همه ما در اطرافمون افراد ثروتمند رو میبینیم و بسیار خوبه که بدونیم اونها با چه برنامه ای به کسب ثروت پرداختند و موفق شدند و چرا هر روز ثروتمند تر می شوند. اونها یک سری استراتژی هایی برای خودشون دارند که دقیقا آن ها را اجرا می کنند. اول بیایید تعریفی از دارایی داشته باشیم که یکی از دلایلی که جیب ثروتمندان هر روز پر پول تر می شود هدفمند کار کردن بر مبنای همین دارایی است.

دارایی هر چیزی است که ارزش پولی دارد مثل پول و سکه و خانه و ماشین و سهام شرکت ها. ثروتمندان سعی میکنند دارایی هایی رو داشته باشند که پول در جیب آنها می گذارد مثلا کارخانه ای را تاسیس و سود آن هفتگی یا ماهیانه به حسابشان واریز می شود و یا کسب و کاری را راه اندازی می کنند که سود آن به حسابشان وارد شود. آنها برای آینده پول پس انداز نمی کنند و برای کسب دارایی سخت تلاش نمی کنند بلکه سعی میکنند دارایی های مختلفی را ایجاد کنند تا دارایی ها برایشان کار کنند و حتی اگر ورشکست شوند چون هوش مالی بالایی جهت کسب ثروت دارند به راحتی دوباره روی پای خودشان می ایستند.

پس ما هم باید سعی کنیم کسب و کاری داشته باشیم تا بتواند وقتی که ما در خواب هستیم نیز برایمان سود تولید کند و سود آن را نیز بتوانیم دوباره در کسب و کار فعلی یا سایر کسب و کارها استفاده کنیم تا منجر به پیشرفت فوق العاده ما در کسب ثروت شود.

فکر کنید اگر یک میلیون تومان داشته باشید و بتوانید هرماه ۱۰ درصد  به سرمایه ماه قبل اضافه کنید و به سرمایه تان هم دست نزنید در مدت ۱۰ سال یک میلیون تبدیل به ۹۲ میلیارد تومان میشه. اگر سرمایه تان پنج میلیون تومان باشد و ماهانه سود ۵ درصد بگیرید بعد از ۵ سال سرمایه تان به ۹۳ میلیون خواهد رسید.

در جدول زیر برای دوستان گرامی محاسبه کردم که اگر شما با سرمایه هایی معادل پنج میلیون تومان، بیست میلیون سرمایه گذاری کنید و بتونید ماهانه درصد سودی ۵، ۷ و یا ۱۰ درصد بگیرید و سودتان را نیز استفاده نکنید به چه نتایج جالبی خواهید رسید.

سرمایه اولیه

سود مستمر ماهیانه

سرمایه تقریبی شما بعد سال اول

سرمایه تقریبی شما بعد سال دوم

سرمایه تقریبی شما بعد

سال پنجم

پنج

میلیون تومان

۵ درصد

۸٬۹۷۹٬۲۸۱ تومان

۱۶٬۱۲۵٬۴۹۹ تومان

نود و سه میلیون تومان

۱۰ درصد

۱۵٬۶۹۲٬۱۴۱ تومان

۴۹٬۲۴۸٬۶۶۳ تومان

یک میلیارد و پانصد میلیون تومان

بیست میلیون تومان

۵ درصد

۲۴٬۸۱۷٬۱۲۶ تومان

۶۴٬۵۰۱٬۹۹۸ تومان

سیصد و هفتاد و سه میلیون تومان

۱۰ درصد

۶۲٬۷۶۸٬۵۶۷ تومان

۱۹۶٬۹۹۴٬۶۵۳ تومان

شش میلیارد تومان

 واقعا فوق العاده است. مگه نه؟

 از این استراتژی به راحتی می توانید در سایر کارهایتان نیز استفاده کنید. هر تغییر مثبتی که میخواهید انجام دهید فقط به صورت مداوم و کم کم انجام دهید. این تغییر می تواند در سرمایه گذاری و یا نحوه خرج کردن پول و یا پس انداز کردن آن باشد و یا تغییر در سحرخیز شدن و مطالعه کتاب و کسب عادات مفید. پس اگر حتی سرمایه تان کمتر از این مبلغ است و یا فعلا به اندازه ۵ درصد ماهانه نمیتوانید سود از سرمایه تان کسب کنید تمرین کنید تا کم کم این استراتژی را پیاده و نتایج فوق العاده آن را در زندگی مالی و شخصی ببینید.

میشه در نظر داشته باشید کسانی در سرمایه گذاری موفق تر می شوند که استراتژی بلند مدت داشته باشند و اسیر هیجانات کوتاه مدت نشوند. از جدول بالا هم به راحتی می بینید که تغییرات کوچک منجر به چه تغییر بزرگی در بلند مدت می شود و ثروت های چند میلیاردی را برای شما به همراه خواهد داشت و متوجه می شوید که زمان چه قدت بزرگی دارد.

توجه کنین ثروتمندان هم اگر استراتژی و برنامه برای سرمایه شون نداشته باشند، مسلماً بعد مدتی افت سرمایه خواهند داشت و اونهایی که با آگاهی از پول استفاده می‌کنند لایق ثروتمند شدن هستند. مهم تفکر ثروتمند شدن و عمل کردن بر طبق قوانین و پایبندی به استراتژی‌هاست.

دقت داشته باشید بورس مثل بازی شطرنج دنیایی از حرکات پیچیده برمبنای استراتژی تعریف‌شده است. حال تجسم کنید که اصول اولیه که حداقل آن چگونگی حرکات مهره‌ها باشد را شما بلد نباشید. چگونه می‌توانید بازی کنید؟ حال تجسم کنید حرکات رو به خوبی بلد هستین. آیا می‌توانید بازیگر مطرح و بنامی باشید؟ خیر. چون تجربه هم چاشنی بازی هست.  بورس محل انتقال ثروت از جیب بی‌تجربه‌ها، عجول‌ها، بی‌تدبیرها به جیب صبورها و باتجربه‌ها که برمبنای علمی، استراتژی تعریف‌شده‌ای دارند که جدا از هیجانات بازار به اون پایبندند.

۲ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code