اهمیت کسب تجربه در بازار بورس چیست؟

کسب آموزش و دانش مهمترین عوامل موفقیت یک معامله گر منظم در بازار سهام است .
ولی فکر نکنید که تا چند بار مجله دنیای اقتصاد را خواندید و یا سایر روزنامه ها و اخبار و مجلات را و یا چند تا کتاب برای ورود و معامله گری به بورس خواندید و با کلمات و اصطلاحات آن آشنا شدید دیگر آماده ی فتح قله های بورس هستید . اینجا فقط دانش شما تا حدودی اضافه شده و به احتمال بسیار زیاد جاه طلبی و غرور شما چند برابر شده و اتفاقا اینجاست که اگر دقیق عمل نکنید و تجربه مناسب در این بازار رو کسب نکنید ، قطعا با ضرر های هنگفت مواجه می شوید .
دقت کنید که نباید مجذوب شعار های فریبنده سایت های مختلف شوید . حتی به اطلاعات منتشر شده از شرکت ها نیز نباید اعتماد کنید.
در کنار کسب دانش ، کسب تجربه در بازار بورس بسیار مهم است که از طریق هیچ استاد و مشاور و کتابی نمی توانید دست پیدا کنید مثل اینکه وقتی در آموزشگاه رانندگی ثبت نام می کنید پس از طی چند جلسه که اصول و قوانین و روش رانندگی و تمام موارد لازم رو یاد گرفتید چند جلسه هم به تمرین عملی و تمرین رانندگی می پردازید و بدون تمرین رانندگی و فقط با یادگیری تئوری ها ، مطمئنا در امتحان رانندگی رد شده و گواهینامه را دریافت نمی کنید . شما هم اگر می خوهید تبدیل به معامله گر موفق شوید حتما باید علاوه بر افزایش دانش خود ، مهارت های خود در معاملات را نیز افزایش دهید و به همین خاطر است که من به همه تازه واردان در بازار بورس سفارش می کنم تا با سرمایه کم که نیازی به آن ندارند و در صورت صفر شدن بابت آن زیاد ناراحت نمی شوند وارد شوند تا به کسب تجربه و مهارت در معامله گری بپردازند. چون اگر با سرمایه های کم در دست این مهارت ها را کسب نکنید مطمئنا وقتی سرمایه کلان نصیبتان می شود در دام های گوناگون گرفتار می شوید و منجر به سوخت شدن و از بین رفتن سرمایه تان خواهد شد .
نکته ی دیگر این است که به استراتژی خودتان پایبند باشید و در زمان و قیمتی که تعیین میکنید اقدام به خرید و فروش کنید و سعی کنید که در کف قیمتی خرید و در قیمتی که تعیین کردید اقدام به فروش سهم کنید و طمع نداشته باشید . پس احساسات خود از جمله ترس ، طمع و امید را تحت کنترل خود بگیرید . به یاد داشته باشید که معامله بر روی کاغذ و کنترل احساسات خیلی راحت تر از معامله بر روی کامپیوتر و معامله واقعی است . برای اینکه بر روی احساساتتان کنترل داشته باشید این تمرین را انجام دهید :
وقتی سهمی را می خرید و یا می فروشید دلایل آن را در دفتر چه ای بنویسید و اگر خرید سهم منجر به ضرر شد دلایلی که فکر میکنید در این ضرر تاثیر گذار بوده را نیز بنویسید و سعی کنید آن رفتار را در سهم دیگر تکرار نکنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *