photo 2019 11 30 12 00 19

اخبار خارجی:

سقوط بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح هشت ماه اخیر

images
بیتکوین که محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان است تا ۶۵۵۸.۱۴ دلار سقوط کرد. طبق این داده‌ها تنها در ماه اخیر که دولت چین محدودیت‌های ارزهای دیجیتال را تشدید کرده است، بیت‌کوین ۳۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است.
این در حالی است که در اوایل ماه گذشته پس از این که رییس‌جمهور چین، شی‌جین‌پینگ، در سخنرانی خود از بازتر کردن فضا برای تکنولوژی بلاک‌چین صحبت کرد، قیمت بیت‌کوین موقتا به بالاتر از ۱۰ هزار دلار جهش کرده بود.
اما روز جمعه بانک مرکزی چین در اقدامی برعکس این مواضع، از سرمایه‌گذاران خواست در مورد ارزهای دیجیتال هشیار باشند.
حالا پکن مواضع سختی در قبال ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است و اقدامات صندوق‌های تامین مالی این ارزها، که با عنوان عرضه اولیه سکه مجازی صورت می‌گیرند، را ممنوع کرده است.
جف دورمان، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری آرکا، می‌گوید: این یکی از بدترین هفته‌های تاریخ سرمایه‌های دیجیتال است و بازار به وضوح در حال کوچک‌تر شدن است.

ترامپ : احتمال اعلام آتش‌بس با طالبان

881529381525 1

رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنج‌شنبه ۲۹ نوامبر برای دیدار از نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان به صورت سرزده وارد این کشور شد.
ترامپ پس از ورود به افغانستان، نشستی دوجانبه با محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور این کشور داشت.
وی همچنین با حضور در پایگاه نظامی بگرام که نیروهای آمریکایی در آنجا مستقر هستند اعلام کرد که آمریکا گفت‌وگوهای صلح با طالبان از سر گرفته است.
ترامپ افزود: «ما با آن‌ها ملاقات می‌کنیم و می‌گوییم که باید آتش‌بس برقرار شود. آن‌ها آتش‌بس را نمی‌خواستند و هم‌اکنون آن‌ها هم می‌خواهند آتش‌بس برقرار شود. احتمالاً چنین اقدامی را انجام می‌دهند.»
ترامپ تأکید کرد که آمریکا به‌طور «چشم‌گیری» نیروهای خود در افغانستان را کاهش می‌دهد. بااین‌حال او شمار دقیقی از سربازانی که می‌خواهد از افغانستان خارج کند ارائه نکرد. در حال حاضر حدود ۱۳ هزار سرباز آمریکا در افغانستان هستند.

پکن : به دنبال جنگ با آمریکا نیستیم اما ترسی هم نداریم

4301287
رئیس جمهور چین جمعه گذشته گفت: پکن از تلاش برای منعقد کردن توافق تجاری با آمریکا حمایت می‌کند اما در عین حال ابایی از جنگیدن متقابل برای محافظت از منافعش را ندارد.
شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در اظهاراتی خطاب به یک هیات تجاری آمریکایی حاضر در پکن عنوان کرد: چین نگرش مثبت نسبت به مذاکرات تجاری با آمریکا دارد.

او تصریح کرد: همانطورکه ما همواره گفتیم خواستار آغاز یک جنگ تجاری نیستیم اما ترسی هم از این بابت نداریم.
وی ادامه داد: ما زمانی که لازم باشد متقابلا خواهیم جنگید اما فعلا تلاش می‌کنیم یک جنگ تجاری نداشته باشیم.
این هیات آمریکایی از شرکت کنندگان از سوی مجمع اقتصاد جدید آمریکا متعلق به شرکت بلومبرگ به چین به عنوان کنفرانسی که در هفته جاری در پکن برگزار شد این دیدار را انجام داد.
در این هیات هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا، هانک پائولسن، وزیر خزانه‌داری اسبق این کشور و مایک فرومن، نماینده تجاری اسبق آمریکا حضور داشتند.
رئیس جمهور چین در جریان این دیدار که در محل تالار بزرگ خلق در شهر پکن انجام شد خطاب به این گروه تصریح کرد: موضع چین این است که یک توافق باید در بردارنده احترام دو جانبه و برابری باشد.
او تاکید کرد: ما می‌خواهیم به روی یک توافق مرحله اولی براساس احترام دو جانبه و برابری کار کنیم.
او همچنین گفت: پکن از حاکمیت مالی خود دست نخواهد کشید.
این صحبت او نشان دهنده انعطاف پذیری کم چین درقبال مسائلی که حزب حاکم کمونیست این کشور برای آینده حیاتی تشخیص بدهد است.
رئیس جمهور چین گفت: ما در حال کار برای تحقق بخشیدن به رویای چین مبتنی بر نوسازی ملتمان هستیم.

کاهش پیش‌بینی رشد اقتصاد جهانی به ۲.۹ درصد

1397011710204230513793464
روز پنج‌شنبه ۲۱ نوامبر سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) پیش‌بینی خود از وضعیت جهان را به‌روزرسانی کرد. در این گزارش، سازمان اعلام کرد که رشد اقتصادی جهان در پایین‌ترین سطح از بحران مالی جهان قرار گرفته و دلیل آن این است که دولت‌ها احیای سرمایه‌گذاری را به بانک‌های مرکزی واگذار کرده‌اند.
اقتصاد جهان در سال میلادی جاری و سال آینده در پایین‌ترین سطح یک دهه اخیر یعنی ۲.۹ درصد رشد خواهد کرد.
این در حالی است که سازمان در پیش‌بینی ماه سپتامبر خود رشد ۳ درصدی را برای سال ۲۰۲۰ جهان پیش‌بینی کرده بود.
این سازمان که مقر اصلی آن در پاریس مستقر است، همچنین اعلام کرده است که رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۱ به ۳ درصد خواهد رسید اما این رشد تنها در صورتی محقق خواهد شد که ده‌ها خطر گوناگون از جنگ تجاری گرفته تا رکود شدید و غیرمترقبه اقتصاد چین، کنترل شوند. سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه اما خطر بزرگ‌تر را شکست دولت‌ها در برابر چالش‌های جهان دانست، چالش‌هایی از جمله تغییرات آب وهوایی، یافتن راهکارهای مناسب برای دیجیتالی شدن اقتصادها و بر هم خوردن نظم چندجانبه جهان که پس از سقوط کمونیسم ایجاد شد.
لارنس بونه، اقتصاددان ارشد این سازمان در این گزارش نوشت: «این یک اشتباه در سیاست‌گذاری خواهد بود این تغییرات، عواملی زودگذر و موقتی محسوب شوند که می‌توان آنها را با سیاست‌های پولی یا مالی حل کرد چون این‌ها مسائلی ساختاری هستند.» وی ادامه داد که بدون جهت‌گیری روشن سیاست‌ها در این موارد، «نااطمینانی‌ها افزایش می‌یابد و به چشم‌انداز رشد آسیب می‌زند.»
در این گزارش به‌روز رسانی سازمان، پیش‌بینی شده است از میان اقتصادهای عمده، اقتصاد آمریکا در سال جاری ۲.۳ درصد رشد کند، این در حالی است که گزارش ماه سپتامبر رشد ۲.۴ درصدی را برای آمریکا پیش‌بینی کرده بود. دلیل این تغییر، از بین رفتن اثر مالی کاهش مالیات‌ها در سال ۲۰۱۷ و ضعیف شدن شرکای تجاری آمریکا عنوان شده است. سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه ضمن پیش‌بینی رشد ۲ درصدی در هر یک از سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای بزرگ‌ترین اقتصاد جهان، اعلام کرد هرگونه کاهش بیشتر نرخ بهره تنها باید در صورتی انجام شود که رشد اقتصادی ضعیف‌تر شود.
بر این اساس، چین که یکی از کشورهای عضو این سازمان نیست اما وضعیت‌ آن از سوی این سازمان دنبال می‌شود، در سال ۲۰۱۹ رشد ۶.۲ درصدی را تجربه خواهد کرد؛ در حالی که گزارش ماه سپتامبر سازمان این رشد را ۶.۱ پیش‌بینی کرده بود.
با وجود این، سازمان پیش‌بینی کرد که رشد چین به‌تدریج کاهش می‌یابد و در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب به ۵.۷ درصد و ۵.۵ درصد می‌رسد. سازمان علت این کاهش را تنش‌های تجاری و ایجاد تعادل تدریجی این کشور در فعالیت‌های اقتصادی به‌دور از صادرات و پرداختن به اقتصاد داخلی دانست. بر این اساس رشد اقتصادی حوزه یورو برای ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب ۱.۲ درصد، ۱.۱ درصد و ۱.۲ درصد پیش‌بینی شده است.

برنامه چین برای عرضه ۶ میلیارد دلار اوراق قرضه دلاری

34950ac93e7ba6c51d4391c7e8474055f3ff48a54b5393a7c2fcbb9dbcf9739c smبرخی از منابع آگاه در وزارت دارایی چین اعلام کرده اند که این کشور در نظر دارد شش میلیارد دلار اوراق مبتنی بر دلار را به بازار عرضه کند. این مسئله که در صورت تحقق، یک رکورد جدید در عرضه این اوراق توسط چین خواهد بود، شامل همه اوراق قرضه میان مدت و بلندمدت یعنی اوراق سه ساله، پنج ساله و ۱۰ ساله خواهد بود.
وزارت دارایی چین هنوز حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشده است. این برای سومین سال متوالی خواهد بود که چین اوراق بدهی دلاری منتشر می‌کند.
آن ژانگ، مدیر بخش درآمدهای ثابت منطقه آسیا در بانک ” جی پی مورگان” گفت: این اقدام بار دیگر این فرض را تایید می‌کند که چین در حال توسعه یک بازار اوراق خارجی برای معامله گران است.
به گفته این منابع، هم‌چنین قرار است چین برای نخستین بار نسبت به صدور اوراق قرضه ۱۵ ساله مبتنی بر یورو اقدام کند. سال گذشته چین سه میلیارد دلار و سال ۲۰۱۷ این کشور دو میلیارد دلار اوراق قرضه دلاری منتشر کرده بود که شش میلیارد دلار سال جاری یک رکورد جدید در این زمینه محسوب می شود.
در حال حاضر بازار اوراق قرضه دلاری در چین ۷۴۰ میلیارد دلار ارزش دارد. در هفته‌های اخیر و به دنبال کاهش تنش های تجاری بین پکن و واشنگتن، بازده اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا پایین‌تر آمده و ارزش یوان در برابر دلار به ثبات نسبی رسیده و همین مسئله شرایط را برای عرضه اوراق دلاری جدید توسط چین مساعد کرده است.
در حال حاضر چین دومین بازار بزرگ اوراق قرضه جهان پس از آمریکا است، اما به گفته بکی لیو، مدیر بخش اقتصاد کلان چین در بانک “استاندارد چارترد” ابزارهای مالی در این کشور در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر توسعه داده شده‌اند.
طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، دوشنبه ۲۵ نوامبر بازدهی اوراق قرضه یک ساله ۱.۵۱ درصد، اوراق قرضه سه ساله ۱.۶۲ درصد و اوراق قرضه پنج ساله ۱.۷۱ درصد بوده است.

آلمان درخواست آمریکا برای همراهی با سیاست‌های ترامپ علیه ایران را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد که این کشور برخلاف آمریکا رویکرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را دنبال نمی‌کند.

فرانسه ایران را به بازگشت تحریم‌ها تهدید کرد
دولت فرانسه روز چهارشنبه ۲۷ نوامبر (۶ آذر) ضمن هشدار به ایران در مورد کاهش تعهدات برجامی، این کشور را به بازگشت تحریم‌ها تهدید کرد.

ونزوئلا با یوان چین به جنگ تحریم آمریکا می‌رود

شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام کرد که با هدف مقابله با تحریم‌های آمریکا معاملات خود با مشتریان چینی را بر پایه یوان انجام می‌‌دهد.

فدریکا موگرینی: بر کسی پوشیده نیست که حفظ توافق هسته‌ای ایران سخت شده است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد:
اعتراضات در ایرانی از نارضایتی‌ واقعی از سختی‌های #اقتصادی حال حاضر سرچشمه می‌گیرند.
تمامی گزارش‌های رویدادهای اخیر ایران، سزاوار تحقیقات کامل و سریع از سوی مقامات مربوطه است.

اخبار داخلی:

لایحه بودجه ۹۹ یکشنبه ۱۷ آذر تقدیم مجلس می‌شود

139504260949428078143434

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور روز (یکشنبه ۱۷ آذر) به مجلس ارائه می‌شود، گفت: حجت الاسلام روحانی رئیس‌جمهور در این روز با حضور در مجلس لایحه بودجه را به مجلس ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه پس از ارائه لایحه به مجلس، لایحه چاپ می‌شود و در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد، افزودپس از آن نمایندگان و کمیسیون‌ها ۱۵ روز، فرصت دارند تا پیشنهادات خود را مطرح کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: پس از آن کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل می‌شود که به‌مدت یک ماه لایحه را بررسی می‌کند.یوسف نژاد اضافه کرد: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، پس از بررسی لایحه در کمیسیون تلفیق بودجه نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند که پیشنهادات خود را مطرح کنند.

وزیر هشتم کابینه هم خداحافظی کرد/ مجلس علیه دولت به تلافی بنزین

هفته جاری مجلس حول محور افزایش قیمت بنزین و استیضاح وزرای کشور، نفت، جهاد کشاورزی و وزارت کشور بود.

روز یکشنبه سوم آذر بود که برای چندمین‌ بار اعلام شد وزیر جهاد کشاورزی از سمت خود استعفا کرده است. بحث استعفای حجتی در حالی مطرح می شد که قرار بود روز سه‌شنبه راهی پارلمان شده و از سوی نمایندگان استیضاح شود. استیضاح محمود حجتی با ۳۸ امضا روز سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه با ۲۰ محور از سوی هیات رئیسه اعلام وصول شد. با این حال حجتی که در دو دولت یازدهم و دوازدهم، بارها برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان راهی پارلمان شده ‌بود، این‌بار ترجیح داد پیش از اینکه استیضاح شود، استعفا دهد.

در نهایت صبح روز دوشنبه خبر پذیرش استعفای حجتی در رسانه‌ها منتشر شد و ساعت ۳ و نیم بعدازظهر همان روز پاسخ حسن روحانی به نامه استعفا او تائید شد. رئیس جمهور با صدور پیامی، حجتی را به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور کشاورزی و امنیت غذایی» منصوب کرد.

برخی اعلام وصول استعفا حجتی را تلافی مجلسی‌ها از دولت پس از افزایش قیمت بنزین تلقی می کنند.

در ادامه «احمد امیرآبادی»، عضو هیئت‌رئیسه مجلس، به میان خبرنگاران آمد و از ارائه طرح استیضاح وزیر نفت به هیات‌رئیسه با ۵۰ امضا خبر داد. او گفت: «محورهای استیضاح شامل علت حذف کارت سوخت و راه‌اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت، ارائه‌ اطلاعات غلط در مورد افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره‌ علت گران‌شدن نرخ بنزین، ناکارآمدی در انعقاد قراردادهای میادین مشترک گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری‌ها و عدم توجه به توسعه پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فراورده‌های نفتی است.»

بعد از وزیر کشاورزی و وزیر نفت، زمزمه‌های استیضاح وزیر کشور نیز در مجلس شنیده شد. علی مطهری و احمد مازنی، نمایندگان مردم تهران در مجلس، از تقدیم استیضاح رحمانی فضلی، خبر دادند.

در ادامه هم روز سه شنبه «علی‌اصغر یوسف نژاد»، یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، از تحویل استیضاح وزیر آموزش و پرورش به هیات رئیسه با ۶۰ امضا خبر داد.

خبرگزاری ایسنا در این باره نوشت؛ به گفته یوسف‌نژاد خلف وعده در اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان کلاس‌های بدون معلم و عدم تامین متون درسی از اول مهر تاکنون، عدم توزیع عادلانه نیروی انسانی و امکانات آموزشی، انتصاب مسئولین ناکارآمد، عدم نظارت بر عملکرد مسئولان تحت امر، عدم تعیین تکلیف کامل نیروهای حق‌التدریسی خرید خدمت و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و کمبود نیروی انسانی در رده‌های آموزشی و خدماتی در مدارس از محورهای این استیضاح است.

عامل آتش زدن کنسولگری ایران در نجف اشرف/ عکس

GP7QPWfOee7l

«احمد شربه» و دار و دسته اش که از اتباع یکی از شخصیت های سیاسی معروف عراقی هستند در آتش زدن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف در شامگاه گذشته (چهارشنبه) دست داشته اند.

یک منبع موثق  روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: احمد شربه از دار و دسته «عدنان الزرفی» استاندار اسبق نجف اشرف می باشد که در حال حاضر الزرفی نماینده مجلس عراق و عضو فراکسیون «النصر» به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق است.

اغتشاشگران در عراق حدود یک ماه پیش کنسولگری کربلا را به آتش کشیده و یکسال قبل از این نیز کنسولگری ایران در بصره را آتش زدند.

آمریکا ایران را محکوم کرد!

629986 466

در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی مقامات و دولتمردان آمریکا، یک دادگاه فدرال این کشور، دولت ایران را به پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار بابت آن‌چه خسارت به جیسون رضائیان و خانواده‌اش در مدت بازداشتش در ایران خوانده شده، محکوم کرد.

به گزارش نامه نیوز، یک دادگاه فدرال، روز جمعه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن دولت ایران باید مبلغ ۱۸۰ میلیون دلار بابت آن‌چه خسارت ۱۸ ماه بازداشت جیسون رضائیان، در دوره مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۴ خوانده شده است، به او و خانواده‌اش پرداخت کند و گفته شده است که این اقدام برای جلوگیری از گروگان‌گیری آمریکایی‌ها در آینده ضرورت داشته است.

رضائیان که خبرنگار واشنگتن پست در تهران بود، به همراه همسرش در ۲۲ جولای سال ۲۰۱۴ بازداشت شد. او پس از ۵۴۴ روز و همسرش نیز دو ماه بعد آزاد شدند.

ریچارد.جی. لئون، قاضی دادگاه فدرال واشنگتن، پس از آن‌که ایران به جلسه استماع دو روزه در ماه ژانویه پاسخی نداد، حکمی غیابی علیه ایران صادر کرد.

این قاضی مبالغ ۲۳.۸ میلیون دلار بابت جبران خسارت رنج کشیدن و زیان مالی به رضائیان، ۲.۷میلیون دلار به برادرش علی و ۳.۱میلیون دلار به مادرش مری بابت ادعاهای مشابه و ۱۵۰ میلیون دلار به خانواده‌اش بابت خسارات کیفری، اهدا کرده است.

او همچنین در یک رای ۳۰ صفحه‌ای مدعی شد: گروگان گرفتن یک مرد و وسیله نفوذ قرار دادن او در مذاکرات با آمریکا، ظالمانه بوده و سزاوار تنبیه است و حتما ضرورت دارد که از آن جلوگیری شود.

یک عکس تاسف برانگیز؛ این نمایندگان مجلس مشغول چه کاری هستند؟

5300536به گزارش خبرآنلاین، وزیر نیرو  هفته گذشته برای پاسخ به سوالات نمایندگان راهی ساختمان هرمی بهارستان شده بود تا به سوالات آنها پاسخ بگوید اما عکسی که از آن جلسه منتشر شده حکایت از آن دارد که گوش شنوایی برای پاسخ های وزیر وجود نداشته است.درحالی که اردکانیان پشت تریبون قرار دارد و در حال پاسخ‌گویی به سوالات است تنها چند نماینده بر روی صندلی‌های خود قرار دارند و اگر خوب دقت کنیم می‌بینیم از ۲۷ صندلی‌ که در تصویر به چشم می‌خورد ۵ نفر بر روی صندلی خود نشسته‌اند؛ حالا بماند که از همین تعداد تقریبا هیچ کدام گوش شنوایی برای سوالات وزیر ندارند.

ابوالفضل ابوترابی که اتفاقا ار نمایندگان منتقد دولت محسوب می‌شود در ردیف‌های آخر مشغول تلفن صحبت کردن است؛ نکته جالب اینجاست که  از ۱۴ نماینده‌ای که در این تصویر قرار دارد ۵ نفر از آنها مشغول صحبت‌های تلفنی خود هستند که محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در اولین ردیف به چشم می‌خورد.

بیمقدار و باسط دورازهی هم با اینکه روی صندلی خود نشسته‌اند دل و دماغی برای گوش دادن به حرف وزیر ندارند و گعده محمودی‌شاه‌نشین و دیگر نمایندگان هم آنقدر داغ به نظر می‌رسد که گویا هیچ صحبتی مهمتر از آن وجود ندارد.

در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد

BENZIN

رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.

گسترش‌نیوز:محمدمهدی زاهدی در نشست علنی در روز یکشنبه‌، ۳ آذرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام خمینی ( ره ) دستور ایجاد آن را صادر کردند و امروزه شاهد اثرگذاری بسیج و تفکر و مدیریت بسیجی در عرصه‌های مختلف اقتصادی و امنیتی هستیم.

اعطای یک گیگابایت اینترنت به همه مشترکان موبایل

2296241

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت ارتباطات اعلام کرد: با هدف تکریم مردم، وزیر ارتباطات از اعطای بسته اینترنت یک گیگابایتی به همه مشترکان تلفن همراه خبر داده است. در این راستا امکان فعالسازی این بسته، با شماره‌گیری کد دستوری #۹۸* فراهم شده است.

آذری جهرمی پیش از این نیز درباره تکلیف مشترکینی که بسته‌های مدت‌دار خریداری کرده‌ و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده‌اند، گفت: به اپراتورها ابلاغ کرده‌ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند.

آنها که مشمول سبدحمایتی نشدند حتما بخوانند

ایرنا : وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سرپرستان خانواری که مشمول سبد حمایتی دولت نشده‌ و خود را واجد شرایط دریافت این مبلغ می‌دانند، از ساعت ۸ صبح یکشنبه سوم آذرماه می‌توانند درخواست خود را با ارسال شماره ملی(سرپرست خانوار) به کد دستوری #۶۳۶۹* اعلام و ثبت کنند.

قیمت گوشت تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

پوریان رئیس مجمع ملی صادر کنندگان دام کشور:

با مازاد دام در سطح کشور رو به رو هستیم به طوری که میزان مازاد دام سنگین در استان تهران به ۱۴۰ هزار راس می‌رسد.
زایش مناسب دام در پاییز بدان معنا است که تا پایان سال به سبب شرایط مساعد عرضه، دچار نوسان قیمت نخواهیم شد.
قیمت هر کیلو دام سنگین درب دامداری ۲۵ هزار تومان و دام سبک ۳۴ هزار تومان است.
قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی در بخش عمده ۶۸ هزار تومان و لاشه گوساله ۶۵ هزار تومان است.

حقوق شهریور کارگران هفت تپه پرداخت شد

مدیر کل بیمه بیکاری و حمایت از پایداری مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از پرداخت حقوق شهریورماه کارگران هفت تپه خبر داد. /مهر

نوبخت: کالاهای اساسی در سال ۹۹ با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تامین می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه: قیمت دلار برای کالاهای اساسی در لایحه بودجه ۹۹ همچنان چهار هزار و ۲۰۰ تومان پیش بینی شده است.
دولت به دنبال مهار تورم است و اگر به جای دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، از ارز نیمایی استفاده شود، یعنی پذیرفته‌ایم از ابتدای فرودین ماه ۹۹، مرغ و شکر با دلار حدود ۱۱ هزار تومانی تامین شود که در این شرایط همه چیز گران خواهد شد. /خانه ملت

بغداد محکوم کرد: آتش زدن کنسولگری ایران در نجف بازتاب دهنده موضع ما نیست

وزارت خارجه عراق در بیانیه ای که در مورد حمله به ساختمان کنسولگری ایران در نجف منتشر کرده تصریح کرده است که هدف از این حمله «ضربه به روابط تاریخی عراق با ایران و دیگر کشورها بوده است.»

فرمانده نیروی دریایی ایران: رزمایش مشترک با روسیه و چین برگزار می‌کنیم

حسن خانزادی روز چهارشنبه اعلام کرد که برنامه‌ریزی‌های اولیه برای این رزمایش مشترک انجام شده و نیروها برای برگزاری آن آماده می‌شوند.

کدال:

وآتوس
توسعه سرمایه گذاری کشاورزی آرین توسکا در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۳۷) ریال زیان محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۱٪ افزایش زیان داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۵۸٪ هزینه‌های فروش، اداری و عمومی میباشد.

این شرکت بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ (۲,۲۳۷) میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.

وآیند
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت بانک آینده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی : از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۵:۰۰ روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ درمحل تهران،بزرگراه شهید حقانی(غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو،بلوار کتابخانه ملی ایران، روبه روی باغ کتاب، درب غربی کتابخانه ملی، مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی، تالار قلم،تلفن۸۸۶۴۴۱۴۴-۰۲۱ برگزار میگردد حضور بهم رسانند.
ب– دستور جلسه :

انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

حتاید
تاید واتر خاورمیانه دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ مبلغ ۱۹۲,۰۰۰ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۵۴۲,۸۳۶ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴% افت داشته است.

توریل
توکا ریل در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱(حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۲۳۳ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۴۶۶,۵۳۴ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

خچرخش
چرخشگر دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۰۸,۲۱۷ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۶۸۰,۰۲۳ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶% رشد داشته است.

مبین
پتروشیمی مبین دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۹,۸۷۹ میلیارد ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۵۸,۷۶۳ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰% رشد داشته است.

دتولید
داروسازی تولید دارو در دوره ۶ ماهه منتهی به ۹۸/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هرسهم ۱۶۸ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده ۱۰٪ افت داشته که عمدتا بخاطر شناسایی ۴۴ میلیارد ریال مالیات بر درآمد سال های قبل شرکت در گزارش حسابرسی شده میباشد.

این شرکت براساس عملکرد واقعی ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۰۰,۷۱۵ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

داسوه
داروسازی اسوه دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۲۲۴,۱۵۸ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۷۴۵,۶۸۶ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱% رشد داشته است.

▪️توضیحات در مورد اصلاحات :
بدلیل اینکه گزارش تولید ماه قبل نهایی نگردیده بود تعداد ۶۰ عدد کپسول کسر گردیده است

شاراک
پتروشیمی شازند (پتروشیمی اراک) دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۵,۶۴۹ میلیارد ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۴۳,۶۵۷ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸% رشد داشته است.

خاهن
آهنگری تراکتور سازی ایران دردوره ۱ ماهه منتهی به۹۸/۰۸/۳۰ ازمحصولات تولید شده ی خود فروشی نداشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۱۳۱,۸۳۴ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲% افت داشته است.

حخزر
کشتیرانی دریای خزر دردوره ۱ ماهه منتهی به۹۸/۰۸/۳۰ مبلغ ۲۵۰,۲۵۰ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۲,۰۴۴,۲۲۱ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱% رشد داشته است.

کی بی سی
کی بی سی دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ مبلغ ۲۶۷,۹۸۶ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۱,۹۲۳,۰۲۷ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۱% رشد داشته است.

فزرین
زرین معدن آسیا دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۱۵۱,۵۱۰ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۸۷۶,۱۱۱ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰% رشد داشته است.

کیمیا
صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۸۵,۳۷۵ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ مبلغ ۸۱۷,۱۴۰ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰% رشد داشته است.

ستران
سیمان تهران دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۸/۰۸/۳۰ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۳۵۴,۷۷۷ میلیون ریال درآمد داشته است

این شرکت براساس عملکرد ۸ ماهه مبلغ ۲,۹۹۷,۱۹۵ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵% رشد داشته است.

گزارش بازار روز چهار شنبه ۲۲/۸/۱۳۹۸:

شاخص کل: ۳۱۱۲۳۰ (افزایش ۱۵۸۶ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۱٫۳۴ درصدی نسبت به هفته قبل)

شاخص کل هم‌وزن: ۹۲۸۸۱ (افزایش ۵۰۷ واحدی نسبت به روز قبل و افزایش ۵٫۰ درصدی نسبت به هفته قبل)

ارزش معاملات: ۱۵۶۰۸٫۳۵۳ میلیارد تومان

حجم معاملات: ۲٫۵۱۱ میلیارد تومان

برترین گروه های صنعت: مواد دارویی،خودرو، فلزات اساسی،شیمیایی ، بانک‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، سیمان

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

رمپنا

۳۲۴٫۰۹  واحد مثبت

فملی

۲۳۰٫۸۶ واحد مثبت

وبملت

۱۹۵٫۹۵ واحد مثبت

کچاد

۱۵۳٫۱۴ واحد مثبت

نوری

۱۲۱٫۱ واحد مثبت

رانفور

۱۰۸٫۸۹  واحد مفی

وامید

۹۷٫۰۱ واحد منفی

تحلیل شاخص:

شاخص زراعت

1

شاخص زراعت طبق تحلیل پیش رفت و پس از رسیدن به ۷۱ هزار واحد تا ۶۳هزار واحد اصلاح کرد و سپس دوباره تا سقف ۷۱ هزار واحد رشد کرد. حال می‌تواند بعد از کمی رنج خوردن بین ۷۱ تا ۷۳ هزار واحد تا ۸۷ هزار واحد رشد کند.

شاخص فلزات اساسی

اساسی 1

شاخص فلزات اساسی دقیقا طبق تحلیل اندکی تامحدوده ۱۸۵ هزار واحد امکان اصلاح کرد و سپس با شکست باند ۵۰ روزه توسط ۱۲روزه و صعودی شدن باند تا محدوده ۲۱هزار واحد می تواند رشد کند.

شاخص انبوه سازی

سازی 1

برای شاخص انبوه سازی دو سناریوی متفاوت می‌توان تعریف کرد. اگر شاخص در ۲۰۰۰ واحد حمایت قوی شود تا سقف قبلی ۲۶۵۸ واحد می‌تواند رشد کند. اما سناریوی دوم که قوی‌تر است احتمال اصلاح شاخص تا ۱۹۸۸ واحد و سپس رشد تا سقف قبلی را محتمل می‌داند.

شاخص دارویی

1

برای شاخص دارویی دو سناریوی متفاوت وجود دارد. شاخص در محدوده میان ۴۱ و ۴۲ هزار واحد اندکی رنج می‌خورد و سپس تا ۵۱ هزار واحد رشد می‌کند. یا به روند صعودی خود ادامه داده و تا سقف قبلی ۵۰۹۰۳ واحد بالا می‌رود.

شاخص شیمیایی

در محدوده رنج بین ۱۹۲۰۰ و ۱۸۶۰۰ قرار دارد و در چند روز گذشته در سطح پایین این رنج نوسان داشته است. در صورت شکست حمایت ۱۸۶۰۰ میتوان احتمال ریزش شاخص تا سطح ۱۷۸۰۰ را داد که با توجه به قرار گرفتن شاخص زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه این احتمال قوی تر است. اما در صورتیکه شاخص با رشد مواجه شود میتوان انتظار افزایش تا سطح مقاومتی ۱۹۲۰۰ و در صورت شکست آن رسیدن به سطح ۲۰۰۰۰ واحدی را داشت.

شاخص سرمایه گذاریها

گذاری 1

شاخص داخل کانال صعودی و در محدوده کف این کانال در نوسان است. با توجه به رشد شاخص در روزهای گذشته شاهد رسیدن آن به مقاومت ۷۱۹۰ واحدی هستیم و باید منتظر واکنش شاخص به این محدوده باشیم. در صورت شکست مقاومت شاخص گروه سرمایع گذاری مستعد رشد تا محدوده ۸۰۰۰ واحدی یعنی سقف کانال را دارد. اما درصورتیکه موفق به شکست مقاومت نشود انتظار اصلاح تا کف کانال میرود. با توجه به شرایط و جو حاکم بر بازار احتمال اول یعنی ادامه حرکت صعودی و شکست مقاومت قوی تر است.

شاخص فراورده‌های نفتی

نفتی
ادامه ی اصلاح شاخص بسیار محتمل است چرا که از محدوده مقاومت کلاسیک برگشت داشته و حمایت کانال را نیز شکسته است.
ADX و Aligator نیز روند نزولی را نشان می‌دهند.
احتمال نزول تا ۱۲۲۱۹۶۱ وجود دارد.

شاخص خودرویی


خروج از الگوی مثلث و حمایت در روزهای قبل روی حمایت کانال نشان دهنده روند صعودی شاخص است.
ADX و Aligator نیز روند صعودی را تایید میکنند هدف بعدی افزایش تا ۴۸۴۸۴ میباشد.

شاخص ذغال سنگ

سنگ
روند شاخص صعودی است اما احتمال پولبک به ۱۰۵۰۰ دور از انتظار نیست.

شاخص اطلاعات و ارتباطات

و ارتباطات
در حال حاضر روی MA20 روزه حمایت شده است دو سناریوی متفاوت وجود دارد با توجه به تایید اندیکاتورها و صعودی بودن روند در صورتیکه به رشد خود ادامه دهد تا سطوح ۳۳۵ و ۳۴۹ و ۳۶۹ ۳۹۵ سقف کانال افزایش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۳۰۴ و ۲۷۵ کف کانال کاهش خواهد یافت.

شاخص سیمان


در حال حاضر روی MA50 روزه حمایت شده و باند بالایی بولینگر به عنوان مقاومت عمل کرده است در صورتیکه با توجه به تایید اندیکاتورها مبنی بر نزولی بودن روند اگر اصلاح وجود داشته باشد تا سطوح ۲۴۳۹ و ۲۳۴۹ و ۲۱۹۸ کاهش خواهد یافت در غیر اینصورت در صورت رشد تا سطوح ۲۵۹۷ و ۲۶۹۹ سقف کانال و ۲۸۳۶ مقاومت قبلی افزایش خواهد یافت.

آپدیت تحلیل طلای جهانی   :

جهانی

طلا پس از حمایت در کف کانال و صعود تا محدوده ۱۵۱۰ دلار رنج خورد و‌بعد تا کف کانال پایین آمد. دوباره کمی بالا رفت و سپس باز تا کف کانال رسید. روند صعودی خودش رو حفظ کرده و در صورت حمایت در ۱۴۵۰ دلار در گام اول می‌تواند تا ۱۶۰۰ دلار صعود کند.

آپدیت تحلیل بیت کوین:

بیت کوین با حمایت در ۷۷۰۰ و ۸۸۰۰ دلار صعود کرد و در محدوده ۹۰۰۰ دلار رنج خورد. به علت عدم حمایت طبق تحلیل در تا محدوده ۷۰۰۰ و حتی نزدیک ۶۶۰۰ دلار نیز می‌تواند افت کرد. در محدوده ۷۰۰۰ دلار کمی رنج خورده و با حمایت ابتدا تا ۹۰۰۰ دلار سپس ۱۱۰۰۰ دلار می‌تواند رشد کند.

آپدیت تحلیل نفت برنت:

نفت در محدوده ۶۰ دلار رنج خورده است سپس تا ضلع مثلث ۶۳ دلار رشد کرده‌است. در صورت شکست سقف و حمایت تا ۶۹ دلار و شکست این مقاومت تا ۷۵ دلار رشد خواهد کرد. در غیر این صورت با برخورد به سقف محدوده ۶۳ دلار تا حدود ۵۸ دلار ریزش می‌کند.

آپدیت تحلیل دلار:

دلار طبق تحلیل هفته گذشته با با شیب صعودی نسبتا ضعیف و صعودی شدن اندیکاتورها تا حدود ۱۲۶۰۰ تومان رشد کرد در صورت حفظ شیب صعودی و حمایت می‌تواند تا ۱۳۸۰۰ تومان نیز افزایش یابد.

 

سهام مستعد رشد:

وملی

ممکن است با رسیدن به سقف سالانه ۸۳۸۴۵ ریال تا سقف کانال یعنی ۶۷۵۰۰ ریال اصلاح کرده سپس بعد از پایان پول بک به روند اصلاحی خود ادامه دهد و تا ۱۳۰۰۰۰ ریال صعود کند. در غیر این صورت با تثبیت ۸۳۸۴۵ ریال تا ۱۳۰۰۰۰ ریال صعود می‌کند. پس اگر در سقف سالانه حمایت شد مناسب ورود است‌ که با توجه به حجم قابل توجهی که ۶ آذر داشت این سناریو محتمل‌تر است، اگر نه بهتر است تا ۶۸۵۰۰ ریال صبر کرده واچ باشد بعد قابل ورود است.

لوتوس

ممکن است پس از رسیدن به سقف کانال ۳۸۲۲ ریال سقف کانال یک ساله را شکسته و تا ۴۴۰۰ ریال صعود کند که در این صورت با تثبیت ۳۸۲۲ ریال و حمایت در این نقطه مناسب ورود است. در غیر این صورت با رسیدن به سقف ۳۸۲۲ ریال تا ۳۴۰۰ ریال اصلاح کرده سپس تا ۴۴۰۰ ریال صعود ‌می‌کند. اگر این سناریو اتفاق بیفتد تا ۳۴۰۰ تومان سهم واچ است.

سیلام

سهم بعد از حمایت در منطقه حمایتی ۶۶۰ و کف کانال با رشد روبرو شده و پیش بینی میشود با اتمام اصلاح قیمتی و اتمام موج ۴ شاهد افزایش قیمت تا سقف کانال یعنی محدوده ۱۴۸۰ تومان باشیم.
حد ضرر ۶۳۲۰ ریال، ۲۵ درصد
تارگت ۱۴۸۰۰ ریال ، ۷۲ درصد

حفارس

بعد از واکنش به منطقه حمایتی و کف کانال شاهد افزایش قیمت سهم بوده ایم. سناریوی احتمالی برای آینده سهم افزایش قیمت تا سطح ۳۴۰ تومان و درصورت شکست آن ۴۰۰ تومان است.
حد ضرر ۲۳۰۰ ریال ،۱۵ درصد
تارگت میان مدتی ۴۰۰۰ ریال، ۵۰ درصد

کپرور


پولبک به حمایت کلاسیک و حمایت کانال کامل شده و در حال صعود است. در صورت عبور از مقاومت ماینور خود در ۱۴۵۰، اهداف بعدی ۱۷۰۰ و ۲۱۰۰ تومان می‌باشد. در غیر این صورت رنج خواهد شد.
سهم ورود پول هوشمند نیز داشته است.

وتوسم


از نظر تابلوخوانی قدرت خریداران بیشتر است.
در صورت عبور از مقاومت ماینور خود در ۳۸۳ تومان، توانایی رشد تا ۴۲۸ و ۴۶۰ را خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *