photo ۲۰۱۸ ۰۸ ۱۳ ۱۹ ۰۳ ۰۸

در مصاحبه ای که مورخ ۲۰ مرداد ماه توسط رادیو اقتصاد با سرکار خانم مهرناز سلطانی داشتند، انواع هوش و تاثیر آنها در موفقیت بررسی شد. اینکه چه نوع هوش هایی داریم و تاثیر هرکدام بر موفقیت ما چیست.

می توانید با کلیک روی تصویر زیر این مصاحبه را بشنوید و از مطالب خوب آن استفاده نمایید.

[arve url=”https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/40YD1/vt/frame” align=”center” title=”تاثیر انواع هوش در موفقیت” description=”چه نوع هوشهایی وجود دارد و تاثیر هر کدام بر موفقیت چیست؟ مصاحبه رادیو اقتصاد با خانم مهرناز سلطانی” /]

می توانید مطالب مصاحبه را به صورت متنی در زیر بخوانید:

  • شما چه قدر خودتون رو میشناسید؟
  • چه قدر از توانمندی هایتان مطلع هستید؟
  • می دونید در چه زمینه هایی باهوش هستید؟
  • و در چه زمینه هایی استعداد ندارید؟
  • به نظر شما هر آدمی که موفقه آدم باهوشیه؟ یا اینکه در آن حوزه کسب مهارت نموده و اطلاعات خود را بالا برده

امروز می خواهیم از انواع هوش و تاثیر آن در موفقیت صحبت کنیم. خانم دکتر مهرناز سلطانی مدرس هوش مالی و مشاور و تحلیل گر بازارهای مالی برای ما در این خصوص صحبت می کنند:

ما ۳۴ مدل هوش در کل دنیا داریم. هر فردی حداقل در چهار الی پنج مدل از آنها نابغه است. چند از نوع از هوش ها را می توانیم هوش کلامی که مربوط به رهبری، فروش و انتقال ایده ها را در بر می گیرد، هوش بین فردی یا ارتباطی که مجموعه مهارت های ارتباطی هست که افراد می توانند داشته باشند، هوش ریاضی یا همان تفکر منطقی هست، هوش تصویری یا اصطلاحا هوش فضایی که مربوط به تصویر سازی دهنی و تجسم فعال است، هوش هیجانی یا هوش عاطفی که مربوط به مسائل خودآگاهی و خودکنترلی می شود، هوش موسیقیایی و هوش مالی از جمله هوش هایی هستند که عموما زیاد می بینیم.

اما متاسفانه جامعه ما، پدر و مارهای ما، نظام آموزشی و سیستم تربیتی که داریم تنها به پرورش هوش ریاضی افراد می پردازد. چه بسا کسب و کارها و افراد موفق در حوزه توسعه فردی و بیزنسی رو میشناسیم که لزوما به هوش، خصوصا هوش ریاضی وابسته نیستند و نقش سایر هوشها و همچنین تلاش، ایمان، اراده آهنین، داشتن نظم شخصی و فکری در آنها بسیار پررنگ هست.

یکی از هوشهایی که می تونه تاثیر زیادی در موفقیت افراد در حوزه های مختلف داشته باشه، هوش مالی هست. هوش مالی برای تشخیص و ارائه راه حل ها برای بهبود مشکلات اقتصادی و مالی است که اگر هوش مالی بالایی داشته باشیم، تصمیمات مالی هوشمندانه تری میگیریم و در مواجهه با مشکلات اقتصادی می تونیم مدیریت خوبی را داشته باشیم. می توانید بیزینس خود را به یک بیزنس موفق تبدیل کنید. می توانید زندگی فردی خود را به یک زندگی فردی موفق تبدیل کنید.

هوش مالی رسیدن به استقلال مالی است. یعنی چه؟

یعنی بتوانید منابع درآمدیتان را به نحوی گسترده کنید که سود آن منابع هزینه هایتان را پوشش دهد. خبر خوب اینکه تقویت هوش مالی و همچنین سایر جنبه های هوش اکتسابی هست و با کسب دانش و مهارت در این حوزه به راحتی می تونید به توسعه توانمدیهایتان بپردازید.

به نظرتون شما در چه زمینه ای هوشمند هستد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *