بورس مجازی

امروزه کاربران بسیاری تمایل به بازار بورس، برای سرمایه گذاری را دارند. سرمایه گذاری در بورس، ریسک‌های مالی مربوط به خود را نیز دارد. افرادی که زمان ورود به بورس تازه کار و تازه وارد هستند ریسک بیشتری را باید تحمل کنند. با توجه به اینکه در بورس هر شخص باید با پول خود معامله کند؛ طبیعی است که افراد به دنبال کسب مهارت و تخصص برای به حداقل رساندن ریسک خود باشند.

تالار مجازی بورس یکی از بهترین راه کارها برای کسب دانش، مهارت، تخصص و تجربه در بازار سرمایه گذاری بورس است. شما می‌توانید پیش از ورود به بازار واقعی بورس، از شبیه ساز بورس استفاده کنید تا میزان ریسک خود در بازار واقعی را به حداقل برسانید.

همه معاملات در تالار مجازی بورس همانند بازار واقعی انجام می‌شود. فقط با این تفاوت که شما می‌توانید بدون پول و با اعتبار مجازی که اصلاً شامل ریسک نمی‌شود به معاملات خود ادامه دهید؛ تا زمانی‌که به تجربه کافی برسید و توانایی ورود به بازار واقعی بورس را پیدا کنید. توصیه می‌شود جهت کسب تجربه حتماً پیش از ورود به بازار واقعی بورس از شبیه ساز بورس استفاده کنید.

با ما همراه باشید تا همه اطلاعات در رابطه با بورس مجازی را برای شما شفاف سازی کنیم.
مطالبی که در این مقاله مطالعه می‌کنید طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌شود:

 • تالار مجازی بورس به چه معناست؟
 • معاملات در بورس مجازی چگونه رخ می‌دهد؟
 • قابلیت‌های ویژه بورس مجازی
 • نحوه فعالیت در بورس مجازی چگونه است؟

تالار مجازی بورس به چه معناست؟

افرادی که به تازگی قصد ورود به بازار بورس را دارند، مهم‌ترین دغدغه خود را مهارت و دانش برای سرمایه گذاری در بازار بورس می‌دانند. از مهم‌ترین ویژگی تالار مجازی بورس می‌توان به سرمایه گذاری بدون پول و بدون ریسک اشاره کرد. کاربران باید بتوانند توانمندی‌های خود را افزایش دهند تا میزان ریسک خود در بازار بورس را به حداقل برسانند.

البته جهت رفع این دغدغه می‌توانند راه کارهایی از قبیل مطالعه کتب آموزشی در رابطه با سرمایه گذاری در بورس، شرکت در کلاس‌هایی جهت افزایش توانمندی آن‌ها در به حداقل رساندن ریسک، مشورت کردن با افرادی که در بورس تخصص و تجربه کافی دارند را در پیش بگیرند.

تالار مجازی بورس

اما بهترین و مؤثرترین روش برای به حداکثر رساندن توانمندی در بازار سرمایه گذاری بورس و به حداقل رساندن ریسک شبیه سازی است. در حال حاضر شبیه سازی یکی از پر قدرت‌ترین ابزارها برای آموزش‌های تخصصی در سراسر جهان است که توسط افراد تازه کار به کار گرفته می‌شود. برای متال زمانی که شما در کلاس‌های آموزش خلبانی شرکت می‌کنید ابتدا باید با شبیه ساز هواپیما آموزش ببینند این مورد در رابطه با یادگیری رانندگی با اتوبوس نیز صدق می‌کند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با انواع تحلیل بورس

روش شبیه ساز این امکان را به شما می‌دهد ضمن آموزش در شرایط کاملاً واقعی قرار گیرید و کاملاً واقع‌بینانه در محیطی که بسیار شبیه محیط واقعی است آموزش‌های لازم و کافی را ببینید. حال افراد تازه کار در بازار بورس نیز نیاز دارند تا در شرایط واقعی بازار سرمایه گذاری بورس، جهت کسب مهارت، دانش، تخصص و تجربه قرار گیرند. شما در تالار مجازی بورس می‌توانید سهام را خرید و فروش کنید، نوسانات و ریسک بازار را از نزدیک مشاهده و تجربه کنید.

شما با عضویت در بورس اعتبار مجازی دریافت می‌کنید و می‌توانید با این اعتبار سهم‌های مختلفی را خرید و فروش کرده، همچنین امکان خرید و فروش انواع اوراق بهادار مانند واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها را دارید. دقت داشته باشید نرخ سهام و اوراق بهادار در تالار مجازی بورس به روز و به صورت لحظه همانند بازار بورس واقعی تغییر می‌کند.

همچنین دیگر شرایط بازار سرمایه گذاری بورس واقعی از جمله توزیع سهام و انتشار حق تقدم در تالار مجازی بورس شبیه سازی شده و همانند بازار سرمایه گذاری بورس واقعی است.

با توجه با نکاتی که در بالا قید شد تالار مجازی بورس همانند بازار واقعی سرمایه گذاری بورس عمل کرده و تنها دارای یک فرق است. تنها تفاوت تالار مجازی بورس این است که افراد جهت خرید و فروش سهام هیچ نیازی به پول نداشته و با اعتبار مجازی این عملیات را انجام می‌دهند.

به همین دلیل ریسکی آن‌ها را تهدید نمی‌کند. این در حالی است که خرید و فروش سهام در بازار بورس واقعی با پول انجام می‌شود به همین دلیل انجام معامله دارای ریسک است. با توجه به مطالب گفته شده توصیه ما به افراد تازه کار و تازه وارد در بازار بورس فعالیت در تالار مجازی بورس و کسب دانش، مهارت و تخصص در محیط شبیه ساز است.

دقت داشته باشید با عضویت در سامانه تالار مجازی بورس ایران علاوه بر کسب مهارت و تجربه با کمترین ریسک می‌توانید در پورتال آموزشی سامانه ۴هزار دقیقه برنامه‌های آموزشی که شامل انیمیشن، فیلم، کاریکاتور و متون آموزشی است را مشاهده کرده و فرصتی مناسب جهت ارتقاء دانش خود داشته باشید.

نسخه اولیه تالار مجازی بورس ایران در نیمه دوم سال ۱۳۸۹ به واسطه شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس که وابسته به سازمان بورس اوراق بهادار است، طراحی شد. البته به مرور زمان این نسخه عیب‌یابی شده و نسخه موجود بسیار با نسخه اولیه متفاوت است.

تالار مجازی بورس سرمایه گذاری بدون پول و بدون ریسک است.

معاملات در بورس مجازی چگونه رخ می‌دهد؟

ابتدا باید در سامانه تالار مجازی بورس ایران عضو شوید. سپس در یکی از مسابقات آن شرکت کنید. پس از شرکت در مسابقات تالار مجازی بورس می‌توانید سهام و اوراق را بااعتبار مجازی خرید و فروش کنید.

همچنین این عملیات را می‌توانید در تابلوهای اصلی سامانه مشاهده کنید. به این صورت می‌توانید توانمندی‌ها عملکرد خود را با دیگر کاربران، در صورت اجازه خود کاربر مقایسه و ارزیابی کنید. در نهایت می‌توانید تخصص، مهارت و دانش کافی را بدون وجود ریسک از این سامانه کسب کنید. مسابقات در این تالار به سه نوع تقسیم می‌شود:

 1. مسابقات پیش فرض
 2. مسابقات عمومی
 3.  مسابقات خصوصی

خرید سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری

خرید سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری

پس از عضو شدن در مسابقه کاربر می‌تواند سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری را خرید کنید.

طبق مراحل زیر جهت خرید سهام اقدام نمایید:

 1. در ابتدا کاربر باید صندوق سرمایه گذاری یا سهام دل‌خواه را انتخاب کند.
 2.  در مرحله بعد کاربر باید مسابقه یا سبد سهام مورد نظر را انتخاب کند.
 3. سپس تعداد درخواستی خود را وارد کرده و اقدام به خرید آن سهام یا صندوق سرمایه گذاری کنید.
همچنین بخوانید :  ۶ نکته مهم برای سرمایه گذاری دراز مدت و موفق در بورس

در این حالت شما فقط می‌توانید سهامی را که برای فروش منتشر شده است، خرید کنید. خرید سهام برحسب قیمت بهترین عرضه در تالار مجازی بورس صورت می‌گیرد. دقت داشته باشید هر اقدامی که برای خرید انجام دهید کارمزد خرید شما بر حسب شرایط واقعی بازار سرمایه گذاری بورس محاسبه می‌شود و از اعتبار مجازی شما کسر می‌شود.

فروش سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری

فروش سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری در صفحه “سبد سهام” انجام می‌گیرد. عملیات فروش سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری به این صورت است که شما پس از انتخاب سهام یا واحدهای صندوق سرمایه گذاری مورد نظر خود و تعیین تعداد فروش گزینه “فروش” را بزنید تا عملیات اعمال شود.

همانند خرید سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری توجه داشته باشید فروش سهام شما بر حسب شرایط واقعی بازار سرمایه گذاری بورس انجام می‌شود. دقت داشته باشید هر اقدامی که برای فروش انجام دهید، کارمزد فروش شما بر حسب شرایط واقعی بازار سرمایه گذاری بورس محاسبه می‌شود و از اعتبار مجازی شما کسر می‌شود.

کارمزد خرید و فروش در تالار مجازی بورس همانند بازار واقعی بورس محاسبه می‌شود.

قابلیت‌های ویژه بورس مجازی

 1. سامانه به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید سبدهای متنوع و متعددی را در بورس مجازی تشکیل دهید.
 2. شما می‌توانید سبد سهام دیگر کاربران را به راحتی مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید، در صورتی این امکان برای شما وجود دارد که کاربر مورد نظر شما فعال‌سازی این گزینه را انجام داده باشد.
 3. شما امکان قرار دادن هشدار یا زنگ برای افزایش یا کاهش یک سهم در سامانه مجازی بورس را دارید.
 4. این امکان به شما داده شده است تا سوابق خرید و فروش را رؤیت کنید.
 5. درصورتی که شما دارای عملکرد مناسبی باشید جایزه‌هایی در قالب سهام واقعی دریافت می‌کنید.
 6. سود سهام مربوط به هر شرکت را طبق شرایطی واقعی می‌توانید دریافت کنید.
 7. شما دارای امکانی برای دریافت تغییرات سهام شرکت‌ها در بازه معین هستید.
 8. شما می‌توانید در این سامانه دامنه نوسانات را تعریف کنید.
 9. زمانی که شما دامنه نوسانات را تعریف می‌کنید سامانه به شما این اجازه را می‌دهد که ارسال پیامی را برایش تعریف کنید تا زمانی که قیمت سهم از دامنه‌ای که برایش تعریف کردید فراتر رفت به شما اطلاع دهد.
 10. شما می‌توانید مسابقاتی را به نام کارگزاران به صورت اختصاصی طراحی کنید.
 11. شما امکان ایجاد لینک مستقیم بین مسابقه اختصاصی و سامانه معاملات آنلاین شرکت کارگزاری را نیز دارید.

نحوه فعالیت در بورس مجازی چگونه است؟

 

فعالیت در بورس مجازی

همان‌طور که قبل‌تر اشاره کردیم تالار مجازی بورس ایران یک سامانه اینترنتی با آدرس www.irvex.ir است. جهت عضویت در تالار مجازی بورس ایران از هر نقطه ایران و جهان کافی است شما یک دستگاه رایانه متصل به اینترنت داشته باشید.

ابتدا وارد سایت شده فرم مربوط به عضویت را تکمیل نموده و اطلاعات لازم را ارائه دهید. تنها چند دقیقه زمان برای عضویت در این سامانه نیاز است. امروزه بیش از ۱۹۰ هزار کاربر در سامانه تالار مجازی بورس عضو شده و فعالیت می‌کنند. به طور متوسط روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ کاربر به تالار مجازی بورس ایران می‌پیوندند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با بازار بورس ارز و جزئیات آن

پس از ثبت‌نام در تالار مجازی بورس کاربران می‌توانند به چند شکل مختلف فعالیت داشته باشند:

 1. سامانه تالار مجازی بورس دارای مسابقات پیش فرض متعددی است که جوایز این مسابقات به صورت اعتبار مجازی است. در حال حاضر این اعتبار مجازی معادل ۱۰ میلیون تومان است. مسابقات تالار مجازی شامل سه نوع مسابقات کوتاه مدت، مسابقات میان مدت و مسابقات بلند مدت است. از نظر زمان‌بندی مسابقات تالار مجازی شامل سه نوع ۱۴روزه، ۶۰ روزه و ۱۲۰ روزه می‌شود. سهامداران و شرکت‌کنندگان می‌توانند با کاربران دیگر به رقابت بپردازند. پس از آن‌که در مسابقه شرکت کردید در مدت زمانی که برای شما تعیین می‌شود مجاز به خرید و فروش اوراق بهادار، سهام و واحدهای سرمایه‎گذاری صندوق‎های سرمایه‎گذار می‌شوید و می‌توانید به صورت مستمر فعالیت و میزان بازدهی خود را با دیگر کاربران مقایسه و ارزیابی کنید. درنهایت پس از پایان دوره سرمایه گذاری خود می‌توانید به
 2. آسانی رتبه بازدهی خود را مشاهده و با دیگر کاربران مقایسه کنید.
 3. کاربران می‌توانند خودشان اقدام به طراحی مسابقه‌های درون گروهی کنند. شرایط مسابقات نیز به دست خود شما طراحی می‌شود. از جمله شرایطی که می‌توانید در طراحی مسابقات خود به کار ببرید می‎توان به میزان اعتبار کاربران و مدت زمان سرمایه گذاری اشاره کرد. در این نوع مسابقات شما از سایر کاربران تالار می‌توانید جهت شرکت در مسابقه خود دعوت به عمل آورید. در این مسابقات گروهی از افراد که ممکن است شامل دانشجویان، اعضاء یک خانواده باشند با یکدیگر رقابت کرده و میزان بازدهی و توانمندی‌های خود را با یکدیگر مقایسه می‌کنند. امروزه بیش از ۲ میلیون مسابقه در تالار مجازی بورس راه اندازی شده که برخی از آن‌ها را دانشجویانی که رشته‌های آن‌ها مرتبط با امور مالی است جهت کسب تجربه در بورس و سرمایه گذاری راه اندازی کرده‌اند.

بورس مجازی در تهران

طبق مطالب گفته شده در مقاله بهترین راه جهت کسب تجربه و مهارت برای افراد تازه وارد بورس استفاده از تالار مجازی بورس است. در این تالار بدون استفاده از پول و با استفاده از اعتبارات مجازی می‌توانید همانند بازار واقعی بورس خرید و فروش انجام دهید. بهترین راه برای کسب تجربه در هر مواردی استفاده از شبیه ساز است.

در تالار مجازی بورس می‌توانید با شرکت در مسابقات برنده جوایز (که همان اعتبارات مجازی است) جهت انجام خرید و فروش سهام و واحدهای صندوق سرمایه گذاری بشوید. مسابقات در تالار مجازی بورس انواع مختلفی اعم از مسابقات پیش فرض، مسابقات عمومی و مسابقات خصوصی دارد. البته توجه داشته باشید کارمزد خرید و فروش در تالار مجازی همانند کارمزد خرید و فروش در بازار بورس واقعی است.

بازی wall street survivor یک شبیه ساز بسیار قدرتمند جهت کسب تخصص و مهارت برای افراد تازه وارد بورس است. این بازی با استفاده از ردیابی قیمت سهام و پول غیر واقعی توانمندی‌های مخصوص به بازار بورس را به بازیکنان آموزش می‌دهد.

این برنامه همانند تالار مجازی بورس شامل یک سری انیمیشن، واژگان و توصیه‌های مخصوص برای شرکت کنندگان در بازی جهت ورود به بازار بورس واقعی است.

تالار مجازی بورس

آموزش سود عالی از Iran Virtual Stock Exchange

 بازی‌های شبیه‌سازی‌شده موقعیتی جدید است که تکنولوژی برای افرادی که از واقعیت اصلی هراس دارند و یا نسبت به موقعیت‌های حقیقی شناخت و تجربه‌ای ندارند فراهم آورده. در دنیای سرمایه‌گذاری که افراد با دارایی و سرمایه خود وارد موقعیت جدیدی می‌شوند داشتن چنین امکانی شانس بزرگی برای تجربه‌اندوزی و افزایش تسلط بر بازار است.

همان‌طور که می‌دانید استقبال از بورس بسیار افزایش‌یافته و افراد از قشرهای مختلف سرمایه‌های خود را در بازار بورس گذاشته و امید به کسب سود بالایی دارند؛ اما ازآنجایی‌که سرمایه هر کس حاصل سال‌ها زحمت و تلاش وی است و از باارزش‌ترین موجودی‌ها به شمار می‌رود و از طرف دیگر با توجه به اوضاع اقتصادی این روزها که شاید جبران سرمایه ازدست‌رفته به این زودی‌ها ممکن نباشد بی‌پروا و بدون هر گون آگاهی و دانش و به‌قول‌معروف الله‌بختکی به بازار بورس وارد شدن کمی دور از منطق است و ریسک بالایی به همراه خواهد داشت.

همچنین بخوانید :  اهمیت کسب تجربه در بازار بورس

البته با بورس مجازی امکان تمرین و کسب تجربه فراهم است و دیگر ترس از احساس شکست و ناشناخته بودن بازار مانعی برای ورود به این وادی نخواهد بود. حالا باید ببینیم که این بورس مجازی چه خدماتی ارائه می‌دهد و چگونه می‌تواند با شبیه‌سازی بازار بورس راهنمای مناسبی برای مبتدیان و ناواردان به بازار باشد.

در نظر داشته باشید که برای افزایش تسلط نیاز است که مدام در این بازار شبیه‌سازی‌شده حضورداشته باشید و به بهانه غیرواقعی بودن آن را دست‌کم نگیرید. از این موقعیت استفاده کرده و خود را به یک تریدر واقعی تبدیل کنید.

نحوه ورود به تالار مجازی بورس

نحوه ورود به بورس مجازی

بورس مجازی در اواخر سال ۱۳۸۹ ترکیب‌بندی و ارائه شد و در این‌یک دهه‌ای که از عمر آن می‌گذرد ارتقا یافته و سعی شده است که عیب‌های آن برطرف و برنامه‌ای شایسته در اختیار کاربران قرار گیرد. هرروزه صدها کاربر به شبکه بورس مجازی اضافه می‌شوند و در کنار یادگیری و افزایش دانش معاملاتی خود با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ممکن است برای خیلی از شما این پرسش پیش بیاید که چگونه می‌توانیم از این ابزار استفاده کنیم؟ اصلاً کار سختی نیست کافی ست به آدرس www.irvex.ir مراجعه کرده و با ثبت‌نام در آن کار خود را از هرزمانی که تمایل دارید شروع کنید. جهت دسترسی به بورس مجازی ابتدا باید در سامانه ثبت‌نام کنید و پس از ارائه اطلاعات خواسته‌شده و احراز هویت به برنامه وارد می‌شوید.

قابل‌ذکر است که برای ثبت‌نام در بورس مجازی نیازی به مراجعه به کارگزاری و دریافت کد بورسی و ثبت‌نام سجام نخواهید داشت. تنها یک ثبت‌نام ساده برای ورود و عضویت در سایت است.

برای شروع فعالیت در بورس مجازی ابتدا باید در یکی از مسابقات شرکت کنید. در بخش مسابقه و جایزه واردشده و با انتخاب گزینه عضویت در مسابقه‌ها روی بازی موردنظر خود کلیک کرده و به عضویت آن درخواهید آمد.

تالار مجازی بورس برای پیشرفت

بورس مجازی، پله‌ای برای پیشرفت

بورس مجازی موقعیت مناسبی است که علاوه بر بازی و کسب تجربه در زمینه معاملات، دانش خود از بورس را ارتقا داده و با دریافت انواع متون و فیلم‌های آموزشی توان تحلیل و یادگیری تکنیک‌های معامله در بازار بورس را به دست خواهید آورد.

همراه با هر قدمی که در تالار مجازی بورس برمی‌دارید پیام‌های آموزشی برای شما ارسال می‌شود و درواقع نوعی آموزش و بازی را با یکدیگر تجربه می‌کنید.

مهم‌ترین ویژگی بورس مجازی این است که برای هر نوع معامله و خریدوفروش نیازی به پول‌ندارید. فکر کنید که به یک بازی دعوت‌شده‌اید و قرار است در این بازی به‌صورت مجازی یک معامله‌گر حرفه‌ای باشید. همه آنچه نیاز دارید برایتان فراهم است و فضا دقیقاً همان فضای بورس واقعی است اما شبیه‌سازی‌شده‌اش. حتی قیمت و مقادیری که در این بازار ارائه می‌شود نیز واقعی است.

روال کلی معامله در بورس مجازی به این صورت است که فرد وارد بازی شده و با توجه به عملکردی که در انجام معاملات و خریدوفروش سهام و یا حتی تحلیل و پیش‌بینی بازار از خود نشان می‌دهد، وارد یک فرآیند رقابتی بین خود و دیگر کاربران شده و بهتر می‌تواند خود را قضاوت کند.

مسابقاتی که در بورس مجازی برگزار می‌شود در سه کلاس پیش‌فرض (مسابقات پیش‌فرض در سه گروه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برگزار می‌شود)، خصوصی و عمومی برگزار می‌شود. در مرحله بعدی شرکت‌کننده باید یکی از مسابقات را انتخاب کرده و به آن ورود کند.

در این بخش سهام یا صندوق سرمایه‌گذاری دلخواه خود را انتخاب کرده و به خرید می‌پردازند. تمام قوانینی که در بازار واقعی حاکم است در این بازار نیز وجود دارد. سهامی قابل معامله است که در بازار عرضه‌شده‌اند،خرید بر اساس بهترین قیمت برای عرضه انجام می‌شود و کاربر تعداد دلخواه حجم را نیز وارد می‌کند. جالب است بدانید که پس از انجام هر معامله کارمزد معامله نیز کسر می‌شود.

همچنین بخوانید :  اهمیت و نقش بورس در اقتصاد دنیا چیست؟

حالا نوبت به فروش سهام می‌رسد و دوباره همچون بازار واقعی و قوانینی که بر آن نظارت می‌کند کاربر باید وارد سبد سهام خود شده و اقدام به فروش سهامی کند که برای آن متقاضی وجود دارد.

فروشنده باید سعی کند سهام خود را به بهترین قیمت به فروش برساند. در بازار بورس واقعی نیز خرید در کمترین قیمت و فروش در بالاترین قیمت عین حرفه‌ای گری است.

 تالار مجازی بورس برای توسعه

کاربران می‌توانند خود مسابقه‌ای با شرایط موردنظرشان طراحی کنند و با دیگر کاربران در این بازار مجازی به رقابت بپردازند. با ثبت‌نام در چند مسابقه اعتباری برای کاربر در نظر گرفته می‌شود که بر مبنای آن اقدام به انجام معامله می‌کند. این اعتبار بسته به اینکه چقدر در بازار موفق بوده و یا اقبال آن‌چنانی نداشته‌اید کم یا زیاد خواهد شد.

تقریباً می‌توان گفت تمام اتفاقات و قوانینی که در بازار واقعی بورس وجود دارد در این بورس مجازی نیز موجود است. امکان بررسی سهم‌ها بر اساس دامنه نوسان، دریافت سود شرکت‌ها، بررسی اطلاعات شرکت‌ها، دریافت پیام‌های ناظر بازار، مشاهده سوابق خریدوفروش و … قابل‌ذکر است که اگر فرد در مسابقات عملکرد مناسبی از خود نشان بدهد به‌عنوان جایزه سهام واقعی دریافت خواهد کرد. کسب سود در شبیه‌ساز بازار معاملاتی موجب ارتقای رتبه شما می‌شود.

اگر قصد ورود به بازار بورس را دارید و یا اینکه کد بورسی خود را دریافت کرده و جسته‌گریخته معاملاتی انجام می‌دهید، بورس مجازی موقعیتی فوق‌العاده برای کمک به شماست تا در بورس واقعی اشتباهات خود را به حداقل رسانده و حداکثر سود را به دست آورید.

امروزه کاربران بسیاری تمایل به بازار بورس، برای سرمایه‌گذاری را دارند. سرمایه‌گذاری در بورس، ریسک‌های مالی مربوط به خود را نیز دارد. افرادی که زمان ورود به بورس تازه‌کار و تازه‌وارد هستند ریسک بیشتری را باید تحمل کنند. با توجه به اینکه در بورس هر شخص باید با پول خود معامله کند؛ طبیعی است که افراد به دنبال کسب مهارت و تخصص برای به حداقل رساندن ریسک خود باشند.

تالار مجازی بورس یکی از بهترین راه‌کارها برای کسب دانش، مهارت، تخصص و تجربه در بازار سرمایه‌گذاری بورس است. شما می‌توانید پیش از ورود به بازار واقعی بورس، از شبیه‌ساز بورس استفاده کنید تا میزان ریسک خود در بازار واقعی را به حداقل برسانید.

همه معاملات در تالار مجازی بورس همانند بازار واقعی انجام می‌شود. فقط با این تفاوت که شما می‌توانید بدون پول و با اعتبار مجازی که اصلاً شامل ریسک نمی‌شود به معاملات خود ادامه دهید؛ تا زمانی‌که به تجربه کافی برسید و توانایی ورود به بازار واقعی بورس را پیدا کنید. توصیه می‌شود جهت کسب تجربه حتماً پیش از ورود به بازار واقعی بورس از شبیه‌ساز بورس استفاده کنید.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *