1

اخبار خارجی:

مذاکره تلفنی پوتین و ترامپ؛ اعلام آمادگی برای همکاری در مورد بازار نفت

1 2

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه از تماس تلفنی خود با «دونالد ترامپ»، همتای آمریکایی خود خبر داد و گفت که همه (کشورهای تولید کننده نفت) در مورد بازار انرژی و نفت نگران هستند.

پوتین شامگاه جمعه از احتمال کاهش تولید نفت به میزان ده میلیون بشکه نفت در روز یا حتی بیشتر خبر داد و گفت: «ما برای همکاری با ایالات متحده آمریکا در مورد بازار نفت آماده‌ایم».

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه همه کشورها در استقرار و پایداری بلندمدت بازار نفت منافعی دارند، گفت که مسکو هم‌اکنون در حال بررسی و ارزیابی اوضاع بازار جهانی نفت بوده و شرایط و منافع کشورهای تولید کننده و مصرف کننده در نظر دارد.

پوتین گفت که به نظر می‌رسد عربستان سعودی در حال حذف آن دسته از رقبای نفتی خود است که دست به تولید نفت شِیل زده‌اند و در این زمینه موفق عمل کرده است.

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت شیل (از سنگ نفت) است با این حال کاهش شدید قیمت نفت، استحصال این نوع نفت که هزینه‌بر نیز است، برای تولید کنندگان آن از جمله آمریکا در شرایط فعلی توجیه اقتصادی نداشته و به‌ صرفه نیست.

در همین راستا وزیر انرژی روسیه از کاهش دوباره قیمت نفت ابراز نگرانی کرد و گفت که «ما هنوز نمی‌دانیم که چه زمانی درخواست‌ها در بازار نفت به کمترین سطح ممکن خود خواهد رسید».

نواک گفته است که باید تولید نفت کاهش یابند حتی عربستان سعودی و آمریکا نیز دست به کاهش تولید بزنند.

دونالد ترامپ در توییت خود نوشت که با ولی‌عهد سعودی و رئیس جمهور روسیه در مورد بازار نفت تلفنی گفت‌وگو کرده است. او ابراز امیدواری کرد که مسکو و ریاض در زمینه تولید نفت به توافقی دست پیدا کنند. اظهارات ترامپ منجر به افزایش شدید قیمت نفت در جهان شد.

همچنین یک منبع آگاه در اوپک نیز گفت: «آمریکا باید از طریق نفت شیل مشارکت کند.» روسیه مدت هاست در مورد پیوستن به اوپک برای کاهش تولید ابراز ناامیدی می کند چراکه این امر تنها از تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا حمایت می کند.

یک منبع اوپکی دیگر گفت هرگونه کاهش بیش از 10 میلیون بشکه ای باید شامل تولیدکنندگان خارج از اوپک پلاس باشد. اوپک پلاس شامل اعضای اوپک، روسیه و تولیدکنندگان دیگری به غیر از آمریکا، کانادا، نروژ و برزیل است.

وی افزود اوپک پلاس در حال رصد نشست ترامپ با شرکت های نفتی در اواخر روز جمعه است و رقم نهایی کاهش تولید به مشارکت تمامی تولیدکنندگان بستگی دارد.

روسيه و عربستان سعودى به توافق جهت كاهش عميق توليدات رسيده اند

3 2

يك منبع آگاه گفت كه وزرا احتمالا توافق كنند كه اوپك پلاس با مشاركت ساير كشورها بين ١٢ تا ١٥ ميليون بشكه در روز براي دو ماه از توليد نفت كم كنند.

بحث در خصوص کاهش هر چه بیشتر تولید نفت ادامه دارد. توافقی که قصد دارد بین 10 تا 12 میلیون بشکه نفت در روز (از ماه مه تا ژوئن) از حجم تولیدات اوپک پلاس بکاهد

وزیر انرژی روسیه خواهان پیوستن کشورهای دیگر برای کاهش هر چه بیشتر تولید نفت است/بلومبرگ کریل دمیتریف رئیس صندوق سرمایه‌ گذاری مستقیم روسیه از حل اختلاف ریاض و مسکو بر میزان تولید خبر داد/ رویترز

سئول: دریافت موافقت واشنگتن برای ارسال کمک های کره جنوبی به ایران

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد، این کشور برای کمک بشردوستانه به ایران موافقت آمریکا را به دست آورده و احتمالا ماه آینده میلادی تجهیزات و کالاهای پزشکی به ایران ارسال خواهد شد.

اجازه دولت مرکل به شعب بانک‌های ایرانی برای فعالیت در آلمان

سازمان ضدایرانی آمریکایی اتحاد علیه ایران هسته‌ای در گزارشی مدعی شد که دولت آلمان علیرغم تحریم‌های آمریکا به بانک‌های ایرانی اجازه می‌دهد در آلمان فعالیت کنند./اقتصاد آنلاین

اخبار داخلی:

بانک مرکزی تغییر نرخ سود سپرده ها را تکذیب کرد

2 2

بانک مرکزی اعلام کرد که برنامه ای برای تغییر در شرایط و نرخ سپرده ها ندارد.

به گزارش لایودیتا به نقل از تسنیم،‌ درپی انتشار متن پیشنهادی یکی از بانکهای خصوصی درفضای مجازی،درخصوص نرخ سپرده های بانکی، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی برنامه ای  برای تغییر در نرخ سود سپرده ها ندارد.

گفتنی است،‌ دیشب تصویر نامه یکی از بانک های خصوصی مبنی بر نرخ های سود جدید سپرده بانکی بعد از کاهش منتشر شد که در آن قید شده بود کاهش نرخ سود سپرده های بانکی بعد از جلسه اخیر رئیس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک ها اجرایی شده است.

این بانک اعلام کرده بود که به منظور جلوگیری از افزایش هزینه های مالیاتی و مشکلات ایجاد شده در خصوص افزایش هزینه های مالیاتی بانک ها ناشی از اضافه سود پرداختی مقرر شده جلسه مشترکی هم در این خصوص بین بانک مرکزی و نمایندگان شواری هماهنگی بانک های دولتی و کانون بانک های خصوصی طی روز جاری برگزار شود.

روحانی: شروع بازگشایی‌ها پلکانی است

رئیس جمهور:

۷۵ هزار میلیارد تومان به ۱۰ دسته اختصاص یافته است.

بیش از بیست و سه میلیون خانوار که یارانه دریافت می‌کنند مبلغ یک میلیون اعتبار به آن‌ها داده می‌شود و بازپرداخت آنها از همان یارانه و ۲۴ ماهه خواهد بود که ۲۵ هزار میلیارد برای آن قرار دادیم.

به کسب و کارهای زیان دیده در این مدت وام ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه پرداخت می‌شود.

تورمِ بانک مرکزی هم بالاخره رونمایی شد/ رکورد ۴۱.۲ درصدی نرخ تورم در سال ۹۸

رئیس کل بانک مرکزی درحالی شاخص تورم سالانه و ماهانه را جهت محاسبه میزان مهریه و خسارت تاخیر تادیه به قوه قضائیه اعلام کرد که جدول تورم بیانگر رکورد تورم ۴۱.۲ درصدی در سال ۹۸ است./تسنیم

تحلیل شاخص:

شاخص_کل

طبق تحلیل هفته گذشته شاخص توانست طبق سناریوی اول حرکت کند و به مقاومت 600 هزار واحدی برسد. برای هفته آتی نیز دو سناریو میتوان در نظرگرفت؛ سناریوی اول مسیر موافق روند شاخص است که درصورت ورود نقدینگی به بازار میتواند از مقاومت 600 هزار واحد عبور کند.

سناریوی دوم نیز اصلاح شاخص است که درصورت عدم عبور از مقاومت اتفاق خواهد افتاد.

شاخص کل هم_وزن :

وزن 1

شاخص هم‌وزن  با تثبیت ۲۲۰۰۰۰ واحد و عبور از آن می‌تواند به سمت محدوده ۲۶۰۰۰۰ واحد حرکت کند. سپس اصلاح کرده و تا هدف میان مدتی خود ۶۰۰۰۰۰ واحد حرکت کند. در غیر این صورت با رسیدن به ۲۲۰۰۰۰ واحد ابتدا تا محدوده ۱۹۰۰۰۰ واحد اصلاح می‌کند.

شاخص سرمایه گذاری

شاخص هفته گذشته طبق تحلیل پیش رفته و توانست از سقف کانال عبور کند. در هفته آتی هدف شاخص 15650 واحد است، البته در این بین پولبک به سقف کانال محتمل است

شاخص_شیمیایی:

2

این شاخص توانست هفته گذشته از مقاومت 33780 واحد عبور کند. درصورت تثبیت در این ناحیه احتمال صعود شاخص به سمت محدوده 36000 واحد وجود دارد.

شاخص_نیروگاهی:

شاخص یوتیلیتی ها توانست از مقاومت 1100 واحد عبور کند. احتمال میرود با رسیدن شاخص به محدوده 1200 واحد، وارد اصلاح و پولبک به 1100 واحد شود.

 شاخص ماشین آلات:

الات

شاخص ماشین آلات توانست طبق تحلیل به هدف 176 هزار واحدی برسد و در هفته آتی اگر موفق به عبور از این ناحیه شود، هدف 190 هزار واحد را پیش روی خود دارد. اما در صورت عدم عبور از این ناحیه انتظار پولبک به سمت ناحیه 170 هزار واحد میرود.

شاخص_قندوشکر:

هفته گذشته گروه قندی به رشد خود ادامه داد و به مقاومت 102 هزار واحدی رسید. در صورت عبور از این ناحیه احتمال رشد تا 115 هزار واحد وجود دارد. درصورت عدم عبور از این ناحیه احتمال اصلاح تا محدوده 95 هزار واحد وجود دارد.

شاخص کاشی سرامیک:

2

شاخص کاشی و سرامیک در حال رسیدن به مقاومت 32800 واحد است. در صورت عبور از آن و  رسیدن به محدوده 35600 واحد تشکیل سقف جدید داده. درصورت عدم عبور از 32800 واحد روند صعودی تضعیف خواهد شد و با توحه به رشد شارپی قبلی، احتمال اصلاح زمانی وجود خواهد داشت.

شاخص_بیمه:

2

گروه بیمه با رشدی شارپی موفق به عبور از سقف کانال شده و به محدوده 36 هزار واحدی رسیده. در صورت عدم عبور از این ناحیه، پولبک به سقف کانال محتمل است، با عبور از 36 هزار واحد انتظار رشد تا 42 هزار واحد میرود.

شاخص فلزات_اساسی :

 فلزات اساسی پس از عبور از سقف کانال اول خود اصلاح کرد و بعد از پایان پول‌بک طبق تحلیل تا سقف قبلی محدوده ۳۵۰۰۰۰ واحد رشد کرد. حال هدف بعدی محدوده ۵۰۰۰۰۰ واحد سپس ۷۰۰۰۰۰ واحد میدلاین کانال دوم است. در غیر این صورت در گام اول تا ۳۰۰۰۰۰ واحد اصلاح می‌کند.

 شاخص انبوه_سازی :

 انبوه‌سازی پس از عبور از میدلاین کانال دوم اصلاح کرده سپس با اتمام پول‌بک به رشد خود ادامه داده است. اهداف بعدی ۶۰۰۰ و ۹۵۰۰ واحد است. در صورت ریزش بازار ابتدا تا محدوده ۴۷۰۰ واحد امکان اصلاح دارد.

شاخص مواد_دارویی:

2

 مواد دارویی پس از برخورد با میدلاین کانال دوم اصلاح کرد سپس با اتمام پول‌بک رشد خود را از سر گرفت. هدف بعدی محدوده ۱۳۰۰۰۰ واحد سقف کانال دوم است، اما در صورت ریزش در قدم اول تا ۷۰۰۰۰ می‌تواند اصلاح کند.

 شاخص زراعت:

2

 به دید بلندمدتی از سقف کانال ۱۰ ساله عبور کرده، به سقف کانال پول‌بک زده و‌ پس از پایان پول‌بک به رشد خود ادامه داده است. در گام اول می‌تواند تا میدلاین کانال یک ساله خود محدوده ۲۶۰ هزار واحدی صعود کند. با ادامه حمایت هدف بعدی ۵۰۰ هزار واحد مطابق با میدلاین کانال بلندمدتی است اما محتمل‌تر است با مشاهده محدوده ۲۶۰ هزار واحد تا کف کانال یک ساله محدوده ۱۳۰ هزار واحدی اصلاح کرده سپس دوباره به رشد خود ادامه دهد.

 شاخص فنی ومهندسی:

فنی و مهندسی در حال رسیدن به  میدلاین کانال بلند مدتی خود محدوده ۶۰۰۰ واحد است. با رسیدن و عبور از آن بعد از اندکی اصلاح در صورت حمایت تا سقف کانال محدوده ۱۳۰۰۰ واحد می‌تواند رشد کند. در غیر این صورت تا ۳۷۰۰ واحد در قدم اول امکان اصلاح دارد.

 شاخص رایانه :

2

 رایانه پس از عبور از میدلاین کانال اول خود اصلاح کرد و پس از پایان پول‌بک به رشد خود ادامه داد. هدف بعدی سقف کانال اول محدوده ۶۱۰۰۰ واحد است. در غیر این صورت تا حدود ۴۰۰۰۰ واحد می‌تواند اصلاح کند. نکته بعدی این است که شاخص رایانه در حدود ده سال از سقف کانال اول خود عبور نکرده است و پتانسیل این را دارد با تثبیت ۶۱۰۰۰ واحد تا سقف کانال دوم محدوده ۱۳۰۰۰۰ واحد رشد کند.

شاخص خودرو:

2

 خودرو از میدلاین کانال ۱۰ ساله محدوده ۷۰۰۰۰‌واحد عبور نموده، سپس اصلاح کرد و پس از پایان اصلاح به رشد خود ادامه داد. انتظار می‌رود در ابتدا تا ۱۵۰۰۰۰ سپس ۳۰۰۰۰۰ واحد سقف کانال در میان مدت رشد کند. در غیر این‌صورت تا حدود ۷۰۰۰۰ واحد اصلاح خواهد کرد.

شاخص بانکی:

شاخص پس از برخورد به سقف کانال میان مدتی موفق به عبور از این محدوده نشده است در صورتیکه واکنش اصلاحی داشته باشد ابتدا تا محدوده ۲۷۵۰ سپس ۲۵۹۰ کاهش خواهد یافت در غیر اینصورت اگر موفق به شکست سقف کانال و تثبیت روی این محدوده شود اهداف پیش روی شاخص به ترتیب ۲۹۲۰و ۳۰۹۰ میباشد

شاخص چند رشته ای:

رشته 1

طی هفته گذشته شاخص به هدف ۵۳۷۷۰ واحد دست یافت در صورتیکه همچنان روند صعودی ادامه داشته باشد اهداف پیش روی شاخص ۵۶۸۱۰ و ۶۳۴۸۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا سطح ۵۰۴۱۰ سپس ۴۸۶۵۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص سیمانی:

2

شاخص مطابق تحلیل هفته گذشته به هدف ۶۲۷۷ واحد رسیده است در صورت ادامه روند صعودی هدف پیش روی شاخص ۶۶۱۰ سقف کانال و پس از عبور و تثبیت روی این محدوده ۷۱۲۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا سطح ۵۹۰۰ سپس ۵۴۵۰ واحد کف کانال کاهش خواهد یافت

شاخص فراورده های نفتی :

نفتی

با توجه به کاهش قیمت نفت این شاخص روند کاهشی داشته است اگر در هفته اتی با افزایش همراه شود هدف پیش روی شاخص سقف کانال ۱۶۳۵۸۴۰ واحد و پس از عبور و تثبیت روی سقف کانال ۱۷۲۹۰۰۰ خواهد بود در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطوح ۱۴۲۹۶۱۰  و  ۱۲۴۲۳۷۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص کاغذ:

طی هفته گذشته این صنعت با افزایش و تقاضا تقاضا همراه بوده است در صورتیکه در هفته اتی این روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد هدف پیش روی شاخص ۲۰۵۵۸۰ واحد و پس از ان ۲۲۲۲۳۰ واحد خواهد بود در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۱۶۹۷۳۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص محصولات فلزی:

فلزی 2

شاخص طی هفته گذشته هدف ۲۰۰۱۴۰ واحد را تاچ کرد و در صورت ادامه روند افزایشی اهداف پیش روی شاخص ۲۱۹۴۸۰ و ۲۳۳۳۳۵ واحد خواهد بود در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطوح ۱۹۲۹۹۰ و ۱۸۳۲۲۵ کاهش خواهد یافت

شاخص منسوجات:

2

طی هفته گذشته شاخص به هدف ۶۱۳۳ واحد رسیده است در صورتیکه در هفته اینده روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد هدف پیش روی شاخص ۶۵۸۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش تا سطح ۵۸۵۰ واحد و پس از ان ۵۵۵۰ واحد کاهش خواهد یافت

شاخص مواد غذایی:

2

شاخص با رشد شارپی خود طی هفته گذشته هدف ۴۲۵۷۰ واحد را تاچ کرد در صورتیکه این روند افزایشی طی هفته اتی همچنان ادامه داشته باشد هدف بعدی ۵۰۰۶۰ واحد میباشد در غیر اینصورت در صورت کاهش ابتدا تا محدوده ۳۸۰۸۰ واحد و در صورت ادامه اصلاح تا محدوده ۳۳۸۶۰ واحد کاهش خواهد یافت

آپدیت تحلیل طلای_جهانی:

2

 طلا طبق تحلیل پس از اتمام پول‌بک تا محدوده ۱۷۰۰ دلار کرده است. با تثبیت و عبور از آن گام بعدی ۱۸۰۰ دلار است. در غیر این صورت تا محدوده ۱۶۰۰ و ۱۵۵۵ دلار می‌تواند اصلاح کند.

آپدیت تحلیل بیتکوین:

کوین 2

بیتکوین طبق تحلیل در مسیر رشد به سمت ۸۰۰۰ دلار با رسیدن به محدوده ۷۳۰۰ تا نزدیکی ۷۰۰۰ اصلاح کرد. در صورت عدم حمایت در نقطه فعلی می‌تواند تا نزدیکی ۶۰۰۰ دلار اصلاح کند. با تثبیت و عبور از ۸۰۰۰ که ممکن است اندکی زمان بر باشد تا رسیدن زمان هالوینگ (نصف شدن ارزش استخراج بیتکوین) ماه می، می‌تواند تا محدوده ۱۲۰۰۰ دلار رشد کند.

آپدیت تحلیل نفت_برنت:

برنت 2

نفت طبق تحلیل پس از توئیت ترامپ مبنی بر مذاکره با روسیه و عربستان برای کاهش تولید و رشد تا حدود ۳۳ دلار دوباره تا محدوده ۳۰ دلار اصلاح کرد. انتظار می‌رود با ادامه‌ی توافق جهانی و افزایش خرید چین تا ۴۴ سپس ۵۰ دلار رشد کند. در غیر‌ این صورت و با تشدید مسائل مربوط به شیوع بیماری کرونا و افزایش ریسک گریزی مردم ممکن است تا ۲۰ دلار نیز اصلاح کند یا در همین حوالی رنج بخورد.

آپدیت تحلیل دلار:

2

 دلار با عبور از ۱۷۰۰۰ تومان و تثبیت آن می‌تواند با شیب صعودی اما اندکی زمان‌بر به سمت سقف قبلی محدوده ۲۰۰۰۰ تومان حرکت کند. در غیر این‌صورت ابتدا تا ۱۵۵۰۰ تومان اصلاح می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *