photo 2019 12 27 16 55 25

اخبار خارجی:

آخرین روزهای پمپئو در وزارت خارجه آمریکا

international 38037314 0 1gK

دونالد ترامپ جست وجو برای پیدا کردن یک وزیر خارجه جدید بجای پمپئو را آغاز کرده است.

به گزارش سلام نو، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا جست وجو برای یافتن یک وزیر خارجه جدید به جای «مایک پمپئو» را آغاز کرده است.

این گزارش بامداد جمعه در حالی منتشر شد که در طول ماه‌های اخیر، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال نامزدی پمپئو برای کرسی ایالت کانزاس در سنا و کناره‌گیری‌اش از وزارت خارجه افزایش یافته است.
واشنگتن پست نوشت: پمپئو گفته که نامزد انتخابات سنا نخواهد شد و افراد نزدیک به وی گفته‌اند که او هنوز در این باره تصمیم نهایی خود را نگرفته است. اما این مسأله نتوانسته از آغاز یک رقابت پنهان در دولت ترامپ بر سر جانشینی پمپئو جلوگیری کند.
پمپئو تا ماه ژوئن فرصت دارد که رسماً برای نامزدی در انتخابات سنا اقدام کند. برخی منابع آگاه به واشنگتن پست گفته‌اند که «میچ مک‌کانل» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی و رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، پمپئو را بشدت تحت فشار قرار داده است تا وارد رقابت بر سر کرسی کانزاس در سنا شود؛ زیرا بیم آن می‌رود که «کریس کوباچ» نامزد حزب دموکرات صاحب کرسی این ایالت شود.
به نوشته این روزنامه، پمپئو همچنین در حال بررسی نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکاست اما مک‌کانل گفته؛ نامزدی در انتخابات سنا گزینه امن‌تری است.
ترامپ ماه گذشته اظهار کرد که پمپئو به او گفته می‌خواهد در دولت بماند. رییس جمهوری آمریکا افزود: اگر کرسی جمهوریخواهان در کانزاس در معرض خطر باشد، پمپئو ممکن است نظرش را تغییر دهد. این در حالی است که پمپئو اخیراً یک حساب توئیتری به نام خودش ایجاد کرد.

نامزدهای تصدی وزارت خارجه
این ابهامات باعث شده است تا برخی مقام‌های آمریکایی بی‌سر و صدا خود را برای قرار گرفتن در پست وزارت خارجه آماده کنند. سه منبع آگاه در گفت‌ وگو با واشنگتن پست گفتند که ترامپ در صحبت‌هایش با قانونگذاران و مقام‌های دولتی، نام‌هایی را برای جانشینی پمپئو مطرح کرده است.
نامی که بیش از همه مطرح شده «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید است. به گفته مقام‌های آگاه، ترامپ به اوبرایان علاقه دارد و از ماه سپتامبر که وی را به عنوان مشاور امنیت ملی انتخاب کرد، اختیارات دیپلماتیک وی را افزایش داد. اوبرایان را به عنوان یک تکنوکرات می‌شناسند که با همه گروه‌های مختلف در داخل دولت همکاری خوبی دارد.
یک گزینه مهم دیگر برای جانشینی پمپئو، «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری است. برخی مقام‌های آمریکایی معتقدند که منوچین برای تصدی این پست تلاش می‌کند و برخی دیگر می‌گویند که او فعالانه برای این سمت لابی نمی‌کند. هر کدام از این موارد درست باشد، در هر حال او در فهرست جانشینی پمپئو قرار دارد. منوچین رابطه شخصی بسیار نزدیکی با ترامپ دارد و تقریبا ۳ سال است که به عنوان وزیر خزانه‌داری فعالیت می‌کند.
به نوشته واشنگتن پست، بسیاری از مقام‌های حوزه امنیت ملی آمریکا نگران هستند که موضع نرم وی در مقابل چین و تمرکز وی بر وال استریت، آمادگی او را برای هدایت دیپلماسی آمریکا تضعیف می‌کند. او اخیراً موفق به تحقق مرحله نخست توافق تجاری با چین شد اما همواره با اتخاذ یک راهبرد تندتر در قبال چین مخالفت کرده است. این در حالی است که پمپئو، مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا، اوبرایان و بقیه اعضای دولت از اتخاذ راهبردی شدیدتر حمایت کرده‌اند. منوچین و پمپئو هرچند متحدان سیاسی به شمار می‌آیند اما در حوزه سیاست خارجی با هم اختلاف دارند.
ترامپ همچنین نظر اطرافیانش را درباره انتصاب «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان به عنوان وزیر خارجه جدید جویا شده است. دولت آلمان از رویکرد تهاجمی گرنل گلایه‌مند است. علاوه بر این، تأیید صلاحیت وی در سنا دشوار خواهد بود. او برای تصدی سمت فعلی‌اش با ۴۲ رأی مخالف در مقابل ۵۶ رأی موافق مواجه شد. اوبرایان و گرنل سال‌هاست ارتباط دوستانه‌ای با هم دارند و هر دو دستیار «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا بودند.
در صورتی که پمپئو از سمتش کناره‌گیری کند، «استفن بیگان» معاون جدید وزیر خارجه سرپرست وزارتخانه خواهد شد. ممکن است پمپئو زمانی استعفا دهد که فرصت ترامپ به منظور جلب تأییدیه سنا برای نامزد تصدی وزارت خارجه بسیار اندک باشد. بنابر این ممکن است بیگان تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ در همان سمت باقی بماند. گفته می‌شود که بیگان به دنبال وزیر شدن نیست اما در هر حال در فهرست مورد نظر ترامپ برای هدایت این وزارتخانه قرار دارد.
«برایان هوک» نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران که روابط نزدیکی با «جرد کوشنر» داماد ترامپ دارد، «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا و «تام کاتن» سناتور جمهوریخواه ایالت آرکانزاس نیز افراد دیگری هستند که نام‌ آنها اغلب برای جانشینی پمپئو به میان آمده است. به نظر نمی‌رسد که هوک در نهایت به وزارت برسد زیرا او مخالفانی در دولت ترامپ دارد. البته روبیو و کاتن رویای ریاست جمهوری دارند و حضور در وزارت خارجه می‌تواند در این راه به آنها کمک کند.
تغییر احتمالی وزیر خارجه آمریکا در حالی است که در هفته‌های اخیر، وزارت دفاع نیز با موج مهاجرت مقام‌های بلندپایه مواجه بوده است. تنها در یک ماه اخیر ۶ مقام این وزارتخانه قصد خود برای خروج از پنتاگون را اعلام کرده‌اند.
ترامپ از ژانویه ۲۰۱۷ دوره ریاستش را در کاخ سفید آغاز کرد و ظرف سه سال اخیر تغییرات بسیار زیادی را در دولتش شاهد بوده است. ده‌ها نفر از مقام‌های دولتی به دلیل جنجال‌ها و اختلافات گوناگون یا استعفا داده‌ و یا برکنار شده‌اند.
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی، «دن کوتس» مدیر اطلاعات ملی، «الکس آکوستا» وزیر کار، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید، «کرستن نلسون» وزیر امنیت داخلی، «جیمز متیس» وزیر دفاع، «جان کلی» رئیس دفتر ترامپ، «جف سشنز» دادستان کل آمریکا، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه، «گری کوهن» مشاور ارشد ترامپ در امور اقتصادی، «هوپ هیکس» مدیر ارتباطات کاخ سفید، «استیو بنن» استراتژیست کاخ سفید، «جیمز کومی» رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) و «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی تعدادی از چهره‌های مهمی هستند که طی ۳ سال گذشته از دولت ترامپ خارج شده‌اند.

/ایرنا

لاوروف: روسیه به هر اقدام خصمانه آمریکا پاسخ خواهد داد

1398100609472752219218803

وزیر امور خارجه روسیه در نتیجه‌گیری از سال ۲۰۱۹ ، با تأکید بر اینکه عدم حل مشکلات روابط مسکو-واشنگتن برای کل جهان اهمیت دارد، گفت: پیشنهادهای روسیه روی میز قرار دارد، هرچند انتظار زیادی از کار مشترک نباید داشت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ با خبرگزاری «تاس» درباره نتایج سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که مسکو در آینده نیز همچنان به اقدامات غیردوستانه واشنگتن، در صورت ادامه آنها، پاسخ خواهد داد.

وزیر خارجه روسیه گفت: «اگر حملات خصمانه علیه روسیه از طرف آمریکایی ادامه پیدا کند ، ما همچون گذشته به آنها پاسخ خواهیم داد. با این وجود، ما معتقدیم که به تعویق افتادن حل و فصل مشکلاتی که برای دو کشور و برای کل جهان مهم هستند، اشتباه است.»

لاوروف تأکید کرد که پیشنهادهای روسیه برای ایجاد همکاری با ایالات متحده در زمینه‌های مختلف همچنان به روی میز قرار دارد. این پیشنهادها درباره موضوع ثبات راهبردی نیز صدق می‌کند که روسیه و ایالات متحده به عنوان بزرگترین قدرت‌های هسته‌ای در جهان مسئولیت ویژه‌ای در قبال آن دارند.

روسیه انتظار بالایی از دورنمای همکاری‌ها با آمریکا در سال ۲۰۲۰ ندارد

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ارزیابی چشم‌انداز کار مشترک دو کشور در سال آینده، گفت که طرف روسی بر اساس برخورد واقع‌بینانه عمل می‌کند و همچنان به بهبود اوضاع امیدوار است، ولی انتظار زیادی از روند آتی روابط دوجانبه نباید داشت.

لاوروف همچنین یادآور شد که مسکو درباره تمایلات و نگرش دولت “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا به تعامل سازنده، نه بر اساس اظهارات مقامات، بلکه بر اساس عملکرد واشنگتن نتیجه گیری خواهد کرد. ضمن اینکه ، وجود عوامل مهارکننده مربوط به اوضاع سیاست داخلی در ایالات متحده و مبارزات انتخاباتی است که در سال آینده آغاز می‌شود و در آن “بدخواهان روسیه” ممکن است سعی کنند بار دیگر از تمایلات “روس‌هراسی” برای رسیدن به اهداف سیاسی خود استفاده کنند، نیز نباید از نظر دور داشت.

روسیه خواستار تمدید فوری پیمان “استارت-۳” بدون پیش شرط است

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو از تمدید پیمان مربوط به اقدامات برای ادامه کاهش و محدود کردن تسلیحات تهاجمی راهبردی (استارت-۳) بدون هیچ پیش شرط  و تأخیرهای مصنوعی حمایت می‌کند.

وی گفت: «پس از از بین رفتن پیمان نابودی موشک‌های برد متوسط و کوتاه‌تر، پیمان استارت-۳  آخرین ابزار قانونی بین المللی است که به طور متقابل توان بالقوه موشکی-هسته‌ای کشورهای ما را محدود کرده و قابلیت پیش بینی در زمینه کنترل تسلیحات را فراهم می‌کند. البته با توجه به موضع گریزان کاخ سفید، دشوار است که بگوییم آیا این موضوع به “محوری” برای از سر گیری مذاکرات تبدیل خواهد شد یا خیر.»

لاوروف همچنین تأکید کرد که پیمان استارت-۳ از نظر ماهیت دوجانبه است و این بدان معناست که جذب سایر کشورها برای تمدید آن غیرممکن است.

وی افزود: «در عین حال ، همتایان آمریکایی ما به نفع انعقاد توافقنامه جدیدی درباره محدود کردن سلاح‌های هسته‌ای صحبت می کنند. آنها می خواهند علاوه بر روسیه و ایالات متحده ، چین نیز در این مذاکرات شرکت کند، اما هنوز رضایت مقامات پکن را جلب نکرده‌اند. ما نیز اصرار داریم که در این صورت پیوستن انگلیس و فرانسه به این جمع کاملاً ضروری خواهد بود.»

واکنش پنتاگون به رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که واشنگتن رزمایش دریایی مشترک تهران، مسکو و پکن را زیرنظر دارد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شان رابرتسون، سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه در واکنش به رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین گفت: ما از برگزاری رزمایش مشترک میان ایران، روسیه و چین در دریای عرب اطلاع داریم. ما این رزمایش را زیرنظر داریم و با همکاری شرکا و متحدانمان از آزادی کشتیرانی و جریان آزاد تجارت در آب‌راه‌های بین‌المللی اطمینان حاصل می‌کنیم.

اعزام ناوجنگی و هواپیماهای گشت زنی ژاپن به خاورمیانه

دولت ژاپن به بهانه بی ثباتی در خاورمیانه یک فروند ناو جنگی و دو فروند هواپیمای گشت زنی به این منطقه اعزام می کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از رویترز، طبق سندی که به تصویب کابینه ژاپن رسیده است، این کشور به منظور حراست از کشتی های ژاپن در منطقه خاورمیانه یک فروند ناوجنگی و دو فروند هواپیمای گشت زنی به این منطقه اعزام می کند.
دولت ژاپن دلیل اعزام این ناو جنگی و هواپیماهای گشت زنی را وضعیت بی ثبات در منطقه خاورمیانه عنوان کرد؛ منطقه ای که حدود ۹۰ درصد از نفت خام وارداتی ژاپن را تأمین می کند.
طبق این سند، یک فروند ناوشکن مجهز به بالگرد و دو فروند هواپیمای گشت زنی «پی -۳ سی» را برای گردآوری اطلاعات و با هدف تضمین عبور امن کشتی های ژاپنی از منطقه اعزام خواهد کرد.
در صورت وقوع شرایط اضطراری، وزیر دفاع ژاپن دستوری ویژه صادر می کند که به نیروها اجازه می دهد تا برای حراست از کشتی های در معرض خطر از تسلیحات استفاده کنند.

اخبار داخلی:

توافق محرمانه در ژاپن؛ آیا با یک خبر غیرمنتظره مواجه می‌شویم؟

640818 777

از قرار معلوم پیشنهاد ایران که مورد توجه ژاپن هم قرار گرفته این است که فتوای رهبری درباره حرام‌بودن سلاح هسته‌ای در قالب یک سند با امضای رئیس‌جمهور ایران و ۱+۵ همراه شود و به‌عنوان یک سند رسمی مورد توافق طرفین قرار گیرد بعد در مقابل ۱+۵ نیز متعهد می‌شود که به توافق‌های برجام بازگردد.

گروه سیاست نامه‌نیوز: سفر اخیر حسن روحانی به ژاپن اگرچه با واکنش‌های متعددی در میان مخالفان و موافقان داخلی مواجه بود اما یک ویژگی خاص داشت: «محرمانگی» اصل ماجرا این است که از سوی ایران درخواستی برای ملاقات حسن روحانی و شینزو آبه مطرح که بلافاصه با پاسخ مثبت طرف ژاپنی مواجه می‌شود. اهمیت این سفر بیشتر از آن جهت بود که در فاصله‌ای نزدیک قبل از این نخست‌وزیر ژاپن در سفری بسیار با اهمیت و کم‌سابقهبه تهران آمده بود البته با در اختیار داشتن پیام دونالد ترامپ. بسیاری از تحلیلگران بین‌المللی در آن زمان شاید پیش‌بینی می‌کردند که دوست صمیمی رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌تواند گره سفت شده برجام را باز کرده یا حداقل آن را تا حدودی شل کند. پاسخ تهران اما قاطع و صریح بود. مذاکره نمی‌کنیم، پیامی هم نمی‌شنویم. وقتی آن سفر به پایان رسید دوباره غرب میدان‌دار مذاکرات شد و این‌بار دوست دیگر دونالد ترامپ؛ امانئول ماکرون.

حتما در سوابق دیپلماتیک گفت‌وگوی تلفنی دوسه‌یاعته میان دو رئیس‌جمهور در چندسال اخیر کم‌سابقه بوده است اما روحانی و رئیس‌جمهور فرانسه آن را تجربه کردند تا شاید برجام محتضر جانی تازه بیابد. طرف مقابل به‌نظر مستظهر به حمایت به حمایت دونالد ترامپ برای رسیدن به نتیجه بود. خروجی این مذاکرات اما نه مورد قبول ایران قرار گرفت، نه مورد قبول ایالات متحده. ماکرون گویا در سازمان ملل به‌صورت خصوصی به حسن روحانی گفته بود که رقص تانگو دو نفر می‌خواهد که روحانی هم در پاسخ به او گفته بود در میان ما مذهبی‌ها رقص جایگاهی ندارد. هرچه بود کانال مذاکراتی غرب آنچنان مسدود و محدود شد که طرف مقابل، فریب‌کارانه و خلاف تعهدات، مکانیزم ماشه را به‌عنوان یک تهدید پیش کشید. همین نشانه‌ها بود که گفته می‌شد برجام محتضر به نفس‌های آخر رسیده است.

کانال‌های محرمانه اما شرایط بازی را تغییر دادند. حالا شرایط تازه‌ای پدید آمده است؛ پیشنهادهای تازه روی میز قرار گرفته و پایتخت‌ها سخت مشغول رایزنی و مذاکره‌اند. شاید که راهی برای بازگشت باقی مانده باشد. صورت ماجرا این است که حسن روحانی به ژاپن رفته، یک ساعت با شینزو به‌صورت خصوصی گفت‌وگو کرده است و پس از آن نخست‌وزیر ژاپن با ترامپ گفت‌وگوی خصوصی و محرمانه داشته است. هیچکدام از طرفین بنا ندارند اجازه درز کوچک‌ترین خبری در این مورد را به رسانه‌ها بدهند اما آنچه از شواهد می‌توان برداشت کرد این است که گویا قرار است به شرط برداشته‌شدن طیفی از تحریم‌ها مدل تازه‌ای از توافق حاصل شود.

از قرار معلوم پیشنهاد ایران که مورد توجه ژاپن هم قرار گرفته این است که فتوای رهبری درباره حرام‌بودن سلاح هسته‌ای در قالب یک سند با امضای رئیس‌جمهور ایران و ۱+۵ همراه شود و به‌عنوان یک سند رسمی مورد توافق طرفین قرار گیرد بعد در مقابل ۱+۵ نیز متعهد می‌شود که به توافق‌های برجام بازگردد. در این میان خبرهایی شنیده می‌شود که تا حصول این توافق در یک بازه زمانی مشخص توافق دیگری با عنوان فریز در برابر فریز حاصل شود درست شبیه به آنچه که در مذاکرات ژنو اتفاق افتاد و طرف مقابل تحریم‌ها را متوقف کرد و ایران نیز توسعه هسته‌ای خود را در همان نقطه نگاه داشت؛ به معنای دیگر ایران احتمالا توافق می‌کند که گام پنجم را برنداشته و طرف مقابل نیز از این پس تا حصول توافق جدید تحریم تازه‌ای علیه ایران وضع نکرده و بعضی تحریم‌ها را نیز متوقف کند. به نظر می‌رسد که این توافق پدیدآمده با واسطه ژاپنی محلی برای بحث بین طرفین شده است و احتمال رسیدن به نتیجه وجود دارد. باید دید آیا دونالد ترامپ حاضر است از این فرصت جدید استفاده کرده و به‌نوعی به برجام بازگردد؟ در روزهای آینده حتما خبرهای جدیدتری در این مورد منتشر خواهد شد.

رقم قطعی افزایش حقوق کارمندان/همسان سازی بازنشستگان و رتبه بندی فرهنگیان از زبان نوبخت اعلام رسمی شد

75166

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: علی‌رغم اینکه بودجه سال ۹۹، تنها ۸ درصد رشد داشت، اما برای کارکنان دولت افزایش ۱۵ درصدی حقوق در نظر گرفته شده است. نوبخت ادامه داد: ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ در نظر گرفته شده است، همچنین ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی فرهنگیان و ترمیم حقوق آنان در لایحه بودجه سال آتی پیش‌بینی شده است.

به گزارش کارگر آنلاین ،محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر امروز(دوشنبه، ۲ دی) پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ در موعد قانونی به مجلس تقدیم شد و براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌های تخصصی پیشنهادات خود را درباره این لایحه به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ ارائه می‌دهند.

واکنش گندمکاران به درخواست دولت برای تحویل گندم/۱۷۰۰ نمی فروشیم!

IMG12301134

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در واکنش به درخواست دولت از تولیدکنندگان برای تحویل گندم، گفت: اگر قرار بود گندم را کیلویی ۱۷۰۰ تومان به دولت بفروشیم، همان ۶ ماه قبل می‌فروختیم.

به گزارش «نود اقتصادی»، عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در واکنش به درخواست دولت از تولیدکنندگان برای تحویل گندم، گفت: این خبر خوبی برای تولیدکنندگان نبود چرا که قیمت خرید همان ۱,۷۰۰ تومان قبلی است.

وی ادامه داد: ما اعلام کرده بودیم براساس قیمت توافقی حداقل ۲,۵۰۰ تومان برای هرکیلوگرم باید این خرید انجام شود؛ این نرخ از قیمتی که قرار است دولت برای واردات هرکیلوگرم گندم صرف کند خیلی کمتر است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور تصریح کرد: اگر قرار بود کشاورزان گندم خود را کیلویی ۱,۷۰۰ تومان به دولت بفروشند که همان ۵ ماه قبل این کار را می‌کردند. بنابراین تا زمانی که قیمت تغییر نکند کشاورزان تمایلی به فروش گندم‌های خود به دولت ندارند.

هاشمی درباره اینکه برخی تشکل‌های تولیدی عنوان می‌کنند که تولید گندم در کشور کاهش یافته و گندم چندانی در اختیار کشاورزان نیست که بخواهند به دولت بفروشند، افزود: تشکل تخصصی گندم در کشور بنیاد ملی گندمکاران است و تشکل‌های دیگر احتمالاً اطلاعات کافی در این زمینه ندارند. آماری که ما اعلام می‌کنیم براساس اطلاعاتی است که از همکاران مان در دهستان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور جمع آوری می‌کنیم بنابراین این آمار کارشناسی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همکاری مطلوب سازمان بازرسی کل کشور با گندمکاران در بحث شکایت آنان از دولت به دلیل تخلف در اجرای قانون خرید تضمینی گقت: آن طور که ما خبردار شدیم حدود یک هفته قبل سازمان بازرسی نامه‌ای درباره تغییر قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری به رئیس جمهور نوشته و منتظر پاسخ رئیس جمهور است.

منبع:مهر

مبلغ دقیق افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان در سال ۹۹ توسط وزیر آموزش و پرورش رسما اعلام شد

75260

وزیر آموزش و پرورش از احتمال افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌های معلمان در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش کارگر آنلاین به نقل از خبرگزاری میزان، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق معلمان و برنامه‌های رفاهی این وزارتخانه برای فرهنگیان نیز توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد: طبیعتا معلمان مانند مابقی کارکنان دولت مشمول افزایش حقوق سالانه که احتمالا ۱۵ درصد است خواهند بود؛ علاوه بر آن با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به طور متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصد به حقوق آن‌ها افزوده می‌شود و برای معلمان در طرح تمام وقت نیز که شش ساعت اضافه تدریس دارند نیز حدود ۱۷ درصد به فوق‌العاده شغلشان افزوده می‌شود.

تورم کالاهای خوراکی در آذر ماه ۵۵.۷ درصد شد

IMAGE634398716207012133

تورم ۱۲ ماهه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها که سهم قابل توجهی در سبد مصرفی خانوار دارند، در آذرماه امسال ۵۵.۷ درصد بوده است.

به گزارش «نود اقتصادی»، شاخص کل تورم برای خانوار‌ها در آذرماه ۹۸ نسبت به ماه قبل ۳.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص قیمت کالا و خدمات تفکیک شده هر استان منتشر شده که مشخص است در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان آذربایجان غربی با ۶.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کردستان با ١.٢ درصد افزایش است

637130532503202464

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه برای خانوار‌های کشور ٢٧.٨ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام ٣٣.٩ درصد و کمترین آن مربوط به استان کردستان ٢٣.١ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه ١٣٩٨ برای خانوار‌های کشور به عدد ۴٠.٠ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام ۴٨.۶ درصد و کمترین آن مربوط به استان­ قم ٣۵.٢ درصد است.

637130532562578851

با توجه به نقش و اهمیت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در سبد مصرفی خانوار تورم ۱۲ ماهه این بخش برای کل کشور ۵۵.۷ درصد است. کمترین تورم خوراکی‌ها با ۴۵.۴ درصد برای استان زنجان و بالاترین رقم مربوط به استان بوشهر با ۶۶ درصد است

637130532520390334

همچنین نرخ تورم ۱۲ ماهه شاخص کالا‌های غیرخوراکی و خدمات در کل کشور ۳۳.۴ درصد گزارش شد.

میزان عیدی کارگران و کارمندان در ده سال گذشته +جدول

i2X63nv7LcLB

اقتصادنیوز: بر اساس قانون تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار، مصوب سال ۱۳۷۰، کلیه کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار، معادل شصت روز آخرین مزد، بعنوان عیدی و پاداش بپردازند.

مبنای پرداخت عیدی کارکنان مشمول قانون کار، در صورتی که یکسال کامل در محل کار فعلی خود سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، معادل دو ماه حقوق پایه آنها محاسبه می شود.

با توجه به مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد کارگران را از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۱۰۰تومان در سال ۹۸ افزایش داد، برای حداقل عیدی کارگران در سال ۹۸ حدود ۳ میلیون و ۳۳هزار و ۷۶۴ تومان و حداکثر عیدی سالجاری حدود ۴میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۴۶ تومان در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است که با در نظر گرفتن حداقل پرداخت عیدی کارگران در طی دهه گذشته تفاوت این پرداختی به بیش از ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسیده است .در همین حال، مبلغ عیدی پرداختی در سال ۱۳۸۸ عدد ۵۲۷هزار و ۴۰ تومان و این عدد برای سال‌جاری ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان تعیین شده و قابل پرداخت است.

این در حالی است که تفاوت مبلغ حداکثر عیدی پرداختی کارگران در طی یک دهه گذشته عدد ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان را نشان می‌دهد.

حداکثر عیدی کارگران در سال ۱۳۸۸ عدد ۷۹۰ هزار و ۵۶۰ تومان و این عدد در سالجاری ۴ میلیون و ۵۵۱ هزار تن تعیین شده و قابل پرداخت خواهد بود.

آغاز پیش فروش ۷ محصول سایپا از دیروز + شرایط

KYbK0vOJTnKS

اقتصاد نیوز: طرح پیش فروش سایپا موسوم به طرح هفت، از ساعت ده صبح روز پنجشنبه، پنجم دی‌ماه در اختیار مشتریان و نمایندگی‌ها خواهد بود. بنابراین لزومی ندارد که مشتریان صرفا از طریق اینترنت خانگی اقدام به ثبت نام نمایند. آن‌ها می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های سایپا در سراسر کشور، نسبت به ثبت نام در این شرایط اقدام نمایند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛ در شرایط پیش فروش سایپا هفت خودروی کوییک دنده‌ای دو رنگ، کوییک دنده‌ای ساده، ساینا دنده‌ای، تیبا صندوقدار، تیبا ۲، تیبا ۲ پلاس و سایپا ۱۵۱ یا وانت پراید عرضه می‌شوند. موعد تحویل خودروها نیز شهریور، مهر، آبان و آذر ۱۳۹۹ خواهد بود.

کدال:

وتوکا
اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد

با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسی رایمند و همکاران ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ هیئت مدیره شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ ۲,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۴,۶۰۹,۲۸۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ,سود انباشته به منظور جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده و اصلاح ساختار مالی ارائه می گردد.

سکرما
گروه صنایع سیمان کرمان دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۷۹,۸۶۲ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ مبلغ ۱,۷۹۵,۲۵۰ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷% رشد داشته است.

▪️توضیحات در مورد اصلاحات :
کاهش مقدار۹۰۴ تن سیمان سفید به مبلغ ۲۵۵۱ میلیون ریال مربوط به حق الزحمه پیمانکار بابت سایش ۹۰۴ تن سیمان سفید می باشد ۱- مقدار۹۰۴٫۶ تن سیمان سفید بابت مربوط به هزینه حق الزحمه پیمانکار می باشد که از فروش کسر گردیده است.

ختراک
ریخته گری تراکتور سازی ایران دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰از محل فروش محصولات خود مبلغ ۲۸۷,۱۴۸ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲,۹۴۳,۹۱۳ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۶% رشد داشته است.

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات تجمعی از ابتدای سال تا پایان تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

لازم به ذکر است از ابتدای سال بایستی مقدار ۲۶۹ تن و مبلغ ۲۵۱۷۴ میلیون ریال بعنوان برگشت از فروش، از کل مقدار و مبلغ فروش کسر گردد.

شاراک
پتروشیمی شازند (پتروشیمی اراک) دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۵,۷۳۴ میلیارد ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۴۹,۳۹۰ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶% رشد داشته است.

خپویش
سازه پویش دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۶۰۹,۸۸۹ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۵,۱۰۸,۹۹۲ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۵% رشد داشته است.

▪️توضیحات در مورد اصلاحات :
مبلغ ۵۹ میلیارد ریال از مبلغ اصلاحات فوق بابت اخذ مجوز افزایش نرخ فروش برخی از محصولات مطابق نامه افشاءاطلاعات با اهمیت مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ و نامه پیوست آن بوده و الباقی اصلاحات ، مربوط به افزایش مبلغ فروش به تبع افزایش در بهای خرید مواد تبادلی از مشتری عمده می باشد که تاثیری بر سود و زیان عملکرد ۹ماهه شرکت نخواهد داشت.

بکهنوج
تولید برق ماه تاب کهنوج دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۱۵,۵۶۷ میلیون ریال درآمد داشته است.

این شرکت براساس عملکرد ۱۱ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ مبلغ ۲,۴۶۶,۲۰۹ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰% رشد داشته است.

قزوین
کارخانجات قند قزوین دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۳۹۸,۲۹۵ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۲۵۸,۱۹۶ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹% افت داشته است.

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

در خصوص قیمت فروش شکر استحصال از شکر خام وارداتی طبق مصوبه دولت بر مبنای نرخ ۴۰٫۵۰۰ ریال انجام شده، و در حسابها اعمال گردیده است که البته طبق ابلاغیه سازمان حمایت و انجمن صنفی مابه التفاوت نرخ مصوب فروش شکر با قیمت تمام شده به اضافه سود متعارف کارخانجات وارد کننده شکرخام با ارز دولتی محاسبه و با مطالبات سنوات قبل شرکتها از دولت تهاتر و یا به حساب خزانه واریز خواهد شد. و در زمان تعیین بهای تمام شده و سود متعارف توسط دولت اصلاحات لازم اعمال خواهد شد.

سبهان
سیمان بهبهان در دوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۷۸,۵۲۷ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۰۸۰,۹۹۲ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷% رشد داشته است.

غشهداب
شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۲۶۸,۴۲۱ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲,۰۷۱,۴۳۸ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳% رشد داشته است.

غدیس
پاکدیس دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۵۷,۱۰۷ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲,۲۴۸,۵۳۹ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰% رشد داشته است.

▪️توضیحات در مورد اصلاحات :
اصلاحات در محصولات مربوط به نهایی شدن فاکتورهای فروش آبان ماه بوده و در خصوص سایر درآمدهای عملیاتی و غیرعملیاتی نیز مربوط به فروشهای مربوط به این موارد از اول سال تا آذر ماه می باشد.

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات تجمعی از ابتدای سال تا پایان تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

جهت مطابقت اقلام قابل درج در صورت سود و زیان و گزارشات ماهانه ، اینشرکت اقدام به افشای سایر درآمدهای عملیاتی و درآمدهای غیر عملیاتی نموده است تا اطلاعات جامع تری در اختیار سهامداران قرار دهد . سایر درآمدهای عملیاتی عمدتا” مربوط به درآمد تولیدات کارمزدی و فروش تفاله و هسته میوه جات می باشد . درآمدهای غیرعملیاتی نیز عمدتا” مربوط به فروش ضایعات غیر عملیاتی می باشد .

سبجنو
سیمان بجنورد دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۷۷,۸۳۲ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۷۱۳,۴۹۴ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۳% رشد داشته است.

زقیام
کشت و دام قیام اصفهان دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۹۳,۶۹۰ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹مبلغ ۱,۶۱۱,۴۶۵ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰% رشد داشته است.

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

نرخ شیر با احتساب جوایز چربی،سوماتیک ،پروتئین،بار میکروبی و جایزه حامل میباشد . همچنین گوساله نر به علت تراکم زایش در سنین پایین به فروش رسیده است.

دالبر
البرز دارو دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۷۵۹,۰۷۱ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹مبلغ ۵,۶۵۷,۳۶۵ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵% رشد داشته است.

قلرست
قند لرستان دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۴۴,۹۶۲ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۵ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ مبلغ ۵۲۲,۲۴۳ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱% رشد داشته است.

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

از کل مقدار فروش شکر در آذر ماه ۹۸ مقدار ۱۰۵تن شکر داروئی به مبلغ ۶،۳۰۰ میلیون ریال و مقدار۹۸۲ تن شکر قندریزی به مبلغ ۳۶،۳۰۶ میلیون ریال می باشد .

▪️توضیحات مربوط به اطلاعات تجمعی از ابتدای سال تا پایان تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

از کل مقدار فروش شکر تا پایان آذر ماه ۹۸ مقدار ۲۷۵تن شکر داروئی به مبلغ ۱۶،۵۰۰ میلیون ریال و مقدار۱۰،۳۰۵ تن شکر قندریزی به مبلغ ۴۱۳،۸۶۷ میلیون ریال می باشد .

ساروم
سیمان ارومیه دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۳۳,۰۷۸ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹مبلغ ۱,۹۲۳,۵۲۲ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳% رشد داشته است.

سمازن
سیمان مازندران دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۲۷۱,۰۲۵ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ مبلغ ۲,۸۲۴,۸۶۶ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴% رشد داشته است.

کگل
معدنی و صنعتی گل گهر دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۰,۲۳۷ میلیارد ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۹۵,۶۸۲ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۶% رشد داشته است.

▪️توضیحات در مورد اصلاحات :
بر اساس قیمت های قطعی شده شمش فولاد خوزستان در سه ماهه سوم سال، مبلغ فروش ۹ ماهه تعدیل و اصلاح گردید. .

کی بی سی
کی بی سی دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ مبلغ ۳۳۷,۲۴۲ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲,۲۶۰,۲۶۹ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۱% رشد داشته است.

فاما
صنعتی آما دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۳۲۲,۲۷۸ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۹۵۲,۴۸۳ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴% رشد داشته است.

وتوشه
سرمایه گذاری پارس توشه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۳۹۷ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۵۹۵,۰۰۵ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

قثابت
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده نوبت دوم شرکت کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : پیرو مجمع نوبت اول مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ که به حد نصاب نرسید از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۷:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ درمحل دفتر شرکت واقع در تهران – خیابان دکتر شریعتی ، نبش خیابان کلاهدوز ، ساختمان برج نگین قلهک طبقه پنجم واحد ۵۱ برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

هرمز
فولاد هرمزگان جنوب دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۴,۳۲۹ میلیارد ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹مبلغ ۴۲,۲۷۸ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰% رشد داشته است.

بورس
بورس اوراق بهادار تهران دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ مبلغ ۳۱۶,۵۷۶ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲,۰۷۶,۹۱۲ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۵% رشد داشته است.

فباهنر
صنایع مس شهید باهنر دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۹۶۹,۹۱۵ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۹,۹۶۹,۶۲۲ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴% رشد داشته است.

غپاک
لبنیات پاستوریزه پاک دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۷۹۰,۶۱۸ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۷,۱۸۴,۲۶۰ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲% رشد داشته است.

تلیسه
دامداری تلیسه نمونه دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۲۸,۷۳۲ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۰۷۵,۵۵۴ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۸% رشد داشته است.

▪️توضیحات در مورد اصلاحات :
بدلیل نهایی شدن نرخ فروش شیرخام به کارخانجات لبنی در آبانماه مبلغ فروش اصلاح گردید.

شپارس
بین المللی محصولات پارس دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۳۳۹,۴۳۰ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ مبلغ ۸۳۷,۲۱۳ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱% افت داشته است.

دکپسول
تولید ژلاتین کپسول ایران دردوره ۱ ماهه منتهی به۹۸/۰۹/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۸۲,۴۷۸ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۶۸۲,۴۲۴ میلیون ریال درآمد داشته است.

گزارش بازار روز چهار شنبه ۲۷/۹/۱۳۹۸:

شاخص کل: ۳۶۱۰۸۸ (کاهش ۱۱۷۱ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۲٫۹۸ درصدی نسبت به هفته قبل)

شاخص کل هم‌وزن: ۱۱۴۲۹۸ (افزایش ۷۱۷ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۳ درصدی نسبت به هفته قبل)

ارزش معاملات: ۲۳۸۸۸ میلیارد تومان

حجم معاملات: ۴٫۲۰۹  میلیارد تومان

برترین گروه های صنعت: خودرو، ،شیمیایی، قند و شکر، غذایی به جز قند، بانک‌ها، فلزات اساسی، سرمایه گذاریها

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

فولاد

۴۱۰ واحد منفی

کگل

۲۹۶ واحد منفی

ومعادن

۱۷۲ واحد منفی

کچاد

۲۰۶ واحد منفی

خودرو

۱۳۴ واحد مثبت

تاپیکو

۱۲۷ واحد منفی

فخوز

۱۲۵ واحد منفی

گزارشات تصویری بازار از آخرین چهارشنبه آذر ۹۸:

photo 2019 12 27 16 46 25

photo 2019 12 27 16 47 40

photo 2019 12 27 16 47 43

photo 2019 12 27 16 47 47

photo 2019 12 27 16 47 50

photo 2019 12 27 16 47 52

photo 2019 12 27 16 47 55

photo 2019 12 27 16 47 58

photo 2019 12 27 16 48 01

photo 2019 12 27 16 48 05

photo 2019 12 27 16 48 08

photo 2019 12 27 16 48 11

photo 2019 12 27 16 48 14

photo 2019 12 27 16 48 17

photo 2019 12 27 16 48 19

photo 2019 12 27 16 48 22

photo 2019 12 27 16 48 24

photo 2019 12 27 16 48 27

photo 2019 12 27 16 48 31

photo 2019 12 27 16 48 39

photo 2019 12 27 16 48 41

 گزارش سود و فروش:

تحلیل شاخص:

شاخص کل

کل

بعد از عبور از محدوده مقاومتی ۳۵۶۰۰۰ واحدی در حال پولبک به این سطح است. انتظار میرود در روزهای آینده با اتمام پولبک به روند صعودی خود بازگردد. هدف شاخص در میان مدت ،درصورتیکه عوامل بنیادی بازار تغییر نکنند و همچنان ورود نقدینگی به بازار داشته باشیم ، سطح ۳۸۵۰۰۰ واحد میباشد.

شاخص هم‌وزن

هم‌وزن

طبق تحلیل ابتدا تا ۱۱۶۰۰۰ رشد کرد. با حمایت و اصلاح رنجی اندکی تا ۱۱۴۳۰۰ هم رفت. رشد تا ۱۲۰۰۰۰ می‌تواند ادامه پیدا کند. با حمایت در این نقطه و عبور از آن تا ۱۴۰۰۰۰ میرود در غیر‌این‌صورت تا سقف قبلی ۹۷۸۰۰ اصلاح می‌کند.

شاخص خرده فروشی

خرده فروشی

در موج اصلاح در محدوده ۴۳۰ واحد قرار دارد و درصورت پایان اصلاح و برگشت به روند صعودی احتمال افزایش تا ۴۶۰ واحد در گام اول و ۴۹۰ واحد در میان مدت میرود.

شاخص محصولات کاغذی

محصولات کاغذی

شاخص ماشین آلات

ماشین آلات

شاخص لاستیک

لاستیک

شاخص کانی غیرفلزی

کانی غیرفلزی

شاخص انتشار

انتشار

شاخص حمل و نقل 

و نقل

شاخص طبق تحلیل تا سطح ۹۱۹۲ رشد کرده و در حال حاضر روی باند میانی بولینگر حمایت شده است با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر کاهش شاخص تا سطوح ۸۷۰۰ و ۸۳۰۶ کاهش خواهد یافت اما در صورت افزایش و صعودی بودن روند تا اهداف ۹۱۹۲ و ۹۸۸۱ افزایش خواهد یافت.

شاخص کاشی سرامیک

کاشی سرامیک

طبق تحلیل هفته گذشته شاخص توانست به سقف کانال برسد درصورتیکه بتواند سقف کانال و محدوده ۱۴۶۰۰ واحد را بشکند هدف میان مدتی اش محدوده ۱۷۳۰۰ واحد خواهد بود. اما در صورتیکه موفق به شکست سقف کانال نباشد انتظار اصلاح شاخص تا محدوده ۱۳۲۰۰ واحد میرود.

شاخص نیروگاهی

نیروگاهی

شاخص در هفته گذشته توانست مقاومت ۷۲۵ واحدی را شکسته و به این سطح پولبک بزند. برای روزهای آتی پیش بینی میشود با اتمام پولبک شاخص به سمت هدف۷۷۰ واحد حرکت کند.

شاخص  فلزات اساسی

فلزات اساسی

طبق تحلیل تا سقف کانال ۲۲۱۹۸۱ رشد کرد. با تثبیت و عبور از آن به ۲۳۴۰۲۰ رسید و به سقف کانال پول‌بک زد.احتمال اصلاح با یک کندل دیگر و محدوده ۲۲۵۰۰۰ وجود دارد. پس از آن ابتدا تا ۲۶۰۰۰۰ سپس تا ۴۰۰۰۰۰ در بلند مدت می‌رود.

شاخص شیمیایی

شیمیایی

طبق تحلیل هفته گذشته شاخص توانست به هدف ۲۲۲۲۰ واحد برسد و پس از برخورد به این سطح واحد موج اصلاحی شده، اگر در هفته آتی حجم معاملات در این صنعت بالا باشد میتوان انتظار رشد شاخص و شکستن محدوده ۲۲۲۲۰ واحد را داشت در غیراینصورت احتمال ادامه اصلاح شاخص در هفته آتی میرود.

شاخص سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

طبق تحلیل هفته گذشته شاخص در حال حرکت به سمت سقف کانال و هدف ۸۵۵۰ واحد میباشد. درصورت رسیدن به این هدف اگر بتواند از آن عبور کند هدف میان مدتی ۱۰۰۰۰ واحد را پیش روی خود خواهد داشت. اما درصورتیکه موفق به عبور از این سطح نباشد احتمال اصلاح شاخص بالا میرود.

شاخص حمل و نقل آبی

و نقل آبی

همانطور که انتظار میرفت شاخص اهداف ۱۸۶۲۵ و ۲۰۰۲۵ سقف کانال میان مدتی را لمس کرد و به این محدوده واکنش برگشتی نشان داده با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر نزولی بودن روند در صورت کاهش تا سطوح ۱۶۷۳۱ و ۱۵۴۹۵ کاهش خواهد یافت اما در صورتیکه روند افزایشی داشته باشد مجددا تا سطوح ۱۸۶۲۵ و ۲۰۰۲۵ سقف کانال میان مدتی افزایش خواهد یافت.

شاخص واسطه گری

گری

همانطور که انتظار میرفت شاخص به هدف ۳۷۷۸ رسید با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر صعودی بودن روند در صورتیکه روند صعودی داشته باشد پس از عبور از سقف کانال اهداف پیش روی شاخص ۴۲۷۸ و ۴۷۷۱ میباشد اما در صورت کاهش تا سطوح ۳۴۸۲ و ۳۲۰۴ کاهش خواهد یافت.

شاخص غذایی

غذایی 1

همانطور که انتظار میرفت شاخص به هدف ۱۸۵۳۰ رسید در صورتیکه به روند افزایشی خود ادامه دهد هدف بعدی شاخص ۱۹۷۸۸ میباشد اما در صورت کاهش تا سطح ۱۸۵۳۰ کاهش خواهد یافت.

شاخص سیمانی

همانطور که انتظار میرفت شاخص مطابق تحلیل در حال نزدیک شدن به هدف ۳۵۱۳ میباشد در صورتیکه با توجه به تایید اندیکاتورها به صعودی بودن روند اهداف بعدی شاخص ۳۹۳۷ میباشد اما در صورت کاهش تا سطوح ۳۲۴۶ و ۲۹۸۶ کاهش خواهد یافت.

شاخص بانکی

همانطور که انتظار میرفت شاخص تا محدوده سقف کانال میان مدتی پیش رفت و به این محدوده واکنش نشان داده و در حال کاهش می باشد در حال حاضر روی MA12 روزه حمایت شده است در صورت کاهش با توجه به تایید اندیکاتورها نا سطح MA20 روزه و محدوده ۱۶۵۰ کاهش خواهد یافت اما در صورت افزایش اهداف بعدی شاخص ۱۷۰۳ و ۱۷۵۸ سقف کانال میان مدتی در نظر گرفت.

شاخص رایانه

رایانه

طبق تحلیل تا ۲۹۳۱۷ رشد کرد. در صورت حمایت تا ۳۳۴۰۰ امکان صعود دارد. در‌غیر‌این‌صورت در این محدوده اندکی رنج خورده سپس تا ۳۶۶۵۸ رشد خواهد کرد.

شاخص وسایل ارتباطی

وسایل ارتباطی

طبق تحلیل تا ۱۴۳۲۸ اصلاح کرد حال با تثبیت و حمایت تا ۲۵۹۱۳ امکان رشد دارد.

شاخص  فنی مهندسی

فنی مهندسی

دقیقا طبق تحلیل ابتدا تا محدوده ۲۷۶۴ اصلاح کرده سپس می تواند با رسیدن به سقف ۳۱۲۲ در صورت تثبیت و عبور از آن تا محدوده ۴۷۹۷ رشد کند.

شاخص  زراعت

زراعت

طبق تحلیل ابتدا اندکی در محدوده ۸۹۳۷۵ رنج خورد حال با حمایت در این نقطه تا ۲۱۹۶۹۵ می‌تواند رشد کند.

شاخص  دارویی

دارویی

طبق تحلیل تا ۵۱۴۰۴ رشد کرد سپس تا ۴۶۶۸۹ اصلاح کرد. مدتی در این محدوده رنج مس‌خورد و در صورت تثبیت و عبور از ۵۱۴۰۴ ابتدا تا ۵۵۲۴۸ سپس تا ۸۰۰۰۰ و حتی ۹۵۰۰۰ صعود احتمال صعود دارد.

شاخص  انبوه سازی

انبوه سازی

طبق تحلیل با رسیدن‌ به سقف ۲۵۸۱ کمی رنج خورد. با تثبیت و عبور از آن هدف اول ۳۳۷۵ و با حمایت بعدی هدف دوم ۴۳۴۲ است.

آپدیت تحلیل طلای جهانی:

1

طلا طبق تحلیل پس از برخورد دوباره به کف کانال در محدوده ۱۴۷۰ دلار رنج خورد. روند صعودیش را حفظ کرد و با حمایت در ۱۴۷۷ دلار تا ۱۵۱۰ دلار رشد کرد. در گام اول تا هدف اول ۱۶۰۰ دلار صعود می‌کند.

آپدیت تحلیل بیت کوین:

1

طبق تحلیل بیت کوین با حمایت در ۷۰۰۰ دلار و برخورد به کف مثلث کمی صعود کرده است. با ادامه حمایت ابتدا تا ۹۰۰۰ دلار سپس ۱۱۰۰۰ دلار می‌تواند رشد کند.

آپدیت تحلیل نفت برنت:

طبق تحلیل نفت شکست سقف و حمایت تا ۶۸ دلار رشد کرد. با رسیدن به ۶۹ دلار و شکست این مقاومت تا ۷۵ دلار رشد خواهد کرد.

آپدیت تحلیل دلار:

1

طبق تحلیل دلار در محدوده ۱۲۵۰۰ و ۱۴۷۰۰ به طور نوسانی رنج خورده است. این تحلیل کماکان برقرار است.

سهام مستعد رشد:

خزامیا


سهم توانست مقاومت ۲۰۰ تومان را بشکند درصورتیکه بالای ۲۰۰ تومان تثبیت شود مناسب ورود میباشد.
اهداف: ۲۴۰، ۳۰۰ تومان
حد ضرر: زیر ۲۰۰ تومان

پرداخت


قیمت توانست با کندلی قوی مقاومت ۲۱۸۰ تومان را بشکند، درصورت پولبک به این سطح سهم مناسب ورود میباشد.
اهداف: ۲۵۰۰، ۳۰۰۰ تومان
حد ضرر: زیر ۲۰۰۰ تومان

کمنگنز


شتاب سهم به سمت سقف کانال صعودی کاملا مشخص است. هدف بعدی سهم محدوده ۴۹۵۶۱ می باشد.

شیران


با توجه به حجم بایی که داشته براحتی میتواند سقف قبلی۱۰۰۰ تومن را پس بگیرد.

سخاش

پول‌بکش تمام شده و در قدم‌ اول تا سقف قبلی ۳۰۰۰۰ ریال رشد می‌کند. در صورت تثبیت و عبور از آن سپس تا ۳۶۵۰۰ ریال و در میان مدت تا ۴۸۰۰۰ ریال امکان صعود دارد. #مناسب_ورود

لابسا

با تثبیت و عبور از ۲۸۳۴۰ #مناسب_ورود. اهداف سهم ۳۵۱۹۲، ۴۶۲۷۸ و ۵۷۳۶۴. حد ضرر ۲۴۰۰۰ ریال.

وپترو 


هدف نواسانی:۱۰۲۵ت
هدف کوتاه مدت:۱۱۴۰ت
حد ضرر: ۸۵۰ت

سیدکو 

هدف کوتاه مدت:۳۹۷ت
هدف میان مدت:۴۸۵ت
حد ضرر: ۳۴۰ت

سغرب


در صورت تثبیت بالای ۱۰۴۰ #مناسب_ورود
اهداف: ۱۲۳۵ت، ۱۵۰۰ت، ۱۷۳۰ت
حد ضرر: ت۹۸۰

فان هفته:

  • کاربر ابراهیمم:

‏میخام یه کانال تلگرامی vip بزنم برای بورس
البته تحلیل تکنیکال و معرفی سیگنال نه
عوضش پول بدین تا به سهمتون ورود نکنم و سقوط نکنه تازه رشد شارپی هم داشته باشه :))

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *