

بر اساس آمارهای سامانه کدال، ایران خودرو در مهر ماه گذشته ۲۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو تولید کرد که بیشترین آنها در گروه پژو و به تعداد ۱۷ هزار و ۶۰۹ دستگاه بود.

در مهرماه امسال، ایران خودرو سه هزار و ۴۵۰ دستگاه سمند، ۶۰۹ دستگاه رانا، دو هزار و ۹۸ دستگاه دنا، ۸۱ دستگاه تندر (ال ۹۰)، ۴۲۷ دستگاه هایما، ۱۲۵ دستگاه پژو ۲۰۰۸ و تنها یک دستگاه وانت و سایر محصولات جدید تولید کرد و عدد صفر در مقابل تولید سوزوکی و دانگ فنگ قرار گرفت.

ایران خودرو در نیمه نخست امسال ۱۴۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه خودرو تولید کرده بود.

منبع: ایرنا

 

یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد

13980531000423 Test PhotoN

رئیس سازمان بر نامه و بودجه گفت: دولت به خانوارهای از یک نفر تا ۵ نفر، به میزان ۵۵ تا حداکثر ۲۰۵ هزار تومان کمک معیشتی پرداخت خواهد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد باقر نوبخت پس از اعلام قیمت‌های جدید بنزین، اظهارداشت: همانطور که در سال‌های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار می‌کردند که در صورتی که سهمیه‌بندی شود و اصلاح قیمتی صورت نگیرد، مصرف بنزین کاهش خواهد یافت، اما با توجه به اینکه دولت در ۶ سال گذشته فقط دو بار قیمت‌ها را اصلاح کرده‌ بود، عمدتا درآمدها به سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شد.

وی افزود: این بار آقای رئیس جمهور تاکید کردند اگر قرار است قیمت‌ها اصلاح شود، همه منابع به خود مردم پرداخت شود و از این جهت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد ۱۰۰ درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها و سهمیه‌بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بیش از ۱۸ میلیون خانوار از این کمک معیشتی بهره‌مند می‌شوند، گفت: همه منابع حاصل از این برنامه را در حسابی با همین عنوان نزد خزانه‌داری واریز می‌شود و وزارت رفاه هم موظف شد لیست خانوارهایی که در مجموعه ۱۸ میلیون خانوار قرار می‌گیرند را آماده کند.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه موظف شد عینا همه منابع را بین خانوارها،‌ خانوارهای یک نفره تا ۵ نفره، ۵۵ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان (برای خانوار ۵ نفره) در هر ماه پرداخت کند.

نوبخت تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه در ماه سه پرداخت دارد. پرداخت اول حقوق و دستمزد و پرداخت‌های عمرانی است و یک پرداخت هم یارانه نقدی است که بیست و ششم هر ماه پرداخت می‌کند و یک پرداختی هم بابت حمایت معیشتی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: حداکثر یک هفته تا ۱۰ روز آینده همه وجوه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص خانوارهای متقاضی دریافت یارانه،‌ اظهارداشت: وزارت رفاه موظف شد هر کسی که خودش را متقاضی دریافت یارانه می‌کند را بررسی کند و آنهایی که مشمول پرداخت می‌شود، مبنای دریافت یارانه‌ آنها از زمانی اجرای این طرح است.

به گزارش فارس، بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه برای خانوارهای ۱ نفره ۵۵ هزار تومان، برای خانوارهای ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان،‌ خانوارهای ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای ۵ نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.

ارزش صادرات محصولات معدنی اعلام شد

khorasan madan

طبق اعلام رئیس گروه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، صادرات محصولات معدنی فلزی در شش ماهه ابتدایی سال جاری، ۱۱.۷ درصد نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته (۹۷) افزایش داشته است.

گسترش نیوز: الهه مکری اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری، محصولات معدنی فلزی به ارزش ۳۸۹۱ میلیون دلار و به وزن تقریبی ۱۵.۸ میلیون تن صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۷ درصد رشد ارزشی و  ۲۷.۳ درصد رشد وزنی داشته است.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات معدنی فلزی به کشورهای چین، اندونزی، غنا، پاکستان و ترکیه افزایش داشته است، گفت: کشورهای چین، عراق، اندونزی، تایلند، ترکیه، افغانستان، امارات متحده عربی، عمان، پاکستان و غنا، ۱۰ بازار عمده هدف صادراتی محصولات معدنی فلزی ایران در این شش ماهه بوده‌اند که در مجموع ۸۵.۶ درصد از کل صادرات این بخش را به خود اختصاص داده‌اند.

مکری تصریح کرد: محدودیت‌های داخلی مقرر بر صادرات مواد و محصولات معدنی، به ویژه فلزات از ابتدای سال گذشته همچون صادرات مشروط به عرضه محصول در بورس کالا و سهمیه‌بندی میزان صادرات اقلام فلزی، از جمله موارد مؤثر بر کاهش صادرات برخی اقلام بوده است. علاوه بر این تحریم‌های ناعادلانه و فشار تحمیلی بعضی کشورها بر برخی از بازارهای صادراتی، مشکلات بانکی و حمل‌ونقل از دیگر مواردی است که تأثیر جدی بر پیشبرد اهداف و برنامه‌های صادراتی کشور در این بخش داشته‌ است.

منبع: ایسنا

بازدهى بازارهاى مالى در هفته سوم آبان/ سبقت دلار از سایر بازارها

photo 2019 11 14 13 11 26

در هفته اى که گذشت دلار بین سایر بازارها با ١.٣رشد مثبت پربازده ترین بازار مالى بود.

یورو نیز در این هفته ٠.٣درصد رشد کرد.

طى این هفته طلا بدون بازدهى بود و سکه ٠.٣درصد مثبت شد.

بورس نیز بعد از چند هفته متوالى رشد منفى، در هفته سوم آبان ٠.۶درصد بازدهى مثبت ثبت کرد

 

جهانگیری: ‌فروش نفت با مشکل مواجه شده اما قدرت مدیران کمبود درآمدها را ‌جبران می‌کند/سرمایه فقط چاه نفت و معادن نیست

5290794

ایسنا نوشت: معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه آذربایجان غربی نماد وحدت و همدلی و رنگین کمان اقوام و مذاهب است، گفت: امید است این انسجام و وحدت بر تمامی بخش‌های کشور حاکم‌ شود.

‌اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح فاز دوم بیمارستان فاطمه الزهرا میاندوآب با بیان این که توسعه زیربنای توسعه و رفع نیازها ‌جزء وظایف دولت است، گفت: دولت باید ‌فرهنگ توسعه و امنیت را برای حرکت چرخ توسعه و پیشرفت ‌ایجاد کند.

وی با اشاره به اینک‌ هیچ توسعه ای بدون تامین امنیت ایجاد نمی شود، افزود: ایران ظرفیت‌ها و شرایط لازم برای توسعه را دارد فقط کافیست مدیران با برنامه ریزی این پتانسیل‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند.

جهانگیری با اشاره به اهمیت طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید گفت: ۴۵ هزار تخت بیمارستانی باز سازی و ۲۶ هزار تخت جدید ایجاد شد.

وی با بیان اینکه با وجود شرایط تحریمی مشکلات اقتصادی وجود دارد، گفت: اگر چه فروش نفت کشور با مشکل مواجه شده اما قدرت مدیران قادر است کمبود درآمد را ‌جبران کند.

معاون اول رییس‌جمهورافزود: شمالغرب پر از پتانسیل معدنی است و این ظرفیت‌ها باید بکارگرفته شود.

وی با بیان اینکه سرمایه فقط چاه نفت و معادن نیست بلکه نیروی انسانی و مدیران یک سرمایه باارزش هر کشوری است، گفت: باید قدردان نیروی انسانی پر تلاش کشور بود.

 

وزیر بهداشت: ۹میلیون نفر زیر پوشش بیمه همگانی و اجباری قرار دارند

به گزارش مشرق، سعید نمکی وزیر بهداشت و ‌درمان امشب در مراسم افتتاح بیمارستان بین‌المللی میلاد که با حضور معاون‌ اول رییس‌جمهور برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه در سالیان پس از انقلاب اسلامی، دستاوردهای عظیمی در نظام سلامت اتفاق افتاده و در آذربایجان‌غربی نیز که استانی نمونه در سلامت است، داشتن مردم فهمیم عامل اصلی توسعه‌یافتگی آن بوده است.

 

اروپا رابطه هزار میلیارد دلاری با آمریکا را فدای رابطه با ایران نمی‌کند

به گزارش افکارنیوز،  محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران و آغاز غنی‌سازی و تولید دوباره اورانیوم در فردو، گفت: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اقدامی بود که باید انجام می‌شد اما معتقدم که این گام‌ها بسیار کوتاه و ضعیف هستند. او ادامه داد: متاسفانه تاکنون رفتار دولت به گونه‌ای بود که غربی‌ها طمع کردند به اینکه ایران به صورت یکجانبه در برجام باقی بماند و کنترل‌ها و محدودیت‌های مندرج در برجام را بپذیرد بدون اینکه در قبال آن از حداقل امتیازهایی که در برجام مشخص شده است برخوردار باشد.

 

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در اکتبر سال ۲۰۱۹ به ۲.۱۴۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران دو دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه ارزان شد

 

دستور جدید روحانی برای مسکن کارمندان

وزیر راه و شهرسازی: برنامه مسکن کارکنان (تام کاد) به سازمان برنامه و بودجه رفته و رئیس جمهوری دستور طراحی مدل اجرایی آنرا داده است.

مسکن کارکنان از مسیر پس انداز اجرا می شود./تسنیم

 

کدال:

#سپاها
سیمان سپاهان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۶۷ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱۹٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر کاهش ۹۰٪ سایر هزینه‌های عملیاتی میباشد.

#وتوکا
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد (اصلاحیه)

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیره به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ ۲,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۴,۶۰۹,۲۸۲,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته به منظور جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده و اصلاح ساختار مالی که در تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

▪️درصد افزایش سرمایه: ۷۷%
▪️محل تامین: مطالبات و آورده نقدی , سود انباشته

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۱۶۲,۹۵۷ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

#فولای

برگزاری مزایده فروش سهام شرکت گسترش فولاد سیلندر یزد (سهامی خاص)

اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسی و خدمات مالی آگاه نگر ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ هیئت مدیره شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ ۱۳۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش ارائه می گردد.

#پخش
برگزاری مزایده فروش ملک مازاد واقع در شهر قزوین

#دیران
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت ایران دارو

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۰۹:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ درمحل تهران خیابان ۱۶ آذر دانشگاه تهران ساختمان جدید دانشکده داروسازی طبقه چهارم سال عمومی ۵ برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

تغییر سال مالی شرکت

سایر موارد

توضیحات:
اصلاح ماده مربوطه در اساسنامه

‍#سخاش
سیمان خاش در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۱,۰۶۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۳۳,۰۸۷ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

#سکرد
سیمان کردستان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۷۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۱۶۵,۰۴۴ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

#حپارسا
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان برای سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۰:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ درمحل خیابان ملاصدرا-خیابان شیخ بهایی جنوبی- جنب مسجد جامع بقیه الله- سالن همایش های صدرا برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

‍ #شصفها
پتروشیمی اصفهان دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۷/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۸۱۰,۱۹۷ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۷ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۷,۳۴۳,۱۵۸ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵% رشد داشته است.

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات تجمعی از ابتدای سال تا پایان تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

مقدار ۱۳۶۳۴ تن اورتوزایلین تا پایان مهر ماه تولید شده که به محصول انیدریدفتالیک تبدیل شده است. همچنین مقدار ۴۱۸۵۰ تن مخلوط زایلین تا پایان مهر ماه تولید شده که در واحد زایلین به اورتوزایلین و پارازایلین تبدیل گردیده است.

#ونوین
بانک اقتصاد نوین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۸۵۱) ریال زیان محقق کرده است که نسبت به گزارش قبل ۱۲٪ افزایش زیان داشته که عمدتا بخاطر کاهش جمع درآمدهای غیرمشاع در گزارش فوق میباشد.

این شرکت براساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ (۱۱,۱۷۵) میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است.

#وسنا
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران- سنا

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیره به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ ۲,۴۴۱,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۳,۴۵۸,۶۰۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت سرمایه پذیر، تماما از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران مشتمل بر توجیه لزوم افزایش سرمایه، چگونگی انجام و تأدیه مبلغ آن که در تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

▪️درصد افزایش سرمایه: ۴۲%
▪️محل تامین: مطالبات و آورده نقدی

#کاسپین
داروسازی کاسپین تأمین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۱,۲۱۸ ریال سود محقق کرده است نسبت به مدت گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۶٪ رشد داشته که عمدتا بخاطر کاهش مالیات بر درآمد شرکت در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۵۴۷,۸۸۹
میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

 

گزارش بازار روز چهار شنبه ۲۲/۸/۱۳۹۸:

شاخص کل: ۳۰۷۰۹۴ (افزایش ۴۳۹ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۰٫۵۷ درصدی نسبت به هفته قبل)

شاخص کل هم‌وزن: ۸۸۴۵۱ (افزایش ۶۸۶ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۳٫۲۲ درصدی نسبت به هفته قبل)

ارزش معاملات: ۱۱۵۳۹٫۰۹۷  میلیارد تومان

حجم معاملات: ۲٫۲۲۶ میلیارد تومان

برترین گروه های صنعت: فلزات اساسی، خودرو، بانک‌ها، شیمیایی، مواد دارویی، سرمایه‌گذاری‌ها، فراورده‌های نفتی

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

رمپنا

۱۲۸٫۰۵  واحد مثبت

جم

۱۰۵٫۹۳ واحد منفی

فملی

۱۰۰٫۵ واحد منفی

پارس

۹۰٫۳ واحد مثبت

ومعادن

۶۰٫۷۶ واحد مثبت

فارس

۶۰٫۲  واحد مثبت

مبین

۵۹ واحد مثبت

 

تحلیل شاخص:

#شاخص انبوه سازی

سازی

در حال حاضر شاخص به مقاومت میان مدتی کانال واکنش نشان داده و روی باند میانی بولینگر و MA6 روزه حمایت شده است با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر نزولی بودن روند شاخص در صورتیکه روند اصلاحی ادامه دار باشد تا سطوح ۱۹۶۶.۵۷ و ۱۷۷۳.۷۵ باند پایینی بولینگر و کف کانال کاهش خواهد یافت اما در صورتیکه مقاومت میان مدتی کانال را بشکند و از ان عبور کند به اهداف ۲۰۷۸.۵۳ و ۲۱۷۸.۰۵ و ۲۲۷۱.۳۶ و ۲۴۰۱.۹۸ و ۲۵۷۵.۷۸ افزایش خواهد یافت

شاخص #رایانه

در صورت حمایت در کف کانال می تواند تا سقف بلی ۲۹ هزار واحد رشد کرده و سپس بعد از اندکی اصلاح تا ۲۷ هزار واحد تا سقف کانال ۳۳ هزار واحد صعود کند.

شاخص #زراعت


این شاخص هم می تواند با تثبیت مقاومت ۷۱ هزار واحد تا ۸۶ هزار واحد صعود کرده و سپس به آن پول بک بزند و بعد تا سقف قبلی ۸۸ هزار واحد برود یا بعد از رسیدن به ۷۱ هزار واحد تا ۶۳هزار واحد اصلاح کرده و سپس تا ۸۶ هزار واحد رشد کند.

شاخص #فلزات_اساسی

اساسی

اندکی تامحدوده ۱۸۵ هزار واحد امکان اصلاح داره و سپس با شکست باند ۵۰ روزه توسط ۱۲روزه و صعودی شدن باند با صعودی شدن استوک و مک دی تا محدوده ۲۱هزار واحد می تواند رشد کند.

#شاخص_سرمایه_گذاری

گذاری

در هفته پیش توانست بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه تثبیت شود و احتمال میرود در هفته جدید نیز به روند صعودی خود تا محدوده ۷۲۰۰ واحد ادامه دهد. درصورتیکه شاخص بتواند خود را به این منطقه مقاومتی برساند دو سناریو محتمل خواهد بود. اول اینکه مقاومت را شکسته و به سمت محدوده ۷۹۰۰ واحد حرکت کند. و سناریوی دوم عدم موفقیت در شکست مقاومت است که احتمال اصلاح شاخص تا محدوده ۶۱۰۰ واحد را بالا میبرد.

#شاخص_غذایی


در هفته پیش توانست میانگین متحرک ۵۰ روزه (سبز) را بشکند و بالای آن تثبیت شود. با توجه به این مسئله برای روزهای آتی پیش بینی میشود شاخص در ادامه روند صعودی خود به سمت سقف قبلی یعنی محدوده ۱۷۷۵۰ واحد پیشروی کند.

#شاخص_خودرو


با توجه به اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین و ملتهب شدن بازار احتمال اول نزولی بودن شاخص در هفته جدید است و پیش بینی میشود این اصلاح تا سطح ۴۰۰۰۰ واحد نیز ادامه پیدا کند و بعد از آن شروع به افزایش تا محدوده ۶۵۰۰۰ واحد در میان مدت کند. اما احتمال دوم حرکت صعودی شاخص تا محدوده ۴۸۸۰۰ واحد و مقاومت خود میباشد و بعد از آن انتظار اصلاح میرود.

#شاخص محصولات کاغذی


در حال حاضر شاخص روی کف کانال و سطح MA6 روزه حمایت شده است با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر نزولی بودن روند در صورت از دست دادن این حمایت احتمال کاهش تا سطوح ۸۲۸۹۱.۲۴ و ۷۸۰۴۲.۶۶ وجود دارد اما در صورتیکه روی این سطح حمایت شود تا سطوح ۸۷۷۳۹ و ۹۱۳۷۶ سقف میان مدتی کانال و ۹۴۰۴۲ و ۹۶۴۶۷ و ۹۹۸۶۱و ۱۰۴۹۵۲ اقزایش خواهد یافت

 

آپدیت تحلیل #طلای_جهانی :

 

photo 2019 11 15 13 32 06

طلا پس از حمایت در کف کانال و صعود تا محدوده ۱۵۱۰ دلار رنج خورد و‌بعد تا کف کانال ۱۴۰۰ دلار پایین آمد. دوباره به روند صعودی بازگشته و در صورت حمایت در ۱۴۵۰ دلار در گام اول می‌تواند تا ۱۶۰۰ دلار صعود کند.

آپدیت تحلیل #بیت_کوین :

 

photo 2019 11 15 13 35 22

بیت کوین با حمایت در ۷۷۰۰ و ۸۸۰۰ دلار صعود کرد و در محدوده ۹۰۰۰ دلار رنج خورد. سپس تا محدوده ۸۵۰۰ دلار کاهش یافت. در صورت حمایت تا محدوده ۱۱۰۰۰ دلار در گام اول می تواند رشد کند. در غیر این صورت تا محدوده ۷۰۰۰ و حتی ۶۰۰۰ دلار نیز می‌تواند افت کند.

آپدیت تحلیل #نفت برنت:

photo 2019 11 15 13 36 42

نفت در محدوده ۶۰ دلار رنج خورده است. در صورت شکست روند نزولی و حمایت تا ۶۹ دلار و شکست این مقاومت تا ۷۵ دلار رشد خواهد کرد. در غیر این صورت با برخورد به سقف محدوده ۶۲ دلار تا حدود ۵۸ دلار ریزش می‌کند.

آپدیت تحلیل دلار:

photo 2019 11 15 13 37 44

دلار طبق تحلیل هفته گذشته با حفظ محدوده ۱۱۰۰۰ تومان رنج خورد. کماکان با شیب صعودی نسبتا ضعیف در حال رشد است و با صعودی شدن اندیکاتورها می‌تواند تا ۱۲۰۰۰ تومان و ۱۳۰۰۰ تومان افزایش یابد.

 

سهام مستعد رشد:

 #سبزوا

photo 2019 11 15 16 52 03

در صورت حمایت در ۶۵۳۹ تا ۸۲۷۱ ریال می تواند رشد کند سپس با اصلاح اندکی تا ۶۴۹۱ ریال تا۱۳۳۶۴ ریال رشد می کند. با تثبیت ۶۵۳۹ ریال #مناسب_ورود

#سشمال

photo 2019 11 11 22 09 43

مناسب برای نوسانگیری

#سکرد
photo 2019 11 15 14 26 24

با وجود دو روز متوالی الگوی تیک در تابلوی معاملات و بازگشت از منطقه حمایتی خود مناسب ورود است.

#ثفارس

photo 2019 11 15 00 59 25

در حال حاضر روی باند میانی بولینگر و سطح ۲۳ فیبو حمایت شده با توجه به تایید اندیکاتورها و صعودی بودن روند در صورتیکه مستعد رشد باشد به اهداف ۲۵۴۷ و ۲۶۶۲ و ۲۸۲۴ و ۳۰۳۳ سقف سالیانه افزایش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت اصلاح کاهش تا سطح ۲۲۹۵ و ۲۰۶۶ خواهد داشت.

#کطبس

photo 2019 11 15 00 37 57

روی سطح ۲۳ فیبو و MA6 روزه حمایت شده با توجه به تایید اندیکاتورها و صعودی بودن روند و ادامه رشد به اهداف ۱۵۲۱۷ و ۱۵۹۵۴ و ۱۶۶۹۲ و ۱۷۶۷۵ و ۱۹۰۰۲ افزایش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح کف کانال ۱۲۹۳۹ کاهش خواهد یافت

 

#ثعمرا

photo 2019 11 15 00 55 11

قدرت خریدار حقیقی بیشتر بوده در روز معاملاتی گذشته و از کف کانال صعودی با حجم بالا حمایت شده در صورتیکه با توجه به صعودی بودن روند و تایید اندیکاتورها به اهداف ۲۹۹۰ و ۳۱۵۵ و ۳۳۰۱ و ۳۵۱۴ سقف کانال میان مدتی افزایش خواهد یافت اما در صورتیکه این حمایت رو از دست بده تا سطح ۲۵۱۸ کاهش خواهد یافت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *